Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kolejne Nano Gruzowisko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Dzięki. Jeśli chodzi o bakterie - pytam, ponieważ, początkowo z tego co widziałem chciałeś uniknąć lania czegokolwiek - dlatego się trochę pogubiłem ;)

Rozumiem, że taki schemat startu będzie ok:

(DSB+Plenum+Refugium)+Żywa skała w głównym+bakterie AF+szeroko rozumiane życie do refugium?

Jeśli chodzi o fito i zooplankton - to chodziło mi bardziej nie o samo zasiedlanie życiem akwarium(dsb), a o to, czy w późniejszym etapie rozwoju zbiornika - wspomaganie go dodatkowymi dolewkami (fito i zoo) ma sens - pamiętając, że samo dsb jest źródłem sporej porcji pożywienia?

Jeszcze raz wielkie dzięki za ten temat i za świetne podejście - jest od kogo się uczyć :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, Poloneza czas zaczac:strutin

Do grupy zapalencow dolaczylem 2 lata temu. Moje pierwsze akwarium morskie. Niespelnione marzenie z dziecistwa jak u wielu z Nas. Przerobka po Skalarach, poligon doswiadczalny. Juz po kilku miesiacach od zalania musiala nastapic przerwa i tymczasowa likwidacja ze wzgledu na remont w domu. Ale to rowniez byl dobry okres, duzo czytania, pierwsze weryfikacje, poprawki przy ponownym odpalaniu. No i co najwazniejsze zarazenie sie niefoto. Slowa podziekowania naleza sie wszystkim. Heh pamietam moje pierwsze niepewne posty, to bylo jak chodzenie w ciemnoscich, ale dzieki wielu bardziej i mniej doswiadczonym kolega i ja nabralem troche doswiadczenia. W tym momencie chcialbym jeszcze raz podziekowac Sylwii. Za przetarcie szlakow, inspiracje i pomoc. Bez tego wszystkiego moje piewsze szkielko pewnie z biegeim czasu zostalo by wypchane jakimis SPS-ami. Na forum przyba plci pieknej a sama akwarystyka przez ostatnie dwa lata moim zdaniem wykonala pare odwaznych krokow do przodu.

Na koniec jedene z ostatnich zdjec jeszcze przed era NPbp. Do tego pierwszego szkielka zawsze bede mial szczegolny sentyment. Zwierzaki ktore odeszly na wieczna rafe jak i te ktore przetrwaly moje bledy i nauke.

Ostatnie zdjecie mnie strasznie przygnebia. Mam nadzieje ze nowe szkielko dorowna pierwszemu

Przepraszam, że zadam może banalne pytanie, ale jak dla poczatkującego, moze mi wybaczycie:) ciagle planuje i zbieram informacje

Dlaczego uwazasz, że SPSy są gorsze od niefoto? chodzi o kolory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afgi- mysle ze masz stare dane;)

Wlasciciel akwarium jest juz mocno spsowy

Jeszcze do tego nie doszedlem, jestem na 10 stronie :) widze, że duzo sie zmienia :)

a w skrocie, czemu wczesniej niefoto, a teraz SPS?

Edytowane przez afgi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytasz do konca to zakumasz ;)

Korale NP to bez watpienia najpiekniejsze i najbardziej intensywnie wybarwione korale. Niestety ich utrzymanie jest bardzo czasochlonne i wymaga ogromnej cierpliwosci. Do tego wielu z nich i tak nie da sie utrzymac zbyt dlugo w akwarium


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, czy możesz pokazać jak masz zamontowane oświetlenie. Zauważyłem, że chyba nie masz podwieszonego ATI, czy sie mylę:) Planuje kupić ATI, ale nie chce wiercić w suficie, czy na ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o aktualne zdjęcia :baby:


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

Bosze jak ten czas leci. Po "krotkiej" przerwie czas na powrot do solniczki. Akwarystyki sie nie zapomina, ale poruszanie sie po forum juz tak. Albo ja sie postarzalem, albo Skoczek znowu namieszal z silnikiem ;-)

  Lezka sie w oku kreci jak wiedze pierwsze wlasne kroki z przed lat,  ale co najlepsze nadal te same mordeczki. 

 

Pozdrowienia dla wszystkich.

 

 

 


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Grzegorz! Witaj po przerwie i gratulacje reaktywacji! Nie martw sie, ja mialem przerwe jedynie swiateczno-urlopowa z forum, a tez wciaz sie jego na nowo ucze, namieszali tu i to rowno! Ehhh ta technologia :lol:

Zatem jaki zbiornik tym razem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było NP było DSB, jakie tym razem literki będą sponsorem dzisiejszego odcinka? ;-)

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Grzegorz Dyzma napisał:

Czesc wszystkim

Bosze jak ten czas leci. Po "krotkiej" przerwie czas na powrot do solniczki. Akwarystyki sie nie zapomina, ale poruszanie sie po forum juz tak. Albo ja sie postarzalem, albo Skoczek znowu namieszal z silnikiem ;-)

  Lezka sie w oku kreci jak wiedze pierwsze wlasne kroki z przed lat,  ale co najlepsze nadal te same mordeczki. 

 

Pozdrowienia dla wszystkich.

 

 

 

Superowo :) na pewno będzie fajny zbiorniczek 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.