Skocz do zawartości
Donata

Płukanie mrożonek

Rekomendowane odpowiedzi

#313526 Stani :

Zawsze w zamrazarce. W tem pokojowej nie moga stac. I podobnie jak zywnosc; raz rozmrozone juz nie powinny byc powtornie zamrazane.

Czasem to nie ma szans inaczej.W lato po zakupie nim dojadę do domu 25km to wszystko rozmrożone.Myślę,że dostawca mrożonek do sklepu nim dojedzie też je trochę rozmraża ( chyba,że z lodówkami jeżdżą).

Ja jeszcze od samego początku w niedzielę rano rozmrażam w niewielkiej ilości wody 3-4 kostki do czego wkraplam vibowit i posiekany na plastry ząbek czosnku.Kisi się to razem mieszane często przez 30-40 minut.Potem płuczę całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie plucze wiecej zabawy niz pozytku , nie widze potrzeby.

Dziele zamrozoną kostke i siup do akwa i :googleye

Natomiast jak karmie korale to rozpuszczam w letniej wodzie robale , a pozniej przelewam ro przez sitko,

Wkladam do sloja blenderuje te rozne gatunki i dodaje ro i mroze na takie wieksze kostki, przed podaniem rozpuszczam i siup do akwa.Aminokwasów nie daje razem bo bialko sklada sie z aminokwasów ktore sa w zblenderowanym miechu - ale co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kolega

#313936 Ben_sage :

Też nie plucze wiecej zabawy niz pozytku , nie widze potrzeby.

z tym ze ja osobiscie rozmrazam po kilka kostek roznych pokarmow troszke vibo

Takie papu trzymam pare dni w lodowce i nie mam problemu a jest to bardzo poreczne bo jak przychodzi pora karmienia to tylko wyjmuje pojemnik lyzeczka i siup do baniaczka.

Robie tak od paru miesiecy i nie ma zadnych komplikacji w baniaczku z tego powodu.


kryzys w baniaczku przyjme wszelkie zycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę mieć pierwsze mrożonki . Zobaczymy jak rybki na nie idą :googleye


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TDS

Kawalek firanki pieknie sie tez nadaje do mycia kubka odpieniacza.:googleye


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie plukalem, ale wczoraj zmienilem zdanie. Dwie kostki, 500ml RO i Hania nie wyrobila:shocking

20110201205103.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak większość- sitko i pojemniczek. Podobnie jak Grzegorz D. kiedyś zmierzyłem, podobnie, bo kosteczka na 500ml. Wyniki po za skalą.

Co ciekawe jakoś skończyły mi się problemy ze zbyt wysokim NO3 i PO4 wg mnie warto płukać jeśli ktoś ma właśnie taki problem.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam pojęci dlaczego by nie plukac mrożonek ,,,przecież to oczywiste ,ze trzeba od zawsze dążymy by pokarm akwariowy był jak najczystszy, niezależnie od tego czy zbiornik jest na zerach czy nie, po co lać ten syf nieraz z krwią innymi zanieczyszczeniami ,,wystarczy przepłukać pokarm w kubku parę razy ro i jest git już nie mówię o zabawie z siteczkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - jak mogę prosić, możesz powtórzyć test, ale po wypłukaniu mrożonek wodą RO?

Czyli płuczesz 2 kostki, następnie wypłukaną zawartość do 500 [ml] RO, zostawić na 5 minut i zrobić test.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialem sloik, wyplukalem w RO, wrzucilem dwie kostki, odmierzylem 500ml RO, ale wlalem jakies 100-150

i poczeklaem zeby kostki sie rozpadly. Po chwili wlale reszete i zostawilem na 5 minut moze dluzej zeby opadly.

Potem zrobilem test.

Moze to kwestia mrozonnek bo skonczyly mi sie Ocean Nutrition, ale je tez obadam. Przy tylu kostak jakie wrzycam dziennie do baniaka napewno zminie swoj nawyk


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy :) Chodzi mi o to byś zrobił to samo, ale już po wypłukaniu mrożonek. Czyli odcedzasz wypłukaną zawartość do 500 [ml] RO dopiero i na 5 minut.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie płuczę mrożonek, a PO4 mam w akwarium stałe od roku tak jak było na początku tak jest i teraz ok. 0,1 i akwarium dobrze się z tym czuje bo dopóki w akwarium jest dobrze to nie zwracam uwagi na cyferki bo o kondycji koralowców ma świadczyć ich wygląd, przyrosty, a nie cyferki :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz,ten test jest do bani bo jak byś rozmroził pokarm w 1000ml wody RO to pokazałoby połowę tego co 500ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy polowe to nie wiem, bo napierw wyskoczylo 2.50 a potem error. Zabarwienie fiolki wskazuje na wynik grubo poza skala. Oczywiscie test ze nie test miarodajny. Spodziewalem sie zabarwienie, ale nie po kilku sekundach o wsypania proszku.

Sprobuje rozupiscic 12 kostek jake ida do baniaka w 10L RO i podziele przez trzydziesci bo gdzies tyle miar hula u mnie w systemie. Zobaczymy ile dobowo PO4 niepotzrebnie daje do akwarium


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie prościej by było zrobić test przed i po karmieniu?

Ja nie płuczę choć po zwiększonym karmieniu PO4 skoczyło ze standardowych 0,06-0,08 na 0,12.

I nie wiem czy ma to związek ale po większym karmieniu skoczyło też kH na 9,6 standardowo około 7,6.


120l 60x50x40h, Kaskada FZN-2 z Chemipur Elite i Purigen + Phos i Carbon absorber.

Koralia evolution 2800 + koralia evolution nano 1600 + koralia evo nano 900

3x24W ATI Actynica

3x24W ATI AquaBlue

Sól - ReefCrystals

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.