Skocz do zawartości
Merriq

250L z niefoto :)

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami nie poznaję tego forum ze skrajności w skrajność, jak wojna to na śmierć i życie a jak jest wszystko dobrze to aż miło czytać :D

Merriq: piękny kolorowy zbiorniczek, mam nadzieję że moje kiedyś takie będzie

Pozdrowionka


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Merriq :

Nie wiem jak wy ale ja na No3 stosuje whisky method.. spory łyk w garło moje i od razu wynik jakby mniejszy;)

Zadziwiająca zbieżność metod pomimo sporej odległości. Polecam wszystkim tę metodę :D

Ten pomysł z nominacją do "czołgu miesiaca" wcale nie jest taki bez sensu. Niewiele jest takich zbiornków.

A jeśli chodzi o karmienie automatyczne to przyszedł mi do głowy pomysł wykorzystania miksera wapiennego i pompy dozującej. Może tylko zamiast wapna użyć "zupkę". Używałem miksera z mieszadłem magnetycznym i myślę, że taki sprzęt mógłby zdać egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście Jacku123 wolałbym aby ten koles się nie wypowiadał w tym wątku i chyba wyszłoby to na zdrowie wszystkim .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, Jacek, wasze wypowiedzi są nie na temat. Nie czytaliście regulaminu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O,kolejne posty no to już klawiatura idzie w ruch;)

@RS Dzięki za rade, wszelka pomoc i pomysły mile widziane.

Co do automatycznego karmienia, ja jeszcze miałam inne opcje już pisze.

Owszem mixer ale z mocną pompą mieszającą(taką żeby wir tworzył)

A druga opcja to Magnetic Stirrer i pompka dozująca ale na razie spróbuje troche żywych pokarmów.

@Jacku pozwole sobie zażartować wiem, że nie powinnam, no przepraszam ale...

ucięte głowy nie gadają i dajmy już temu spokój,dobrze :D?

Tak jak Robercik powiedział, zobacz jak jest spokojnie i niech tak zostanie, nie wracajmy do tego co było.

Pozdrawiam,życze miłego wieczoru i pije wasze zdrowie przy lampce szampana tym razem:D


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urodzinowy szampan?

Dobrego życzę. Ja wciąż trzeźwieję po swoich urodzinach.

Twój Magnetic Stirrer to urządzenie, o którym pisałem. IMO najlepsze wyjście bo nie ma kontaktu z żadną pompką. Proste i czyste rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... To karmienie automatyczne daje do myślenia, może mieć zastosowanie nie tylko przy niefoto, ale również przy planktonożernych rybach wymagających częstego karmienia np. Anthiasach. W sumie to trzeba spełnić dwa warunki, pompka dozująca i ciągłe wprawianie w ruch mieszanki wodno pokarmowej, tak na szybkiego to załatwiłbym to najprościej jak mi przychodzi do głowy czyli jakiś baniak, butelka czy coś takiego, jako urządzenie wprawiające w ruch zwykła pompka napowietrzająca z wężykiem zakończonym tylko jakimś obciążeniem, ewentualnie kamień dający duże bąble i do tego pompka dozująca. Ale na Twoim miejscu, żeby nie zaniżać lotów temu pięknemu rajskiemu ogrodowi i nie uprawiać żadnego "druciarstwa" zadzwoniłbym do Skiby i powiedział co chcesz i do czego ma to służyć, a uwierz mi że jeśli Rafał czegoś nie zrobi, to znaczy że tego się po prostu zrobić nie da :D a jeśli się da, to tak żeby to działało i do tego wyglądało "gadżeciarsko" zrobi to tylko On :D myślę że taki automatyczny karmnik do "zupki" przy obecnych skłonnościach niektórych do korali niefoto miałby duże szanse na stanie się hitem:D. Ale chyba się zagalopowałem nie na temat...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Merriq uważam ze jest mozliwe tylko spróbuj. Wszyscy Cię poprą. Te kolory i poziom "trudności" zwierząt ....... moim zdaniem masz bardzo duze szanse na TOTM


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwia napisz prosze cos o karmieniu, cokolwiek :D co poszczegolne zwierzaki lubia najbardziej itp. informacje.

Czy w setupie zbiornika cos sie zmienilo czy wszystko jest tak jak bylo na starcie?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac ze sporym opóżnieniem ale odpisuje i przepraszam, że tak długo czekałeś.

Z karmieniem to jest tak..w sumie bardzo prosto:)

Gorgonnie, które mają duże polipy typu diodogorgie i swiftie lubią ikre homara i artemie.

Innym drobnopolipowym robie mieszanke z czerwonego planktonu, moiny i innej drobnicy.

Miękkim no to już mix produktów fauny.- jedna do 2 kostek wcześniej przygotowanego i zamrożonego pokarmu.

Nie wiem jak szczegółowych informacji chcesz, tak z glowy ciężko coś więcej opisać:)

Karmie albo dwa razy dziennie albo jak jestem w domu małymi porcjami tak często ile tylko dam rade;)

Zmuszona byłam ostatnio do zmian przez eksmisje robaka ze skały, więc cała prawa strona się zmieniła.

Korale troche ucierpiały bo podniósł sie syf i inne szkodliwe związki spod skały, choć starałam się byc delikatna.:)

Tak wygląda teraz prawa strona-

crw9306.jpg

crw9307.jpg


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, jak zwykle kosmos :):):)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Seb dziękuje, właśnie robie porównanie poprzednich zdjęc z tymi.

Widać, że kilka korali urosło.

Ale mnie najbardziej rzuca się w oczy to którym koralom jeszcze odbija się czkawka po "małym kryzysie"

Na szczęście jak widzisz kolejna plaga egipska za mną.

Czasem myśle, że nad tym akwarium jakieś fatum krąży bo co zwalcze jakiegoś "zjadacza korali" to kolejny się pojawia.

Albo co się polepszy to się coś znowu.. takie balansowanie na krawędzi i ciągła obserwacja, kolejne burze mózgu oraz poprawki w systemie i dozowaniu preparatów itd. by koralom było dobrze.

crw9301.jpg

crw9339.jpg


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:winner1 Merriq

Fotki pozostawiam bez komentarza:love

PS Sylwia mam nadzie ze wiesz o konkursie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grzesiek :) Wiem i super,że w końcu plan z konkursem ruszył z kopyta.

Ale ja chyba nie umiałabym zdecydować, którą fotke wysłać <myśli>


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkus konkursem :)

Ja mialem na mysli TOTM :):bump1:bump1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęka mi opadła do samej podłogi na taki widok. Mam pytanie. Czy zbiornik dla niefoto oprócz tego że musi być dojrzały to musi być super "czysty" jak dla spsów? Rozumiem że trzeba karmić codziennie tylko czy trzeba stosować jakiś zeovit lub coś podobnego?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merriq - takiego zbiornika to ja nie widzialem - prosze wstaw zdjecia na reefcentral, jesli nie chcesz ja to chetnie zrobie:) Jak sie wstawi to oni tam zwariuja. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i TOTM.. no nie wiem.

Na reef central jest tylko jeden TOTM z niefoto Chucka Stottlemire. A mnie do niego daleko.

link do zdjęć

@dudu. Jak zbironik jest dojrzały omijasz wiele problemów.. cos o tym wiem.

A czystość jest ważna a nawet bardzo ważna bo ile w sps-owym zbiorniku wysokie( np 10ppm) no3 i po4 powoduje tylko ciemnienie korali to korale niefoto (dla nich wysokie i zauważalne już dla korali to 25ppm) potrafią wogóle się nie otwierać przez ciągłe podrażnienie tkanki, zmiany skóry.

Co kończy się w skrajnych przypadkach śmiercią z głodu pomimo ogromnej ilości jedzenia do okoła.

Radze też zwrócic uwage na fakt iż w zbiorniku z niefoto poziom no3 i po4 nie kontrolowany nagromadza się i naprawde bardzo szybko można osiągnąc no3 na poziomie 50ppm.

Należy miec przy tym dość otawrty umysł i pomyśleć o dość zapomnianych już sposobach filtracji typu nitroreduktory, eliminatory siarkowe, duże zloża zeolithu itp.

Pojawiają sie tu problemu typu: niedokladnośc testu dlatego niestety trzeba inwestowac w labolatoryjne testy wysokowrażliwe i najwyższej możliwej jakości np elektroniczne mierniki hanna, Macherey-Nagel (tunze)

@Szymon skoro jeszcze takiego nie widziałes to zaserwuje Ci kolejne zdjęcia:)

A tak w ogóle zapraszam do Wawy:P na żywo wszystko wygląda lepiej.

Moje przedszkole

crw9273h.jpg

crw9315.jpg

Polipki bliżej.

crw9344.jpg


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super

Co do linka, ktory podalas - korale ladne, ale ogolnie zbiornik nie ma tego co Twoj - u Ciebie brakuje tylko krasnoludkow. Troche odwagi i wiary w siebie:) A do Warszawy na pewno zawitam na wiosne, przy okazji odwiedzin u Czarka. Pozdrawiam

pojedz zyletka po szybach, przy piachu, zeby ten rozowy nalot zdjac (zeby byl bialy piaseczek) porob fotki i wstawiaj na rc - na pewno bedzie bomba.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon na samą myśl ile musiałabym tłumaczyć o systemie i to po angielsku aż mnie mdli.. potrzebowałabym tłumacza bo z angielskim technicznym to ja na bakier..

Jak poprzedni zbiornik wstawiłam to mi nie wierzyli, że działał bez sumpa:D

Ten nalot ostatnio oddessałam i zrobil się on po kryzysie tylko przy przedniej szybie.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez mdlilo jak musialem to tlumaczyc wszystko:) Pogadaj z ZenonemPl - bardzo mi pomogl przy tlumaczeniu artykulu.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeśli wolno mi coś wtrącić, to Twój baniak Merriq zjada tamten na śniadanie, a poza tym Twój tworzy niesamowity krajobraz...tamten jakoś mi nie podchodzi...życzę dalszych sukcesów i więcej wiary w siebie...jak dla mnie TOTM...:):):)

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no musze obejzec zbiornik na zywo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.