Jump to content
Laszek

Laszek vs 3 - 805L + 243L sump

Recommended Posts

Masz

4 godziny temu, Laszek napisał:

3x maxspect e8

Masz włączona na max , że tele PAR wychodzi ? Masz miernik ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogarnięte, nowy sprzęt tu mi się kubek przelał, tu odpiąłem głowice z vortecha silnik spadł. Siadłem. Podpiałem kubek odpiwniacza pod butelke, virtechy wyczyszczone, 500ml węgla dane, woda jest teochę mętna ale to też fito ze wczoraj dopiero na rolce z rollermata zauwazylem, bo wlalem wczoraj fito i dopiero wylaczylem pompy ale ze splywu jeszcze na wloknine zlecialo. Jest ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 24.11.2025 o 17:29, Laszek napisał:

Tragedia, wpadła mi glowa suma ze ściany jak byłem w pracy. Woda brzydko pachnie zmętniała na żóltawy kolor. Na szczescie odpieniacz wylączył kubek, zaraz daję węgiel do filtra.

8479574c93623.jpghttps://zapodaj.net/plik-NFRc9px2Dh

Szkoda głowy suma :/ 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat Tropic Creations 300, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt..  

Dozowanie: Modern reef. I nic więcej. 

Ryby i inne biegająco-pełzające: Zebrasoma flavescens, xantrurum, brzydal, Salarias ramosus, Pictochromis aldabrensis, chrysiptera hemicyanea, Labroides dimidatus, Chelmon rostratus. Lysmata amboinensis x 3, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 30.11.2025 o 11:41, katani napisał:

Szkoda głowy suma :/ 

No mi nie, dawno myślałem żeby się jej pozbyć. Zamknał cykl azotowy ale skok po4 na 1.16 zabiło mi 90% acr. Wczoraj grzebałem kikka godzin w akwarium starym, dzisiaj zaczynam spuszczać wodę i się zatrułem palitoksyną. Od 23 do 5 rano masakra....

https://zapodaj.net/plik-77oiuXIyti
            https://zapodaj.net/plik-4Lux4GVwB1
            https://zapodaj.net/plik-vmQCvz5GnR

Edited by Laszek (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy przy ospie roby mogą mieć postrzępione płetwy? Na chwile obecną padło mi 17 ryb. Zaczęło się od chateodona kleini pierwszy się obsypał.

Do tego piżamce co ma zamglone oczy, tak jakby ta oslonka oka odpadała powoli.

Może to oodinoza? Bo np. chateodon był jak wyciągnięty z panierki z mąki, i bardzo szybko zabija. 3 dni i po rybie, nawet nie zdążyła schudnąć.

IMG-20260103-141501990.jpg

Edited by Laszek (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam 

No to współczuje , ale nie Ty pierwszy co ryby straciłeś . To na pewno oodinioza , już nic nie poradzisz. Ja gdy zasiedlalem  pokolcami , to do teraz mam wł. lampę UV oraz ozonator 8/24.

Pozdrawiam 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostały tylko:

Amphrion berberi najbardziej obsypany i dzisiaj już zaczyna dziwaczyć z jedzeniem

Brzydal

3x piżamki, jednej się oko odkleja, jedna mam poszarpane płetwy

Zebrasoma scopas - ryba która mam prawie 9 lat, przeżyła w starym akwarium kilka chorób

Hextaenia

Doktorek

Coris formoza.

IMG-20260103-160902289.jpg

IMG-20260103-165128289.jpg

Edited by Laszek (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy ospie też mogą mieć postrzępione płetwy, współczuję. Przeżyłem to w zeszłym roku. W tydzień cala obsada poszła w piach. Ryby musiały być osłabione że tak to szybko poszło. 
Ciągle stosownie lampy UV nie zapobiegnie ospie, może ograniczyć. 
Dobre karmienie i dodawanie dodatków do jedzenia zapobiega ospie. 
 

Teraz zostało przełknąć to, odczekać 3 miechy i zasiedlać ponownie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tam sytuacja po ospie. Parę miesięcy minęło. Pływa już coś? 


Akwarium: za małe

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Steron napisał:

Jak tam sytuacja po ospie. Parę miesięcy minęło. Pływa już coś? 

Pod koniec kwietnia kupiłem pierwszą rybę po chorobie. Obecnie pływa:

Brzydal

Zebrasoma scopas

Doktorek

Coris formosa

Piżamka

Garbik pomacentrinea

Siganus magnifica

Hexatenia

2x jeżowce echinonetra

Powoli obsadzałem zwykłymi koralami akwa żeby ruszyło, parę lpsów i myślę wkońcu o spsach.

Dopiero w maju zeszły glony włosowate i sałata, ona była agresywna.

 

e2168e617030f.jpghttps://zapodaj.net/plik-E3DWghvhnl

940e92604da10.jpghttps://zapodaj.net/plik-i42i0SYQO3

decb5b51ada84.jpghttps://zapodaj.net/plik-mHQLTPUBQl

3980b809f0d3e.jpghttps://zapodaj.net/plik-hH237KnuJO

 

Edited by Laszek (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze słyszeć że akwarium istnieje ma się dobrze i idzie wszystko do przodu.


Akwarium: za małe

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.