Skocz do zawartości
Natan

[25L] :: Nano Rafa :: Od początku do końca

Rekomendowane odpowiedzi

Na szczęście różni są akwaryści :) ja bym zbadał z czystej ciekawości chociaż raz :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zbadałem tylko raz jakość wody z osmozy po pół roku filtrowania. Badanie powtórzę po kolejnych 6 miesiącach.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja poza dobra sola i regularnymi podmianami mam jeszcze te testy.

Wiesz, pytalem wczesnsiej o sprzet testy itp, jesli bys mi napisal ze wszystko dziala tyle i tyle czasu bez testow i preparatow, ze wszystko ladnie rosnie byc moze nie kupil bym ich, no ale je mam wiec ich uzywam.

Odpieniacz masz wlaczony caly czas ? Korci mnie by zrobic taki DIY i wlaczac raz na jakis czas, lecz sie zastanawiam nad sensem takiego posuniecia bo teoretycznie te podmiany maja wystarczyc.

::

Generalnie podmiane zminiejsze do 3 l na tydzien, 5 l to jednak troszke za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpieniacz chodzi cały czas, ale wg mnie jest mało wydajny więc niech sobie chodzi (wczesniej mialem w innym akwa kostkowy, więc stąd opinia).

Ja podmieniam tak dokładnie 2 litry tygodniowo.

Pozdrawiam.

PS. Ładnie to u Ciebie wygląda.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony ze sklaki usuniete, przy podmianie, szczoteczka do zebow.

Podmiany robie 3 l.

Zasolenie 1,024

No3 jakies 7 (kolor jest pomiedzy 0 a 12,5, a skala niestey jest dosyc uboga jesli chodzi o wartosci)

Mg 1080 (codziennie 5 ml TechM leje przez tydzien o 100 wzroslo, wiec za 2 tygodnie powinien byc w normie)

Ca 520

kH 8

...

Miala byc sinularia lecz ktos kupil skale z calym ogromnym koralem i ni ma. W piatek ma byc dostawa moze sie cos znajdzie ciekawego, bo tak to bida w tym Lublinie. Badzo bida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinularia jest na Targowisku do kupienia, ale nie wiem czy nie za wielka :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale frajda takie male akwa, az mi chodzi po glowie zeby samemu sobie sprawic taka kostke, albo ciut wieksza. Moze za jakis czas, specjalnie pod jakiegos zwierzaka.

ps-ja osobiscie wylaczam calkowicie swiatlo przy aklimatyzacji zeby nie stresowac zwierzat, choc przy slimakach to bylaby chyba przesada, ale niech sie wypowiedza spece...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akw ma juz miesiac, 'biezace' parametry:

No3 ~ 7

kH - 7

Mg - 1200

Ca - 500

Leje Tech M Kenta w ilosci 5 ml dzien

Oraz 2 ml Puprle Up (Jeszcze raz wielkie dzieki dla Timura za podarowanie preparatu)

Od Olka z Lublina otrzymalem pare korali (sinularia oraz szczepki montipory i acropory), rowniez wielkie dzieki.

Pare fotek, dzis sprzatalem wiec jest co pokazac :D

Normalnie w ciagu 2 - 3 dni sie robia cyjano i okrzemki na piasku, a pozatym wszystko ok.

Zmienilem troszke ulozenie skaly, pomoca mi przyszedł srubokret i mlotek celem idealnego dopasowania skaly :D

042.jpg

043.jpg

044.jpg

045.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł montuj większy zbiornik, miękkasy poczekają:D

Nie wydłużaj tak tej akry, daj jej urosnąć:D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry po podmianie:

NO3 ~ 7

Mg = 1160

Ca = 540

kH = 8

Sol = 1,024

Purple Up przestalem lac, bo Ca jest dosyc wysokie.

Dalej TechM leje 5 ml na dzien.

W weekend do Wawy jade (Pt - Pn), jak by ktos sie chcial czegos pozbyc to chetnie przyjme, pozatym kupie jakies korale w Acroporze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry po podmianie:

No3 = 12,5

kH = 10

Mg = 1200

Ca = 600

skad wzrost kH i Ca ? od ostatniej podmiany lalem tylko TechM.

::::::::::::::::

W poniedzialek doszly dwa nowe korale pomaranczowo-zolte zoa i euphyllia.

Dzisiaj fotka calosci, jutro moze cos wyczaruje lepszego.

046.jpg

::::::::::::::::

Oraz zdjecie śp. Babki, ktora przybyla do akw w poniedzialek wraz z koralami, a wczoraj w nocy k**wa postanowila zwiedzic wnetrze filtra kaskadowego i czlonek meski ja strzelil :D

047.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktynika

049.jpg

Xenia

050.jpg

Zoa

051.jpg

052.jpg

Euphyllia

053.jpg

Generalnie cos mi gina parazoanthusy, pierwsze zdjecie to jest stan z paiatku tydzien temu, a ostatnie z dzisiaj, srodkowe jakos w poniedzialek lub we wtorek bylo zrobione.

Same z siebie raczej nie padaja ? Czy moze cos je zjada ? Krab ?

055.jpg

048.jpg

054.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kiełże i uważam że nie są szkodliwe , Może masz jakieś dziwne ślimaczki albo wieloszczety


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam duzo kielzy, nie mam ryb wiec sie mnoza i jest ich naprawde sporo.

pozatym nic innego by parazoanthusow nie wcinalo, krab na pewno nie, a po zgaszeniu swiatla widze jak sie tam kielze schodza wiec to pewnie one.

narazie je odlawiam jak zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to na bank kielza je zjadaja, jakies 10 sztuk na polipach jest dobitnym dowodem, niektore sa nawet ok centymetrowej dlugosci, odlowilem ze 20 sztuk a jest ich jeszcze wiecej. Cale 'rodziny' ich sa, np jeden cenymetrowy i ze 3 male.

Szkoda mi korali, za drogi pokarm.

Teraz pytanie na ktore mam nadzieje ze ktos odpowie.

Co wpuscic do akwarium by to zjadlo ? jaka rybe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wycieczki do warszawy

* Rorowka z Acropory (oraz kilka gratisow w postaci zoa, parazoa, cladiella, sinularia)

056.jpg

* Niebieski grzybek z Acropory, ktory jednak postanowil sie odkleic od skalki, przyleilem go do skaly klejem cyjanoakrylowym w zelu firmy pattex za 4,99 w realu, ale jednak pod woda dosyc kiepsko klei totez grzybek sie zaczal chwiac wiec zastosowalem rajstope :)taraz pytanko - ile mu trzeba czasu by sie calkiem przykleil ?

059.jpg

* Seriatopora caliendrium, z zielonymi koncowkami, czego w podejrzany sposób nie widac na foto, od SmithPl, a oryginalnie od jjablonski.

057.jpg

* Zoanthusy od Ruzzela.

058.jpg

jak juz wszystko ogarne, przykleje i jak juz sie wszystko porozwija tudziez napompuje to wrzuce foto calosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz mniej wiecej wszystko ogarniete.

Kolejnej rzeczy sie nauczylem - nigdy nie przywiazywac grzybkow bezposrednio do skaly, generalnie grzybek po tym zabiegu sie do niej nie przykleil, a podzielil sie na dwa malego i duzego, malego przyczepilem igla do skaly, a z duzym stwierdzilem, ze skoro i tak jest juz inwalida to go na pol ciachne i przyszpile do skłay.

Maly sie juz przykleil, jeden z przecietych w nocy postanowil sie zerwac i gdzies sie zawieruszyl, a drugi sie jeszcze trzyma.

Zobaczymy co bedzie dalej.

....

Generalnie nie moge dojsc do poziomu Mg rzedu 1300 mg, pomimo zuzycia 3/4 butelki Kent Tech M, Mg wciaz oscyluje w okolicach 1200, robie teraz jeszcze jedna probe i se daje spokoj.

Testy dla swiezej solanki:

Ca - 500

Mg - 1100

kH - 8

Testy wody z wtorku po podmianie

kH - 7

Mg - 1200

Ca - 500

No3 miedzy 0 - 5

Fotoski

060.jpg

Lewa strona

061.jpg

Prawa strona

062.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż stała sie rzecz straszna, dzis w blizej nieznanych okolicznosciach padła krewetka czyszczaca.

Krewetka byla w zbiorniku od poczatku jego istnienia, czyli jakies 3 miesiace.

Ostatnie parametry wody z 22.01.09

kh = 7

Mg = 1320

Ca = 480

No3 ~ 7

a wiec biorac pod uwage ostatnie pomiaru parametry sa w miare stabilne (poza Mg i Ca ktore wreszcie sa na normalnym poziomie), okrzemki ustapiły, korale rosna kiec wszystko powinno byc ok.

krewetka byla karmiona przed wczoraj malym kawalkiem ryby, dzis wszystko z nia bylo ok, zaczela sie wylinka i krewetka padła.

wsytkie pozostale zyjatka maja sie raczej dobrze, slimaki zjadaja glony a krab przewraca w nocy wszystko co nie jest przyczepione.

po ostatniej wylince krewetka miala 'wygieta' jedna z 'czółek', co mniej wiecej widac na zalaczonym nieostrym zdjeciu

063.jpg

a tutaj fotki denata:

064.jpg

065.jpg

wieloszczet zabiera sie do jedzenia

066.jpg

i denat wyjety ze zbiornika

067.jpg

Ktos ma moze jakies sugestie czego padła ?

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

I prosze o identyfikacje slimaka

068.jpg

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

oraz jegomosc podejrzany o zjadanie zoanthusow (tych od ruzzela)

069.jpg

ktory zostal dzis wyploszony, za pomoca goracej wody ro, z dziurki tuz pod nimi i zutylizowany w wc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On siedzi w skałach, pewnie w skałce z zooa jest ich dużo i łazi wszędzie to wężowidło. Masz tego kupę w skałach jak każdy, ale zoanthusa to nie on ci podjada !! Zabijasz niewinnych.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.