Skocz do zawartości
Qbab

Mleko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś stosując tą metodę zauważył np. wzrost niepożadanych glonów lub inne plagi typu cyjano? Czy takich objawów nie powinno się zaobserwować?


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gdzie fotki korali wychowanych na mleku:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Krzysiek75: podczas stosowania metody nie, natomiast po przerwaniu zawsze pojawiały mi się glony- no chyba, że się nie sprząta patrz foty:)

@ R@F@L:

779-20080804110.jpg

779-20080810133.jpg

Zdjęcia robione rasowo komórą, w odstępie tygodnia. W między czasie nie robiłem nic poza uzupełnianiem wody i karmieniem. Zbiornik 25L, cały szpej widoczny na zdjęciach.


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna metoda ale jeśli przynosi rezultaty to chyba bede lał mleko ale czy mogę stosować razem z ''zeovit'' ???.Co o tym myslicie?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kuba

leje - 2ml dziennie. oprocz tego zaszczepilem wode na dolewke

u mnie prawie same spsy wiec na efekty przyjdzie chyba poczekac troche dluzej. z doraznych zmian to sarco dostal kopa co mnie akurat srednio cieszy :Dozingoff oraz euphylie bardziej puszyscie sie otwieraja (to akurat mnie cieszy). minus - pojawilo mi sie na skale troche cyjano ale moze to wina tego ze tydzien temu zarnik wymienilem na nowy.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Z tego co zebrałem "po ludziach" to faktycznie Sarcophytony najszybciej reagują na tą metodę.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda na dolewke mi smierdzi ale jak cholera :( nie wiem jak Ty masz dolewke, w karnistrze czy w otwartym zbiorniku? moze dlatego ze u mnie w karnistrze i nie ma wentylacji jakotakiej. tak jak stoi nieruszany to nie smierdzi ale jak dolewam wody to z karnistra zalatuje jak cholera :). za klarowna ta woda tez nie jest, mam nadzieje ze to nie zaszkodzi baniakowi na dluzsza mete


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam otwarte dodatkowe akwarium - też nie klarowne :(

może zmniejsz trochę ilość mleka :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nalałem trochę do moich 100l i obawiam się ,że przedawkowałem.Lecz w akwarium jest tylko krab,ślimak i skała.Czy nic im się nie stanie ?


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neh, to bedzie pewnie to samo. jakbys mial zamkniety karnister to tez pewnie by zalatywalo. u mnie nie smierdzi tak samo z siebie, tylko jak dolewam wody (powietrze wypychane z karnistra)

@Blazenek ... ROTFL ... to po co lejesz to mleko jak baniak pusty? :(


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie jest tak że Ci to przeszkadza w mieszkaniu :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, nic z tych rzeczy, bylem tylko ciekaw czy ten aromat skislego mleka jest normalny. no ale skoro woda nieklarowna to znaczy kisnie. a skoro kisnie to i smierdziec musi :(. jak karnister stoi nieruszany to nie czuc nic kompletnie.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tom to było kompletnie pod wpływem impulsu :D .Otworzyłem mleko ,wpadłem na nano na ten wątek i coś mnie tchnęło a ,że baniak obok stał... :D:):D

Edit:Opłacało się!!!Ze skały mi wylazły Parazoa a ,których istnieniu nie miałem pojęcia! :(


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna metoda ale jeśli przynosi rezultaty to chyba bede lał mleko ale czy mogę stosować razem z ''zeovit'' ???.Co o tym myslicie?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zeovit nie przekonuje, wiem czym są zeolity i jakoś mnie do nich nie ciągnie :(

a jak z mlekiem będą współgrać to nikt nie wie, zresztą jak mleko działa z innymi metodami też - to dopiero faza testów klinicznych :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test: stosuję metody Qbab + wodka - znaczy mleko do dolewki a wódka do akwa. Jestem oszczędny i leje po 1 ml. wódki na 500L rano i wieczorem a dolewka jak zapoda. zobaczymy co z tego będzie.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez przerzucilem sie tylko na mleko a raczej mleczny plankton w dolewce. po dodawaniu mleka bezposrednio do akwa zoltek mi podejrzanie czesto dostawal kropek.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek75 mozesz podzielic sie wrazeniami z polaczenia mleka i wodki, tez jade na wodce (do akwarium :) ) i nie wiem czy nie zaczac zabawy z mlekiem.

@Qbab caly czas jest wszystko w porzadku? Chyba najdluzej jedziesz na mleku :)


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbym sie dowiedzieć ile tego mleka dawać jak mam akwa112L automatyczną dolewke a wody na dolewke mam 5l w butli po mineralnej


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie - miałem wpadkę, ale nie spowodowaną mlekiem. Postanowiłem pomalować szafkę farbą ftalową. Jak idiota nie pomyślałem że we ftalowych farbach jest ksylen - jeden z większych morderców życia wodnego, koniec końców po dwóch godzinach od rozpoczęcia malowania pół sarcophtyona była już biała (dopiero wtedy rzuciłem okiem na akwa), pozostałem zwierzaki pokurczone, a co gorsza nie miałem soli w domu (znaczy się miałem, ale w tym samym pokoju co malowałem więc i tak wywaliłem bo na podmianę się nie nadawała).

Ogólnie poza jedną seriatoporą która ciągle walczy i jednym sarcophytonem któremu musiałem conieco odciąć, resztę udało się uratować bez strat w tkance.

Ale ewidentnie nie była to wina mleka, daję sobie głowę odciąć. Tym niemniej muszę odczekać jeszcze trochę do następnych eksperymentów - tak żeby to wydażenie nie miało wpływu na analizę wyników z tego co planuję.

Ciekawe za to jak u reszty się to toczy. Może ktoś zrezygnował albo doszedł ktoś nowy.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab a mógłbyś mi mapisać od jakiej dawki zacząć przy 112l??


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawulon :

Qbab a mógłbyś mi mapisać od jakiej dawki zacząć przy 112l??

no przecież w tym watku jest opisane jak liczyć (strona 5) ilości (ale to szacunki- na razie nie ma ciągle "oficjalnych zaleceń")


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie korale na mleku ok, ale chyba w końcu przesadziłem i w kilku miejscach (ale tylko na szybie) pojawiły się glony nitkowate. Na razie odstawiłem mleko na trochę, leje co kilka dni jakieś 5 ml. Mam jednak zamiar wrócić do regularnego podawania jak glonów nie będzie śladu. Wódkę leję cały czas negatywnych skutków nie zauważyłem. No może w dwóch małych miejscach pojawiły mi się żółte "gluty" więc ograniczyłem wódkę do 2 ml rano i 2 ml. wieczorem. (gluty pokazały mi się jak lałem po 5 rano i wieczorem). Teraz zanikły. Trzeba chyba zbiornik wyczuć. Ogólnie jest nieźle.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zielony mintaj :

Mam to samo, trochę nitek na piasku (znikają na noc :)). Też póki co odstawiłem mleko.

jakim cudem glony znikają na noc ?

to musi być coś innego, pytanie tylko co?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znikają na noc to pewnie jakieś cyjano. U mnie były zwykłe zielone glony. Przed podaniem mleka miałem je króciutkie ok.2 mm - jakby przystrzyżone. Po mleku wyrosły do 5 cm.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.