Skocz do zawartości
michu23

żywa skała a żywa skała

Rekomendowane odpowiedzi

witam! zastanawiam się jak to jest z LR która kupujemy w sklepach z akwarystyką morską. Niedawno podczas rozmowy z kolega udało mi się dowiedzieć iż skała którą kupujemy to tzw. klejonka, sztuczna skala ozywiana w oceanie. Popytalem i okazuje sie ze to prawda i blisko 90 kilka procent skaly to skala sztucznie ozywiana.

Ma to sens bo przeciez chyba nikt nie bedzie rozwalał rafy w oseanie i wywozil z niej pewnie setek ton skaly rocznie. Bylaby to dewastacja czegos co bezcenne. Zastanawia mnie tylko to dlaczego w sklepach o tym sie nie mowi i nie pisze. Kupujac LR np. z Indonezji jestem pewien ze to LR z Indonezji a tu sie okazuje ze moze byc inaczej. Dla mnie niezły myk. Co powiecie? Pozdrawiam!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem przygodę to się aż trząsłem na myśl, że mogę nie dostać naturalnej skały tylko ożywioną. Obecnie nie mam nic przeciwko - więcej, chętnie bym sobie w przypadku kolejnego zbiornika najpierw przygotował na sucho odpowiednią konstrukcję z "nieżywionego" materiału a potem wysłał gdzieś celem "ożywienia" :) Gdybym miał odpowiedni, dodatkowy, zbiornik w obiegu to nawet sam chętnie bym prowadził sobie taką "ożywialnię skały" w sensie produkcji materiału filtracyjnego.

edit: nie znaczy to oczywiście, że w przypadku kupna zadowolił bym się ożywioną płytą chodnikową jeżeli miałbym to kupować to ze świadomością, że materiał ma odpowiednią porowatość, naturalny wygląd i to "ożywianie" było prawidłowo przeprowadzone (nie wiem jak miałoby wyglądać "prawidłowe" ożywianie skały ale napewno coś można spieprzyć w tym temacie :) )


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze klejonka , jak odbieralem swoja to wisialy gdzieniegdzie zylki , swiadczace o tym ze skala jest klejona a nastepnie ozywiana w oceanie po prostu wisi sobie i dojrzewa ...to jest norma .. Tak mysle , bo niby skad te zylki ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoc bywa roznie, nie kazda to klejonka. ja tez znalazlem smieci w swojej stad ten post.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiałem nad sensem kupna skały z reef shopu. Żywa skała - Papua/Nowa Gwinea - super jakość. Myślicie że to też klejonka ? Jeśli tak to jaki sens kupować tak drogą skałę, tylko dla tego że jest bardziej porowata ? Nie lepiej kupić 20 kg więcej skały z np. Indonezji i upchnąć ją w sumpie żeby nie zagracać baniaka ? A może ma wyjątkowe walory estetyczne ? bo na zdjęciach wygląda zachęcająco, szkoda tylko że taka cena :googleye


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja zakupiłem skałe o ktorej sakato pisze i powiem szczerze nie ma nic wspólnego ze zdjęciami:( powiem nawet że po dobrej dostawie do aquamedica skała jest lepsza!!

wogóle zastanawiam sie czy o nie jest po prostu zwykła indonezja!! bo na taka wyglada-

jestem na 100% rozczarowany i powtarzam kazdemu-nie wierzcie w zdjecia jesli osobiscie nie mozecie jej zobaczyc to nie kupujcie

napisze jeszcze ze może i ta skała może i jest taka jak na zdjeciach ale ja otrzymałem zwykła-paskudną za cene tej DROGIEJ!!

TO PRZYKRE BO SPORO KASY WYDAŁEM A NIE JESTEM ZADOWOLONY:(

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się z tobą zgadzam. Nie warto kupować skały, nie widząc jej. Ostatnio kupiłem od kolegi z forum z Tarnowa i w IAM w Krakowie. Widziałem co kupuję i nie mam żadnych zastrzeżeń. Dlatego przy kupnie niestety tylko fotki tej skały, która jest sprzedawana tobie. Co do twojego zakupu, to z tego co wyczytałem na forum, a czytam regularnie wszystkie posty, kupiłeś cały box, opierając się tylko na tym co przyszło w dostawie wcześniejszej...Myślę, że to był błąd. Domyślam się, że na zdjęciach na stronach www znajdują się najlepsze kawałki z dostawy, bo przecież inaczej być nie może. Nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Wniosek z tego jeden..jak któryś z forumowiczów zauważył wcześniej. Należy jechać nawet 600 kilometrów i wybrać co się chce niż zdawać się na łut szczęscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
magdafra :

witam

ja zakupiłem skałe o ktorej sakato pisze i powiem szczerze nie ma nic wspólnego ze zdjęciami:( powiem nawet że po dobrej dostawie do aquamedica skała jest lepsza!!

wogóle zastanawiam sie czy o nie jest po prostu zwykła indonezja!! bo na taka wyglada-

jestem na 100% rozczarowany i powtarzam kazdemu-nie wierzcie w zdjecia jesli osobiscie nie mozecie jej zobaczyc to nie kupujcie

napisze jeszcze ze może i ta skała może i jest taka jak na zdjeciach ale ja otrzymałem zwykła-paskudną za cene tej DROGIEJ!!

TO PRZYKRE BO SPORO KASY WYDAŁEM A NIE JESTEM ZADOWOLONY:(

J

Ja będę kupować box.miałam własnie kupić tę skałę, ale na próbę kupiłam mały kawałek do moich 30 l. rzeczywiście na tych zdjęciach wygladało super http://www.reefshop.pl/eshop/zywe-zwierzeta_zywa-skala_ywa-ska-a-papua-nowa-gwinea-super-jako-20kg.html

niestety kawałek który kupiłam wyglada trochę inaczej- jedyne zycie to kawałek żółtej i szarej gąbki na spodniej stronie. A poza tym wyjatkowa pustynia nawet jak na zwykła zywą skałę, tyle ze sporo bordowych glonów wapiennych

30-skala1.jpg

30-skala2.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie tylko ja mialem przykre spotkanie ze skala z reef shop :D

dzis przychodzi nowa dostawa i zobaczymy co tym razem pokaże nam Pan Przemek i powiem szczerze że gdyby nie odległosc to najchetniej oddałbym te całą skałę:D

brak słów ! mnóstwo kasy i bubel- jedno wiem napewno

NIGDY NIE KUPIĘ I NIE POLECĘ SKAŁY Z REEFSHOP!!!!!!

no chyba że okaże się że następna dostawa będzie o "niebo" lepsza niż ta pierwsza bo do tej pory sklep reefshop mnie nie zawiódł

o czym chętnie napiszę

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

Ja będę kupować box.miałam własnie kupić tę skałę, ale na próbę kupiłam mały kawałek do moich 30 l. rzeczywiście na tych zdjęciach wygladało super http://www.reefshop.pl/eshop/zywe-zwierzeta_zywa-skala_ywa-ska-a-papua-nowa-gwinea-super-jako-20kg.html

niestety kawałek który kupiłam wyglada trochę inaczej- jedyne zycie to kawałek żółtej i szarej gąbki na spodniej stronie. A poza tym wyjatkowa pustynia nawet jak na zwykła zywą skałę, tyle ze sporo bordowych glonów wapiennych

30-skala1.jpg

30-skala2.jpg

Ja na Twoim miejscu wcale się bym nie przejmował brakiem zielska, czy innych dziwactw na skale. Zoanthusy, gloniska i inne paskudztwa mogą w dłuższym okresie czasu mocno uprzykrzyć życie.

To jest jeden z powodów, przez które niektórzy przechodzą na ceramikę.

Akurat te kawałki, które pokazałeś na zdjęciach są imho bardzo ładne. Jeżeli była transportowana w dobrych warunkach, to pewnie na dłuższą metę będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem ochote napisać. Skała całkiem niezła ale cena nie z tej ziemi..Tak po prawdzie za 59 zł nie wyobrażam sobie, żeby nie wyskoczyły ze 3 acropory, bo inaczej to cena zdecydowanie przesadzona.....Ma byc lekkai porowata i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie zależało na tych dziwactwach. i dlatego stwierdziłam ze warto dać taką cenę.za dziwadztwa- a tu nic:(

i do tej pory też nic nie orosło nawet malutki glonik

skała jak skała- widziałam gorsze i lepsze(w sensie bardziej porowate)

Pierwszy kawałek skały który kupiłam to była część muszli małża.Ale od początku były na niej ruruwki, osiadłe slimaczki, gąbki i zaczeła wyrastać caulerpa, acetabularia....


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja również kupowałem skałę u Przemka,lecz zdanie na temat jakości mam zgoła odmienne.Skała była lekka i porowata,czyli taka jaka być powinna.

No chyba,że ktoś liczy,żę dostanie skałę porośniętą twardzielami...


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardzielami nie, chociaż zdarzały mi się na kupionej skale- to wcale nie taki dziwny przypadek.

ale otwórz zdjęcie reklamujace skałę i porównaj ze zdjeciem skały którą dostałam. Wiem ze są ładniejsze i brzydsze kawałki, ale dla mnie ten jest po prostu inny. Owszem jakość skały w sencie porowatości jest ok. Chociaż jak pisałam zdarzyło mi sie widzieć lepsza skałe która miała strukturę siateczki w środku. Tylko wydaje mi się ze taka skałę mogę kupić w znacznie niższej cenie- a z reszta nie chodzi o kasę. zapłaciłabym więcej za kawałek jak na zdjeciu. a zwykłej zywej skały nie chciałam kupować.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że kupując kawałki naturalnej skały nie można liczyć na powtarzalność:D

Mnie te kawałki ze zdjęcia się pododają...

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem istotne jest kiedy kupiło sie LR. Jak dobrze pamiętam ostatnia dostawa LR miała miejsce we wrześniu więc trudno sie spodziewać że zakupując skałe w listopadzie dostanie się kawałki jak ze zdjęcia (kto pierwszy ten miał lepszy wybór) ...Ja osobiście kupowałem 40kg skały własnie 09.08 i jest bardzo zadowolony...zdjęcia na stronie sklepu dokłanie odzwierciedlały wygląd i jakość LR


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widziałem zdjęcia ze sklepu to się nawet napaliłem mimo takiej ceny jednak po tym co tu wyczytałem niestety potwierdziły się moje obawy. Szczerze wole zamiast kupić w tej cenie kota w worku i się rozczarować, to lepiej wybrać na miejscu w Warszawie skałę odgazowaną, np u Łukasza z Acropory. Może nie są tam jakieś super piękne kształty ale przynajmniej są porośnięte życiem i nie ma lipy. Skała nie kiśnie w beczce, oświetlona, widać co się bierze. A za pozostałą kaskę ( różnice pomiędzy ceną skały w Wawie a tej z Super z Trójmiasta ) dokupił bym suchej skały i wrzucił bym np. do sumpa.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopiero co wróciłem z dostawą i mimo dosć późnej(wczesnej?) pory chciałbym wjaśnić kilka słów.

Po pierwsze:

- żywa skała która została umieszczona na zdjęciach w sklepie wyglądała tak w rzeczywisości - i naprawdę nikt nie wybierał super najlepszych kawałków . Z racji tego że skała to twór naturalny mogą przytrafić się różne kawałki - czasem mniej porowate, czasem bardziej ale "średnia" wychodziła jak na zdjęciach.

- sprawą jak najbardziej naturalną jest że żywa skała w czasie odgazowwania traci część życia - które być może w zbiorniku docelowym rozwineło by się - choć nikt takiej gwarancji nie da. I skała miesiąc po dostawie nie dosć że może być przebrana - to po drugie - jest zazwyczaj pozbawiona już części swoich "farfocli" - co jednak nie przesądza o właściwościach tej skały. Zdaję sobie sprawę że wiele osób kupuje taką skałę właśnie dla tch "farfocli" i życia które jest na niej - jednak jak napisałem, z czasem skała nie wygląda już tak jak na początku.

@tmk

przykro mi że jesteś rozczarowana - jak być może zauważłaś wysłaliśmy Ci nieco więcej skały niż zamówiłaś - mam nadzieję że to choć w części zrekompensuje pewne zniesmaczenie. Równolegle chciałbym Ci zaproponować zakup kolejnych dwóch kilogramów w specjalnej cenie - na próbę i na wyrównanie strat "moralnych" :D - proszę o kontakt na priva.

@magda_fra

Mślę że aby w danej sytuacji oraz był pełen i aby inne osoby mogły obiektwnie spojrzeć na całą sytuację powinieneś dodać że skała odgazowana(z końcówki) kosztowała Cię dużo mniej niż wynosi cena sklepowa - a mianowicie po 40zł/kg(po przeliczeniu nowego zamówienia). Biorąc pod uwagę kształt, porowatość i jakość skały jest to moim zdaniem dobra cena, zgodzisz się ze mną? Przyznasz również w tej stuacji że sprawa wygląda już nieco inaczej? :D

Naprawdę nie zamierzam się z nikim kłócić ani niczego udowadniać - zawsze źle na tym wchodzę.

Dla zachęty umieszczam fotki skały która właśnie się moczy w naszych akwariach - której zresztą zamówiłeś kolejny box :D.

Zdjęcia robione po kolei, podczas wciągania skały z pierwszego boksu.

Jest to inna nieco odmiana skały - tzw. "shallow", nieco droższa ale specjalnie dla naszych Klientów w tej dostawie będzie w starej jeszcze cenie - od następnej z racji kursu $ i wższej cen samej skał będzie ona nieco wyższa.

Skała zarośnięta jest ogromną ilością zoatnhusów różnych odmian barwnych

pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p1.jpg

p2.jpg

p3.jpg

p4.jpg

p5.jpg

p6.jpg

p7.jpg

p8.jpg

p9.jpg

p10.jpg

p11.jpg

p12.jpg

p13.jpg

p14.jpg

p15.jpg

p16.jpg

p17.jpg

p18.jpg

p19.jpg

p20.jpg

p21.jpg

p22.jpg

p23.jpg

p24.jpg

p25.jpg

p26.jpg

p27.jpg

p28.jpg

i ciacho na koniec - korale będę focić później

k1.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki to aparat ale zdjecia wychodzą jak z bajki:)

już nie mogę sie doczekac sie skały- jak wspominałem nigdy nie miałem żadnego problemu z obsługa sklepu reef shop-dlatego zamówiłem następny box ufając że poprzedni to wypadek przy pracy:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to taki fajny sklep to moze mi tez sprzeda z 50 kg skaly z ostatniego zdjecia?

Wezme po prostu te kawalki pokazane na zdjeciu, bo nie chce ryzykowac, zreszta na lepszych tez wcale mi nie zalezy.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, właśnie się tam wybieram, to Ci odłożę, chcesz? :D Przelej mi tylko kaskę, z moją prowizją oczywiście :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek zoanthusków ze skały - odmiany które tam występują czasem bardzo rzadko spotkane są w handlu w ogóle - żółte, czerwone, pomarańczowe, zielono-niebieskie i wiele innych:

z1.jpg

z2.jpg

z3.jpg

z4.jpg

z5.jpg

z6.jpg

Ogólnie polecam - zapraszam na żywo i czekam na opinie nabywców :D


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemysławie, czy Ty chcesz mnie o zawał tymi fotami LPS-ów przyprawić?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.