Skocz do zawartości
alex

żarniki HQI

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy od aparatu :)

Pstryknij zdjecie w RAW-ie na obojetnie jakich ustawieniach balansu a następnie w programie do obróbki (najlepiej PS) ustaw balans suwakiem - tak jest najprecyzyjniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

alex to wszystko wiem (sprawdzalem 3 aparatami, wszystkie maja reczny WB), ale jest tez problem z rownomierna ekspozycja, bo albo jest wszystko za ciemne, albo koralowce pod tafla sa mocno doswietlone, a w rzeczywstosci wszystko wyglada inaczej

jak bede w domu to wysle zdjecie najbardziej odpowiadajace temu co widze

aha mam pytanie - jak aparat ma balans tylko do 9900, to ustawiony na bialej kartce moze wyniesc wiecej?

co to za aparat? Pomysł z ustawieniem WB w programie do wywoływania RAWów jest dobry, ale nie każdy się na tym zna i nie musi się znać. Z tym naświetlanie to masz problem z ekspozycją, w akwarium są strasznie duże kontrasty miedzy oświetlonymi a zacienionymi miejscami. Wbrew pozorom akwarium to trudny temat do fotografii.

Zizi wybierz taki fragment do zdjecia akwarium który nie ma miejsc jednoczesnie strasznie zacienionych jak i mocno oświetlonych.

Kurcze miał być temat o żarnikach, a zrobił się totalny offtop...


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje : To zależy od aparatu:)

dotyczyło tego

ZiZi :

aha mam pytanie - jak aparat ma balans tylko do 9900, to ustawiony na bialej kartce moze wyniesc wiecej?

Faktycznie nie każdy musi wiedzieć jak wywołac RAW ale tam mógłby "płynnie" poszukać najlepszego ustawienia, miałby tam również dostępną funkcję "shadows-highlights" bo też podejrzewam, że problem jest z ekspozycją. Tak jak pisałeś - z moich obserwacji (przynajmniej w aparatach Canona) do pstrykania morskich akwa najlepsze z gotowych ustawień WB jest "na cienie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS nie mam, dosc darmowych programow z skanerami, drukarkami i aparatami dostalem.

wyslalem Tobie link na priv, w/g mnie najbardziej odpowiadajacy temu co widze

aparaty to:

sony alpha

panasonic dmc-fz20

samsung - jakis tam z matryca 7 mp

..ale to chyba nie ma znaczenia

nawet nie wiem z jakiego Ci wyslalem - chyba z sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male pytanko, zeby nie zaczynac od nowa:

bede zmienial lampe 2x150 14 kK + 4x14 T5 aktynika na 2x250 20 kK. Czy i w takim przypadku (ciemne zarniki) powinienem podniesc zwisajaca lampe czy koralom bedzie to wisiec bo i tak bedzie ciemniej?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani - teoretycznie nie powinno sie nic dziac - u mnie po zmianie z 12kk na 20kk nawet lekko obnizylem lampe i nic zlego nie zauwazylem. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś używał żarników ReefLux 12k ja mam zamontowany w swoim zbiorniku (obok świeci AM 13K i Aqua Connect 14K ) według mnie najładniejszy z niebieskawych żarników. Październikowy Tank of the month na reefkeeping był na tych żarnikach.

Może ktoś ma już zdanie o nich ?

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamontowałem u siebie żarniki Reeflux 12000K. Pierwsze wrażenie jest niesamowite :) Wcześniej były zamontowane AquaConnect 14000K i teraz jest duuuuuuużo więcej światła i jest ono bardziej niebieskie - jak dla mnie bliżej im do 16000K niż do 12000K :D Miałem do czynienia z wieloma żarnikami i jeśli nie wystąpi "efekt wypalenia", co będzie widoczne za tydzień, to z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że te żarniki nokautują inne znane mi wcześniej, a trochę ich było :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...ja zaryzykowalem i kupilem zarnik robiony przez Francuza dla swojego sklepu...byla bardzo ciekawa cena.Jest to 140000 K.Nie mam porownania z innymi zarnikami a w zdjecia jakos nie za bardzo wierze.Wczesniej mialem tylko 10ciomiesieczny zarnik AM 150 10000 i roznica jest nieziemska.Ten 14K swieci bardzo niebiesko,juz wlaczajac go najpierw szklo zarnika zaczyna byc niebieskie(nie zauwazylem tego przy AM),woda za pare minut robi sie niebieskawo biala...zero zolci...wlaczam go codziennie od jakiegos czasu nad woda bez zycia (zbiornik niewystartowany) i nic nie zmienil sie kolor ani moc...polegam tylko na recenzji tego zarnika.Czytalem post faceta,ktory ma go juz osiem miesiecy,wczesniej mial BLV 14000K i on uwaza go za lepszy od BLV.Sprzedawca robil tez 20K ale mowil ze klienci nie byli zadowoleni,gdyz byl "ciemny".Pytalem go tez o Gisemanna 20K i szybko mnie z niego wyleczyl...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem od Łukasza ale żeby nie robić tu darmowej reklamy dopiszę, że w tej chwili nie ma na stanie tych żarników :D

Naprawdę efekt jest niesamowity :) światła jest jak przy 10 000K, a kolor 16 000K - jak dla mnie kosmos :D Czuje się jakbym przeskoczył z kostkowego odpieniacza AM na Bubble Kinga :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a twój uśmiech wszystko wyjaśnia:D


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, używałem żarników Reeflux już prawie dwa lata temu nad spsami(ponieważ na rynku są już dosyć długo)

Niestety koralowce zmieniały kolory pod nimi(może to przypadek) - uciekają kolory różowe i niebieskie, intensyfikuje się zieleń(taka ultrafosforyzująca :) , a reszta niestety wpada w brąz.

Wprawdzie przyrosty były bardzo ładne jednak coś się działo nie halo.(może teraz to już inna , poprawiona seria? nie wiem)

Finalny kolor żarnika zależy od rodzaju zastosowanego zasilania - na słabszym zasilaniu stają się bardziej niebieskie, bywa że na układach różnych firm świecą zupełnie inaczej.

Rozmawiałem chyba kiedyś o tych żarnikach z Andrzejem (jak dobrze pamiętam)

Faktycznie pomiar luksometrem wykazuje dużo większe natężenie światła.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że w 100% nie wiem co warte są te źarniki :) Sugerowałem się opiniami na reefcentral - m.in. ten baniak jest "pędzony" na reefluxach 400W 12000K:

http://reefkeeping.com/issues/2007-09/totm/index.php

Niestety u nas żarników na E40 jest jak na lekarstwo więc człowiek kombinuje jak może:)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie baniak poraża, od czasu do czasu oglądam go sobie :)

CO do samych baniek - wcześniej miałem 250W na Fc2 - moze jest różnica między samymi żarnikami?

No cóż - powieszę dwie lampy na e40 z tymi bańkami i podzielę się opiniami także.. :D

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mineło 10 dni od założenia Refluxów i powiem wam, że mam problem - problem polega na dopasowaniu świetlówek tak aby nie "kaszaniły" koloru bo jak włączę same żarniki to jest strzał w dziesiątkę :) W czwartek wybiorę się na zakupy świelówkowe i pokombinuję, a jak mi nie wyjdzie będę chyba wymieniał HQI na 400W :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio widziałem ten zbiornik i nie za bardzo wiem czego tam Czarkowi brakuje bo jak ma moje oko wszystko jest super , ładne kolorki super przyrosty a najwieksza róznica jaką zauwazyłem to zieleń acropor zrobiła się bardziej soczysta .Choc moze wiem skąd bierze się niezadowolenie kolegi Gamonia:D ja patrzyłem na zbiornik przez kawałek szyby który sobie wyczyściłem :)a on ???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, mysle, że Twoja ocena nie jest obiektywna, musisz umiescic jakies zdjecia, a wtedy sam zobaczysz czy innym sie podoba Twoj zbiornik czy nie.

No dawaj :)

edit:

A co jest nawjazniejsze, czy powinienes zmienic kolor żarników :)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robetr ty się lepiej przyznaj czy nie musiałeś czegoś czyścić z garderoby po ataku papugi na Twoją osobę :):):)

dany, zdjęcia baniaka są w dziale fotografia. Coś tam się zmienia cały czas :) teraz mam ok. 60 ryb i doszły jakieś korale. Napisałem tam, że robię półroczną przerwę z prezentacjami bo korale muszą podrosnąć aby to jakoś wyglądało :) Jak coś to serdecznie zapraszam - wiesz gdzie mieszkam :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się papuga nie bałem bo miałem poduszke od osłony ale następnym razem butów nie ściągam :)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.