Skocz do zawartości
azja-83

Jakośc pomp cyrkulacyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma ktoś może pompy Hydor Koralia ? - szukam opini na ich temat.

Gdzie moge dostać pompy JVP ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam karoline 2 wczoraj testowalem na normalnej wodzie i jestem zdruzgotany strasznie glosno chodzi ale moze trzeba czasu a u mnie chodzila tylko 2 godziny a i uzywka


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam koralię 2 i jestem zadowolona, bynajmniej nie hałasuje, dobre mocowanie


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwie koralie 4 i jestem bardzo zadowolony, hałas jest w chwili uruchamiania a potem cicho, a dmuchanie rewelacyjne. No i to mocowanie, wreszcie nie martwię się, że mi coś odpadnie od szyby. Trzeba bardzo uważać na oś, bo łatwo ją złamać przy montażu.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koralie 2 i dwie nano.Nano i 1 maja metalowe oski.2,3,4 ceramiczne.O ile sie nie myle 2 i 3 maja takie same gabaryty,ale roznia sie wielkoscia wirnika i poborem pradu.

Jak wyzej: mocowanie super,szeroki strumien wody,u mnie chodza bardzo cichutko,praktycznie bezglosnie.Nie testowalem innych pomp,ale dla mnie te sa bomba,wiec na razie nie widze powodu


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede mial za 2 dni tunze 6045 to porownam


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nano są ok. za wyjątkiem obejmy mocującej pompe do magnesu, które pękają. Mam dwie 6045 i w obu obejma pękła samoistnie bez mojej pomocy tzn. pompy sobie wisiały, wisiały i nagle okazuje się mają pękniętą obejme. Mam wrażenie, że te obejmy pękną nawet jak nie zamocujemy do niej pompy :playing

Pozdrawiam

Rafał


320l (124x54x50h); BM200; 2x6045; 2xSunsun; T5 ATI: 6x54W.

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co do trzpienia to ponoć jest z aluminium także niema co sie martwic ze będzie korodować (choć aluminium to tez pewien rodzaj metalu ;):D:D:):D )

model SunSun JVP-101 jest niemal o identycznej mocy jak i poborze prądu co koralia 3 a model SunSun JVP-102 to prawie jak koralia 4 tylko ceny trochę rożne :D;)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uruchomilem akwarium 3 dni temu i musze powiedziec ze karolina jest glosniejsza minimalnie i wieksza a co do tunze to wyskakiwala mi z obejmy pompa ale ja juz przymocowalem


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel właśnie ma jvp 102 i sobie ją chwali spodobała mi sie ze wzgledu na magnesy i cicha prace,zastanawiam sie właśnie nad jej zakupem ale narazie jeszcze porównuje z mareą 3200:D


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem koralia 3 i 4 obie ciche ale siadły po roku (obie)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć w jakim sensie siadły :(_o (może na krześle :()


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowicie ze te karoliny takie ciche? Hmm... bo kupilem wlasnie Maree i chodzi jak diesel, mam nadzieje ze sie szybko dotrze bo dlugo tego nie wytrzymam. Jak za pare dni sie nic nie zmieni to zmieniam na karoline chyba.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marea szczegolnie z tych wyzszych modeli na poczatku chodzą głośno. Powinna się wyciszyc kiedy pojawi sie biofilm na wirniku, przynajmniej u mnie tak było.

mam teraz dwie koralie 4, jedna ma metalową oś, druga ceramiczną, kwestia szczescia z jakiej półki sie trafi.

nie wiem czy oś jest aluminiowa, jesli jest to musi być czymś jeszcze pokryta, bo jakby nie było aluminium reaguje ze słoną wodą, samochodziarze odradzaja nawet uzywanie alufelg zimą w polsce ze wzgledu na duza ilosc soli uzywanej na polskich drogach.

ta z metalową osią ma tendencja do wpadania w chwilowe wibracje kiedy na osi w pompie zbierze sie dużo zanieczyszczen. czyszczenie pomaga i pompa robi sie cicha, generalnie obie pracuja bezgłośnie.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnalem z ciekawosci wirnik, z wrazenia zapomnialem zrobic zdjecia ale jutro zrobie i umieszcze je w osobnym topicu. Ten jest o karolinach i niech tak zostanie, natomiast to co zobaczylem po rozebraniu pompy Marea zasluguje z pewnoscia za osobny watek...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Koralie 2 i na początku cicho nie chodziła ale dwie podkładki gumowe z zpalniczki jednorazowej i po problemie teraz chodzi cicho:)


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez jestem bardzo zadowolony ze swoich 4-ek, co prawda przy wlaczaniu odpalaja sie dosyc glosno ale trwa to ile, moze z 1 sec :( Potem w ogole ich nie slychac. Ale zanim ktokolwiek sie zdecyduje na Koralie radzilbym sie przyjrzyc nowej wersji Koralii, ktora pod wzgledem ceny i poboru pradu chyba nikt nie ma szans poki co przebic:

http://glassbox-design.com/2008/hydor-koralia-magnum-5-6-7-8/

Cena piatki 129usd, 8-179usd o ile sie nie myle, latwo mozna znalezc w sieci dokladne dane


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.