Skocz do zawartości
Viridis

odpieniacz Korallen-Zucht - Revolution S

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno jest to głośne urządzenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widzialem w sklepie jak dziala caly system odpieniacz cichy ale strasznie drogi


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W europie chwala model S wlasnie za cisze i kulture pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu S to wlasnie jest chwalony za cisze ja posiadam model M i jak dla mnie jest on glosny moze nie jest to jakis super halas ale mi to przeszkadza zastosowano w nim pompe aquabee 5000

Porownanie mam miedzy MBK 200 i BK 200 one sa praktycznie nie slyszalne a praca pompy w KZ M jest glosniejsza

Miejsce BK 200 zastapil KZ i napewno tak zostanie i nie wroce do BK

Jak dla mnie odpieniacz dokladniejszy w wybieraniu syfu z wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie rowniez wlasnie jedzie Revolution M. napewno cos o nim napisze jak tylko go odpale, cyli pwnie w przyszlym tygodniu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wreszcie coś praktycznego' date=' a nie " coś słyszałem", a jak kultura pracy?[/quote']

A niech mnie... :) NO COMMENT. A ja jednak poczekam z tymi "opiniami" :) I oczywiście ..pozdrawiam.

@ Yoka

Albo to co masz w stopce jest nieaktualne, albo ja sie przewidziałem...z tym Revolution M ..hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny odpieniacz ale cena z kosmosu.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wezmiemy pod uwagę do jakich zbiorników jest przeznaczony to cena juz nie jest az tak powalajaca, jego moc natomiast podobno tak:) o tym przekonam sie w przyszlym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trafił do mnie na "głebsze" testy - wielkie podziękowania dla Rafała :googleye


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie rok mija. Może odświerzymy temat i opini o tym "cudzie"

Jakie są Wasze opinie ?

Sam taki posiadam, odpieniacz spoko ale........ warunkiem jest dobrze ustawiony poziom wody.

Nie jestem znawcą pracy innych odpienków i tego jak się je serwisuje podczas pracy, ale w KZ wk...ące jest bardzo częsta potrzeba wykręcania dyszy i ich czyszczenie. Wrrrr


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza Ty skarbnico wiedzy ;) Dziś sprawdzę patent z tą wodą ;) i jak się sprawdzi to dalej będę piał pieśni pochwalne dla KZ-Ski


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr1 :

Fajny odpieniacz ale cena z kosmosu.

No tak , sercem odpieniacza jest pompa,zobaczcie że jest nie droga a tą kase płacimy za kawałek plastiku i za marke.Całkowity koszt produkcji tego odpienka wynosi max 15% jego ceny w detalu !!!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robi :
Piotr1 :

Fajny odpieniacz ale cena z kosmosu.

No tak , sercem odpieniacza jest pompa,zobaczcie że jest nie droga a tą kase płacimy za kawałek plastiku i za marke.Całkowity koszt produkcji tego odpienka wynosi max 15% jego ceny w detalu !!!

To kup maszyny, zatrudnij ludzi, prowadź testy i badania, zapewnij serwis gwarancyjny i pogwarancyjny i do dzieła.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście motyw czyszczenia dyszy bardzo przydatny:)

Ja jestem zadowolony, może nie jest tak cichy jak konkurencja(moja aquabee trochę buczy) ale pieni na prawdę ładnie. Ja z kolei nie jestem zachwycony czyszczeniem pompy, po 3-4tyg. wydajność spada. Zobaczymy jak się będzie zachowywał po przemywaniu dyszy:). W każdym razie polecam, jakby jeszcze dobrać pompkę red dragona byłoby cudownie. Może ktoś z Was stosuje taką modyfikację? Pamiętam, że Alexander G. z zeovit.com tak zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa w KZ-M czyli AB5000 to jest nieporozumienie, na szczęście moja padła i zainstalowałem Mini RD5000 jest lepiej, ale rewelacji też nie ma. Sam odpieniacz to w czym miałby być głośny to nie wiem, wszystko raczej zależy od zastosowanej pompy. Konstrukcja jak chłopskiego cepa, taka przerośnięta butelka po mineralnej, ale działa i to chyba dobrze. Ja przez 5 miesięcy nie musiałem czyścić ani razu dyszy, może dla tego, że nie dojrzały jeszcze zbiornik, nie wiem, ale przyznam ze regulacja jest dziecinnie prosta.

Ogólnie godny polecenia sprzęt, a cena ? biorąc pod uwagę, że nawet KZ-S starczy na 1500L to chyba nie jest tak wygórowana.

Żeby tak jeszcze standardowo montowali inne, lepsze pompy byłoby super, ja w niedługim czasie zamontuję na zewnątrz pompę Deltec i wtedy jestem pewien, że będzie cichutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi, Ty jakąś kasę dostajesz za malkontenctwo i krytykowanie wszystkiego i wszystkich? Nie pasuje Ci cena - nie kupuj, nie masz nic sensownego do powiedzenia - nie pisz...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb , jak zwykle uprzedzony do mnie , ja podałem tylko fakty odnośnie kosztów produkcji i nic więcej ale jak Ty nie potrafisz tego zrozumieć...

Pozdrawiam Robert.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że choć na zdjęciach nie widać tego, to odpieniacz jest wykonany PROFESJONALNIE.

Nie są to jakieś sklejane elemenciki z rurek pleksi, tylko porządnie wykonane odlewy, super spasowane, wykonanie jest bez zastrzeżeń. Wiem że formy do dużych elementów są piekielnie drogie, a biorąc pod uwagę, że jakiejś MASOWEJ produkcji nie ma, to cena jest raczej adekwatna do jakości i solidności tego produktu. Nie widać też w budowie tego odpieniacza żadnych części od czegoś tam, wszystko jest wykonane na "wymiar" i celowo z przeznaczeniem do tego konkretnego modelu, nie ma opcji dokupienia w sklepie instalacyjnym WOD-KAN jakiejś uszczelki, dekielka czy śrubki, to świadczy o porządnej produkcji.

Pewnie można by polemizować co do ceny, ale trzeba pamiętać, że w krajach CYWILIZOWANYCH zarabiają pięciokrotnie więcej, teraz wystarczy cenę tego sprzętu podzielić na 5 i wychodzi ? 700-800zł czyli cena bardzo przystępna, czyż nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałeś fakty odnośnie kosztów produkcji które oczywiście doskonale znasz... Fakty czy domysły? Uorzedzony? Owszem - ciężko sobie na to zapracowałeś...

Pozdrawiam

seb

ps. nie śmiećmy już.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robi :

seb , jak zwykle uprzedzony do mnie , ja podałem tylko fakty odnośnie kosztów produkcji ...

Od kiedy to koszty produkcji kończą się na jednym z kilku surowców ( plastik jak to go pięknie nazwałeś ) ...

Gdzie energia, podatki, płace , narzuty na płace, koszt wprowadzenia produktu na rynek , koszty sprzedażne i posprzedażne, czynsze, amortyzacja i dziesiątki innych czynników ?

Przecież ta czy inna firma musi porządnie zarobić by mieć za co utrzymać pracownię /laboratorium gdzie już planują pewnie nowe modele jeśli nie odpieniaczy to innych sprzętów .

@Guliwer777 pięknie to podsumował ! Zastanów się zanim napiszesz coś podobnego następnym razem bo po prostu widać jak duże pojęcie masz o .... już nie będę pisał o czym . Większość z Was wie o czym mówię ;)

Wracając do tematu - mój KZ pięknie pieni - mało bo nie ma za bardzo chyba co ;) , zresztą tak naprawdę nie widać ile on wypieni bo wężykiem nadmiar odprowadza się sam do kanalizacji.

Czyścić nie muszę , choć jak mam odkrytego sumpa to to profilaktycznie robię .

Regulacja jak pisał Tomajk - dziecinnie prosta,

Pompa Aquabee - zdecydowanie najgorsza część systemu ale to przez mój "prąd" , po prostu muszę ją podłączyć pod jakiś porządny UPS który wychwyci zakłócenia i mam nadzieję , że będzie wtedy ok ;) Przynajmniej wiem co dostanę od Św.Mikołaja pod choinkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomajk :

Trzeba przyznać, że choć na zdjęciach nie widać tego, to odpieniacz jest wykonany PROFESJONALNIE.

Nie są to jakieś sklejane elemenciki z rurek pleksi, tylko porządnie wykonane odlewy, super spasowane, wykonanie jest bez zastrzeżeń.

Tomajk nie miało to być napisane w cudzysłowiu?;)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.