Skocz do zawartości
MateuszD

Przebicie w akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Od dluzszego czasu, jak wkladalem reke do wodu i jednoczesnie dotykalem lampy z T5 czulem lekkie mrowienie, skladalem to na karb lampy, ktora mimo 2-krotnego rozbierania i izolowania miala jakies dziwne objawy - delikatne napiecie na obudowie, delikatne jarzenie swietlowek po wylaczeniu pradu :(.

Dzis kupilem najprostszy miernik elektroniczny, i okazalo sie ze miedzy przewodem zerujacym (zdaje sie naprawde uziemionym, specjalnie w kuchni taki byl do izolowania chyba zlewu i woda w akwa jest napiecie kolo 24V. Metoda prob i bledow doszedlem ze to 1 z MaxiJetow jest winien (schowany gleboko za skalami napedza nadmuch wody pod skale) - n razie tylko go wylaczylem.

Czy zdazaja sie takie objawy przy pompkach? I czy jakis elektryk wyjasni dlaczego takie napiecie pokazuje miernik? A nie 220V? Natezenie jest praktycznie zerowe, w mikroamperach chyba. Po odlaczeniu feralnej pompki miernik nadal cos pokazuje, ale to okolo 1-2V, skladam to na karb bledu pomiaru.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz ja mam to samo jak wsadzę próbówkę do akwarium to świeci :(_o i mam to na każdym urządzeniu w akwarium .:(_o


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad wiesz ze na kazdym? Probowales podlaczac tylko po 1-dnym?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają sprzęty w akwa przebicia a zwłaszcza jak sprzet jest stary lub zle wyprodukowany,ja już miałem nauczke z grzałką jak mnie walneło to w oczach żarówki miałem :( więc jak juz coś robić w akwa to wyłanczac pompki i grzałkę


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzałem :(_o i na każdym jest tylko na kaskadzie nie ma :(


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest zasłabe uziemnienie i dlatego tak sję dzjeje poprostu jak lampa niema w uziemnienia w wtyczce to podłącz jakiś przewód do obódowy i podłącz go najlepiej pod grzejnik albo jakąś rurke metalową od co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Koledzy co powiecie na to ? Stoję gołymi stopami na kaflach wkładam dłoń do akwa i w rankach na skórze czuję nieprzyjemne pieczenie, szczypanie. ktoś szybko odpowie że sprzecior ma przebicia jednak wyłączałem po kolei wszystkie gniazda, komputery, pompy, odpieniacz, żarówy wszystko i cały czas szczypie. Jakim urządzeniem można to zjawisko sprawdzić?


zbiornik 750, sump 350, 80kg żywej skały, i cała potrzebna reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mir :

No to Koledzy co powiecie na to ? Stoję gołymi stopami na kaflach wkładam dłoń do akwa i w rankach na skórze czuję nieprzyjemne pieczenie, szczypanie. ktoś szybko odpowie że sprzecior ma przebicia jednak wyłączałem po kolei wszystkie gniazda, komputery, pompy, odpieniacz, żarówy wszystko i cały czas szczypie. Jakim urządzeniem można to zjawisko sprawdzić?

pieczenie czujesz od słonej wody a nie od przebicia, posyp sobie sól na rane to zobaczysz :goofy albo lepiej niesyp :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzybsonik :

podłącz go najlepiej pod grzejnik albo jakąś rurke metalową od co

Kiedyś na elektrodzie spece opisywali przypadek trzepnięcia prądem kobiety w wannie (nie jestem pewien czy nawet nie śmiertelnie) - okazało się że któryś jej mądry sąsiad dość niefortunnie się uziemił... Przed podpinaniem się do grzejnika czy innych "jakichś rurek metalowych" proponuję się raczej popytać kumatego znajomego elektryka, coby później krzywdy komuś nie narobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
inmar :

A jak się podłącza kabelek do akwa ?

Ponawiam pytanie,co podłączacie do kaloryfera.Bo chyba nie wodę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wydaje mi się że te przebicia są spowodowane brakiem uziemienia w kontakcie ( taki bolec nie jest podłączony do uziemienia). Wydaje mi się że jak by ten bolec podłączyć do uziemienia to było by w porządku. Mam ten sam problem z przebiciem, jednak dopiero ten topik dał mi do myślenia ( po czterech latach kopania można się przyzwyczaić). Jak będę miał czas to na pewno przetestuje, jednak mile widziana byłaby opinia kogoś kto się na elektryce zna.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotykając wody i podłogi doziemiacie czujac nieprzyjemne mrowienie. Standardowy objaw. Proponuje stanąć na wiadrze albo plastikowej drabince ;)


130x64x60, ReefOctopus RO-PS3000Int, 2x150, 4x54, BP, OR3500, 21000 l/h, SPS, LPS, Zoa, Tubi.

czerwiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma swoje T5 'uziemione' do kaloryfera wlasnie... Mialem taki objaw ze obudowa 'kopala' ale to pikus.. w jakis sposob kopaly mnie odblysniki - i to nie bylo nieprzyjemne mrowienie raczej wyrazne 'gryzienie'. Okazalo sie ze probnik mi swieci po przylozeniu do odblysnikow (tak na marginesie one maja kontakt tylko ze szklana tuba swietlowki T5 wiec skad tam napiecie??) probnik swiecil nawet gdy nie dotykalem do odblysnikow a zblizalem go na okolo 1cm... Co lepsze po uziemieniu statecznika T5 napiecie z odblysnikow zniknelo (mimo ze nie ma zadnego elektrycznego polaczenia miedzy nimi - chyba ze szklana tuba w T5 przewodzi prad...). Co o tym myslicie?? Moj kolega elektronik mowil "niemozliwe, ale sprobuj uziemic do kaloryfera statecznik". Pomoglo ale wie ktos czemu odblysniki byly 'pod napieciem' ??


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to wina soli która się osadza na wszystkim i przewodzi prąd. Mam ten sam problem, wszystko kopie, szkło, plastiki.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co pisal raku jest mozliwe, dziwne ze elektryk mowil ze niemozliwe. widzialem na pokazach fizyki na UMCS jak swietlowki swieca trzymane w rekach, albo przyblizane do siatek faradaya (chyba siatek faradaya), i mimo braku kontaktu z metalem swiecily, bo powietrze bylo zjonizowane lun z powodu pola elektromagnetycznego. wiec w druga strone moze byc tak samo - swielowki wytwarzaja pole lub jonizuja powietrze i w odblysnikach plynie prad.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluszna uwaga Witul, tez mysle ze to jest zrodlem problemu... A to zjawisko mam w slodkowodnym akwarium:)


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.