Skocz do zawartości
Sergan

Oświetlenie HQI pytanie do użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dotyczy oświetlenia HQI do akwarium o wysokości 70 cm lustro wody 65 cm ,a mianowicie czy do obsady wyłącznie koralowców miękkich wystarczy oświetlenie 2 x 150 W 10000 K plus 2 x 54 W T5 Aktynika ?

Pytanie kieruję do osób mających już doświadczenie z tego typu oświetleniem z ta wysokością zbiornika i obsadą korali miękkich .


Lubię to co słone !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco inne zdanie ...

Osobiscie mam 55cm( lampa 70cm od dna) i 2x150W 10000K + 3x39W TLD5 super actyniczne + 39W 6500K. W akwarium jest zbyt bialo!! Na dodatek po dodaniu drugiej 150ki

zaczely mi zanikac algi wapienne ktore wczesniej wyrosly na szybie dna :(

Gdybym mogl sie cofnac w czasie zrobil bym calosc na T5. I taki tez mam zamiar w najblizszym czasie.

Ostatecznie zaexperymentowalbym z HQI 20000K.


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tak jak napisał Waldek lampę już mam AM i poprostu zaczynam myśleć czy wystarczy bo jak czytam to forum to czym więcej go czytam tym bardziej jestem zakręcony.Bo z tego co widzę to wszyscy idą w stronę 250 W i to jeszcze piszą ,że to minimum (myślę że maja na myśli korale twarde ),czasem się nawet zastanawiam czy poprostu my Polacy nie mamy tendencji do przesady .

Ale na temat .Będę miał tylko miękkie jakieś grzybki,kilka rybek itp, tak więc myślę ,że nie powinno być źle.

Co do wypowiedzi kolegi "kpw" to za bardzo jej nie rozumię czyli według ciebie to będzie za dużo światła czy złe widmo ? :(


Lubię to co słone !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Spoko. Będzie dobrze i miękkim, jak nabierzesz doświadczenia i złapiesz bakcyla to umieścisz parę twardych i takze bedzie im dobrze. W porywach w górnych partiach z powodzeniem bedziesz mógł trzymać acropory a w dolnych grzybki. Nic się nie przejmuj tylko świeć. Przy tej wysokości zbiornika to rozsadne oswietlenie - rozumiem że zbiornik ma min 130-140 cm dł - stąd ten drugi żarnik.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. może to dziwne ale pod moją 150-ką hqi rosną gorzej niż pod 75-ką. aha i długości 120 cm. zanic jednak bym nie odłączył jednego z nich. razem z dwoma aktynicznymi stanowią komplet :(


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ma 170 i dlatego dwa żarnkiki,bakcyla to ja już mam i to chorobliwą odmianę (nieuleczalną już od dobrych paru lat )(paletki jeszcze mam 375 litrów)

Poprostu nie napalam się jak 15-latek na sex i wiem ,że akwarystyka morska to zupełnie co innego i nabyte doświadczenie pozwoli mi z czasem cieszyć sie wspólnie z innymi z podziwiania tego co najpiękniejsze.

Oczywiście o twardych nie pisałem bo cóż w miom przypadku (zupełny brak doświadczenia w akwarystyce morskiej)

Jak to mówią czas pokaże :(


Lubię to co słone !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy przesadzaja? poczytaj amerykanskie fora... oni chyba maja bardzo tani prad...


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę czytać ,byłem tam już trzy razy, w marcu będę czwarty i wiem coś o tym lecz to chyba nie był najlepszy przykład oni to już mają chorobliwą skłonność do przesady :(:):) .

Chyba dziecko nawet wie ,że ściągając w USA starej babci kota z dachu można zostać bohaterem narodowym :)

A co do energii elektrycznej to tam nikt nie zwraca uwagi na pobór prądu ,czy też rozmowy tel. to jest poprostu bardzo ,bardzo tanie .


Lubię to co słone !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA wciskaja czasami i 80W do akwarium 25l. Inna sprawa, ze maja fajne swietlowki kompaktowe, mocne i do tego polowa swieci np. 10000K a druga na niebiesko.

Cos jak nowe Compact T5 od Interpet, wlasnie do mnie jedzie jedna 36W :( polowa 6500K i polowa aktynika.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
waldemar Kwiecień :

Poprzednik "kpw" dokładnie zacytował mnie z innego wątku, sprzed około miesiąca.

przepraszam nieswiadomie :(


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.