Skocz do zawartości
inmar

Podłączenie ozonatora

Rekomendowane odpowiedzi

Stani :

Inmar

Twoj odpieniacz pobiera wiecej powietrza niz pompuje go pompka ozonatora, wiec z wezyka nic nie ucieknie na zewnatrz.

Pozdrawiam

Niestety tak u mnie nie ma,ozonator tak pcha,że przez trójnik ozon uchodzi i nie wiedział bym o tym jak by mi wężyk nie wpadł do wody,szły bąbelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa Turboflotora 1000 podaje mniej powietrza niz jakas pompka ozonatora? Chyba cos mylisz albo masz zapchana pompe:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar ja mam taki sam ozonator jak twój.Czytałem ze moc ozonatora bardzo spada, gdy nie ma podłączonego osuszacza powietrza!


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Pompa Turboflotora 1000 podaje mniej powietrza niz jakas pompka ozonatora? Chyba cos mylisz albo masz zapchana pompe:D

No mam problem z odpieniaczem i nie umiem sobie z nim poradzić.

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=180439#180439

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3PIOTR4 :

@inmar ja mam taki sam ozonator jak twój.Czytałem ze moc ozonatora bardzo spada, gdy nie ma podłączonego osuszacza powietrza!

Tylko jak do niego podłączyć osuszacz i gdzie jakiś tani lub chociarz wkład to można samemu coś wykąbinować.Bo aby podłączyć musiałbym ingerować do srodka urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Inmar

Piotr ma oczywiscie racje, ze ozonator bedzie wydajniejszy, gdy dostanie osuszone powietrze. Problem polega na tym, ze Twoje urzadzenie jest tak silne, ze produkuje nawet na najmniejszym ustawieniu za duzo ozonu. Dlatego, moim zdaniem, wilgotne powietrze, bez filtra, jest wskazane.

Gdy bedzie produkowac tak malo, ze wachajac na wylocie rurki z urzadzenia nie wyczujesz ozonu, to troche podkrecisz wydajnosc.

Po kazdym wyczyszczeniu tej blaszki wewnatrz, ustaw na najmniejsza dawke.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozonator ma w srodku takie blaszkie, co jo trzeba co jakis czas czyscic :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sa 4 srubki, ktore trzeba odkrecic, zeby dojsc do blaszki na ktorej zachodzi wyladowanie elektryczne (jak w czasie burzy z piorunami) i powstaje O3 - ozon. Powstaje tam cos w rodzaju sadzy, ktora czasami trzeba wilgotna szmatka przetrzec. Po tym zabiegu ozonator dziala jak nowy. Tylko przy skladaniu nalezy dokladnie zalozyc uszczelke.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Boże! mama akwa z 5-lat i .. doczytuje sie jakie ja bledy robilem nie zakladajac A ujmujac rozne pierdoly ...Dobra skala ,Swiatlo ,podloże , SÓL .Podmiana ... to jest przepis na sukses!!! Ozon ??? i co jeszcze ????? To jest czysty marketing !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem rózne rzeczy NITROREDUKTOR MIXER , REAKTOR , I jestem szczesliwy ze Dzis tego nie mam ... A z ozonem to walczymy!!! Takie bzdety już dawno powinny byc dawno wycofane ze sprzedarzy , moze freon cos pomoże ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolego Piona czy możesz rozwinąć tę bardzo interesującą myśl o ozonie i marketingu?

Bo nie kumam:baby


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze bez ozonu jest sie skazanym na wegiel. Nie prowadze marketingu zwiazanego z ozonem, tylko odpowiadam na zadane pytania.

Stosuje ozon tylko dlatego, bo jestem jak Ty, Piona wygodny i oszczedny, i uwierz, nie chce mi sie co jakis czas kupowac wegla i zawieszac w woreczkach lub nawet wypelniac nim cale filtry. U mnie wystarczaja 5 mg ozonu, przez 2 godz. dziennie na 500 l. Woda jest krysztalowo-przezroczysta, bez wegla.

Nie stosujesz wegla?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz @Stani własnie nie stosuje .hmm może mam za cienkie korale nie wymagajace... czy ja wiem??? Mam pare twardych .Ale te same przez pare lat ! miekasy mam na 70 cm rozrosniete bez zadnych cudow nic nie dolewam i nie robie żadnych testow wody!!! Raz jedyny bym stracil cale akwa bo mi sie podloza zachcialo wymieniać. Prosze nie stosowac sie do moich metod prowadzenia akwa gdyz nie chce mieć nikogo na sumieniu pozd.Opisalem swoj przypadek...tak na krutko..Czy wszyscy zdają sobie sprawe co można namieszac w życiu zbiornika uzywajac w sposob niekontrolowany np .nitroreduktora , czy nawet reaktora+co2 ,dolewając wode z mixera ..A czy wszyscy pamietają po jakim czasie trzeba wymieniac zarniki hqi,a np t8 czy t5 taaa.. pewnikiem nie (SAM TO WIEM ZE SWOJEGO DOSWIADCZENIA) ....A pozniej gloniska cuda niewidy i etc ..I lapiemy sie za wegiel ,chemie i takie inne historyje Prawde powiedziawszy sam dalej niewiem co napisac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witek :

nie przjmuj sie . ja mam ozonztor na 80 100 m/h na okrągło od kilku lat i żadnych glonów i chorób. woda jest wyraźnie kryształowa. a bez niego nie. sprawdziliśmy to kilka lat temu u kolegi. o siebie sie nie martw, niektórzy płacą za kąpiele ozonowe.

...I w SZampanach sie kąpią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie czy przy używaniu ozonatora odpieniacz słabiej pieni bo z dnia na dzień mniej syfu wywala i jest słaba piana ? Chyba,że inna przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozonator wspomaga odpienianie.....ale zobacz czy przez podłączenie ozonatora nie dochodzi mniej powietrza i dlatego mniej pieni...najlepiej podłączyc przez trójnik lub zrobić tzw.gwizdek


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej jest ok bo przekładam wężyki.Może pompa słabo podaje ?Jak często je czyścicie i sam odpieniacz ?

Okazało się po rozmowie w sklepie,ze w środku mogła się zablokować taka łopatka i faktycznie tylko ruszyłem i jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.