Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko jeszcze wtrącę 2 słowa odnośnie ceny. Te lampy kosztują między 800 a 1500 ok w zależności od modelu. Zakładam, że producent też ma na nich solidną marżę. Powstaje pytanie to jakie marże narzucają tzw producenci znanych marek (piszę tzw bo najczęściej rola producenta sprowadza się do naklejenia nazwy swojej firmy). Ceny niektórych marek są wręcz absurdalne, ale rozumiem, że chodzi o prestiż i lata na rynku. Natomiast rekordem jest lampa firmy aqua trend, która kosztuje prawie 6000zł. Firma bez kompletnie żadnej renomy w produkcji oświetlenia. Lampa wygląda w mojej ocenie jak chińczyk 3 klasy. Nie wiem na co liczy właściciel. Może ktoś to wyjaśni, bo dla mnie to przeczy logice. Żeby nie było, to reef factory w zasadzie to samo, tylko trochę lepiej wyglądają. Z tego co widzę te lampy a8 są praktycznie klonami radionów. Podstawowa różnica sprowadza się do aplikacji. Na yt są filmy z pomiarów gdzie można zobaczyć, że PAR i barwa są niemal identyczne jak z radionami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

Właśnie dotarły do mnie 2 lampy X30 blue, dziś wykonałem szybkie testy czy działają. Poproszę o nazwy aplikacji które używacie do sterowania lampami. Dedykowana Aipai to straszna bieda przedziały czasowe to pełne godziny, a często wpada język chiński. Nie jest w pełni przetłumaczone na angielski. Może czegoś nie zrobiłem np upgrade softu. Będę wdzięczny za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lukas_gr napisał:

Natomiast rekordem jest lampa firmy aqua trend, która kosztuje prawie 6000zł. Firma bez kompletnie żadnej renomy w produkcji oświetlenia. Lampa wygląda w mojej ocenie jak chińczyk 3 klasy. Nie wiem na co liczy właściciel.

Pędzę z odpowiedzią :)
1. Nie jest to lampa firmy Aqua-Trend a firmy MicMol - AT jest tylko dystrybutorem oraz serwisem tych lamp.

2. Ocenę może mieć każdy w mojej ocenie jest to chińczyk ale jeden z fajniejszych modeli które miałem okazje zobaczyć w życiu a trochę ich widziałem jak i również widziałem na żywo jak świeci lampa o której jest temat - tak fajna lampa swiecąc obok G6 BLue nie widziałem różnicy.
oceniam to przez pryzmat posiadania w prywatnych zbiornikach lamp takij jak AI Hydra / Orphek / ATI Straton oraz na serwisach RADION czy Kessil.

3. Myślę że liczy na sprzedaż - to nadal 350W w szerokim spectrum - mocna kopia Orpheka oczywiście w teorii - ale tak zapalilem model mniejszy AquaMax 600 nad prywatnym akwarium i świeci naprawde podobnie do Atlantic v4 gen2 który miałem :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PiotrekAT napisał:

Pędzę z odpowiedzią :)
1. Nie jest to lampa firmy Aqua-Trend a firmy MicMol - AT jest tylko dystrybutorem oraz serwisem tych lamp.

2. Ocenę może mieć każdy w mojej ocenie jest to chińczyk ale jeden z fajniejszych modeli które miałem okazje zobaczyć w życiu a trochę ich widziałem jak i również widziałem na żywo jak świeci lampa o której jest temat - tak fajna lampa swiecąc obok G6 BLue nie widziałem różnicy.
oceniam to przez pryzmat posiadania w prywatnych zbiornikach lamp takij jak AI Hydra / Orphek / ATI Straton oraz na serwisach RADION czy Kessil.

3. Myślę że liczy na sprzedaż - to nadal 350W w szerokim spectrum - mocna kopia Orpheka oczywiście w teorii - ale tak zapalilem model mniejszy AquaMax 600 nad prywatnym akwarium i świeci naprawde podobnie do Atlantic v4 gen2 który miałem :)

 

PiotrekAT proszę doprecyzuj -piszesz o lampie AquaMax 600 -czy chodzi Ci o tą: MicMol Aqua Air 600 60W ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adrian42 napisał:

PiotrekAT proszę doprecyzuj -piszesz o lampie AquaMax 600 -czy chodzi Ci o tą: MicMol Aqua Air 600 60W ? 

Aqua Max 600 - mniejszy brat Aqua Max 900 tej za 6k co byla wspomniana i to są również lampy z MicMola :)

https://micmol.com/aquamax.html

 

EDIT - podrzucam jak lampa świeci na każdym kanale oddzielnie nad moim akwa aktualnym - zdjęcia były robione na szybko wiec mogą być meh - jak znajde chwile pewnie cos nagram lub cykne lepsze zdjecia 

https://zapodaj.net/plik-59Kwa0b9Me

Edytowane przez PiotrekAT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, PiotrekAT napisał:

Aqua Max 600 - mniejszy brat Aqua Max 900 tej za 6k co byla wspomniana i to są również lampy z MicMola :)

https://micmol.com/aquamax.html

 

EDIT - podrzucam jak lampa świeci na każdym kanale oddzielnie nad moim akwa aktualnym - zdjęcia były robione na szybko wiec mogą być meh - jak znajde chwile pewnie cos nagram lub cykne lepsze zdjecia 

https://zapodaj.net/plik-59Kwa0b9Me

One mają bierne chłodzenie? Jak z grzaniem?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PiotrekAT napisał:

Aqua Max 600 - mniejszy brat Aqua Max 900 tej za 6k co byla wspomniana i to są również lampy z MicMola :)

https://micmol.com/aquamax.html

 

EDIT - podrzucam jak lampa świeci na każdym kanale oddzielnie nad moim akwa aktualnym - zdjęcia były robione na szybko wiec mogą być meh - jak znajde chwile pewnie cos nagram lub cykne lepsze zdjecia 

https://zapodaj.net/plik-59Kwa0b9Me

Jak duży zbiornik oraz ile lamp świeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, PiotrekAT napisał:

tak fajna lampa swiecąc obok G6 BLue nie widziałem różnicy.

rozumiem, że mówisz o wersji a8pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2024 o 15:43, katani napisał:

One mają bierne chłodzenie? Jak z grzaniem?

Mają bierne + małę 2 wiatraki - dziwne ale ok :D 

 

W dniu 8.08.2024 o 16:11, JerzyB napisał:

Jak duży zbiornik oraz ile lamp świeci?

Te zdjecia sa zrobione na szybko - zbiornik to Red Sea Reefer 250 jedna lampa Aqua Max 600

 

W dniu 8.08.2024 o 23:37, lukas_gr napisał:

 

rozumiem, że mówisz o wersji a8pro?

powiem Ci szczerze ze nie wiem w ktorej wersji :) wiem ze wisiała napewno a8 obok G6 radiona i serio miedzy 3 radionami jakby mi nie powiedzieli to bym nie wiedzial ze to a8 - mozesz dopytać Karola z Sieradza :D - wyprzedaje aktualnie akwarium wiec pewnie znajdziesz gdzies na fb 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa chłodzenia przy tych lampach A8se? Głośno hałasują te dwa wentylatory czy da się to porównać do Radiona? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.