Skocz do zawartości
michu23

żywa skała a żywa skała

Rekomendowane odpowiedzi

Jak żyje nie widziałem takiej skały. Kawałki porośnięte najróżniejszymi zoanthusami: zielone, pomarańczowe, niesamowite żółte. Największe wrażenie robią mixy - wszystkie kolory na jednym kawałku. Aż szkoda takiej skały na budowę konstrukcji, lepiej użyć w celach czysto dekoracyjnych.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho, widzę że byles i widziałeś :D też byłem i zdanie mam identyczne. Nigdy, naprawdę nigdy jeszcze nie widziałem takich kolorów zoa, śmiech bierze że sprzedawane są na kilogramy :D podobnie jak Snocho, gdybym miał budować coś z tego to musiałbym (a byłoby to trudne) wybierać kawałki jak najmniej porośnięte bo szkoda by mi było tych zoa które musiałyby zostać przygniecione czy zerwane. Kolory aż "walą" po oczach, najlepsze są jak zauważył przedmówca mixy gdzie na kawałku skały załóżmy 10x20 cm można znaleźć 5 różnych kolorów poprzeplatanych ze sobą. Szok po prostu! Byłem po południu, większość się już pootwierała więc żyją i wygląda na to że mają się dobrze więc jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad jakością skały z Reef-shopu, to radzę po prostu spróbować... To tyle.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinie przedmówców, odebrałem skałę z lotniska - wygląda tak jak na zdjęciach, na każdym kawałku zoanthusy, niektóre skałki po prostu całkowicie obrośnięte różnymi kolorami, w mojej partii (22 kg) jest co najmniej pięć odmian. Dodam, że skała nie była w jakikolwiek sposób przebierana - dostałem po prostu box, jeden kawałek tylko odpakowaliśmy celem obejrzenia. Fotki zrobiłem, ale niestety ich jakość nie pozwala na zamieszczenie... w realu wygląda to jak w ostatnim poście Przemka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Potwierdzam jakość skały od Przemka, odbierałem ją tak jak kolega Gift na lotnisku (30kg).Skała jest cała porośnięta zoantusami, które wygląda na to że całkiem dobrze się mają. Mimo wszystko warto czekać nawet parę godzin na odprawę celną jakość skały bez najmniejszych zastrzeżeń godna polecenia wszystkim. Robiłem zdjęcia ale jakość jest daleka od tych robionych przez Przemka jednakże wyglądają tak samo.


250l + sump 80l, ati BM200, OR 3500, oraz mnóstwo innych rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wczotaj box odebrałem i po rozpakowaniu oczom mym ukazała sie piękna skała!!!! nie było kawałka na ktorym nie byłoby zycia! narazie moczy sie w baniaku a ze nie mam oswietlenia to nie jestem w stanie powiedziec cos więcej- a dodam jeszcze że skała jest w takim stanie że odpieniacz praktycznie nie wyciąga żadnej piany!! skała nie smierdzi, nie ma zgnilizny! wygląda jakby dopiero co została wyjęta z baniaka:)

powiem na koniec że jest ogromna różnica między tą którą dostałem poprzednio i już dziś domawiam dodatkową ilośc:)

p.s ta skała powinna być sprzedawana jako korale z dodatkiem skały a nie skała na kg!!:D

pozdrawiam Panie Przemku i jeszce raz dziekuje za rozsadne załatwienie sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takich opisach zaryzykuję 2 kilo skały- własnie zamówiłam. Obiecuję wkleić zdjęcie


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamarko, oby znów nie było za późno...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie , skała jeszcze jest :)

23 grudnia odbieram kolejne 900kg.

W tej sprawie będziemy zresztą dawać ogłoszenie.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się z potwierdzenia i mam nadzieję ze ze bedzie ok:)

Gwoli wyjaśnienia (jak przejrzałam watek) pisałam o tym, ze kupowanie przez internet jest w pewien sposób loterią- zobaczymy jaki wyciągnę los :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zdjęciach widać, że skała niesamowita. kupowałem w różnych miejscach ale tego jeszcze nie było. szkoda ze nie mam funduszy bo wzialbym chociaz z ciekawoscie te minimum 2kg... chociaz dla tych pieknych zoa :)


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała od Przemka,zoa jeszcze się otwierają powoli 1229860739.jpg

Do tych co kupili też skałe z zoa u Przemka,wklejajcie foty a nie tylko podniety pisemne


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wyglada na to ze skala byla bardzo dobrze transportowana, i jest to skala ktora przelezala swoje w morzu.

Tylko jak zobaczycie ze cos obumiera, to bez litosci :) Jesli cos juz gnije - koral, gabka, oslonica itd... to juz raczej nie przezyje, a tylko wode zatruje. Tak wiec sprawdzajacie zawsze skale dokladnie przez wlozeniem do akwarium, szczegolnie taka skale. Na niej przezylo faktycznie bardzo wiele fajnych rzeczy, ale cos tam pewnie bardziej wrazliwego na powietrze jednak padlo przy trasporcie. Uczulam na to, bo potem glony wyskakuja jak sie takie cos przeoczy i wsadzi do akwarium.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala rzeczywiscie bardzo bogata w zycie zwlaszcza w zoa ale niestety moj kawalek ma rowniesz bardzo duzo dorodnych Aiptasii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to u mnie sa dorodne okazy :D takie po 1 - 1.5 cm srednicy i jest ich na prawde duzo. Po świetach bede sie musial zaopatzryc w wunderwafe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada moja skala troche slabe zdjecie i zoa nie rozwiniete bo zapalalem 2 raz swiatlo i jeszcze sa w szoku po podrozy i kompieli oczyszczajacej

1765-dsc03270.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie jest troche fioletowych i zielonych u siebie ich niezaobserwowalem tak na oko ma ze 2 rodzaje ale pozyjemy zobaczymy co jeszcze ze skalki wylezie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oto moja skałka dzisiaj odebrana ze stacji.

Na próbę 5kg co uczyniło 4 skałki średniej wielkości na każdej zoanthusy i na jednej jakiś niewielki ukwiał.

2389-008.jpg2389-009.jpg


SPS, LPS 100x65x50h OW, 25kg LR, BK Mini 160, BLAU 8x39W, Deltec FR-509 z biopellets, i Tunze 6065, Tunze 6045 Koralia 5200, New Jet 4500,

3307e3f69aa9a16cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam zdjecia mojej skały. Kupiłam dwa kilo ,a zależało mi na glonach.

Miedzy poprzednią skałą a obecną zasadnicza róznica- w worku w którym przyjechała dość gruba warstaw deutrytusu.(tzw syf po akwarystycznemu) znalazła się tam włochaty krabik, dwa ślimaczki, kilka mikroskopijmuch mysis, kiełze i jakieś bardzo podobne do kiełazy tylko ciemne i szczuplejsze osobniki. Oraz jakiś dziwny stworek zdjęcie jest podrysowane bo nijak nie mogłam znależć ustawiania ostrosci.30-dziwo.jpg

Jedna skała jest porośnięta glonami. Oczywiscie część która była zniszczona matrwa itp wyciełam.

30-sk3.jpg

nie licząc glonów wapiennych , widać ze trzy garunki birdowo-brąowych gonów. jakieś zielone maczugi(ale szklisto przeźroczystrw i gdzie nieniegdzie cieniutki glony ala spagheti.

30-sk4.jpg

Druga skałka to zooanthusy. Tworzą warstwę, a nawet miejscami kilka warstw. Są drobniutkie - naliczyłam chyba trzy odmiany.

Na spodniej stronie obydwu skałek -tam gdzie widać przełamamnia w kanałach skały jest biała gąbka( tak mi to wygląda)

Ile zycia jest wewnatrz to nie wiem


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK: "Kupiłam dwa kilo ,a zależało mi na glonach." - chodzi Ci o glony wapienne? Jeżeli chodzi Ci o glony wyższe, to radzę szybko usunąć; ja na początku mojej słonej kariery je zlekceważyłem i skończyło się brakiem możliwości ich opanowania i musiałem usunąć skałę.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK a jakich glonów Ci potrzeba ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.