Skocz do zawartości
Admed2

Antiasy - karmienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problemik. mam 4 antiasy i karmie je 2 razy dziennie rano i wieczorem. moje pytanie jest czy sa jakies karmiki dla takich ryb na wypadek jak bym nr na rybki sie wybral na 2 dni nad jeziorko. moze te rybki wytrzymaja karmienie nr 1 raz dzienie prze jakis czas. co tu zrobic?


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że je trzeba karmić 4-5 razy dziennie.Ja dokupiłem karmidełko w którym jest 28 pojemników i problem mam rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak to sie ma do pokarmu mrozonego czy on nie bedzie smierdzial czy moze sie nie zepsuje?


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrożonek tak raczej się nie podaje,mi doradzali zaraz podawać po rozmrożeniu.Tylko suchy w karmidełku.Dla antiasów kupiłem specjalny pokarm.Ja mam tuki,ale niestety tracą się kolejno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tuki jedza ten suchy pokarm?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmników na mrożonki nie widziałem jeszcze. Ale jeśli ktoś wymyśliłby jakiś sensowny patent z małą lodóweczką, rozmrażaniem i podawaniem do akwarium to ja chętnie takie cudo zakupię.

Ja moje anthiasy karmię raz dziennie. Świeżo wpuszczone ryby karmiłem częściej i z czasem zmniejszałem częstotliwość. Obserwowałem ryby, czy coś się złego nie dzieje. Już prawie rok dostają jeść raz dziennie i na razie rosną ładnie. Teraz co kilka dni robię im jeden dzień przerwy w karmieniu. Może za jakiś czas będę mógł karmić je raz na dwa dni. Zależy mi na tym, bo odkąd są anthiasy Zebrasoma zrobiła się bardzo wybredna i glony wciąga niechętnie. Tylko wyraźnie napiszę - anthiasy przyzwyczajałem stopniowo do rzadszego karmienia. No i mam Serranocirrhitus, może to trochę inne anthiasy, bo pomimo takiego karmienia rosną i wyglądają świetnie.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

I tuki jedza ten suchy pokarm?

Coś tam skubią,bardziej niż mrożony.W sklepie były 4 tyg nim je wziąłem i tam były karmione jednym i drugim pokarmem.Niestety może jedzą nie tyle ile trzeba i giną po jednej co jakiś czas.Koledze,który brał je wtedy też mu schodzą a ma akwa kilka lat.Od zakupu mineło chyba 4 tyg.Przez te częste karmienie dorobiłem się 22 mg/l NO3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie gdzie kupowaliscie ryby bo moze chore byly


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Snocho

Karmniki do mrozonego pokarmu istnieja. Nie wiem juz gdzie, ale czytalem o nich z rok temu. Pamietam, ze byly "dosyc" drogie...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem identycznie jak snocho, mialem 10 sztuk dwie zeszly praktycznie z dnia na dzien po zakupie, jedna złamała kręgosłup i padla no i ostalo sie 7 sztuk wszytskie zdrowe.

Wcześniej też miałem anthiasy i schodziły po kilku tygodniach, wiec wpadlem na pomysl, ze mogą zdychać przez to, że nie mają faceta:)? Wiec teraz kupilem 9 samic i jedego samca:)może potrzebuja poprostu męskiego towarzystwa:)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dany .Anthiasy mają tak że jak padnie samiec to najwieksza samica w przeciągu 3-6tyg przekształci się w samca.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Admed2 :

pytanie gdzie kupowaliscie ryby bo moze chore byly

Kupowaliśmy u dobrego sprzedawcy.miały kwarantanne 4 tyg.Kolega widział jak przyszły.Po zakupie fajnie pływały i tak do samego końca,jak gdyby nigdy nic a rano jednego mniej.Miałem 3 samice i samca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dziwne. ze strachu raczej nie padly


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robert K :

@dany .Anthiasy mają tak że jak padnie samiec to najwieksza samica w przeciągu 3-6tyg przekształci się w samca.

Wiem, wiem, u mnie niestety,ale nie udalo sie dożyć pierwszej ani drugiej grupie anthiasow nawet 2 tygodnie, z tym facetem napisałem bardziej dla żartu:)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani daj link do karmnika może byc drogi , chyba że masz na mysli wynajecie kogoś kto przychodzi rozmraża i karmi to wtedy odpada.

Wszystko zależy od rodzaju antiasów np P. squamipinis jest łatwy w wyżywieniu i 2 dni na rybach to nie problem, za to przy P.tuka 6-7 razy dziennie i zapomnij o wychodzeniu nawet na sylwestra. (No ciut przesadziłem ale naprawde ciężka ryba i raczej w sklepach jej się nie powinno sprzedawać)

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz a jak jest z utrzymaniem Mirolabrichthys Dispar??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie karmie M.Dispary dwa razy na dzień jedzą bez problemu płatki jak i mrożonki ponadto bez problemowa ryba,to samo P.Squamipinis.

Fakt Tuki są bardziej wybredne co do przyjmowania pokarmu i trzeba było je karmić nieco częściej.Są także bardziej delkatne,ale ta ich niesamowita uroda :D


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie zgodzę się tak do koca z tym ze P Tuki trzeba karmić 7-8 X dziennie ponad miesiac temu otrzymaliśmy dostawę 40 szt poza jedną sztuką która padła podczas aklimatyzacji z rybkami nic się nie dzieje karmione są 2-3 X dziennie mrożonymi jajami krabów i mają się dobrze wydaje mi się ze problem ludzi którym padają te czy inne Anthiasy to to ze podają nieodpowiedni pokarm i po jakimś czasie ryby te schodzą ale niestety czlowiek też karmiony sianem nie pociągnie długo ;-)


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że Łukasz nie ma racji ale mówię o tym co widzę w Moim zbiorniku


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może walker z rybkami to kwestia trafienia , co już nie raz można było zaobserwować , skoro Adam pisze , ze od miesiaca ma 40 ryb , które karmi 3x dziennie to nie widze powodu dla którego masz mu nie wierzyc, .Moze to troszkę jak z jedzeniem u chelmona , nie jestem wielce doświadczony , ale mialem styczność z 5-6 rybkami tego gatunku , jak poczytasz czy posłuchasz rad to znajdzesz praktycznie wszędziej , żeby go paść artemią na początek, a wszystkie rybki jakie widzialem miały głeboku w dupsku artemię , natomiast zajadały sie większymi lasonogami i krylem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.