Skocz do zawartości
Kobra12_94

Cofającą się woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, macie może jakiś patent na cofającą się wodę przez rurę od pompy obiegowej ? 

Mianowicie mam problem jak wyłączają prąd to woda schodzi przez rurę od po.py obiegowej do sumpa, niestety jest jej zbyt dużo aby ok 10 cm z całego zbiornika zeszło do sumpa, a nie chce zalać sobie pomieszczenia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watawic Zawór zwrotny za pompą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kobra12_94 napisał:

Witam, macie może jakiś patent na cofającą się wodę przez rurę od pompy obiegowej ? 

Mianowicie mam problem jak wyłączają prąd to woda schodzi przez rurę od po.py obiegowej do sumpa, niestety jest jej zbyt dużo aby ok 10 cm z całego zbiornika zeszło do sumpa, a nie chce zalać sobie pomieszczenia. 

 

Taki banał , robisz otwór wiertłem (6 mm lub 4 mm  ) w rurce powrotu na wysokości tafli wody lub parę mm niżej i po sprawie . Wył. obieg pociągnie powietrze i tyle . Woda przy pracy pompy delikatnie tamtędy wypływa i trzeba pamiętać by raz na jakiś czas go przeczyścić . To są podstawy budowy akwari z sumpami . Musiałeś to pominąć ten mały szczegół a zarazem bardzo ważny .  

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AnT napisał:

Taki banał , robisz otwór wiertłem (6 mm ) w rurce powrotu na wysokości tafli wody lub parę mm niżej i po sprawie . Wył. obieg pociągnie powietrze i tyle . Wodaa przy pracy pompy delikatnie tamtędy wypływa i trzeba pamiętać by raz na jakiś czas go przeczyścić . To są podstawy budowy akwari z sumpami . Musiałeś to pominąć ten mały szczegół a zarazem bardzo.  ważny 

:clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, AnT napisał:

Taki banał , robisz otwór wiertłem (6 mm lub 4 mm  ) w rurce powrotu na wysokości tafli wody lub parę mm niżej i po sprawie . Wył. obieg pociągnie powietrze i tyle . Woda przy pracy pompy delikatnie tamtędy wypływa i trzeba pamiętać by raz na jakiś czas go przeczyścić . To są podstawy budowy akwari z sumpami . Musiałeś to pominąć ten mały szczegół a zarazem bardzo ważny .  

Dokładnie jak Daniel napisał i o czyszczeniu trzeba pamiętać sam ostatnio byłem zdziwiony czemu tak mało wody w akwarium,a dużo w sumpie. A dobrze ze sump przyjął nadmiar ;)
A to po prostu glon wapienny zarósł dziurki zrobione na wysokości tafli wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej zaprojektować sump tak by przyjął to co spłynie z komina i rur. I w drugą stronę - by w razie W akwarium przyjęło to co jest w komorze pompy. I wtedy nie trzeba nic wiercic i nic czyscic ;)  Polecam. 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z komina akurat wszystko się mieści tylko zaciąga z głównego zbiornika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.