Skocz do zawartości
Qbab

Mleko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

tak przeczytalem sobie o tym mleku i mam 2 pytanka:

1-ile na 180l z 4 miekasami i 1 twardym lac

2-czy karmicie czyms jeszcze oprocz mleka:D


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie dozuje mleko. A raczej mieszam (czyt miksuje) razem z innym jedzeniem dla korali zeby troche upłynnic jedzonko i zebym mogl zapodac jedzonko wprost w pysk koralowi ze strzykawki. Zadnych skutkow ubocznych nie widze ewentualne czestsze czyszczenie odpienka bo robi sie tlusty


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja dodalem 0,5ml dzisiaj, polipy u wszystkich korali pieknie otwarly sie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 112l podaje 4ml każdego wieczoru. Jeśli mam być szczery to metoda zdaje się być efektywniejsza bez odpieniacza. Gdy go nie miałem przyrosty miękkich zdawały się być intensywniejsze. Z odpieniaczem jakoś to tak fajnie nie chula. Kusi postawienie 2 małych akwa i przetestowanie na 2 szczepkach działania mleczka. Peace.


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jadę bez odpieniacza.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pa_blo :

Ja również próbowałem z mleczkiem.

Stosowałem 1,5 tygodnia i szybko przestałem bo nie zauważyłem żadnej różnicy na koralach.

Podczas lania mleka do akwa hepatus, który jest u mnie ponad rok i nigdy nie miał żadnych kropek został obsypany ospą(chyba).

UV włączona, czosnek w mrożonkach a kropek przybywało, myślałem że to koniec.

Odstawiłem mleko i hepati wrócił do siebie w ciągu 2 dni, żadnej kropki, nic.

Nadmieniam, że nie dodawałem żadnych nowych zwierzaków.

i co Wy na to ?

Tu pytanie czy zastanawialiscie sie jakie mleko lejecie?? pojawienie sie infekcji u hepatusa moze miec zwiazek z iloscia robaczkow w samym mleku! Np. moglo byc to mleko ktore juz troche postalo wydaje mi sie ze najpewniejsze bylo by mleko UHT do takiego celu a najgorsze prosto od krowy albo takie ktore juz troche postalo otwarte w lodówce!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja bardzo przepraszam ale jak tak dalej pojdzie to niedlugo zaczniecie sikac do swoich zbiornikow zeby zobaczyc co sie stanie.

Ja rozumiem ze na naszym rynku jest tak malo preparatow do karmienia korali , i do tego jeszcze w wiekszosci sa nieosiagalne ze lapiecie sie wszystkich mozliwych srodkow .

pozdrawiam i zycze powodzenia


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jamnik :

Panowie ja bardzo przepraszam ale jak tak dalej pojdzie to niedlugo zaczniecie sikac do swoich zbiornikow zeby zobaczyc co sie stanie.

Troche nie rozumiem bo mleko wydaje mi sie calkiem niezlym pomyslem biorac pod uwage jego sklad to nawet dobre pozywienie dla korali. poza tym gdyby ludzie nie eksperymetowali to raczej daleko bysmy nie zaszli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vash - szanse że w mleku "słodkowodnym" rozwijają się akurat organizmy wywołujące choroby ryb są jak dla mnie nie mierzalne :(. Niby skąd miały by się tam znaleźć ?

jamnik - Ty myślisz, że to Ci sprzedają jako preparat do karmienia koralowców jest bardziej dopasowane do Twoich potrzeb ?

Szczególnie, że jest w większości produkowane z tych samych składników co pokarm dla narybku słodkowodnego. Moim zdaniem mleko ma jedną ogromną zaletę, ma skład dużo bardziej powtarzalny i jest pod ścisłą kontrolą, czyli prawdopodobieństwo iż w wyniku awarii w fabryce albo złego dnia "pana Władzia" wlejesz coś szkodliwego (metale ciężkie, pestycydy itp.) jest o rzędy wielkości niższe niż w przypadku pokarmów dla zwierząt.

Obecnie testuję modyfikację metody "mlecznej" jak sie sprawdzi to opiszę.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy o jakim mleku mowimy jesli to UHT to racja ale jak to zwykle mleko nawet po pasteryzacji to szanse rosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vash - ale jakie morskie pasożyty lub bakterie widzisz w mleku które nie miało kontaktu z morzem ? Przecież to całkiem odmienne środowiska.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mowi o morskich bakteriach? Wydaje mi sie ze niektore bakterie znajdujace sie w mleku spokojnie przezyja w wodzie slonej. Nie jestem mikrobiologiem ale np. Staphylococcus aureus jest stosunkowo niewrazliwy na NaCl. Biorac pod uwage ze w 1ml mleka (surowego klasa ekstra) jest 100 tys bakterii to jest z czego wybierac i istnieje prawdopodobienstwo ze niektore z nich moga przetrwac w wodzie morskiej i szkodzic. Inna sprawa to fakt ze mleko przechodzi obrobke i z tad ciekawosc jakie to bylo mleko jesli nie bylo zadnej obrobki to tych bakterii po 12h jest juz 500 tys pod warunkiem ze schlodzone, pasteryzacja tez nie daje gwarancji ze mleko jest wolne od drobnoustrojow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ja i tak leje UHT z kartonu (łaciate 3,2% ponieważ jest idealne do spieniania do kawy :( )


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeśli mleko było poddawane sterylizacji (np. UHT), to żadne szczepy bakterii nie mają prawa w nim przetrwać.

:yes

i wlasnie dlatego sie pytalem co to za mleczko bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po dwóch dniach lania 2 ml Łaciatego 2% wydaje mi się że ksenia zrobiła się bardziej puszysta, sarco może ma dłuższe polipy, ale chyba za wcześnie żeby stwierdzić na pewno. Zmętnienie wody (lekkie) utrzymuje się ok 1.5 h.

Aha, mleko pomaga zdaje się nie tylko koralom - właśnie była u mnie delegacja Aiptazjan w strojach ludowych, podziękować za troskę i opiekę którą ich otaczam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak :(

I bardzo sobie chwalę.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej podajesz 2cm3? Przy lampach czy bez? Mógłbyś opisać jak teraz dawkujesz mleko? Mam zamiar powrócić do "eksperymentu" i liczę na Twoje doświadczenie :(

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja mam pytanie o odpieniacz. wiem, że Twoje akwarium funkcjonuje bez odpieniacza. natomiast, jeśli posiadamy odpieniacz, to:

1. wyłączać go?

2. na jak długo?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpieniacz działa cały czas. Mleko (2 ml) podaję wieczorem, przed zgaszeniem lamp.

Ma to znaczenie głównie estetyczne :( - nie widzę zmętnienia, i wielkich bąbli w odpieniaczu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leję obecnie około 2 cm3 dziennie ale nie bezpośrednio do akwarium a do wody w zbiorniku na dolewki, niech tam się mnoży plankton (raz na jakiś czas szczepię wlewając kilka cm3 wody z głównego baniaka) i dolewa się sam kilka razy dziennie. Dodatkowa zaleta to brak zmętnienia.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( czesc

piękny experyment

a co z mlekiem świeżym - lać czy nie lać.

Czy tylko UHT?

pozdrawiam


reef max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo się cieszę :)

ale w zamian oczekuję zmiany nazwy z "mleko" na Qbab method :) a co :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.