Skocz do zawartości
Dariusz Luba

Przeniesienie obsady do większego akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar przenieść swoją obsadę do większego akwarium. W chwili obecnej w akwa krąży dokładnie 122 litrów wody. W nowym akwarium będzie to w przybliżeniu 200 litrów. Jakimi porcjami i jak często mogę dolewać świeżą solankę aby zminimalizować wystąpienie niepożądanych skutków? Żeby wszystko było "pod wodą" pierwsza porcja dolana bezpośrednio po przeniesieniu powinna wynosić jakies 30 litrów... Czy to nie za dużo??

Pozdrawiam serdecznie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie poczytam odpowiedzi bo mnie tez niedlugo czeka przeprowadzka do wiekszego akwarium.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenosiłem się już dwa razy: z 70 do 240 i z 240 do 800. Zawsze bez strat. Najlepiej zrób tak: w jednym tygodniu zrób dwie podmiany po 10 l. Wodę z podmiany wlej do zbiornika. Włóż tam pompkę i utrzymuj temperaturę. W drugim tygodniu potępuj podobnie. W ten sposób bedziesz miał 40l żywej wody w zapasie i 120 ze zbiornika. Teraz przenieś i dolej 20 l świeżej (ale mieszanej co najmniej dobe) Po paru dniach następne 20l - i po przeprowadzce.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by wrzucic do wiekszego akwa jakis kawaleczek skaly?

Czy w ciagu 2 tyg. moze zmniejszyc sie populacja bakterii nie dostajacych zwyklej porcji pozywki? Obawiam sie, ze moze...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie przygotuj sobie wode z podmian, raczej nie nalezaloby dolewac wiecej niz 10-15% swiezej solanki jednorazowo, wlasnie by nie zaburzyc rownowagi zbiornika, jedna moja rada to przygotuj sie na dluga noc, moje 70 litrow przenosilem do 200 od 12 w poludnie do 5 nad ranem :( ale satysfakcja gwarantowana


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam za kotleta ale mam identyczne zbiorniki do przeniesienia ale trochę inaczej to u mnie będzie wyglądać.

1, Zbiornik nowy ma stać dokładnie w miejscu starego więc propozycje w/w u mnie odpadają z tymi przelewami do docelowego zbiornika

2. Mam w zbiorniku sporo skały Real Reef Rock już pozarastanej - w nowym ma jej dojąś min drugie tyle - jak to ugryźć?

3. Żywy piach (małą warstwę ) mam na dnie i ją też przenoszę, ale muszę dosypać kolejny worek aby zapełnić dno - kolejne dojrzewanie

 

Proszę o pomoc ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakie to zbiorniki , czy są sumpy ,jaki litraż , na jaki przesiadka .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 125L bez sumpa do 200 plus mały sump

Ja ze sprzętem, skomltowaniem itp sobie spokojnie poradzę

Chodzi mi jak to zrobić...

Myślałem pożyczyć od kogoś jeszcze jeden 120l jakikolwiek zbiornik - przelać i przełożyć to co jest w obecnym (moze z małą dolewką świerzej)

Następnie usunąć obecny zbiornik po oproznieniu i postawić docelowy

Poptem wspypać piach ze starego, dosypać drugi worek żywego piachu ,zalać w połowie starą wodą ew dołożyć kompozycje skały i czekać ( sała Real Reef Rock) raczej nie dojrzewa, bardziej nowy worek piasku

 

Niech to się pomieli tak i wtedy przekładać reszrę

 

Potem pozbyć się obydwu 125l zbiorników, bo w czasie tej operacju miał bym w pokoju 3 akwaria

 

Doradzcie coś

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak rozumiem to szafka z pod 125 zostaje pod 200? Jeżeli tak to jedyna opcja to taka jak opisałeś, a akwarium tymczasowe nie  musi być takie same duże, może być mniejsze. Jak będziesz przekładał piach, to musisz go dobrze przepłukać w solance z obecnego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.