Skocz do zawartości
Qbab

Mleko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

dajecie mleko przy swietle czy wieczorem, ja leje 2 ml na 180l po zgaszeniu swiatla i zauwazylem, ze sarcopython zamyka sie na jakies pol godziny a pozniej otwiera, przez ten czas woda jest metna, moze ma alergie na bialko :)


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Watek jest bardzo interesujacy :) , czy mozeszcie sie podzielic swoimi obserwacjami co do 'Qbab method', szczegolnie Krzysiek75???

Pozdrawiam :)


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zaprzestałem lania mleka. Chcę ograniczyć populację miękasów a mleko mi w tym nie pomoże :) Jeżeli chciałbyś zacząć lać to proponuję zacząć od jak najmniejszych dawek. Jak nie będzie negatywnych skutków możesz zacząć zwiększać. Wódki za to leję po 4 ml.rano + 4 wieczorem.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos jeszcze stosuje ta metode. Bowidze ze watek juz jakis rok nieodswiezany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija 4 dzień jak leję mleczko :) Łaciate 3,2%, wieczorem po zgaszeniu światła 2ml. Efekty już widoczne, korale zdecydowanie dobrze reagują na Qbab methode :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to może i ja zaczne łaciatym dokarmiac. Tylko zasnatawiam się jaki to może mieć wpływ na nowy zbiornik (3 miesiące)? Czy może lepiej sie powstrzymać do momętu kiedy akwa dojrzeje bardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co trzymasz w trzymiesięcznym zbiorniku że chcesz to mlekiem dokarmiać? :)

Osobiście odstawiłem mleko, polewam roztwór glukozy.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glownie miekkie i ephylie, plus jeden pokiereszowany chyba mozgowiec (dostalem w ramach zywej skaly ze sklepu). Stad tez moje pytanie bylo, czy w takim swiezym akwarium jest sens dokarmiania mlekiem ? czy moze lepiej wstrzymac sie na jakis czas az zbiornik jeszcze dojrzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstrzymał do czasu stabilizacji systemu, trzy miesiące to młode, niestabilne jeszcze akwa. Poczekaj jeszcze trochę z eksperymentami :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z ta metoda? jak wplywa np na montipory? zastanawiam sie nad nia glownie dla zoa, czy ktos moze sie wypowiedziec w tej materii?

leje codziennie wodke, od wczoraj zaczalem lac witamine C raz na tydzien, zielony mintaj, o jakiej glukozie wspominasz, co mozecie doradzic, co lac jesli leje sie tylko te 2 rzeczy? :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak z tym mlekiem? ide wlasnie do sklepu, szybko pisac jakie kupic Łaciate 0%?

Ja kupiłem Mleko UHT Łaciate 2,0%.

Do zbiornika poszlo juz 0,2ml.

Pierwszych spostrzezen - brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269561 LiZaRd :

zielony mintaj, o jakiej glukozie wspominasz

O zwykłej spożywczej, z marketu :strutin Roztwór 50g/litr, dawkowany 10ml/dzień/112 litrów :googleye


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaje mleko już 3ci dzień, spostrzeżenia:

-po podaniu mleka zmętnienie wody utrzymuje się przez około 1.5 godziny;

-odpieniacz przez około 2 godziny przestaje robić pianę;

-wszystkie zoa są pięknie otwarte, euphylia napompowana jak nigdy i ukwiały tak samo;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak u Was z tym mlekiem, glukozą są jeszcze osoby które to stosują i jakie rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze smieje sie pod nosem gdy slysze łaciate - dla ludzkiego organizmu UHT to najwiekszy syf to picia (to mleko robi się z mleka w proszku). ale wracajac do tematu gdy stosowałem 4 mies temu mleko (takie jakie miałem w lodówce, bez dorabiania ideologii :) ) to lałem odrobine max 2 razy w tygodniu wieczorem, by rano nie było problemu zmętnienia wody. Korzystała najbardziej euphyllia.

Chciałoby się wszystko na raz balling, dopalacze, mleko, glukoza... tylko jak to wszystko ma sie do siebie? Może ktoś by się zechciałby wypowiedzieć? Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft boj sie boga i nie pisz takich rzeczy bo jeszcze ktos uwierzy i jaja beda z tego. UHT czyli po polsku SwWT czyli sterylizacja w wysokiej temperaturze a wiec po chlopsku mleko to zostalo przegotowane (wlasciwie nie do konca bo podgrzane do stu trzydziestu kilku stopni na 5 sekund i szybko schlodzone) przed rozlaniem w kartony. Efekt - produkt martwy biologicznie. Zadna krowa proszku na to nie dala :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#315246 chodi :

Luft boj sie boga i nie pisz takich rzeczy bo jeszcze ktos uwierzy i jaja beda z tego. UHT czyli po polsku SwWT czyli sterylizacja w wysokiej temperaturze a wiec po chlopsku mleko to zostalo przegotowane (wlasciwie nie do konca bo podgrzane do osiemdziesieciu kilku stopni) przed rozlaniem w kartony. Efekt - produkt martwy biologicznie. Zadna krowa proszku na to nie dala :)

tyle w teorii drogi Chodi. Przepraszam z góry za offtop ale napisze: w Polsce różne rzeczy się dzieją. nasi przetwórcy na potęgę wykorzystują mleko w proszku... do mleka, do śmietany (co znajdziesz na opakowaniu) i innych wyrobow, aby potanieć koszty produkcji, zadowolić szukajacego "okazji" klienta. Pozwolę sobie jeszcze nadmienić, że mało która firma mleczarska trzyma 82% tłuszczu w maśle mimo, ze taka informacje zamieszcza na opakowaniu. Nawet taka lubiana Osełka. Gdybym nie wiedział, nie zabierałbym głosu w temacie. Na szczęscie zgodzić możemy się w najwazniejszej kwestii - uht produkt martwy biologicznie. Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#315164 juko :

I jak u Was z tym mlekiem, glukozą są jeszcze osoby które to stosują i jakie rezultaty.

Mleka od dawna nie leję- jestem zbyt leniwy :) Glukozy już też nie stosuję, przedawkowanie skończyło sie m.in. plagą sinic. Natomiast dozuję cukier w VSV, korale pewnie coś tam skorzystają.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dodaję żeby odświeżyć temat.

Hmm.. Może zostanę wyklęty, ale tak się zastanawiam (wiem ze jeszcze tego nikt nie próbował). Jak się to ma w przypadku zastosowania specyfiku dla osób ćwiczących? Chodzi mi tu o białko a dokładniej aminokwasy w takim produkcie jak ostrowia (smak naturalny). Jest to mleko poddane filtracji osmotycznej. Usunięto z owego produktu laktozę (cukier mlekowy) dodano witaminy. Lipidy ma w minimalnej ilości. Czy ów produkt po rozpuszczeniu go w wodzie i dodaniu małej ilości glukozy bądź cukru brzozowego, bądź jakiegokolwiek cukru nadawałby się do zastosowania w akwarium morskim? Pytam czysto teoretycznie. Moje doświadczenie z odzywkami kulturystycznymi było takie, że raz dodałem 3g (80g białka w 100g) do zwyczajnej wodociągowej wody w celu sprawdzenia odpiemieniania przez odpieniaczyk strzykawkowy DIY.. Po dodaniu 3-4g do około 2l wody. Odpieniacz na zwyczajnej kostce (nie lipowej) pienił jak licho.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja też się nad tym zastanawiałem, za 60zł kupuje się wiaderko ze wszystkimi możliwymi do wyprodukowania aminokwasami/innymi związkami :) I to starczy na 10 lat w celach akwarystycznych.

Pewnie spokojnie można to stosować. Są też wersje w płynie, około 70zł kupuje się 500ml, co też starczy na długo. Na pewno jest to bezpieczniejsze w stosowaniu niż to co sprzedają producenci akcesoriów akwarystycznych, bo przeważnie sami nie wiedzą co to jest poza tym, że zrobiono to w Chinach. Suplementy kulturystyczne spełniają normy najwyższej czystości i są na 100% spożywcze, a to co sprzedają w akwarystycznych to nie wiadomo co to jest ;)

Jak wprowadzę już korale to na 100% przetestuję te suplementy bo akurat mam tego pod dostatkiem ;)

No i mają kolejną zaletę - dozujesz dokładnie to co chcesz w takiej ilości jak chcesz, więc podając białko nie musisz wprowadzać do wody tłuszczu i innego badziewia jak w przypadku zwykłego mleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zeby ci pozniej ryby korali nie przenosily :lol:;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.