Skocz do zawartości
brzydzi

aqwa Brzydziego :)

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka fotek mojego akwa:

e5907e0e3f6cc671m.jpg

fd3b5a1109a7cdbbm.jpg

d5f39730d3690f9am.jpg

62ae29dc0eb622a9m.jpg

a1906c5acb67592bm.jpg


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak to wszystko porośnie to będziesz musiał zmieniać zbiornik na większy! bardzo ładnie ;)


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozgwiazdy to mam ja chyba z 3 miesiące, fajnie "łazi" po skale i szybach:), ale nie zauważyłęm z ną żadnych problemów. Akwa będzie nowe, tylko muszę wszystko skompletować do 450 litrów:) bo tak od razu to może być ciężko.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień u mnie, juz po pierwszym "lekkim" posiłku:)

26d7f7a3baa1573fmed.jpg


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ozim :

Bardzo ładny, kolorowy zbiornik. Jak długo masz tą rozgwiazdę. Zawsze mi się podobała ale słyszałem że trudno ją utrzymać.

Mam ta sama rozgwiazde. Nie jest trudna w utrzymaniu. Przeczytaj ten watek: http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=19311


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brzydzi :

Drugi dzień u mnie, juz po pierwszym "lekkim" posiłku:)

Ajjj!!!! Ladna zdrowa Tuba :) Przy odpowiednim karmieniu daci wiele radochy i zdominuje obserwacje innych zwierzakow.

Jezeli chodzi to akwarium to super powolny start z glowa. Ja tez jestem fanem czarnego tla, czystych szyb, i ogolnego ulozenia sklay w dwoch brylach.

Korali juz chyba wystrczajaco, tylko patrzec jak rosna. Czy mozesz napisac cos wiecj na temat calego akwarium?

Litry,sprzet,ile oswitlania tam masz, sump, itp

Pozdrawiam Grzesiek


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, akwa 90x45x43, zalane pod koniec marca 2008r. Korale i całe życie wprowadzane powoli, szczepkami:). Sprzęt: odpieniacz beast 400p (muszę go zmienić, ale to za chwile), 2 x tunze 6045 i 1 x marea 2400 z tyłu skały. Pompa OR 2500, oświetlenie 6x39W T5 świetlówki ATI. 3x blue plus i 3x special. Sump a w nim DSB i glonowy. Całością steruje skalar. Do baniaka leję 1 w tygodniu stront turbo (pół łyżeczki), codziennie kropelka jodu, balling po 80 ml, i zeoback również raz w tygodniu. Korale i życie jak na zdjęciach:)

A teraz pytanko, zamierzam zmienić odpieniacz z tym, że szafka jest niska:/ ma 57 cm. Czy ktos może polecić jakiś dobry odpieniacz do tego akwa (trzeba zauważyc , że będzie więcej syfu z uwagi na tubkę:) ). Przymierzam sie do ATI MB 200, ale może jakieś inne sugestie:)

pozdro Grzegrz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, po wieczornym karmieniu:

97e309b1139cb2aamed.jpg

powoli będę chciał przyzwyczaic ja do jedzonka w ciągu dnia.

Grzegrz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny baniak:clapping

pozdro

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuba we mgle :waving

584428cb5b544533med.jpg

72d868cea210790bmed.jpg

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na zmianę. Powstaje 450 literków. Kilka zdjęć:

dd392f73e5d95a39med.jpg

97de5efd033faeb4med.jpg

52cac680f2acf352med.jpg

Akwa 150x55x55. Odpieniacz będzie m-ki THC Skiba. Obieg OR 3500. Jeszcze zastanawiam się nad cyrkulacją. Nie wiem czy dwie tunze 6060 dadzą rade. Może dać 2 x 6060 plus 2 x 4500??. Choć wolę dwie pompy niż cztery. Oświetlenie będzie DIY 6x80 W T5 lub 8x80W T5. Czekam na jakieś sugestie, pomysły i podpowiedzi:)

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Zapowiada się spoko słoiczek ,przy tej długości już jest na czym oko zawiesić :)

Co do pompy obiegowej to myślę że przy tylu kolankach bardzo spadnie jej wydajność

Powodzenia Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli zaczynam stawiać identyczne akwa i cyrkulacja będzie 2x6060+or2500/3500 lub se4300

A Twoj baniaczek zapowiada sie super!:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kolanek to będzie zmiana bo one własnie "lekko" :) ciekną i zrobię linie prostą i dwa kolanka łukowe:). Też myślałem o tunze 6060 x 2sztuki, ale nie wiem czy to nie będzie za mało. Obsada SPS i LPS. Może ma ktoś takie pompy w takim litrażu?? Z góry dzięki za pomoc.

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12tys.l/h w akwa 450l z sps,ami to na bank bedzie malo i to o polowe.Zobacz ja w akwarium 190l mam 10tyś.l/h


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to zależy od ułożenia skały. Ja miałem jeszcze do dziś 6060 i 6125 teraz 6125 zamieniłem na 6060 bo jest w sam raz. Jak miałem 6125 to piasek mi wymywało i korale miały za mocny przepływ. Twój zbiornik jest krótszy więc jak skierujesz przepływ naprzeciw drugiej pompy to będziesz miał wir na środku zbiornika i zero piachu, a jak na skałę to znów żaden koral się nie rozwinie naprzeciw tej pompy. Ja jeszcze mam dwie obiegówki ale o dosyć małej wydajności więc ich nie liczę bo po wyłączeniu ich był Etn sam efekt. Najlepszym rozwiązaniem są pompy regulowane ale niestety są trochę droższe. Wszystko zależy od podłoża i kały wiec najpierw się nad tym zastanów a potem cyrkulacja.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałę chce ułożyć tak jak w tym co mam aktualnie, mianowicie "dwa wzniesienia". Cyrkulacja by poszła po obu stronach, ale jedna pompa z lewej z przodu, a druga z prawej za skałe. Ewentualnie dwie 6060 naprzeciw siebie ale pod róznymi kątami a za skałę 6045.

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po przenosinach :bump1. Było ciężko, ale warto. Akwa jeszcze nie ma korony, więc oświetlenie nie jest zbyt estetyczne :), ale to kwestia kilku dni. Zdjęcia poglądowe po jednym dniu od zalania. Woda jeszcze nie jest krystaliczna, ale coś widać. :)

8db17598a2c700dcmed.jpg

1e68420892f201femed.jpg

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Grzesiu!

Super zbiornik!

Gratuluje.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo, kilka fotek po wsypaniu piaseczku :googleye

9faea2316bc93ce9med.jpg

f7ebcc4eda171f32med.jpg

ce4cd3d3e25a8b94med.jpg

444e7868a411a9c1med.jpg

jeszcze tylko korona nad akwa i "wsio". Aktualnie nad akwa "wisi" 6x80 W T5 Ati DIY, docelowo będzie 8x80, ale jeden statecznik "se strzelił" :tongues.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne akwarium

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się właśnie podoba dużo kamieni. Wygląda przynajmniej jak kawałek rafy a nie jakiś przyczółek na kawałku cegły :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, wreszcie miałem chwilkę i "wystrugałem" koronę. Wieczorkiem coś fotnę, teraz tylko poglądowe. :)

c4387c99a5b93c77med.jpg

Grzegorz

ps. Seb jeśli możesz przenieś mój temat do działu nasze akwaria - dzięki


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.