Skocz do zawartości
Viridis

odpieniacz Korallen-Zucht - Revolution S

Rekomendowane odpowiedzi

Kz,BK,Deltec,Weipro i reszta tego sprzetu działa lepiej lub gorzej są a syf z kubka we wszystkich tak samo smierdzi:tongues i tak samo się je myje:tongues.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KIDULT :

"Od kiedy to koszty produkcji kończą się na jednym z kilku surowców ( plastik jak to go pięknie nazwałeś ) ...

Gdzie energia, podatki, płace , narzuty na płace, koszt wprowadzenia produktu na rynek , koszty sprzedażne i posprzedażne, czynsze, amortyzacja i dziesiątki innych czynników ?

Przecież ta czy inna firma musi porządnie zarobić by mieć za co utrzymać pracownię /laboratorium gdzie już planują pewnie nowe modele jeśli nie odpieniaczy to innych sprzętów"

jakos Skiba nie zdziera z ludzi a jago wyroby sa slawne w calym kraju z JAKOSCI, SOLIDNOSCI WYKONANIA, PERFEKCJI DZIALANIA, etc

To pomyśl jak tanio by sprzedawał jak by sam wyprodukował pompę ( teraz musi ją kupić i płacić tym "zdziercom" ), jak by sam wyprodukował rury ( teraz kosztuje to ogromne pieniądze ) itd. itd .

Pomyśl też , że za projekt, badania i całą otoczkę zapłacił tyle ile zapłacił za odpieniacz a nie grube euracze.

Chwała mu za to , ze pomyślał i co się dało jeszcze poprawił! Bo podobno niektóre działają lepiej niż oryginały ;)

Mam nadzieję , że Skiba się nie obrazi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kolejny post z serii OFFFFFTOP - będzie kara! ;)

A teraz wracając do tematu to dodam jeszcze od siebie że ponownie "kocham" moją KZ-skę.

Patent Andrzeja z podaniem podgrzanej wody RO, zamiat wykręcania dyszy działa w 100% ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kidult załóż sobie wątek pt. jak to ja jestem wykorzystywany przez globalizację, dziurę ozonową etc. Za kolejne spamowanie w merytorycznych wątkach będą ostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Witam.

Posiadam KZ S, jestem właśnie na etapie projektowania sumpa i zastanawia mnie jedna rzecz.

Mianowicie w dostępnych informacjach mowa jest iż odpowiednim poziomem wody w komorze jest 25 cm. W komorze odpieniacza czy sumpa? Planowałem zrobić przegrodę ażeby było w komorze z odpieniaczem 25 cm wody ale teraz zacząłem się zastanawiać o którą komore chodzi :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej wielkości akwarium chcesz go użyć?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

W jakiej wielkości akwarium chcesz go użyć?

Pozdrawiam

seb

ok 480 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25cm to poziom wody w komorze odpieniacza, ale z tego co pamiętam to im niższy poziom wody tym odpieniacz pracował lepiej, jedyny wymóg - zawór na wyjściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

U mnie w komorze z odpieniaczem jest 25cm, bo pisali że tak jest optymalnie. No i nie narzekam.

Mogłoby być nawet mniej bo jest spory zapas na zaworku powietrza i jak dasz na max to przeleje (AB3000).

Nie wiem po co kolesie kupują zawór na wylot, może mają niski poziom wody w sumpie i widziałem na necie że część ludzi stosuje AB2000. Może nie daje rady w niskim poziomie wody i trzeba przydławić wylot wody z odpieńka?

U mnie pieni dobrze w 25cm wody :)

img0475m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.