Skocz do zawartości
Garfield

Zestaw akwariowy Siren Pro - jaka jest Wasza opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

Zaczynam przygodę "morszczaka" i mam pytanię do doświadczonych kolegów... Co sądzicie o zestawach prosiren

Link: http://pro.siren.pl/

Otrzymałem informacje że obecnie można to akwarium skompletować z lepszym oświetleniem na bazie T5 bez wzrostu ceny. Myslę o akwarium 50 cm wysokim. Dla mnie zaleta jest to że akwarium ma pokrywę (małe dzieci) no i pod wzgledem estetycznym w 100% by pasowało do mojego mieszkania... Czynnik "żona" jest bardzo istotny :)

Poradzcie czy się zdecydować, będe bardzo wdzięczny za info i wszelkie porady dla początkującego

Pozdrawiam,

Garfield


Garfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdziałem ten zestaw i muszę przyznać, że wykonanie w pełni profesjonalne, bardzo estetyczne.

Pozostaje pytanie, co w zestawie filtracyjnym?

Sam zbiornik i szafka to nie wszystko.

Jeśli mógłbyś opisać, jaki osprzęt proponuje dystrybutor, ile świetlówek w pokrywie i oczywiście, który wariant zestawu.

Czy ten, który jest w ofercie?

Czy to wariant--> szafka w wersji Premium?

Zrozumiałem, że to pojemnik 320l.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie mam negocjować ponieważ podobno teraz może być T5 w cenie zestawu z rozszeżonym naświetleniem generlanie czekam na ich ofertę.

Zapewnino mnie że poza brakiem rozbłysków na dnie oświetlenie bedzie spełniało wszelkie wymogi nawet najbardziej wymagajaych morskich potworów :) a zaletą będzie mniej ciepła.

Obecnie specyfikacja wygląda tak:

Pojemność zbiornika: 325 l

Wymiary zbiornika (szer. x gł. x wys.): 130 x 50 x 50 cm

Wymiary sumpa akrylowego (szer. x gł. x wys.): 80 x 40 x 40 cm

Pompa główna / wydajność: AquaBee UP3000 / 3000 l/h

Odpieniacz: H&S 110-F2000

Liczba świetlówek:* 2 x 36 W

Całość kosztuje 4600PLN

Ale wszystko można sobie dobrać...

Jak zrozumiałem rolę głównego filtra odgrywa żywa skała (myśłałem o 30-40kg)a za filtrację mechaniczną odpowiada odpieniacz.

Szafka w wersji premium etc to tylko inne drewno...

Co trzeba będzie jeszcze dokupić???

Filtr RO i odczynniki to standard

Myślałem o dwóch pompach cyrkulacyjnych

co z dodatkową filtracja mechaniczną? tzw. filtry szybkosączące (one przypominają mi moje akwarium jak byłem dzieckiem)

Może filtr kubełkowy (z czasem bo nie dam rady tyle wydać od razu) a zaletą jest to że nic w akrarium nie sterczy...

jak to sobie podliczyłem to start bez życia 4600 (zestaw) + 2000(skała) + ok1500 (inne dodatki) to jak na zestaw bez życia (tzn z żywą skałą) całkiem sporo ale jestem gotowy zaryzykować.

Koniecznie chciałbym mieć dno z czegoś (żwir koralowy?) bo akwarium bez dla wygląda raczej mało wesoło. Tyle się jednak naczytałem o tzw. bombie ekologicznej że trochę się zastanawiam jak to rozwiązać. Jesli to takie groźne to dlaczego nikt nie opracował systemu do powiedzmy powolnej cyrkulacji w żwirze? Np sieć rurek z podłączoną pompą..

Sorry że się tak rozpisałem ale tyle pytań lata mi po głowie :)

pozdrawiam,

garfield


Garfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuhuhuhuhu.

Dość tego dużo, witaj Garfield, może ja Ci pomogę...

Więc tak-

Dla mnie jest to oczywista strata pieniędzy, a jedyne co warto kupić to szafka (jeżeli oczywiście z Ciebie nie zedrą).Dobrze powiedział Waldek, że całość jest bardzo estetyczna, ale za te pieniądze możesz kupić o wiele lepsze rzeczy.

1)Oświetlenie

Świeltówki t5, są bardzo dobre i wydajne.Rzeczywiście, jedyne, czego brakuje w akwarium oświetlanym t5 to refleksy. Mnie się wydaje, że oświetlenie z t5 jest ładniejsze :). Jednak 2 świetlóki to troszkę za mało.

2)Filtracja

Odpieniacz może być, ale filtr kubełkowy jest zbędny.Pompa główna do rafy odpowiednia, ale do np. błazenkarium się nie nadaje.

Zastanów się jeszcze raz i wiedz, że słono przepłacisz...poorientuj się lepiej w internetowych sklepach.

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej przygody z akwarystyką morską


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci jeszcze, że takie zestawy są jak komputeryz media mraktu- niska cena kusi, ale zawsze Ci wcisną jakieś gówno bo albo karta graficzna będzie za słaba, albo dysk za mały..Uważaj, żebyś tu się nie nadział, np. na pompę, odpieniacz czy oświetlenie


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@garfield - coz, gdybys sobie policzyl ceny poszczegolnych komponentow to moze wyjdzie Ci jakies 60% ceny zestawu, juz na tym mozesz negocjowac, co do swietlowek to nad taka dlugoscia winny byc 54W o dlug ok 115-120 cm, wiec jesli proponuja Tobie 2x39W to juz masz pierwsze niescislosci, zastanawiam sie takze, czy 2 T5 nad taka pojemnoscia wystarcza...watpie, ale nich wypowiedza sie bardziej doswiadczeni koledzy

jesli boisz sie ceny to popros o pelny kosztorys zestawu, z uwzglednieniem kazdej z czesci skladowych, nastepnie porownaj sobie z cenami w sklepach netowych i zacznij negocjacje, na pewno zaoszczedzisz troche

i ostatnia rzecz - jesli juz tak bardzo chcesz gotowy zestaw i akurat w siren/rafie/ata, to przy podpisaniu umowy wstepnej na wykonanie tego zestawu zawrzyj punkt o koncowym terminie realizacji calosci projektu oraz przewidziane kary za niedotrzymanie terminu (np 1% ceny za kazdy dzien spoznienia); dlaczego to radze? w rafie na pompe aquabee czekalem 2 m-ce (a zawsze miala byc w piatek, w piatek, w piatek i tak 9 tygodni byla w piatek:D) a na sol TR ProReef czekam nadal...tez ma byc w piatek....:) ostatnio zaczynam myslec, ze to ten piatek po niedzieli palmowej :) a czekam juz ponad 2 miesiace...

PS nie napisales skad jestes, wiec pewnie z Wawy;) nie macie tam jakis profesjonalnych firm?


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ale zawsze na początku zawsze się za coś przepłaca (tak jak z komputerami) zaletą jest to że mogę ew, wszystko dobrać wg własnego uznania...

i tutaj chciałbym was prosić o pomoc Jesli zdecyduję się na ten zbiornik i tą szafkę to co powinnno być dodane:

1. Rozbudowa oświetlenia ok. ale o tym juz rozmawiałem z producentem i zaproponują lepsze ale jakie polecacie.

2. Chciałbym aby było to głownie akwarium rafowe ale jakiś "rybek" też by się przydał, czy mam rozumieć że takia pompa zmiecie błazenka??? :)

3. Właśnie staram się nie nadziać i na te drobne szczegóły i dlatego tyle pytań jak rozumiem ew. pompa i odpieniacz moga być i więcej uwagi poświece oświetleniu.

Panowie gdzie tu może być jeszcze haczyk??? Gdzie przepłacam???

Czy mam rozumieć że sam zbiornik jest bardzo drogi???

Ew co będę jeszcze potrzebował...

Co do ceny to w sklepie akw (większośc bywalców tutaj ma bardzo pochlebne zdanie na jego temat i ja równiez swietnie sie tam czułem) wycena była dokładnie na tym samym poziomie tylko oświetlenie HQI.


Garfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem z Wawy i blisko ma super sklep z przemiłą obsługą...

Głownie chodzi o ten zbiornik. Czynnik "Żona" jest bardzo istotny - no i doskonale pasuje do reszty mieszkania + zbiornik z pokrywą.

Resztę mogę kompletować w innych miejscach ale jak kupię u nich resztę to mam większą siłę przetargową w negocjacjach... tak przynajmniej sobie myślę :)

Będę czytał słuchał i dziękuję wszystkim że mam od kogo...

Pozdr Garf...


Garfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że już podjąłeś decyzję odnośnie szafki i zbiornika, teraz oczekujesz jedynie poparcia, iż Twoja decyzja jest słuszna.

Ostro się targuj. Z pompami pewnych firm jest na rynku problem.

Sól TM można dostać pokątnie.

Tak światło za słabe. Można dołożyć.

Z tymi terminami realizacji to obserwuję pewien bałagan na rynku detalicznym.

Może to koniec roku i remanenty, rozliczenia z fiskusem.

Chcę zrobić zamówienie na świetlówki T5 i pompę wspomagającą RO.

Gdzie bym nie zadzwonił to "Waldek po nowym roku".

PS. Zresztą masz pieniądze przeznaczone na tę inwestycję to "krótka piłka" i rafa stoi.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że kolega ma bardzo mocne postanowienia "głównie akwarium rafowe" i tu rodzi się pytanie:

- czy to jest głowny i jedyny cel , czy jest to stan który ma sie pojawić w przyszłosci lub w miarę użytkowania akwa.

Jeśli głowny to moja poropozycja jest taka:

- szafka ,podstawa to konstrukcja stalowa obłożona płytą (meblarską)

- akwa tak jak wspomniałeś

- oświetlenie akyniczne + HQI (150 ale moze byc za mało więc 250) (obowiązkowe przy rafowym)

- odpieniacz (bez komentarzy)

- RO (bez komentarzy)

- cyrkulacja (pompki cyrkulacyjne 4 x 1000l/h)

- sump + komin

- grzałka

- wiatraki chłodzące (bedzie pokrywa)

- skała żywa ZYWA i TYLKO ZYWA

- no i kasiorka :)

to na poczatek (bo jak chciałbyś naraz wszystko to ..) myslę że z tym mozesz ruszyć, napewno pominołem trochę rzeczy ale ktoś ci tu podpowie dalej

Celowo nie podałem żadnych firm, mając prawie 5000 zł napewno nie kupiłbym zestawu, są tu na grupie lepsze mózgi w sprawie morskiego wiec uzupełnił moją propozycję (lub wybiesz inną) poszukaj firm sprzętu które ci doradzą, zrób wycenę i zobaczysz, myslę ze nie bedzie dużej róznicy. Ale zawsze bedzie to sprzet trochę pewniejszy , jak ktoś wczesniej napisał COMBO to COMBO :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może wypowiem się w temacie poruszanego tu oświetlenia T5.

Nie do końca prawdą jest, że oświetlenie t5 będzie Ci mniej grzało wodę wręcz odwrotnie i zaraz to poprę faktami:

- oświetlenie t5 jest oświetleniem dużo bardziej "energetycznym" niż standardowe t8, przy tych samych długościach, dzieki zastosowaniu innego rodzaju gazu (nie pamiętam juz jaki to - wystepują chyba dwa) świetlówka ma większa sprawność - czyli m.in więcej świeci niż grzeje z tego samego prądu :)

- z tego co widziałem te akwaria , to obudowy są identyczne z tymi robionymi przez polskiego producenta - AquaEl(jeśli to nie te same :) ) i świetlówki tam będa wisiały dosłownie 5cm nad wodą - HQi zazwyczaj wisi conajmniej od 15 wzwyż.

Podczas świecenia rury t5 są piekielnie gorące - to nie jest może hqi, ale są duzo cieplejsze niż t8 - minus dla t5

- w tym że w zestawie masz pokrywę - plusy zmniejszone parowanie + lepszy efekt wizualny, minusy sa conajmniej dwa - bardzo słaba cyrkulacja powietrza wewnątrz pokrywy a co za tym idzie - mikrosolarium i problem baaardzo duży z temp. w lecie. Poza tym - uważam za mocno niepoprawną wypowiedź, że na dóch rurach uciągniesz nawet wymagające zwierzaki - z własnego doświadczenia powiem, że conajwyżej średnio wymagające - dołożysz kolejne dwie i możesz sięgać jeszcze wyżej, ale szczytu tym nie osiagniesz. jednak wchodzimy tu w błędne koło - po dołożeniu jeszcze dwóch do tej pokrywy będziesz musiał z biegu kupic chłodziarkę - nie ma możliwości abyś z 4 rurami t5 utrzymał zalecaną temp 25-26 st.C. Pomyśl więc nad tym nim się zdecydujesz.

osobiście będą na Twoim miejscu zrobiłbym tak:

akwarium z kominem + sumpem - koszt ok. 500-600zł max.

Szafka - piękna jaka chcesz, byle lepszy stolarz Ci zrobi z impregnowanego mdfu w dowolnym kolorze - ok. 400zł + korona na wierzch akwarium o wys. 30-40cm - jakieś 100zł.

Jeden żarnik 150W(na początekwystarczy, będziesz startował przecież z miękkimi) + z dwie świetlówki superaktyniczne np. Philips 03.

Efekt wizulany dużo lepszy a i skompletujesz cąły sprzet za połowe tej ceny

:)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Przemek ma rację, tylko szkoda, że zbiornika nie można u niego zamówić, bardzo szkoda :)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nocny powrót i znowu czytam. jeszcze trochę i nic z tego nie będzie ... za dużo nocą przy komputerze :)

Waldek - bardzo cenie co piszesz bo odpowiedziłęś pierwszy i widziałem kilka twoich wczęniesjzych wypowiedzi... Nie zdecydowałem się i szukam utwierdzenia ale to nie jest łatwa decyzja. zobaczę jak przyślą ofertę. To musi wyglądać bo bede słuchał do końca życia jak bezsensownie wydałem kasę (ludzie kupują oczami, mój człowiek róniez węchem :) ).

Szczerze to wolę wydac te parę złotych więcej i słuchac jaki jestem cudowny niż za te kilka złotych w kieszeni (pójdzie na piwko) mieć marudzenie nad głową...

Nie byłem pewien że może być tzw "ramowe" i nie jestem zbyt ufny w ofertach w internecie nie wiele wiem a opinie są również bardzo różne.

Sam ma wątpliwości czy całość szafki utrzyma te 0,5 tony ale ponoć to małe akwarium...

Przemek ja chę u Ciebie zamówić akwarium... lub u kogos kogo polecisz.... bo nie znam nikogo z akwarium a moi kumple patrza na mnie jak na wariata :)


Garfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spiesz sie, odwiedz kilku akwarystow, poogladaj i podotykaj

tak najlepiej

masz warunki, bo nie mieszkasz "na wsi", tylko w Wwie, gdzie morskich akwarystow jest na pewno sporo


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź dwa punkty (w kolejności alfabetycznej) :

Atollzoo - ul. Umińskiego 16A - Grochów

Zoofokus - ul. Roentgena 46 obok GEANT i OBI na Ursynowie

W obu pracują ludzie z dużą widzą, a przy okazji ładne rzezy można pooglądać.

A tak na marginesie, w porównaniu o 3miasta, Wawa to jednak zaścianek (w akwarystyce morskiej). 2 dobre sklepy, kilka "okazjonalnych", oraz jedno zjawisko, które kiedyś kazało sobie płacić za wejście (nie wiem jak teraz).

Byle ku lepszemu

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze w sprawie zestawu oferowanego przez Siren - czy drogo? Zbiorniki holenderskiego (?) AkvaStabil (bo na takim chyba się zestaw opiera) do tanich nie należą. Sam zbiornik bez pokrywy ponad 1000 zł. Płaci się za aluminiową ramę i ładny design. Co do tego, o czym pisał Przemek, pokrywa jest rzeczywiście "niskoprofilowa" (ale nie polska, tylko też AkvaStabil) i może być problem z ciepełkiem i cyrkulają powietrza. Jak masz czas Garfield, to podjedź do Discusa na Radzymińskiej (vis a vis Obi) - oferują je tam na sprzedaż i można jedno pokazowe obejrzeć (w wersji "słodkiej" ). Mi osobiście nie podoba się niczyste wykonanie spoin (mowa o egzemplarzu z Discusa - może to przypadek odosobniony). Do tego doliczcie sobie cene pokrywy alu, szafki. Myślę, że w tym momenie przekroczy się 2500 zł. Wykonanie sumpa z akrylu też jest droższe niż ze szkła (na p.r.a. przeliczali średnio x4). Doliczmy do tego pompkę, odpieniacz i pierdółki w stylu orurowanie, tło, wiercenie pod otwory, śrubunki, bioballe itp, a może okazać się, że wydamy więcej.

Z drugiej strony zdecydowanie popieram szanownych Kolegów, że podobny zbiornik (funkcjonalnie) da się skompletować za zdecydowanie mniejsze pieniądze, lub odwrotnie, za te pieniądze można na rynku otrzymać [u\więcej[/u].

np.:

akwa (120x50x50) - 320,00 zł

sump (80x40x40) - 200,00 zł

pompa up 3000 - 280,00 zł

3 x pompka cyrk. Maxi Jet 1000 - 285,00 zł

falownik AquaMedic Wave - 800,00 zł

odpieniacz Turboflotor 1000 Multi - 1 050,00 zł

szafka - 350,00 zł

2 x HQI 150 W DIY - 392,00 zł

2 x żarniki BLV 10K - 394,00 zł

2 x Sylvania Aquastar T5 54 W - 106,00 zł

4 x oprawki hermetyczne - 34,40 zł

statecznik elektroniczny 2x54 W - 104,00 zł

2 x zegar do sterowania - 24,00 zł

elementy do wykonania pokrywy - 120,00 zł

śrubunki (2), grzebień i bzdurki PCV - 140,00 zł

razem - 4 599,40 zł

Oczywiśie można dowolnie dobierać elementy tej układanki do momentu, aż otrzymamy satysfakcjonujący wynik (np druga UP 3000 + SCWD zamiast MaxiJetów i falownika - oszczędzamy jakieś 300 zł a efekt chyba niezły)

Pozdrawiam

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zaczynasz dopiero "zabawę bez końca" jaką jest nasze hobby, a boisz się wtopionej było nie było ciężkiej kasy, to zastanów się może nad ograniczeniem gabarytów baniaka powiedzmy 200-250L. Spadną ci koszty po części na osprzęcie no i przede wszystkim na żywej skale, a w międzyczasie zobaczysz czy to hobby jest dla ciebie. Pewnie parę osób się od razu odezwie i powie, że powinieneś kupić max duże na jakie cię stać, ale moim zdaniem sprawdź się najpierw na mniejszym a potem jak ci się spodoba zmienisz na większe. Wiekszość z nas zmieniało baniaki. W trakcie jedzenia apetyt rośnie, ale przekonaj się najpierw czy to dla ciebie.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak i o ile mogę staram się odwiedzać sklepy przeglądam internet i wiem że chcę... Zbiorę kilka ofert i w styczniu zaczynam zakupy no najpóźniej w lutym...

Co to są falowniki?

Co to są SCWD i UP 3000?

... i żarniki BLV?

Waldek czy pompa wspomagająca RO jest wtedy potrzebna kiedy masz niskie ciśnienie w kranie?

No i co z tym dnem.... Jakie polecacie bo bardzo chcę mieć dno :)

Garf


Garfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falowniki ma za zadanie falowac wode

najprostszy robi to on-off czyli wlacza i wylacza pompke, bardziej skomplikoane steruja kilkoma, najdrozsze robia to plynnie

SCWD to mechaniczny falownik, przelacza pomiedzy dwoma wylotami wody

UP3000 to jakas pompa, nie znam szczegolow

zarniki firmy BLV maja 10000K i sa dosc tanie - do lamp HQI


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up 3000 to chyba chodzi o aqua bee up 3000

podobno jedna z cichszych pomp, niestety mialem sie przekonac na wlasnej skorze ile sie trzeba na nia naczekac

chyba ze teraz w koncu sa dostepne


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda kasy na ten zestaw ,no chyba że ci się bardzo podoba .z czasem i tak wywalisz i pozmieniasz i dojdziesz do wniosku po co ja to kupiłem . ale jak chcesz ........ .acidex podał ci ciekawe dość zestawienie.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim rozwiązaniu, bo myślę żeby tak zrobić

1. "Słodkie" akwarium 120x50x50(300l) z szafką to wydatek max 1000PLN

2. Reef pack 500 (450Euro) + calcium dispencer (lub tani r.wapienny)

ok 2200PLN

3. Lampa 1 x 150 W HQI + 2 x 15 W świetlówki, 60 cm długości. Lampa wyposażona jest w wiatraczek chłodzący.

1150PLN

4. Żywa skała 40kg to

ok. 1800PLN

5. 3 pompy cyrkulacyjne ok 300PLN

Bez skały to również 4650PLN

Drobnicy nie podaję.

Ciekawi mnie wasza opinia vs propozycja Piotra (Acidex) i czy lampa nie jest za słaba


Garfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.