Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kolejne Nano Gruzowisko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się przyłączam do prośby.

Może jakiś grubszy opis systemu byś zrobił (może na jakimś blogu, albo w osobnym temacie...)? Przyjemnie byłoby poczytać :)

Akwarium rewelacyjne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ a te garbiki nie dają Tobie po łapach jak grzebiesz w akwarium :)? Troche ich tam jest, jak z ich agresją względem siebie bo o inne ryby nie pytam bo widzę że nie masz, albo zatłukły inne ;)?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos tam lalem, do fito lub kiedy parametry No3 i Po4 lecialy na leb na szyje, kiedy DSB zaczelo dzialac. Wiem ze zabrzmi przewrotnie, ale zalezalo mi na krzemianach. Balem sie tez tzw. jazdy na ostrzu noza. Dzis wiem ze przy braku odpieniacza ZERA sa jak najbardziej bezpieczne i bardzo pozadane. Nie pamietam kiedy z ostatni raz wykrylem cokolwiek z niechcianych parametrow. Pierwsze tygodnie od zalozenia systemu na DSB podpieralem sie Rowa. Pozniej ogarnal mnie totalny sppkoj jezeli chodzi o parametry. Ale kolorowo nie bylo. Po 4 miesiacach od startu zejscie strzykwy i pomor w baniaku. Po restarcie weszlo Bryopsis. Przylszo "zmeczenie materialu" i pomyslalem o likwidacji. Zaczalem nawet wyprzedawac co bylo. Zjebka od najblizszej mi osoby naprostowala mi podejscie i dalem temu baniakowi ostatnia szanse.

Bedzie gdzies rok od tych wydarzen. Najwiecej w problemach pomogl Damian07.

Na chlopski rozum wytlumaczyl o co chodzi z chemia wody, Ballingiem i inne aspekty przy akwarium i SPS.

Tych zasad trzymam sie do dzis i nie sadze bym w przyszlosci cos planowal zmienic. Jedynie rozmiar baniaka.

Co do opisu systemu wszytsko jest kilka stron wczesniej. Przygotowywalem sie chyba z poltora roku wiec epopeja jest na kilka stron. Na seaforum.pl jest zalozony w dziale metody filtrcji specjalny watek poswiecony DSB. Kto bedzie chcial znajdzie wszystko co potrzebne.

Co do rybek chciabym wiecej ale rozmiar nie pozwala. Garbikow mialem 14-15. Kiedy zaczelo sie pierwsze tarlo przyszly walki. Zaczelo ubywac jeden po drugim. Zapobiegajac rzezi przelowilem 3 do refugium ratujac im zycie.

Obecniew glownym zostalo 5 Garbikow, Centropyga, Borsuk, a wczoraj doszedl Chelmon wersja dzidzius. W sumie 11 ryb

Jak uda sie uda namowic fotografa beda zdjecia profeska. Ja sie nie nadaje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

No i pokazałeś .... :bump .....nie ostre foty i takie jakieś ....... :realmad:

na żywo jakoś tak lepiej to wygląda :harhar:

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grześ. Przewertowałem temat nie jednokrotnie i dobrze doczytałem że aktualnie nie masz żadnego odpieniacza ? Bo wcześniej chyba się podpierałeś małym tunze. Dobrze kojarzę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey. mała aktualizacja by się przydała :)

te foty z linku w temacie kalendarza są z Twojego akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki korali do kalendarza z moich wczesniejszych zbiornikow. W obecnym mam dwie Turbastre i tyle z NP.

Co do aktualizacji to sparwa wyglakda tak.

Chcialem lepiej, ale przekroczylem linie. Pierwszy raz w swojej sps "karierze" wyciagnalem trupy. Niektore jeszcze zywe, ale balem sie efektu domina. Moja wina i na wlasne zyczenie.

Zeszla gabka wielkosci piesci, za nia kolejna i woda w zbiorniku stracila na jakosci. Korale poczuly sie zle wiec przestaly rosnac a Balling dalej szedl. Zaczal sie Sajgon. Mialem w gaciach, bo nie ma nic gorszego patrzec jak koral z godziny na godzine zmeinia sie w nieboszczyka. No ale armagedon nie na stal. Szczescie w niesczesciu ze wczesniej przyjechal kolega i zabral czesc korali wiec moje "dzieci" wroca i odrosna..

Odstawilem wszystko, zrobilem delikatne podmiany, korale ktore tracily tkanke wyhamowaly. Z Ballingiem na razie wylaczony co dzien robie testy i leje z reki. Cyjano wylazlo wiec mycosidol siup do baniaka.

Wczoraj wyczyscilem szybki i zbionik wraca do normy. Szkoda tylko pustych miejsc.

Warto eksperymentowac, ale nie ryzykowac.

EDIT: cos foty nie chca is z Tapatalk, wrzucilbym co zem narobil.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tego sie nie spodziewałem, szkoda.

a co się stało ze gąbki zeszły? jakie to gąbki? takie zwykłe?

też mam jedna duża i trochę mnie to zaniepokoiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek a co masz na myśli mowiac o przekroczeniu lini? Duże to cyjano było czy początek ze dzialales chemia? Może jakieś fotki dla zobrazowania co się dzieje? Pozdrawiam i trzymam kciuki


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze lece ten watek i ni cholerki nie moge znalezc. Powiedz mi prosze czym swiecisz bo doczytalem ze ati t5 ale na ktorys fotach zauwazylem parade led i sie zastanawiam jak to jest. I jeszcze co lales z AF? Akwa na ostatnich fotach za***iste. Tylko pozazdroscic.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekorczenie lini to przelanie microelementow i zatrucie baniaka.

W moim przypadku byl to fluor. Dziala wysmienicie ale nie w jedna nic jak to stalo sie u mnie.

Gabki to filtratorzy, wiele gatunkow gromadzi w sobie toksyny.

Lampe mam ATI swietlowki konfiguracja mix. Sylvania, Narva, Ati.

Nocne oswietlenie to ledy RGB, kilka postow wyzej zdjecia robione byly na bialym swietle i ustawieniach automatycznych dla realnego odwzorowania kolorow.

Ponizej zdjecia tego jak mozna przegiac w druga strone. Ostatnie zdjecie to jak koral wygladal orginalnie kilka miesiecy temu jaki sie zrobil w jedna noc.

Przezyl, ale od gory do polowy stracil tkanke. Ciekawe ze zatrzymal sie w tym miejscu ile przyrosl u mnie.

Zalacznik

post-8731-1415782625,53_thumb.jpg

post-8731-1415782722,76_thumb.jpg

post-8731-1415782755,19_thumb.jpg

post-8731-1415782772,55_thumb.jpg

post-8731-1415782801,64_thumb.jpg

post-8731-1415783849,25_thumb.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie git, kwestia czasu, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, nie pierwszy i nie ostatni baniak ;)

Lejesz z ręki teraz, czyli wyrównujesz parametry, czyli rozjechały się wcześniej?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No penwie ze nie ma clo plakac bo nie poszedl caly baniak.

Cala zadyma zaburzyla kalcyfikcje, a Balling i Kalkwaser szedl dalej. Ca, Mg, Kh poszybowalo w gore.

Kiedy sie zorientowalem wylaczylem wszystko.

Najszybciej spadlo KH, bo juz po 3-4 dziach wrocilem do poziomu 7. Refugium powoli wciaglo magnez, ale zostala mi nadwyzka Ca.

Podmianki teraz co kilka dni 5% by przywrocic baniak do rownowagi i wracam do poprzedniej sciezk, ale juz bez przeginania.

Bylo bardzo dobrze, a chcialem jeszcze lepiej. :blushing:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zawsze, sami sobie przesuwamy granicę...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest to coś niesamowitego w tej naszej pasji, że czasami runie nasz zbudowany światek, a my po chwili zaczynamy budować go od nowa.

Będzie git, jak było przed tąpnięciem. :thumbup:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj daje 3 dziennie na moj system. Tym jednym razem dalem 9


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, ale wydaje mi się, że jeżeli podaję się fluor AF codziennie po 1 kropli na 100l to jednorazowa nadwyżka nie powinna być tak zabójcza.

Dobrze, jak by się Damian07 wypowiedział dla potomnych i ku przestrodze.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety Grzesiek dawkę przedobrzył trzykrotnie ,poza tym wydaje mi się że przyczyną było podawanie też pełnego balinga(zawiera też fluor) i podkręcanie kolorów dodatkowo fluorem. Nasze produkty działają jak się je podaje systematycznie i w rozważnych dawkach niestety Grześkowi zabrakło cierpliwości, albo chciał z ładnych kolorów wykręcić jeszcze więcej . :)


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ..........innych kropelek tez dalem wiecej :secret: , ale nie tyle co fluoru :blushing:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.