Skocz do zawartości
Qbab

Mleko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

:) ja od momentu przeprowadzki (niedługo będzie m-c :))stosuję "Qbab method ".

podaję 4 ml 2% łaciatego codziennie wieczorem po zgaszeniu świateł. Korale się zawściekły, sarco przez te trzy tygodnie podwoił objętość nóżki i powierzchnię kapelusza, clavularia rośnie jak dzika. generalnie wszystko rośnie :)

mam dwie acroporki, gdzie jedna cały cazs ma pięknie otwarte polipy, a drugo od początku otwierała tlko kilka i to późną nocą-teraz otwiera wszystkie :) jedynie seriatopora (takie mam wrażenie) jest mega puchata dopiero w porze karmienia a w dzień mniej ale rośnie jak dzika.grzybki też dzielą się wariacko :). rybkom nie przeszkadza mleczko, natomiast krewetki, uwielbiają podczas podawania siedzieć na strzykawce i wcinać :)

ciekawa też jest sprawa z ukwiałem. wcześniej dostawał troszkę filecika, i w dzień karmienia był otwarty/napompowany i w nocy. od przenosin nie dostał jeszcze rybki, ale jest napompowany całą dobę - chyba też korzysta z łaciatego

polecam więc "Qbab method "


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również stosuje tą metode leje łyżeczkę na godzinę max dwie przed wyłączeniem światła i z tego co zauważyłem koralom to się baaardzo podoba rosną i dzielą się o wiele szybciej niż wcześniej:yes


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie takie, czy stosuje ktos Qbabmethod w baniaku glownie spsowym? czy takiego kopa glownie miekkasy dostaja czy spsy tez pozytywnie reaguja??

Kuba, nie kisnie Ci te mleko w zbiorniku na dolewke?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nika :

...

mam dwie acroporki, gdzie jedna cały cazs ma pięknie otwarte polipy, a drugo od początku otwierała tlko kilka i to późną nocą-teraz otwiera wszystkie :) jedynie seriatopora (takie mam wrażenie) jest mega puchata dopiero w porze karmienia a w dzień mniej ale rośnie jak dzika...

moje akwarium z pewnością nie jest sps-owe (jeszcze :)), ale SPS- ów mam tylko te trzy u siebie i u wszystkich widzę reakcję na "Qbab method ". seriatopora wcześniej też miałą ładne przyrosty ale teraz zwariowała :), jedna z akropor wygląda lepiej niż w momencie przybycia do akwarium.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mógł bym prosić o streszczenie o co "biega" bo zapowiada się ciekawie i nie wiem czy wyciagam dobre wnioski;)

gdyby komuś się chciało napisać byłbym wdzięczny


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podawalem mleko wraz z mrozonkami plus czosnek (zmiksowane wszystko). Od tego miksa przez godzine ryby troche glupialy bo wylaczlem akwa z obiegu. Po wloaczeniu obiegowki rybki szybko wracaly do normalnosci :)

A koraliki pieknie rosly


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Nika, problem ze mna polega na tym ze ja mam w akwa tylko sarco i jedno drzewko i niespecjalnie mi zalezy na tym zeby TYLKO te dwa chwasty zaczely mi szybko rosnac po dodawaniu mleka :)

jesli ten wariacki przyrost tyczy sie tez wszystkich spsow to chyba warto zaryzykowac, w innym przypadku u mnie nie bardzo


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Ale u mnie wyłażą wapienne, a wczesniej nie chciały. Może to tylko zbieg okoliczności, a może nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbieg okoliczności - jak liczyłem to przy takich dawkach poziom wapnia wzrasta niemierzalnie naszymi metodami (także tymi "średnio laboratoryjnymi", dopiero w wyspecjalizowanych labach byli by to wstanie zmierzyć.

Silver200 - wszystko jest w tym wątku, lejemy mleko do baniaka. :)

Tom_Wildtom_Kurpanik - oczywiście, że kiśnie :) przecież o to mi chodzi, "kiśnięcie" to nic innego jak namnażanie się bakterii, pamiętaj jednak, że mleka w tej wodzie mam mało, więc nie jest to "kiśnięcie" takie że się serek robi :) (na nos nie czuć nic - zwykła woda, językiem jednak się nie odważyłem spróbować jak smakuje bo nie wygląda klarownie :))

Jak patrzyłem pod mikroskopem to woda się cała rusza, ale to dlatego że rozwijające się bakterie są super pokarmem dla większego planktonu :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem Kuba, wiem. chodzilo mi o smrod

jak w kanistrze 25 litrowym na dolewke wystartowac z tym projektem? znaczy jak radzisz, ile wlac mleka na poczatek i ile pozniej dolewac? i ile wody z baniaka zaszczepic i po jakim czasie od wlania mleka?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaszczep od razu :) na start dałbym z 5-8 cm3 - ja mam chyba też 25 litrów w dolewce a wlałem coś koło tego:)

potem od czasu do czasu jak uzupełniam wodę to sobie dolewam po 2 cm3 na każde 5 litrów uzupełnionej wody i nic nie czuję, a jak byś miał wrażliwszy nos to co za problem wylejesz i wystartujesz od nowa z mniejszą ilością :)

Jednak jako rekomendację mogę powiedzieć że gdyby coś było czuć to bym już nie miał akwa - żona by mi zlikwidowała :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie z tego powodu pytam o smrod :)

wroce z urlopu to wleje 5 ml i zobaczymy. dobrze pamietam ze 1cm3 = 1ml?

a, jeszcze jedno - dolewasz przy wlewaniu swiezej wody do dolewki 2 cm3 na kazde uzupelnione 5 litrow I OPROCZ tego jeszce 2 cm3 dziennie do karnistra?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem o zawartość wapnia w baniaku bo mleko zawiera znaczna ilość tego pierwiastka. Czyli mleko jest traktowane tylko jako czyste pożywienie dla różnego rodzaju organizmów w baniaku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tom_Wildtom_Kurpanik :

no wlasnie z tego powodu pytam o smrod :)

wroce z urlopu to wleje 5 ml i zobaczymy. dobrze pamietam ze 1cm3 = 1ml?

tak

a, jeszcze jedno - dolewasz przy wlewaniu swiezej wody do dolewki 2 cm3 na kazde uzupelnione 5 litrow I OPROCZ tego jeszce 2 cm3 dziennie do karnistra?

nie, tylko przy uzupełnianiu, ja jestem leniwy


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jako pożywienie dla korali oraz pożywienie dla pożywienia korali i nie tylko:)


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mleko raz na ile? tydzien?, 5 - 10ml naraz, troche wody z baniaka i znow tydzien spokoj? taki mleczny planktonreaktor made in Poland?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, u mnie 5 litrów ubywa co 2-3 dni, ale ja leniwy jestem więc zbiornik dolewkowy uzupełniam średnio co tydzień i jak to robię to leję również mleko do niego w ilości wynikającej z tego co odparowało (na oko - bo u mnie zależy to sporo od temperatury powietrza)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qbab lejesz do akwa cos jeszcze po za mlekiem i wodą oczywiscie :) (chodzi mi o plyny jesli tak to jakie i ile)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem reaktor jakiś czas temu :)

czasami na oko leję "magnez" (zrobiony z odczynników POCH'u)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab- dzieki za podpowiedź, ale szukajka nie bardzo chce ze mną współpracować - nie ma linki pod ręką do tego wątka?

z góry dzieki;)

pozdrawiam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver200 - ja pisałem o wątku w którym teraz rozmawiamy, poprzednie przepadły przy przenosinach serwera :)

cała zabawa polega na stosowaniu mleka jako preparatu do akwarium, sprawdzonych na 100% ilości nie mamy na razie, każdy testuje :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab - he he he a ja męcze szukajke - dzieki


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom_Wildtom_Kurpanik - i jak tam zabawy z mlekiem ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.