Skocz do zawartości
nika

projekt przeprowadzka z 200l na 385l

Rekomendowane odpowiedzi

AKTUALIZACJA :D

dzisiaj, tj. 20 sierpnia 2009 KROPELKA skończyła roczek :D stwierdziłam więc, że jest to dobry powód do nadrobienia zaległości aktualizacyjnych.

ale zanim zacznę pisać o szczegółach, to chciałabym bardzo podziękować wszystkim Forumowiczom za pomoc, za dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. bez Waszej pomocy KROPELKA z pewnością wygladałaby inaczej, o ile w ogóle by była...

a szczególności gorące i duuuuże DZIĘKUJĘ dla Roberta, Czarka, Rafała, Andrzeja i Jurka, dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość :D

a teraz aktualizujemy...

zmieniła się troszkę obsada rybek, jak wcześniej pisałam Helitopter (A. tomentosus) po wytępieniu aiptasii, zaczęła konsumować korale... gdy zmasakrowała euphylie, jej czas w KROPELCE się skończył i ruszyła na podbój stolicy :D

do Warszawy pojechał także hepatus... u mnie rósł i rósł... i zaczął dość mocno rozrabiać, czas więc było znaleźć mu większy akwen:

cdce5cbe9321f693.jpg

niestety ze zbiornika zniknęła moja zebrasoma. nie wiem co się z nią stało... wieczorem jeszcze ją widziałam, a następnego dnia rano już nie... oczywiście nastąpiło przeszukanie i wokół akwarium i w środku, ale zebrasomy ani śladu.

odpieniacz też ani na chwilę nie zmienił pienienia więc tak naprawdę nie wiem gdzie się podziała. opłakałam ją należycie, była u mnie dwa lata...

a tu jeszcze w starym składzie

479a38607a85eea3.jpg

do obsady dołączył Acanthurus triostegus, i od razu zyskał przydomek Silver :D przez pierwsze dni nierealne było zrobienie foteczki. po prostu na zdjęciu była dłuuga, srebrna poświata. z czasem Silver troszkę zwolnił a mi udało się cyknąć zdjęcie :D

c16abc6e1a1e7f6b.jpg

i Nemon ma kumpla, miłość/ przyjaźń zapanowała od pierwszego plusku :D od razu został zaproszony do ukwiała, a wolnym czasie zwiedzają wspólnie KROPELKĘ.

149a9e014031ada0.jpg

Hm.... to tyle jeśli chodzi o rybcie :D

co do szczegółów technicznych.

praktycznie założenia z pierwszych stron tego topicu sprawdziły się, czyli:

-> podmianki raz w tygodniu,

-> absorber PO4 + węgiel,

-> odpieniacz Rafałowy świetnie się spisuje,

-> DSB, jak na razie jest o.k. i swietnie wspomaga LR

-> cyrkulacja, tu po wielu kombinacjach, od kilku m-cy pracują 2xTunze 2500 + Tunze 4500 + wavebox nano. jest ładnie, cicho i wszyscy zadowoleni :D

ale żeby nie było za prosto, to w okolicach maja odmówiła pracy moja pompa obiegowa. nabyłam ją jako używaną, więc nie wiem ile wcześniej pracowała, u mnie po prawie roku zaczęła grymasić, raz startowała, a raz nie... czas więc było nabyć nową.

kupiłam również OR 3500, mieściła się w moim budżecie a i z jej pracy byłam bardzo zadowolona.

przy okazji wymiany pompy kol. Robert usprawnił troszkę hydraulikę KROPELKI. Powiększone średnice rurek i mniej labiryntu przy powrocie zwiększyły wydajność pompy, a co za tym idzie cyrkulację. na "powrocie" zawisły dwa lockline'y i wspomagają tunze.

oto akcja klejenie :D

341e3113c91e5cab.jpg

57394108da80244d.jpg

i dwa słowa o innych mieszkańcach - mają się super!

sporo ich przybyło, rosną jak wściekłe i cieszą oko...

kilka fotek z nocy:

aab7f8d236dc3f5a.jpg

5a26d56c68345d4c.jpg

0fa4c1fca02a4b64.jpg

ea5689b1da54a83d.jpg

017139ac02b59896.jpg

i kilka z dnia

cc937680863365cd.jpg

03ce29cdf5a347f8.jpg

898263c70ae3607c.jpg

0bde0911e3f867d2.jpg

bdb7da67c60076af.jpg

80bd12831dd6b1da.jpg

285dbeb197f13ba3.jpg

i tradycyjnie już

widok przez lewą szybę:

b96c6a48a5281216.jpg

widok przez prawą szybę:

bdbf43131508f39e.jpg

front:

8eb978b7e594da2e.jpg

edit: jeszcze kilka fotecek :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładne cacko :D


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium coraz bardziej piękne :D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajeczka, po prostu bajeczka:clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki kropelki Monikowej pokazuja niewielki procent tego co można zobaczyć na żywo, bardzo dobra kondycja korali i ryb, super duże przyrosty korali no i kolorki.

Droga jaką Moni doszła do takiego akwarium jest jak mi się wydaje prosta, systematyczność i nie wstydzic się pytać o nawet najmniejsza sprawe oby tylko kropelce pomóc.

MONIKO oby tak dalej i oby nastepne lata Twojego hobby przynosiło tylko radość i zadowolenie.

ps.Hydraulike kleił Bartek a ja tylko pomagałem .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

dziękuję wszystkim za komentarze!!!

w KROPELCE jest nieźle, ale jeszcze sporo do zrobienia...

i żeby nie było, że żadnych problemów nie ma, to tak naprawdę mam dwa dylematy....

1. kh - jak wspominałam podmianki się sprawdzają, ca 450, mg 1400, ph, 7,9-8,2 - te parametry są stabilne...

natomiast w skali pół roku widzę lekki spadek kh. nie są to zmiany dobowe czy nawet tygodniowe, jednakże delikatny spadek występuje. tak więc będę chciała je troszkę podnosić, tylko jak? czy dolewać do wody przy podmiankach? czy do zbiornika? w skali 6 m-cy kh obnizyło się o 2 pkt, więc kompletnie nie wiem jaką ilość zacząć dozować... co dziennie po dwie krople :) ...

2. światło - tu mam bardzo dziwną sytuację, pytanie kieruję do posiadaczy T5 39W ATI, pewności 100% oczywiście nie mam, ale w 99% przekonana jestem, że przyczyną kłopotu jest wymiana świetlówek. zwłaszcza, że sytuacja powtarza się przy każdej wymianie-teraz bedzie już trzeci raz...

otóż, po wymianie T5 na nowe (zawsze po 6 m-cach i zawsze na ATI) zaczynają ginąć bordowe algi wapienne. skała staje się pomarańczowa :). trwa to ok. trzy m-ce, potem pomarańcz ustępuje szarości (ok. m-c), i ostatnie dwa m-ce przed wymianą lamp znowy są bordowe algi wapienne...

czy ktoś u siebie zaobserwował podobną sytuację? czy tylko u mnie takie cuda są?

oczywiście nie wymieniam wszystkich świetlówek razem, i niezależnie czy wymiana odbywała się w ciągu 2 tygodni, czy dwóch m-cy, zjawisko się powtarza. teraz 1.08.09r. wymieniłam 3 z 8 i po dwóch tyg. juz widzę jak delikatnie zanikają bordowe algi a pojawia się kolor pomarańczowy....

będę wdzięczna za sugestię :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki super, ale ten Robert...:)

Zbiornik piekny, pokazuje, ile moze zdzialac zaangazowanie i milosc do tego, co sie robi. Jest doskonale a bedzie jeszcze lepiej. Tak trzymac


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon, dziękuję :)

Zbiornik jest już naprawdę zapełniony. teraz zwierzaki niech tylko rosną. Kolejny planowany zakup to kilka krewetek (amboinensis i debelius).

a po odczekaniu chwili dojdzie ławica antiasów (nie wiem jeszcze których) i to będzie przysłowiowa "wisienka na torcie". obsada zamknięta.

a w ten weekend dojechała do mnie PARA SMOKÓW :)

ona- jeszcze nieśmiała... wychodzi późnym popołudniem i tylko z nim...

8cb78718c7287163.jpg

on- odważny i silny, zwiedza cały zbiornik....

b131f0d5a9622751.jpg

i z innej bajki :). ostatniej nocy ok. 3 -ej "coś" puściło ikrę. nie wiem co, ale w wodzie pełno było malutkich kulek, a korale oszalały. poniżej zdjęcie acropory, ręce z wrażenia mi się trzęsły więc fotka nie do końca ostra. ale fioletowa acra były CAŁA W PUCHU! takie miała polipy, dosłownie była biała!

wszystkie sps-y bardzo się napuszyły (bardziej niż zazwyczaj), ale ta pobiła wszelkie rekordy :)

192c3726da25eb03.jpg


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika jesli moge cos wtracic to nie wiem czy to najlepszy pomysl para mandarynow z "lawica" anthiasow w tak malym zbiorniku. Poczytaj dobrze czy to ma wielkie szanse powodzenia, chyba ze masz jakies "magiczne" sposoby na wyzywienie tej bandy.

ps-akwa oczywisce rewelacja


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danp.Mandaryny i Anthiasy maja zupełnie inne wymagania pokarmowe i nie beda sobie w niczym przeszkadzały czy szkodziły .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nemezis :

Czyżby orgia spsów?:) Jak to teraz wygląda nika?

@Nemezis, no właśnie nie wiem do końca co się stało... ale to była tylko jedna noc. następną prawie całą przesiedziałam przy zbiorniku, ale wszystko było po staremu, zadnych sekscesów :)

@danp, wszelkie uwagi mile widziane :), dlatego właśnie opisuję i plany i wszelkie działąnia na forum.

tylko chciałabym doprecyzować Twoją wątpliwość. czy chodzi Ci o wymagania pokarmowe? Bo tu, jak Robert zauważył, nie powinno być problemu.

czy też myślisz o zbytnim przeciążeniu/przerybieniu zbiornika?

obecnie jeśli chodzi o ryby, to mam parkę ocellarisów, parkę mandarynów, salariasa i acanthurusa triostegusa.

założyłam więc, że grupa 6-8 antiasków nie zrobi wielkiej rewolucji... ale mogę się oczywiści mylić.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert K i nika zupelnie nie wiem czemu wczoraj w nocy myslac o innych rybach pisalem o anthiasach jako tych ktore mialyby "podzerac" pokarm mandarynow, z gory sorry za probe wprowadzenia w blad. Poza tym myslalem nika ze masz wiecej tych pokolcow, teraz dopiero doczytalem ze masz tylko "convicta" (swoja droga piekna ryba, sam sie nad nia zastanawiam).

Co do takiej ilosci anthiasow jak napisalas to juz musialby sie jakis spec od anthiasow wypowiedziec, ja bym sie nie podjal miec tyle tych pieknych rybek w moim zbiorniku (chocby zeby nie obciazyc systemu), ale byc moze przy takiej ilosci skaly ktora ty masz, czestych podmianach i dobrej filtracji to zadziala.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mogła być ikra ślimaków turbo . Miałem kiedyś coś takiego . Ślimak siedział na szybie i co jakiś czas puszczał jajeczka a drugi po przeciwnej stronie mlecz . Trwało to kilka godzin .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieki biologii nie mialem, ale czy mieczaki nie sa obojniakami ? ;)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

sama jestem ciekawa co się wydarzyło, ale turbo raczej wykluczam. dochowałam się kilku "młodych muszelek" ale nigdy nie wystąpiło ww. zjawisko...

następnej nocy czatowałam przy akwarium, ale sytuacja się nie powtórzyła. przesiedziałam i kolejną noc - i znowu nic... ale za to trzeciej nocy od "puszenia" się acry dostałam nagrodę ;)

moje mandarynki wirowały góra-dół, od dna do tafli wody, w pięknym tańcu... widok niezapomniany.

niestety w ciemności fotek nie udało mi się zrobić, a przy świetle one zrobiły sie nieśmiałe... ;)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest że mandryny w czasie tarła pieknie tańczą i szkoda tylko że nic sie nie udaje odchować.

ps.@Nika jak tak dalej pójdzie to będziesz musiała założyć nowy wątek w dziale rozmnażanie:tongues


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodi :

wieki biologii nie mialem, ale czy mieczaki nie sa obojniakami ? ;)

Blisko bo ślimaki nie są obojniakami tylko obojnakami. Ale nieważne. W szkole Pani dzieciom tłumaczy to na przykładzie dżdżownic (pamiętam to jeszcze). Ślimaki mają oba narządy rozrodcze ale potrzebna jest para aby stała się magia, ponieważ ślimaki jak i większość obojnaków nie są samowystarczalne. A wybór kto dzisiaj gra dziewczynkę, a kto chłopczyka odbywa się na zasadzie "oceny" kto ma lepsze jajeczka, a kto lepszą spermę(wybaczcie jeżeli kogoś uraziłem ale to już przyzwyczajenie, bo wymagają ode mnie nazewnictwa naukowo-biologicznego).


Etap 1: Chłonięcie wiedzy i wstępne przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robert K :

Prawdą jest że mandryny w czasie tarła pieknie tańczą ...

tak!!! to coś niesamowitego!!! i cieszę się, że mogłam to na własne oczy zobaczyć ;)

Robert K :

...ps.@Nika jak tak dalej pójdzie to będziesz musiała założyć nowy wątek w dziale rozmnażanie:tongues

hm... Robert, dział "rozmnażanie" jeszcze nie dla mnie ;)

Ty za to "uzupełnij" go o nowe fotki NIUŃCI ;)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika, baniaczek extra wygląda i widać że we właściwym kierunku zmierza ;)

Mój narazie kiepawy ale na okoliczność Robert, który mnie również wspomaga dobrą radą i mój kiedyś zacznie przyzwoicie wyglądać ;)

Mandaryny prześliczne ;)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Jacku ;)

cieszę się, ze Kropelka się podoba! i ja mam nadzieję, że zmierza w dobrą stronę ;)

A Ty zacząłeś z rozmachem! gratuluję! obserwuję Twój temat od początku i życzę by wszystko ułozył się po Twojej myśli ;)

jeszcze co do bakterii, ja miałam inną przygodę. od startu dolewałam nutrafin cycle, codziennie po nakrętce.

ok. grudnia, czyli po 4 m-cach buteleczka się skończyła. po ok. m-cu nabyłam następną i zaczęłam dolewać jak poprzednio. i zaczęły pojawiać się glony ;). pomyślałam, że moze butelka trefna, i kupiłam kolejną. sytuacja powtórzyła się...

wiem, że u Ciebie był inny problem, ale ja po m-cu przerwy nie mogłam powrócić do dodawania bakterii... nie były już chyba potrzebne...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można poprosić o aktualizację ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.