Skocz do zawartości
nika

projekt przeprowadzka z 200l na 385l

Rekomendowane odpowiedzi

cd. ... :(

zdecydowałam się jednak na DSB w głównym zbiorniku. wczoraj, tj. 19.08.08. dosypałam kolejne 45 LS (gorące podziękowania dla p. Tomka za wyrozumiałość :()

czas pokaże czy decyzja była słuszna...

dziś wygląda to tak

2142-90%20kg.jpg

woda z solą miesza się od czterech dni, od trzech jest włożony LS.

pomierzyłam parametry:

Ca-450,

Mg-1500,

kH-9,9

Ph-8,0

NO2 -0,025

NO3-0

(no2 i no3 wykonane jbl-więc tu poprawkę trzeba brać pod uwagę, pozostałe wyniki badane salifertem-zakładam więc, że są miarodajne)

no i nie wiem...

chyba będę dziś przerzucać cały ten "bałagan" :)

czy jeszcze poczekać?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co zrobione, czy jeszcze czekasz? Przy okazji, czy żywy piach wlewałaś razem z wodą z worków?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( przełożone :) ale niezrobine :(

do 4-ej rano wczoraj przenosiłam towarzystwo, obyło się bez zbitych szyb i wszyscy zdrowi :) i w akwarium i w domu.

dzisiaj zaś walczę:

1. z sumpem.nie mogę za chiny ustawić zaworku :), albo mam za wysoki poziom wody w komorze pompy a za niski w kominie albo odwrotnie :)_o.

2.i oczywiście od rana usiłuję ustawić cyrkulację ale za chiny mi to nie wychodzi-zawsze kogoś zasypuję :D

3.aha i muszę dokupić wężyki (chyba?), bo mój odpieniacz (Turboflotor Multi SL) ma taki "schodki" na wypływie wody.są one nad poziomem wody w sumpie więc jest głośno...

Cieszę się, że udało mi się wszystko i w całości przeprowadzić, wiem, że to co zostało to niby detale ale jestem zbyt tempa :)_o by to zrobić próbuję od kilku godzin i nic.

edit: piasek dawałam razem z wodą


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś mamy 1 września, akwarium "kręci" się już ponad tydzień :)

parametry stabilne i jestem juz po pierwszej podmiance. Dokładnie 7 dni po przeprowadzce podmieniłam 5% wody i wymianiłam absorber PO4. o ile węgiel zamierzam wymieniać co 30 dni to absorber PO4 co tydzień (przy każej podmianie wody).

co do problemów z wcześniejszego posta to:

-odpieniacz opanowany

-zaworek (z bólami ale też )

-cyrkulacja-niestety nie do końca :)_o

nie do końca sprawdza się "łatanie" słabszymi pompami. na jednej ścianie wisi Tunze 6060 (6000 l/h) i dmucha POTĘŻNIE !!! niestety dwie Tunze 2500 (łacznie 5000 l/h) + eheim 1000 l/h nie do końca równoważą ten wir. moje tunze 2500 (ze starego akwarium) mają już luzy w obręczach przy magnesie, efektem czego jest co jakiś czas pełno drobinek piasku. to wkurza ale jeszce tylko przez chwilkę zamówiłam już drugą silniejszą pompę i wtedy plan jest taki:

-dwie mocne naprzeciwko siebie (boczne szyby)w tylnej części akwarium-tam gdzie skała

-dwie tunze 2500 naprzeciwko siebie (boczne szyby)w przedniej części akwarium - tam gdzie potrzebna jest równie dobra cyrkulacja (DSB)

a na razie parę fotek:

2142-front%201.jpg

lewa strona

2142-ls.jpg

prawa strona

2142-ps.jpg


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kilka zbliżeń :)

2142-img_0341.jpg

dwie acroporki :)

2142-acropora%20green.jpg

2142-acra%20p.jpg

pseudogorgonia

2142-pseudo.jpg

clavularia i xenia

2142-clavu.jpg

2142-xsenia.jpg

moje ricordee

2142-ricco.jpg

2142-rico.jpg

seriatopora i ukwiałowski :)

2142-seri.jpg

2142-ukwial.jpg

edit: nie wiem dlaczego nie wszystkie zdjęcia widać... wklejane tak samo, rozmiar ten sam...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika-jak tam akwa ?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rafał ;)

tak się zbierałam do aktualizacji ale mnie ubiegłeś z pytaniem ;)

postaram się jutro wrzucić kilka zdjęć, niestety nawet wizyta u okulisty nie poprawiła jakości moich zdjęć ;). w nowych okularach widzę jedynie, że zdjęcia faktycznie są nieostre ;).

a co do akwarium...

z przyczyn rodzinnych musiałam wyjechać na kilka dni i zostawić akwarium samo. Trauma to dla mnie była ogromna, ale wróciłam a ono nadal stoi ;)

co mnie cieszy:

1.akwarium nie cieknie!

2. stabilne parametry-jak na razie robię jedynie cotygodniowe podmiany 5% wody, fakt obsada prawie żadna, ale podmianki wystarczają

3. wizualnych efektów dojrzewania (przecież było 2/3 świeżej wody) ŻADNYCH ;), ZERO glonów na skałach

4. od początku przeniesienia stosuję "Qbab-metod" i te zwierzaki, które mam po prostu szaleją ze szczęścia,

5. świetną decyzją było zastosowanie absorbera-moja acra znów jest fioletowa :) , w poprzednim zbiorniku najwyraźniej było zbyt wiele PO4 gdyż krótko była różowa i zbrązowiała... {od razu prośba, jeżli piszę bzdury to proszę mnie poprawić}

co mnie martwi:

1. że akwarium się rozszczelni

2. nie umiem karmić ryb!:)(

już sama nie wiem jak i ile... w poprzednim zbiorniku dostawały duuużo więcej (i tu moż być problem) ale po kolei...

po tygodniu na pisaku zobaczyłam lekki nalocik, w jednym miejscu, może 3x4. uznałam, ze wina złej cyrkulacji.

poprawiłam cyrkulację, dołożyłam kolejną pompę. nalocik (naprawdę delikatny) dalej jest. myślałam, może dojrzewanie?

i musiałam wyjechać. przez kilka dni akwarium "żywiło" się samo. po powrocie pisek BIELUSIEŃKI.

czyli wg. mnie przekarmiam i pewnie jeszcze cyrkulacja do poprawy....

ale moje ryby tak stoją i żebrzą przy szybie, że strach....

3. zawór- kolejna rzecz, po aparacie fotograficznym, która mnie przerasta :)(

"bujam" się z nim przez m-c, maksymalnie mogę ustawić opt. poziom w kominie na dwa dni... i potem od początku...

myślę, że już może za m-c powolutku zwiększę obsadę korali... czy za wcześnie?

a z moich założeń filtracyjnych-to nie mam jeszcze spagetti do sumpa, ale na razie jakoś idzie :)

jutro postaram się wrzucić fotki i chciałam powiedzieć, że jestem bardzo, ale to bardzo szcześliwa :)

tz. jesteśmy-ja i Mój Synek!


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cieszy jak w akwa jest wszystko ok a co najwazniejsze ze jestescie szczesliwi z synem:)

P.s czekam na fotki .


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z umową wklejam kilka zdjęć :)

akwarium działa 1 mc-za i dużo się nie zmieniło...

całość:

2142-cale.jpg

front

2142-front%20mc.jpg

prawy bok

2142-pbmc.jpg

lewy bok

2142-lbmc.jpg


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- obsady jak na razie jeszcze nie zwiększałam (choć powolutku może zacznę:D)

- mój dobytek akwariowy troszkę podrósł, niektórzy mieszkańcy zmienili miejsce :D

- fotki nadal mojego autorstwa więc nadal kiepskie :)

moim zdaniem "Qbab metod" działa i korale porosły.

np. acry

2142-acrapmc.jpg

2142-acragmc.jpg

seriatopora :D

2142-serimc.jpg

capnella w poprzednim zbiorniku nigdy nie była tak pięknie rozłożona

2142-capnella.jpg


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie super :):kapelusz


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję R@F@Ł :)

i jeszcze jedna foteczka mojego muszkietera, jednego z trzech oczywiście. Zaraz po salariasie jest pupilem mojego Synka :D

2142-muszkieter.jpg


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

witam, dzisiaj olsztyn odwiedził kolega Jerry i przywiózł ze sobą kilka zwierzaczkow ;).

po aklimatyzacji i umocowniu udało mi się zrobić zdjęcia dwóm nowym lokatorom, a potem już światło zgasło.

oto fotki:

2142-sa400273.jpg

2142-sa400276.jpg

czyli powoli realizuję plan powiększania obsady ;)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika - fajny ten Twój baniaczek ;) Widać że sporo pracy i pasji w niego wkładasz. Tylko ten piasek w DSB taki biały że aż bolą oczy... ;)

Koniecznie daj znać jak się będą sprawowały pompy (jak już przyjadą) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KONIEC ROKU ...

:)witam po świętach :D rok się kończy a więc czas na aktualizację i podsumowania... ale po kolei...

mówiąc najkrócej, minął miesiąc miodowy i zaczęło się życie .

po prawie 2 miesiącach zupełnie bezproblemowych, dla wyrównania sytuacji zaczęło się....

prawie jednocześnie:

1. padły pompy tunze, a mówiąc dokładnie to rozpadły się

2. dowiedziałam się, że pompa w moim odpieniaczu praktycznie jest do ....

3. skończyły się bakterie dodawane codziennie do zbiornika.

4. żywica nie spełniała swojej roli , choć mój TDS jak zaklęty pokazywał po RO+DI ---> 0

2142-tds.jpg

w efekcie pogorszyła się jakość wody, zaczęła pojawiać się valonia, delikatny, ale zawsze, nalot na piasku. dodatkowo komin pokrył się pomarańczowym -okrzemkowym nalotem skała też przyjęła barwy jesieni .

tak więc trzeba było zacząć działać

ad1. pompy poszły do reklamacji. troszkę czasu to trwało, więc cyrkulacja kulała totalnie.... ale tunze zachowało się przyzwoicie i otrzymałam nową pompę i nowe uchwyty do obydwu pomp w ramach reklamacji.

ad2. pompa w odpieniaczu to odrębna historia, niestety nierzetelność sprzedającego i moja niewiedza, dały taki właśnie efekt. w zasadzie gdyby nie pomoc kolegów z forum do końca trwałabym w przekonaniu, że Turboflotor Multi SL nie daje rady przy moim litrażu. Dopiero jak zobaczyłam jego pracę na sprawnej pompie to poznałam jego możliwości ale ja tak się zniechęciłam do tego odpieniacza, że w domku zagościło nowe pienidło-dzieło kolegi thcskiba :D

2142-caly.jpg

ad3. bakterie oczywiście zakupione i dodawane :D

i zanim dojdę do pkt. 4. teoretycznie wszystko (sprzętowo) wróciło do stanu pierwotnego: pompy na miejscu, odpieniacz też, bakterie dodawane ale dalej coś nie grało....

zwierzaki czuły się dobrze, rosły pięknie, ale nalocik okrzemkowy jak był tak był... zaczęłam podejrzewać żywicę, konsultując się z bardziej doświadczonymi Kolegami, i był to strzał w 10-kę :D

u kolegi Rafała (twórcy pienidła i filterka DI) zakupiłam dobrą żywicę i dodatkowy filterek DI również dzieło Rafała - Rafał jeszcze raz DZIĘKUJĘ :D

2142-filtr%20di.jpg

i jeszcze co też jest istotne, mam wreszcie odpowiednie wiaderko :D do pomian. do tej pory podmieniałam wodę co tydzień, ale miałam wiaderko 25l - to było niecałe 5% , teraz mam 60l (pod korek) więc będę mogła podmieniać 10% tygodniowo, co na pewno pomoże :D

2142-wiaderko.jpg

generalnie już wychodzę na prostą, choć nie jest to jeszcze to, co chcę :D ale zaopatrzona w nowe "zabawki" powoli mogę przygotować się na nowych mieszkańców :)

poniżej aktualni mieszkańcy :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obsada cały czas ta sama, choć podrosła :D aparat też ten sam i fotograf-więc fotki średnie :D

2142-frontxii.jpg

2142-lbxii.jpg

2142-pbxii.jpg

i troszkę bliżej :D

2142-agreenxii.jpg

2142-serixii.jpg

2142-sinxii.jpg

2142-apinkxii.jpg

2142-stylxii.jpg

2142-fxii.jpg

2142-xxxxii.jpg

edit: wgranie "lewego boku" :D bo zapomniałam :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo nika:clapping Zmiany napewno wyjdą na dobre, no i świetna fotorelacja :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny uchwyt wężyka na beczce 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D a dziękuję za uwagę wszystkim, mam nadzieję, że teraz już jestem na dobrej ścieżce :D zaopatrzona w nowe zabaweczki :D

@magu, no właśnie nie jestem pewna czy to capnella, miałam jej sporo w poprzednim zbiorniczku i wyglądała troszkę inaczej, szukałam i nie znalazłam :D, więc zamiast pisać źle, wolałam napisać ?nie wiem?. chyba, że to miałam jako capnellę w poprzednim, to było ocś innego :D

@rs, :D, Ty sobie nie żartuj :D - to jest pełna profeska :D. gdybyś zobaczył moje "prawie moon light", to byś spadł z krzesła :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Dawaj. Siedzę w fotelu.

Aha, a TDS lepiej działa zanurzony w wodzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, już się nie czepiam :D

Te Tunze, z którymi były problemy to Nano? Chyba widać ją na fotce. Ile ich masz i jak pracują? Miałem kilka ale nie byłem z nich zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie fociłam ten "prawie moon light" :D, a co do tunze, to tak. to nano 6025. generalnie nie miałąm z nimi problemów, do momentu aż popękały obręcze i stały się "sterowalne" :D , a jedna z nich po prostu się rozpadła :D , obudowa pękła, wirnik wypadł...

ja mam bałagan jeśli chodzi o cyrkulację :D napchane mam tych pomp, ale muszę wreszcie coś rozsądnego wykombinować, o ile pomysły są to ze środkami na realizację ciut gorzej :D_o

w tej chwili mam 2x 6025 tunze, 1x 6060 tunze, 1 x koralia 4, 2 x jvp 101...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.