Skocz do zawartości
brzydzi

aqwa Brzydziego :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno tu nic nie pisałem. Akwa ma się dobrze poza jak wiecie zielonym nalotem, który wraca jak bumerang. Kilka zdjęć moich podopiecznych, jak zniknie nalot to wstawię fote całości. Sorki za jakość zdjęć ale żaden ze mnie fotograf :/. Na zdjęciach widać ten nalot, jak ktoś wie co to może byc i walczył z tym niech pisze :) Nie podaję żadnych bakterii i może tu tkwi problem? Od 13 kwietnia w akwarium kręcą się pelety w ilości 300 ml. Na razie jedyne co zauwazyłem to spadek PO$ do 0,024. Czekam na zmiany - oczywiście te lepsze:)

dscf2707r.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscf2706.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscf2705s.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscf2703.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscf2693.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscf2691.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscf2709m.jpg

Uploaded with ImageShack.us


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie (mam nadzieję, że nie wróci) wygrałem z tym zielonym nalotem. Jedynie został ten bordowy glon (krasnorosty lub coś innego) na tylnej szybie (fotka w temacie zielony nalot). Zastosowałem niestety chemiclean, ale na prawdę mogę go polecić. Trzeba jedynie stosować się do wskazówek w ulotce :). Po 48 h po nalocie nie było śladu.

Grzegorz

ps. fotka zadowolonego koralika :)

dscf2841.jpg

Uploaded with ImageShack.us

całośc będzie jak najdzie mnie natchnienie :)


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glodny biedak jest :)

Wiecej fotek panie Brzydi nam trzeba.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie co to za lenistwo, jednego korale pfff śmiech na sali :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, postaram się dziś cos pofocić. Kurcze tego tak wrzuciłem bo jakoś mi sie zdjęcie spodobało :

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, no leniuch jestes :)

Wiekszy ode mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powolutku wracam. Akwarium wygląda coraz lepiej, korali jeszcze mało, ale ważne , że żyją i chcą żyć.

dscf5495g.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscf5496d.jpg

Uploaded with ImageShack.us

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz,

jeżeli możesz to opisz swoje spostrzeżenia i wnioski po długiej walce i nieprzyjemnych przygodach, czy w końcu dowiedziałeś się co spowodowało twoje problemy? jak z nich wyszedłeś?

Mam nadzieję że teraz będzie git :thumbsup:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wywołać awantury :D. Ale. U mnie na pewno jedna i moim zdaniem zasadniczą przyczyną klęski był zbyt duży poziom potasu. Andrzej mierzył moją wodę i skali mu zabrakło. Sól jaką stosowałem to TMBA i ona ma bardzo dużo potasu. Miałem sporo koralowców i niestety nawet one tego nie wchłonęły. Następną sprawa wg mnie było światło. Zmieniłem 8x80 WT5 na 2 x250 HQI i 2 x 36 T8. Chyba to "pomogło" przy zejściu korali. Nie dość, że dostały pod d*pie od potasu to jeszcze bardzo dużo światła. Choć jestem przekonany, że to potas zabił mi koralowce. Niestety ten pierwiastek jak zacznie "działać" to już jest d...a. Ale teraz widzę, że koralowce rosną i to dość ładnie na 6 x 80 W T5. Nic nie dozuję, same podmiany. Kh utrzymuje się na poziomie 9, a pozostałe "książkowe". Za jakiś czas dodam więcej fotek bo mało korali i akwa jeszcze puste, ale powoli "z\nazbieram" szczepek. :unworthy: :unworthy:

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała aktualizacja. Koralowce trochę podrosły - naprawdę są ze "szczepek" bo niestety duże poleciały. Teraz jadę na starej sprawdzonej metodzie - balling, podmiana i .... węgiel :harhar:

Myślę, że za rok będzie już coś widać. Jeszcze tylko muszę kupić kilka krewetek aiptasia killer, bo mój brzydal :thumbsup: ma je w :rofl: .

dscf6447k.jpg

dscf6445.jpg

dscf6449t.jpg

dscf6450l.jpg

Sorki za jakość zdjęć, ale nie mam zbyt czasu teraz na focenie.

pozdro w starym roku, i wszystkiego dobrego na nadchodzący


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się bardzo podoba już Twój baniak i chciał bym mieć taki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie kolorki wyciągnięte , duża obsada ryb - system dobrze sobie radzi thumbup.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piknie,acropory ode mnie to jakies jeszcze masz czy tez poszly na wieczną rafe?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :welcome: . Na razie jeszcze skromna ilość koralowców, ale nie wszystko na raz. Za parametry w moim zbiorniku odpowiada skała i odpieniacz zrobiony przez Skibę na pompie OR 3500 :thumbup: . Daje sobie świetnie radę bo NO3 niewykrywalne, a PO4 0,03. Raczej nie mierzę parametrów wody, obserwuję baniak. Ryby karmione dość dobrze, a jest ich trochę.

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peniek, praktycznie ze "starych" koralowców to zostały mi miękkie :crybaby: . Wszystko odbudowuje z małych szczepek. Jak znajdę czas to wstawię zdjęcia tych koralowców jak wsadzałem do zbiornika. Nic tak nie cieszy jak wyhodowanie z malucha ładnego krzaka :thumbsup: .


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie,czym ty tam teraz swiecisz?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi, wróciłem do "starych" nawyków. Oświetlenie to 6x80 WT5 ATI (3 blu plusy i 3 specjale). Sól ponownie Preiss, no i stary balling. Do tego jest jakieś 60 kg skały i się kręci. :harhar:

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że zapytam.Jak długo jechałeś na soli TM.Porównywałeś ilość potasu w TM i Preisie.Jak obecnie wygląda jego poziom w zbiorniku.Czy ten proces "siadania" zbiornika był nagły i które koralowce pierwsze zareagowały.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na soli Tm jechałem około 4 miesiące. Korale zaczęły lecieć gdzieś po trzech, może lekko później. Ja nie mierzyłem potasu, zmierzył mi go Andrzej i powiedział, że jest poza skalą. Wcześniej nie miałem tych problemów. Pierwsze zareagowały akropory. Miękkie zachowywały się normalnie. Nic nie dało łamanie koralowców, padały jak muchy... Teraz widze, że akwarium żyje, sól zmieniłem najpierw na IO, aby wyjałowić wodę, a teraz jadę na Preissie. Podmianki robię co trzy tygodnie po 10 % i na razie jest oki.

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki szacunek dla Ciebie za odwagę pokazania nie tylko sukcesów ale i wpadek i do tego jeszcze z komentarzem. :unworthy:

Życzę sukcesów i gratuluję tego co osiągnąłeś :thumbup:

Pozdrawiam :welcome:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem w temacie. Akwarium jeszcze żyje :). Coraz mniej czasu na pielęgnację i powiem szczerze, że akwa żyje swoim życiem. Nie ingeruję w nie za bardzo.

Takie dwa - niestety słabej jakości :( - zdjęcia, ustrzelone na szybkiego :)

dscf7265lz.jpg

dscf7266s.jpg

pozdro Grzegorz

Edytowane przez brzydzi (wyświetl historię edycji)

Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale porosło! Petarda! :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.