Skocz do zawartości
Andrzej58

[K] Kupię Wurdemani lub wezmę w leasing zaadoptuję

Rekomendowane odpowiedzi

KUPIĘ Wurdemani.. NAJLEPIEJ Z OKOLIC WA-WY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off ale nie ma takie krewetki jak wundermani ........... jest wurdemanni :)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przylącze sie do tematu bo też chcialem kupić wurdemanni na aiptasie kolega ma pecha ? Bo ja myslalem o 1 szt ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ostanie wundermanni, co mozna kupic w polsce to sa chyba z hodowli bo nie jedza aiptasi sam mam 6 sztuk i aiptsia nadal jest.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak ze Wurdemanni z hodowli nie jedza Aiptazji. Wszystkie Lysmata z "grupy Wurdemanni" jedza Aiptazje, bez wzgledu na to czy pochodza z odlowu czy hodowli. Zostalo to juz dawno udowodnione. Powodem dla ktorego Wurdemanni czasami nie jedza Aiptazji jest to, iz nie jest to bynajmniej ich ulubione danie - jesli znajda w akwarium wystarczajaca ilosc innego pozywienia to nie beda jadly Aiptazji. Obecnie sam przerabiam ten problem: od paru tygodni karmie o wiele mniej, Wurdemanni zaczynaja powoli zabierac sie do roboty. Powoli im idzie, fakt, ale Aiptazje na szczescie zaczynaja znikac.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja prawie przestałem karmić ryby przez ostatni tydzień i nic, więc chyba dalej ograniczę karmienie i się zobaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej58 w korale tez jest zlenapisane, przeczytaj dokladnie posta Guliwera to zobaczysz roznice, nie wunder tylko wurde :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem o łudząco podobnych do wurdenmani krewetkach nie jedzących niestety ukwiałów, było to około roku temu jak miałem plagę aiptasi, bałem się że trafią mi się te "podróbki", ale na szczęście przyszło to co miało przyjść, w tydzień się rozprawiły z ukwiałami, a było ich naprawdę dużo.


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, coscie sie tak uparli na "podrobki" czy "lewe" Wurdemanni? Przeciez pisalem: NIE MA ZADNYCH PODROBEK. Koniec. Kropka. Wszystkie krewetki z "grupy Wurdemanni" jedza Aiptazje i koniec, jak mi nie wierzycie to poczytajcie o nich.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby mozliwe, ale przeciez krewetki tańczące roznia sie jednak wyraznie od L. Wurdemanii...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

To nie jest tak ze Wurdemanni z hodowli nie jedza Aiptazji. Wszystkie Lysmata z "grupy Wurdemanni" jedza Aiptazje, bez wzgledu na to czy pochodza z odlowu czy hodowli. Zostalo to juz dawno udowodnione.

Niestety nie moge sie z Toba zgodzić, mam 6 sztuk, karmione doswiadczalnie raz duzo raz malo, w różnych odstepach czasu i kupione równiez w roznych odstepach czasu.

A wgłębiając sie w temat krewetek z hodowli, przeciez one są karmione od malego nie aiptazja, tylko innym pokarmem wiec trudno im od tak zaczac jesc aiptazje skoro zawsze cos sie im dostanie z pokarmu od ryb.

A gdzie, zapytam z ciekawoscim jest dowód w postaci opisowej o tym ze nie ma znaczenia skad sa krewetki i tak jedza aiptazje?

I pamietaj od każdej reguły są wyjatki :)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie , lew urodzony w zoo i karmiony kitekat`em nie ruszy niczego innego poza pokarmem z puszki :)


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daniello

Trzeci raz to napisze: "grupa Wurdemanni" - "Wurdemanni complex". Nie "L. Wurdemanni" a "grupa Wurdemanni", L Rathbunae nalezy do "grupy Wurdemanni". Moze ten link wyjasni w koncu to nieporozumienie:

http://decapoda.nhm.org/pdfs/27306/27306.pdf

@dany

http://www.springerlink.com/content/m1u322ead9tpp0eb/

http://findarticles.com/p/articles/mi_m0QPU/is_1_23/ai_n9479378


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkalem sie gdzies z okresleniem ze pojawiaja sie w obrebie jednego gatunku rozne upodobania żywieniowe zalezne od miejsca pochodzenia a co za tym idzie różnej fauny i flory ktora otacza dany egzemplarz zwierzaka w naturze. ale generalnie l.wurdemanni jedza aiptasie i juz bo maja to w genach.

jak pisali inni najczesciej pomijają aiptasie kiedy moga latwiej sie najeść czyms innym (po co polowac jak mozna dostac cos z reki ?), a najczesciej maja , bo pokarmy serwowane przez akwarystow maja często znacznie lepsze wartosci odżywcze niz aiptasia. drugi powod imho to sprzedawanie pod nazwa wurdemanni krewetek bliźniaczo podobnych i nie chodzi tu o l.durbanensis bo one wcale nie sa podobne do wurdemanni. gdzies kiedys znalazlem zdjecia na podstawie ktorych nie dawalo sie odroznic gatunku od wurdemanni, a nie byly to wurdemanni wg opisu.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac niestety z tego co przeczytalem masz racje:) dlatego nie moge pojac dlaczego moje krewetki nie chca jesc aiptazji?

A tak z innej beczki, stwierdzam, że jestes dobrym specjalista, a moja opinia o braku zainteresowania aiptazją przez hodowlane, wynika z i opinni sprzedawcy - co potwierdzilo po raz kolejny, że nasze krakowskie zabki musza sie wiele nauczyc :)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wpuscilem wurdemanni do swojego awarium to bylem w tej komfortowej sytuacji, ze nie mialem innych zwierzat wymagajacyh karmienia, wiec nic kompeltnie do akwarium nie bylo dodawane. efekt byl taki, ze kilkadziesiat aiptasii zniknelo w ciagu ok 10-14dni. ale podkreslam, ze nic kompletnie z pozywienia nie bylo dodawane do zbiornika. poniewaz krewetki pochodzily ze swiezego dosc duzego importu podejrzewam, ze w momencie kupna dodatkowo byly zdrowo przeglodzone, bo najczesciej w sklepach takie duze dostawy sa trzymane razem w jednym golym zbiorniku i sa malo skarmiane.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wapno w płynie do strzykawki i bezpośrednio w pysk Aiptasie ! Tylko trzeba wszystie pompki wyłączyc... choc od razu powiem ze do tej pory walcze z tym ustrojstwem i konca wojny nie widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle bo mam 500litrow :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie panowie kupilem 3 sztuki :) w moim rodzinnym miescie :D a jeszcze kilka plywalo wiec wiecie gdzie dzwonic i zagladac :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.