Skocz do zawartości
Luki

Pierwsze akwa morskie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Również zgodzę się z @olekszwarc, miałem odpieniacz powieszony z boku akwa jako zew. początkowo weipro teraz deltec po prostu nie mam komina, sumpa, panela przelewu. Mam 30 kg żywej skały + wydajny odpieniacz (resztę sprzętu nie liczę bo dorobiłem się pózniej ale taki był mój start) odpukać narazie nie narzekam wszystko trzyma się kupy a niektóre nawet się rozmnażają.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

Moge sprobowac z samym odpieniaczem. W takim razie jaki sprzet byscie mi polecili, co wedlug was najlepiej zda egzamin, jaki odpieniacz i pompa?

Co myslicie na temat tego odp. weipro: http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_76_23_462&products_id=1386 i pompka: http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_76_26&products_id=1474

pozdro..


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki, zanim coś zaczniesz dalej na poważnie (zakupy). Przejedź się do Zoofocus na Roentgena (z Piaseczna na Ursynów daleko nie masz). Stoi tam akwa ca. 100 l z panelem (przy samym wejściu po lewej stronie). Poproś któregoś z Panów z obsługi - chętnie Ci wszytsko pokażą, wyjaśnią, ewentualnie doradzą. To chodzące kopalnie wiedzy, na dodatek chętnie się nią dzielą. Jak mówią, jeden oraz lepszy niż 100 słów, a tam będziesz miał okazję zobaczycć to w akcji na żywo. Potem przyjdzie czas na przemyślenia i zakupy.

Najlepszego

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ale to akurat moze trochę zmacic obraz. Ta mała nano o ile nic się nie zmieniło jest prowadzona bez odpieniacza - w panelu są biobale, MM oraz algi.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobienie takiego odpieniacza nie jest trudne i cena sie chowa do podanej przez was wyzej.

pozdr..

Ps; Oczywiscie podalbym wszystko z detalami jak go zrobic ale nie na forum conajwyzej normalnym ludziom na priv , tych ktorych znam lub przekonam sie ze sa normalni.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

Jezeli chodzi o zoofocus to juz raz tam bylem i jak gosciu mi zaczal rzucac cenami (nie on pierwszy) to sie zrazilem. Ale w koncu wytlumaczcie mi czy ta opcja z samym odpieniaczem jest dobra. Planuje akwa 112L i ok. 15kg skaly na poczatek.

pozdro...


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenami się nie przejmuj - chodziło o pogląd (osobisty) na sytuację). Zamowisz sobie on-line (np. u Przemka) i trochę zaoszczędzisz. A czy akwarium pójdzie - na necie masz sporo przykładów (także u Klubowiczów) takich zbiorników (bez sumpa/panelu) tylko odpieniacz, grzałka, pompki i (ewentualnie) coś do uzupełniania wody. I gra. Są również bardziej "ekstremalne" - bez odpieniacza, też chodzi, ale IMHO lepiej się zabezpieczyć :)

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, bez zabezpieczenia to jest dopiero adrenalinka :) No i trzeba miec jeszcze gdzie wlozyc ten odpieniacz :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na serio to chodzi mi o metode berlińską. Czyli dużo skały i odpieniacz, ale musi być porządny. Metoda ta nie może miec takiego obciążenia jak np. PLENUM ale u mnie się wszystko trzyma:) Najlepiej zrób sam komin na pompę do odp. zew. lub odpieniacz. Skała musi być dobra, 15 kg, hmmm jak masz kase to potem dodaj. Ja mam akwa 126l jak wczesniej wspomniałem i lipną filtrację (złoże zraszane 3 l-śmiech na sali). i 16 kilo starczy... Już wszystko się ustatkowało i teraz dokładam po małych kamyczkach.

P.S ZOO-FOKUS jest bardzo fajny:)

Pozdr Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jaki odpieniacz proponujecie do takiego akwa? Co bedzie najrozsadniejszym zakupem?

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Botii widzialem takie weipro podwieszane, nie rob zadnego komina bo bedziesz musial stale kontrolowac poziom w nim (malo wody, szybko zmienajacy sie poziom podczas parowania wody z akwa) i bedziesz kombinowal z automatyczna dolewka, a to dodatkowy koszt. Powies odpieniacz z boku akwa i masz z glowy. Jak sie wciagniesz to pewnikiem bedziesz chcial wieksze akwa to sobie zrobisz sump, przy tak malym akwa naprawde niewarto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie.

Kupuje odpieniacz miniflotor na poczatek. 2 x pompka maxi jet 750, oświetlenie to lampa aquamedica sunbeam 2x39W, ok. 12kg zywej skały i zobaczymy co sie bedzie dzialo.

pozdro...


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale patrzac na to od strony finansowej to w momencie kiedy bym chcial założyc odpieniacz zewnetrzny to zeby to dobrze gralo to musze kupic pompke z "igłą" a to dodatkowe 300zł, chyba ze sie myle, to mnie poprawcie. Czyli odpieniacz ok. 200+300 to dodatkowe 500zł. Narazie nie mam hajsu, i tak juz sporo sie nazbieralo.

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powie mi ktos jakiej najlepiej pompki uzyc do miniflotora?

pozdro..


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luki

dokonaj zkupu kontrolowanego pompki Atman AT-A9500....nie kosztuje majatku....jest dosc cicha.(jak moja obywatelka malzonka nie marudzi w nocy ze jej buczy za bardzo to jest ok..:D.)...i ma wydajnosc 2x270 l/h......elegancko produkuje pianke razem z miniflotorem oczywiscie ...posiada rowniez pokretlo ktorym mozesz sobie wydajnosc ustawic...najtanej w necie sa tutaj http://www.akwarystyka.com/sklep/

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi w jaki sposob mozna wyregulowac miniflotora??

pozdro...


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItka

Powiedzcie mi co ja mam poczac z tymi krabikami co mi wyłażą ze skałki? Wielkoscia nie przekraczaja 1cm. Mam je ganiac czy dac sobie spokoj?

pozdro...


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.