Skocz do zawartości
kiwalski

test salifert KH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos moze mi to przetlumaczyc jak zrobic ten test.Dziekuje.

169-dsc08443.jpg

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz nowy test na kh/alk, to instrukcja jest trochę inna, sama z tym miałam problem. tłumaczenie:

1. Za pomocą 5-mililitrowej strzykawki umieścić w naczyniu testowym 4 ml wody, która ma być poddana testowi. Jeśli ktoś wybrał mniej precyzyjne zastosowanie, a co za tym idzie otrzymanie większej liczby prób testowych z opakowania, bierze do testu zamiast 4 ml tylko 2 ml wody.

2. Na 1-mililitrowej strzykawce zamocować spiczastą plastikową końcówkę i naciągąć reagent z buteleczki KH (należy zwracać uwagę na to, by podczas naciągania plastikowa końcówka była całkowicie zanurzona w reagencie KH/, aż do zatrzymania się dolnej krawędzi czarnej obwódki w tłoczku dokładnie na wskazie podziałki „1 ml”. W tłoczku będzie nieco powietrza. Jest to powietrze, które na początku znajdowało się pomiędzy plastikową końcówką a tłoczkiem. Nie ma to wpływu na wynik testu.

3. Za pomocą 1-mililitrowej strzykawki po kropelce dodawać reagent z buteleczki KH do wody w naczyniu testowym. Po dodaniu każdej kropli zawartość naczynia testowego należy mieszać przez 1-2 sekundy. Należy to powtarzać tak długo, aż nastąpi gwałtowna zmiana koloru z niebieskiego/zielonego na pomarańczowo/czerwony lub różowy /w zależności od tego, jaki kolor można było obserwować na początku/.

4. Odwrócić strzykawkę tak, aby jej szpica była skierowana ku górze i zablokować ustawienie czarnego elementu w tłoczku. Odczyt następuje na górnej krawędzi czarnej obwódki. Strzykawka jest podziałkowana co 0,01 ml. Wartość twardości węglanowej /KH/ lub poziom alkaliczności należy odczytać z tabeli.

Jeśli wybrałeś na użycie testu w wersji zredukowanej, otrzymany wynik pomnóż przez 2.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tylko ze ja mam test z jakims jeszcze alkalinyty check solution do czego to jest potrzebne jak to stosowac.

I jeszcze jedno na drugiej stronie kartki mam Falls unter punkt 1 nur 2.0ml testwasser verwendet wurden,ist der KH /alkaliinitatswert mit dem Faktor zwei zu mulitiplizieren


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy: w przypadku kiedy zastosowales tylko 2.0ml wody do testow, wynik przez 2 pomnozyc nalezy.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie

AquaManiac a co w przypadku alkalinyty check solution jak sie to stosuje?


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiwalski, też mam drugą buteleczkę-alkalinyty check solution, do wykonania testu nie jest potrzebna (yak wynika z instrukcji) więc sobie po prstu stoi w pudełku :wink


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale do czego ja dali tzn do sprawdzenia roztworu KH tylko jak to zastosowac Ludzkie pojecie przechodzi zeby nie bylo polskiej instrukcji do tego


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiwalski :

Ludzkie pojecie przechodzi zeby nie bylo polskiej instrukcji do tego

Tak sobie mysle ze polskie instrukcje to sie biora z tlumaczenia niemieckiej instrukcji bo ostatnio to nawet angielskich nie daja:)

Przed chwilka sprawdzilem ....dziesiac kartonikow z testem KH i w kazdym jest tylko instrukcja taka jak podales na zdjeciu a wiec nie ma tam nic na temat tajemniczej buteleczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co to dodają ale chodzi mi o to ze jezeli sie w PL sprzedaje cos to raczej powinno byc polska instrukcja by nie tracic czasu na szukanie tlumaczenia itp i zawracanie glowy innym.NJie wiem czy jest tu jakis przedstawiciel tego na Polske czy wy sobie tylko to sprowadzanie na sprzedaz we własnym zakresie.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to drugie to roztwor testowy, zeby niby sprawdzic test. robisz na nim test jak na wodzie z akwa i jak wyjdzie kh takie jakie jest na buteleczce to niby znaczy ze test jest dobry. w praktyce do d*py, jako ze ta sama firma robila i test i roztwor testowy wiec test zawsze bedzie "idealny"


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym ten nowy test na kh jest w całosci do d*py - porównując z poprzednią wersja to jest kicha i tyle. Odroznienie tego 'niebieskiego' od 'pomaranczowego' w swietle innym niz sloneczne jest niemozliwe. Wg nich biala woda z delikatna niebieska poswiata to niebieska woda. Kupuje Tropic Marin mam gdzies Saliferta.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie dot strzykawki jak to jest z tymi pierscieniami ktory jest ktory.Zglupialem gdyz kh mi wyszlo salifertem 16 i nadal niebieski roztwor byl , posiadam jeszcze dwa testy jeden zoolek wskazuje 11 test wave rowniez idealnie 11KH

169-strzykawka1.jpg

Nr 1 to gorny pierscień?? a 2-to dolny?

I teraz jak nabieram płyn kh to wciagam go az tloczek nr2 (na zdjeciu) bedzie na 1ml natomiast gdy patrze ile pozostalo to odwracam strzykawke dziobkiem do gory i licze od gornrj krawedzi (tloczek nr 1 na zdjeciu) ????Czy tak mam przeprowadzac test?


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten oznaczony nr 1 wskazuje Ci poziom płynu w strzykawce.

Powinieneś płyny wciągać do strzykawki tyle, żeby ten z nr 1 był na linii która wskazuje że jest go 1 ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tom_Wildtom_Kurpanik :

to drugie to roztwor testowy, zeby niby sprawdzic test. robisz na nim test jak na wodzie z akwa i jak wyjdzie kh takie jakie jest na buteleczce to niby znaczy ze test jest dobry. w praktyce do d*py, jako ze ta sama firma robila i test i roztwor testowy wiec test zawsze bedzie "idealny"

[/quote

Nien nie nie jes idealny z płynem wzorcowym , robiłem test wachnięcie 45%!!!! o zgrozo !! a test ważny do 2010roku!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem też ten nowy test Salifert na KH i też potwierdzam że jest do d..y. Wskazuje o 2 KH więcej aniżeli pozostałe testy. Porównywałem z Tropic Marin i Red Sea które wskazują idealnie takie same wartości. Pewnie jakaś felerna partia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy pierwszym pomiarze nie zauważyłam czerwonej nakładki na strzykawka w pudełku i wykonałam test bez niej. zadowolona, że wynik ok :D Po kilku dniach wykonalam test juz prawidłowo (chyba) i wyszlo podobnie. Teraz się zastanawiam po poście powyzej, czy wyniki są wiarygodne.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz nowy test na kh/alk, to instrukcja jest trochę inna, sama z tym miałam problem. tłumaczenie:

1. Za pomocą 5-mililitrowej strzykawki umieścić w naczyniu testowym 4 ml wody, która ma być poddana testowi. Jeśli ktoś wybrał mniej precyzyjne zastosowanie, a co za tym idzie otrzymanie większej liczby prób testowych z opakowania, bierze do testu zamiast 4 ml tylko 2 ml wody.

2. Na 1-mililitrowej strzykawce zamocować spiczastą plastikową końcówkę i naciągąć reagent z buteleczki KH (należy zwracać uwagę na to, by podczas naciągania plastikowa końcówka była całkowicie zanurzona w reagencie KH/, aż do zatrzymania się dolnej krawędzi czarnej obwódki w tłoczku dokładnie na wskazie podziałki „1 ml”. W tłoczku będzie nieco powietrza. Jest to powietrze, które na początku znajdowało się pomiędzy plastikową końcówką a tłoczkiem. Nie ma to wpływu na wynik testu.

3. Za pomocą 1-mililitrowej strzykawki po kropelce dodawać reagent z buteleczki KH do wody w naczyniu testowym. Po dodaniu każdej kropli zawartość naczynia testowego należy mieszać przez 1-2 sekundy. Należy to powtarzać tak długo, aż nastąpi gwałtowna zmiana koloru z niebieskiego/zielonego na pomarańczowo/czerwony lub różowy /w zależności od tego, jaki kolor można było obserwować na początku/.

4. Odwrócić strzykawkę tak, aby jej szpica była skierowana ku górze i zablokować ustawienie czarnego elementu w tłoczku. Odczyt następuje na górnej krawędzi czarnej obwódki. Strzykawka jest podziałkowana co 0,01 ml. Wartość twardości węglanowej /KH/ lub poziom alkaliczności należy odczytać z tabeli.

Jeśli wybrałeś na użycie testu w wersji zredukowanej, otrzymany wynik pomnóż przez 2.

Zapomniałeś napisać jeszcze o dodaniu 4 kropli (ewent.2) z buteleczki KH-Ind którą należy przed użyciem wstrząsnąć.

Zapomniałeś napisać jeszcze o dodaniu 4 kropli (ewent.2) z buteleczki KH-Ind którą należy przed użyciem wstrząsnąć.

Przepraszam bo to Pani pisała czyli miało być zapomniałaś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś, to Nika i Nik@ to dwie różne osoby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy test można zobaczyć jak się robi dokładnie na YouTube więc nie wiem w czym tkwi problem, dla chcącego nic trudnego, wystarczy trochę wysiłku i się znajdzie:)))))


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika,

nakladka na strzykawce nie ma wplywu na wynik testu, pomaga jedynie przy wcelowaniu kropelka :animier:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelki mogą być też drobniejsze z nakładką, co przełoży się na większą "rozdzielczość" wyników.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor ale nie o to chodzi w necie wszystko można znależć ok ,ale jeśli ktoś w Polsce sprzedaje jakiś towar i to wcale nie tani to powinien jeśli producent tego nie robi zadbać o to by była instrukcja w j.Polskim .Zgadza się ? A test to nie marchewka tylko bardzo ważna rzecz dla akwarysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.