Skocz do zawartości
Pawelka

Deltec - APF600

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.Mam zbiornik 546L i zastanawiam sie czy wystarczy do niego odpieniacz Turboflotor Multi czy moze zainwestowac w Delteca APF600 ?


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam PAWELKA skataktuj sie z ROMANEM ROZKIEM on ma delteca i chyba ten model.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dotyczy Delteca - na stronie producenta podane jest :normalna obsada 1000 litrów,znaczna obsada 750 litrów , a u Ciebie 546 litrów i tu powstaje problem. Problem który chyba ja popełniłem kupiłem Delteca AP 600 do 250 litrów a producent zaleca do 500 litrów, skutek jest taki że po tygodniu mam załatwione całe akwa z wszelkiego "syfu" a potem Deltec "głupieje" nie ma co już odpieniać i wali mi bąbelki do akwa więc mam mleko w akwa , zadzwoniłm do Deletca i poradzili albo założyć akwa na 500 litrów albo włączać okresowo.

Więc zastanów się dobrze Deltec to Mercedes wśród odpieniaczy (cena też z kosmosu)sam się o tym przekonałem ale trochę przesadziłem.

Co do Turboflotora ktoś się zaraz znajdzie więc Ci wytłumaczy.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzirz Roman juz dał ZNAC..


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo. Czyli na moj zbiornik to raczej ten APF600 jest za duzy , to moze AP600 jest mniej wydajny no i troszke tanszy:) Wiem ze Deltec jest kosmiczmnie drogi ale pomyslalem sobie ze na odpieniaczu moze nie warto oszczedzac. Nie mam zadnego doswiadczenia z morskim dopiero zaczynam wiec czytam i pytam:)


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli połowę sukcesu już masz - słuchasz i czytasz :), tak teraz po półtora roku wiem ze ani minuty bym się nie zastanawiał mając tą kasę jaką nazbierałem teraz na Delteca

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No deltec na początek:) tak 3maj.

No niech poczatki nie kojarza się z kostkowym DIY i tufem:):):)

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale nie zrozumialem? Sugerujesz ze zeczywiscie warto zainwestowac w tego Delteca?


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H&S

Protein Skimmer też b.dobre odpieniacze.pompa/igła/ taka sama jak w deltecu z tym że sam pobiera wode więć do sumpa......


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć bo nigdy sam go nie uzywałem, ale ma swietne opinie jak w/w, merc:)

A H&S tez są dobre

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

546L plua sump ok.100L daje Ci 646L, a więc APF600 jest odpowiedni do twojego zbiornika. Odpieniacz umieszczasz w sumpie i nie masz problemu z pęcherzykami powietrza w baniaku. Masz rację na odpieniaczu nie powinno się oszczędzać, lepiej kupić taki który ma zapas niż za mały. Zawsze możesz przykręcić dopływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie ze akurat przerabiacie ten temat bo sam sie zastanawiam, czy do 600 litorw kupic AP600 czy wewnetrzny 1060. Wlasnie co lepszezewnetrzny czy wewnetrzny, bo ceny znam i sa dosc znaczne :)

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. A powiedzcie mi jeszcze mistrzowie co z oswietleniem , czy przy zalozeniu ze raczej chcialem miec "twarde" to 2x150hqi + aktyniczne bedzie ok?


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No tak nie napisałem w swoim opisie ze mam go jako zew. powieszony na bocznej ścianie bo nie mam sumpa, więc przy tej możliwosci jaka ma AP 600 do mojego 250 litrów - za dużo i regulacja zaworkiem nie pomaga i zdławienie na pompie podającej nie pomaga po prostu jak nie ma co odpieniacz bąbelki powietrza schadzą w dół i dostaja sie do bocznej komory a z tamtąd lecą do akwa a w akwa MLEKO wiec dalej twierdzę ze nie mozna przesadzic ani w jedna ani w druga stronę owszem bede miał jak znalazł jak bedbę wymieniał akwa na 500 ale teraz mam problem.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie noell. z tym zeby utrzymac odpowiedni poziom wody w tych odpieniaczach niewystarczy tylko zmniejszyc dopływ / zawór/ale i wypływ /zawór /i topowiedzmy jest ich duzym minusem /nie potrzebna kombinacia/


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzesiek wo, @noell, zaworu nie mam ale to dobry pomysł , przepływ tez już zmniejszałem ale nawet przy wyłaczonej pompie która podaje do akwa wodę sytuacja sie nie zmienia.Ale myslę ze zostane przy opcji okresowego uruchomienia odpieniacza a teraz juz myslę o zmnaie na 500 litrów, cholera i znowu noc nie przespana (wczorajsza to sex z żoną :)) bedzie się śniła 500tka....

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem, że do sumpa bo APF600 jest zewnętrznym odpieniaczem, a więc stawiasz go obok sumpa. Ja bym obstawał za odpieniaczem zewnętrznym, zyskujesz w ten sposub miejsce w sumpie, które powinieneś wykorzystać na filtr glonowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinaci w tym temacie jest tak dużo ze trudno to opisac w jednym zdaniu.przemyśl temat doglębnie pooglądaj jak to mają inni itd.coś znajdziesz i wybierzesz dla siebie


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z jego praca ? Czy to ze jest zewn. powoduje ze jest bardziej cichy czy na odwrot?


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz u mnie jest specyficzna sytuacja, nie sumpa skimmer na zewnątrz akwa w pokoju gdzie spię, więc wszytso słyszę owszem już się przyzwyczaieł, wiec jesli masz sump o on jest w szafce to nie maż się czego martwić.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.