Skocz do zawartości
nika

projekt przeprowadzka z 200l na 385l

Rekomendowane odpowiedzi

#269365 Sienki :

... po lewej masz monti tależową fioletową?? Świetnie to wygląda!

tak, jest intensywnie fioletowa i naprwadę cieszy oko :strutin

tu jeszcze dla przypomnienia fotka z poprzednich stron

3df6bea875f7eaf6.jpg

#269366 kapuhy :

Piękne i oryginalne LPSy :googleye

zgadzam się :) ale muszę dodać, że te LPS-owe cudeńka są ze zbiorników Roberta (Robert K) i Czarka (Rebciu) - DZIĘKUJĘ!!!

były pod świetną opieką, a ja staram się by i u mnie czuły się dobrze :) uwielbiam LPS-y i gorgonie. i ostatnio cały czas rozważam, czy nie zmienić obsady. zostawiłabym tylko lps-y i gorgonie właśnie. ale żal mi rozstawać się z sps-ami, wiekszość wyrosła u mnie z takich kilkucentymetrowych mikrusków...

@Ewaise, dziękuję :)

korale cały czas rosną jak "gupie" to prawda, ale z tymi fotkami to już nie do końca...

jak patrzę na zdjęcia, ktróre np. Robert cykał i na moje, to... to aż się wstaiwać nie chce. i nie jest to kwestia sprzetu, nie mogę na to zrzucić :) bo Robert i moim aparatem potrafi pieknie zfocić :)

edit:

#269373 Ewaise :

...wreszcie można zobaczyć piękno Kropelki. Choć chodzą słuchy, że irl wygląda jeszcze lepiej. :D

nie wierz plotkom :) przyjedź i sama się przekonaj, zapraszamy :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałam o tych wcześniejszych niewyraźnych fotach. :googleye Na te co teraz robisz to nie narzekaj, ładne są i fajnie widać cukiereczki z akwarium.

Dziękuję za zaproszenie, chętnie Kropelkę obejrzę na żywo. :strutin Choć obawiam się, że później moje akwarium mi się podobać przestanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło ze udało Ci sie znaleść czas i pokazałaś kropelke :googleye Wyglada super i zwierzaką jest super a zdjecia wychodzą bardzo dobre wiec nie narzekaj i cykaj foteczki.Moni, dobrze wiesz i ja wiem że każdy koral czy to sps czy lps ma się u Ciebie bardzo bardzo dobrze i nawet malusie szczepeczki w mig przyrastają i wybarwiają się przepieknie i nie ma znaczenia czy korale sa odemnie czy od Kochanego Czarusia to cud przemiany korali nastepuje w kropelce pod Twoją opieką.

I chyba troszke się osada ryb zmieniła??? bo jak na fotkach widze to cóś nowego pomyka w kropelce.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269385 Robert K :

... nie ma znaczenia czy korale sa odemnie czy od Kochanego Czarusia to cud przemiany korali nastepuje w kropelce pod Twoją opieką.

I chyba troszke się osada ryb zmieniła??? bo jak na fotkach widze to cóś nowego pomyka w kropelce.

Robercik, zejdź z Czarusia (Kochanego), ja Cię proszę :strutin

a co do rybek, to tak masz rację. przybyła ciut wcześniej gramma loreto, ale o tym wiesz i dwa pterapogonki :googleye

tu, prawie całe towarzystwo :)

2142-img_4485.jpg

są też chromiski, ale to bardziej z powodu remanentu :) jeżeli zostaną w KROPELCE, to stadko się powiększy.

Salarias, który rządzi w akwarium zdenerwowny na maxa. największe baty dostają od niego pokolce :), ale to największe cykory u mnie. w momentach zagrożenia pchają się do ukwiała :) , a że nemony też podkurzone ostatnio, to acanthurusy znalazły sobie nową tajną bazę :)

2142-img_4548.jpg


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robercik, zejdź z Czarusia (Kochanego), ja Cię proszę :googleye

Ja na Czarusia nie wchodze bo mi się nie podoba:tongues i wcale nie jest kochany.

Obsada się fajna zrobiła i teraz ruch w kropelce wzrósł co faktycznie starym domowniką moze się nie podobać a Twój Salarias to faktycznie łobuz.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka piękna ta kropelka , muszę koniecznie kiedyś ją zobaczyć life :-P

Może coś mnie nauczysz jak utrzymać tak piękne akwarium .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudnie, pieknie, slicznie :strutin Czasami bywam w Olsztynie więc wpisuję się na kawę :waving

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za dobre słowo :strutin

Panowie, zapraszam na wizję lokalną . Kawa jest i takie tam :waving , przegadamy tematy oświetlenia, ballinga i podmianek - bo więcej nie wiem :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kropelka zachwyca jak zwykle,pięknem kształtów,barw i czystością :kapelusz

ale to zaproszenie na wizje lokalną jest bezcenne

:banghead dlaczego tak daleko mieszkam :banghead


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#271019 RA345 :

:banghead dlaczego tak daleko mieszkam :banghead

mam prawie dwa razy dalej :-)

No trudno , zostanę na weekend. :-P


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#271030 Snakecharner :

...

mam prawie dwa razy dalej :-)

No trudno , zostanę na weekend. :-P

Konrad, ale doprecyzuj :) zostajesz i nie jedziesz bo za daleko? czy Olsztyn będziesz dłużej zwiedzał :) ?

poza tym naprawdę bez kapryszenia Chłopaki :)

ps. Konrad, czas u Ciebie na aktualizację! pokaż i opisz jak pokonałeś glony :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#271012 nika :

dziekuję za dobre słowo :)

Panowie, zapraszam na wizję lokalną . Kawa jest i takie tam :) , przegadamy tematy oświetlenia, ballinga i podmianek - bo więcej nie wiem :)

nika, po takim zaproszeniu kolejka do obejrzenia kropelki będzie dłuższa niż na Jasną Górę :)

ja już się pakuję, muszę zobaczyć kropelkę na żywo :)

fotki rewelacja, zatkało mnie :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, tak jak rozmawialiśmy :) pakuj się :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Nika ale masz superowego morszczaka:) jestem pełen podziwu.Jednak kobitki maja ręke do tego.

Ale jak czytałem od początku to trochę pecha miałaś.Ale teraz to miodzio.szkoda że tak daleko mieszkasz:( bo chętnie bym popatrzył na żywo.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAŁE UZUPEŁNIENIE...

Witam :)

Ponieważ od minionej soboty, KROPELKA zaczęła kolejny rozdział, czas na podsumowanie i sumienny opis ostatnich dni przed ZMIANAMI :)

ano jak widać na poprzedniej stronie, jeszcze pod koniec czerwca wszystko miało się cudnie. Korale rosły sobie w najlepsze i rybki tyż rosły... jeden pterapogon musiał pożegnać Olsztyn, bo dokuczał mniejszemu kumplowi. a tak naprawdę to były chyba dwie "kumpele" i dogadać się nie mogły. Reszta rybnej obsady bez zmian - w akwarium nadal rządził salarias.

Powolutku szykowałam się do generalnej demolki - czas był wymienić DSB, ale jak to w życiu bywa - chcesz rozśmieszyć Pana Boga? Zaplanuj coś :)

U mnie porzekadło sprawdziło się w 100%, i akcję "demolka" przesuwałam z tygodnia na tydzień. W akwarium było jeszcze o.k., patrzyłam jakie "możliwości" mają eupchylie... małe niby niepozorne, a tu taka zmyłka :)

fotka słaba, ale co jest istotne to widać :) ten maluch naprawdę mocno narozrabiał...

2142-img_4597.jpg

wakacje w pełni, upały maksymalne i ... zaczęło się... bez żadnego ostrzeżenia. Z dnia na dzień zbielały czubki acropor! Tkanka praktycznie nietknięta, ale tipy od góry bialutkie ... następnego dnia praktycznie brak polipowania - tipy zniknęły i zostały tylko puste miejsca... Tkanka nadal i w całości i w kolorze. Parametry w zbiorniku bez żadnych odchyleń, tzn. Ca, Mg, pH i Kh. Owszem nastąpił delikatny wzrost NO3 i PO4, z powodu remamentów pomiędzy zbiornikami i zwiększonym przez to karmieniem, jednak nie uważam że to była przyczyna.

Mówiąc szczerze, sama do końca nie wiem, co się stało... Zwłaszcza, że stało się tak szybko. Krótko mówiąc straciłam prawie wszystkie acropory. Lekko pochorowały montipory talerzowe, ale obeszło się bez strat. Natomiast, cokolwiek to było, nie wpłynęło absolutnie na seriatopory, poscillopory, monti digitaty, LPS-y i całą resztę towarzystwa.

Całe te wydarzenie przeżyłam bardzo, przez dwa lata KROPELKI (i we wcześniejszym zbiorniku również) nie straciłam prawie żadnego korala. Kilka malusich szczepeczek załatwiła mi clavularia, ale na taki pogrom nie byłam psychicznie przygotowana. Myślę, że nikt by nie był...

wg. mnie nałożyły się trzy czynniki, może wszystkie po trochu, może jeden... nie wiem uczciwie, co tak naprawdę się wydarzyło, ale obstawiam:

-temperaturę - po raz pierwszy od trzech lat miałam problem z utrzymaniem tem. w akwarium. Przez kilka dni utrzymywało się powyżej 30 stopni. Nie uważam, że bezpośrenio temperatura wpłynęła na acry, bo wtedy pierwsze zareagowały by LPS-y, ale może "poddusiła" DSB ? i potem zaszła jakaś reakcja łańcuchowa? a najwrażliwsze korale poległy?

-DSB - to druga możliwość, lub dodatkowa. Ze swojego DSB byłam bardzo zadowolona i nie miałam z nim żadnego problemu. Owszem czas wymiany zbliżał sie nieuchronnie ale nie była to jeszcze granica ryzyka. Natomiast problem z DSB miały błazenki. Lekko i stopniowo zwiększała się obsada rybna, i to błazny bardzo denerwowało. W zasadzie, jeśli chodzi o bójki i zadymy, to są na drugim miejscu po salariasie :) i wracając do tematu, błazny ryły w piachu gdzie popadnie. Miały gdzieś to, że w Kropelce jest DSB :), to że inne ryby ich się boją... Babki kopiące, to pikuś przy moich błazenkach.

więc tak sobie umyśliłam, że z pewnością wzruszyły coś czego nie powinny...

-remont - co prawda był na zewnątrz domu, no ale otwarte okna itd... Ponieważ remont się przeciągał (na dwa m-ce :)) nie mogłam sobie pozwolić na tak długie wyłączenie pienidła. Co prawda, w trakcie prac, okna zawsze były zamknięte, ale może coś tam później wywołało takie straszliwe skutki...

do tego jeszcze wyczytałam o teoriach o soli TM bio-actiff i zupełnie wpadłam w panikę, bo przecież ja jej uzywam...

w zasadzie głównie ze względu na sól piszę to co piszę, bo o ile nie mam pewności co zaszkodziło zbiornikowi, to doskonale wiem co Kropelce POMOGŁO!

ano właśnie sól TM bio-actiff :) Sprawa z acroporami rozegrała się szybko, nie było co ratować... potem zaczęły marnieć monti talerzowe... w międzyczasie opinie o soli, więc bałam się zrobić podmiankę ... Kompletnie poddałam się "owczemu pędowi" i przestałam myśleć. Na szczęście był to stan przejściowy - przecież ja tej soli używam ponad rok (!) naszykowałam podmiankę, podmieniłam i ... z godziny na godzinę korale zaczęły oddychać. nie wiem jak to inaczej opisać, ale tak to dosłownie wyglądało - przy typowej podmianie 5%.

po tygodniu kolejna podmiana i ... niedobitki acropor zaczęły polipować :) dodam tylko, że trzy acry wcale nie zareagowały na problemu i są można rzec nietknięte :)

tak więc przestrzegam przez generalizowaniem przyczyn problemów w zbiorniku. Dodam też, że akwarium nie było wyjałowione-też modna swego czasu teoria na forum :)

podsumowując, były problemy i w akwa i poza nim... i już myślałam, że przy okazji wymiany DSB, po prostu zlikwiduję Kropelkę.

Na szczęście tak się nie stało :)

to ostatnie cyki przed demolką, nie są najlepsze wiem :), ale dokumentacja być musi.

z boku

2142-img_4651.jpg

i front

2142-img_4679.jpg

i to tyle, jeśli chodzi o minione dwa lata :) od soboty zaczął się kolejny Rodział :yes, ale o tym za chwilkę. Mieszkańcy muszą się zadomowić, a ja muszę przypomnieć sobie, jak zrobić bardziej "przyjazne" do odbioru fotki.

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika szkoda takiej kropeli, ale jak przerzucasz sie na niefoto to Ci wybacze:bump1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika nie stosowałaś schładzania zbiornika ? 30'C ja bym się bał.

Taka mała Euphyllia a już rogi pokazuje :(

Powodzenia przy demolce.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam ten ból :( u Ciebie to i tak kropelka nawet bez acropor super wygląda u mnie gorzej po tragedii... ale na szczęście wszystko wraca do normy


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#284507 Grzegorz Dyzma :

Nika szkoda takiej kropeli, ale jak przerzucasz sie na niefoto to Ci wybacze:bump1

Grześ, szkoda bardzo ... ale acropor ! Nowy rozdział kropelkowy, to będzie że tak powiem, hm... kontynuacja i dokumentacja już wkrótce :D

NP nie dla mnie niestety, próbowałam ale nie bardzo mi szło, to nie na moje nerwy jednak i psychikę. Koral kaprysił dzień czy dwa, a ja już w stanie pełnej histerii, co to będzie bo on nie zjadł...

#284513 kmirko :

Nika nie stosowałaś schładzania zbiornika ? 30'C ja bym się bał.

Taka mała Euphyllia a już rogi pokazuje :D

Powodzenia przy demolce.

wiesz, ja też się bałam i nawet próbowałam schładzać, ale efekty miałam mizerne. inna kwestia, że kompletnie nie byłam do tego przygotowana, bo przez trzy lata (a również bywały upały) takowy problem u mnie nie występował. No ale jak to mówią nigdy nie mów nigdy...

a euphylki rozrabiają na maxa :)

aha, no i demolka to już była, w sobotę :D

#284520 daimen :

znam ten ból :( u Ciebie to i tak kropelka nawet bez acropor super wygląda u mnie gorzej po tragedii... ale na szczęście wszystko wraca do normy

Pamiętam Twoje posty, i wiem dokładnie (tak myślę) jak się czułeś. ta niemoc i bezradność... ale, trzeba uczyć się wciąż i wciąż by nie popełniać błędów. Siebie najbardziej obwiniam o zawalenie sprawy z temperaturą, ale jak pisałam wyżej innych czynników nie mogę też wykluczyć.

Cieszę się, że i u Ciebie wychodzi na prostą !

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się też ostatnio z przyjaciółmi z forum zastanawiałem nad tym czynnikiem ,gdyż też przez 3 dni miałem powyżej 30 niestety ;/


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka demolka???? w sobote wszystko wygladało normalnie, akwa śmigało aż miło popatrzeć ale fakt że po gorących dniach troszke mniej korali w zbiorniku ale co dziwne to sps-y poleciały a podobno wrażliwsze na temperature lps-y mają bardzo dobrze. Mówiąc o przygotowaniu się na upały to wszystko moze zawieść tak jak u mnie bo w najgorszym momencie padły mi dwie chłodziarki a naprawa trwała dłuugo i dwa zbiorniki prawie mi zeszły w całości a i zmiana soli swoje zrobiła a wieć Moni dołączam do klubu popalonych czubków acropor.

Trzymam kciuki za powrót kropelki do świetnosci.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#284553 nika :

aha, no i demolka to już była, w sobotę :D

Moniko jaka demolka? :(

wszysko odbyło się tak szybko, że zamim się zorientowałać co my tak naprawdę robimy było po wszystkim :)

chyba że masz na myśli "demolkę" w Twojej kuchni,:)

obiad był naprawdę przepyszny :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Moniko, przepraszam - ale nie czytałem :(

Ja bardzo proszę o zdjęcia z demolki -tej w Kropelce i tej z kuchni :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.