Skocz do zawartości
Przemek

Reputacja użytkowników... - zrobione

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że ostatnio miałem trochę wolnego czasu - dodałem kolejne udogodnienie do naszego forum. Każdy z użytkowników będzie mógł "podziękować" za okazaną pomoc na forum - wystawiając komentarz i dodając tzw. punkty reputacji.

Cały moduł dostępny jest z poziomu forum - a konkretnie wypowiedzi użytkownika w danym temacie.

Tuż pod nazwą użytwkonika(a nad ilością postów) widnieją dwa znaczki (-), (+) oraz cyfra informująca o ilości zebranych punktów - uzależnionych od opinii/komentarzy innych użytkowników.

Dodając punkty(lub odejmując w przypadku opinii negatywnej) musimy podać powód - np. podziękowanie za pomoc w rozwiązaniu problemu - czy też np. wystawiając "negatywa" za nieudaną transakcję . Liczba punktów może być ujemna.

Ten system mam nadzieję pozwoli premiować zaufanych i uczciwych klubowiczów, a zarazem da obraz tego, co dana osoba sobą reprezentuje, jaki jest jej poziom wiedzy - i zaangażowania w pomoc innym.

Mam nadzieję że ten moduł także Wam się spodoba i docenicie jego funkcjonalność.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysł Przemku, to ja Ci dam już minusa :)

jakieś nagrody za sto punktów ?! sa chłopaki na forum co pomagają bardzo !


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie, ale jednak ryzykując minusa powiem , że z punktu widzenia użytkownika forum ważniejsze wydaje mi się usprawnienie funkcji szukaj, tak żeby działała stabilnie i nie wysypywała się po przejsciu 3-4 stron wyniku i cofnieciu sie na strone poprzednia (systematycznie wywala sie z jakims komunikatem SQL). byloby fajnie moc łatwo przegladac posty napisane przez danego uzytkownika etc etc - nie bede sie powtarzal bo byl kiedys topic o tym i to chyba nie jeden.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Twój głos został pomyślnie dodany a reputacja tego użytkownika zwiększyła się"! Przemek chyba nie o to chodzi :) Dostales negatywa a opis jak wyżej popracuj nad tym :D


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już poprawione.

co do szukaj - dokładnie w tej chwili nad tym pracuję.. :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ten pomysł nie podoba.

Jeszcze jedna okazja do nadużyć, przepychanek, głupich dowcipów i świetna pożywka dla zazdrości i niezdrowej rywalizacji.

Poza tym niejasne zasady tego wątpliwego udogodnienia.

Ile punktów można przyznać jednorazowo? Czy jest jakiś minimalny czas pomiędzy kolejnymi komentarzami?

Popieram kaziko, są ważniejsze sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs

Odpowiedzi na większość Twoich pytań są u góry.

Źle interpretujesz cel tego usprawnienia.

Jak wyobrażasz sobie nadużycia? Założysz kilka kont i dodasz sobie pozytywne opinie? W związku z czym? Czy sprawdziłeś jak to działa?(do czego przypisany jest komentarz?) Punkt jednorazowo przydzielony jest jeden.

Uważam, ze ta forma oceny użytkownika jest dużo bardziej obrazowa niż liczba napisanych przez niego postów - bo mogą one być treści: "zgadzam się", a ja nie", u Ciebie też", "dla mnie to bez sensu..."etc.

Natomiast dosyć często widzę wątki, w których np. początkujący zadają pytania - i dostają czasem naprawdę wyczerpujące odpowiedzi. I chwała im za to(odpowiadającym) - że mają ochotę i chęci - a pytający może w ten sposób wyrazić swoje podziękowanie - oprócz tego w danym wątku.

Ja rozumiem że zawsze znajdzie się ktoś komu coś się nie spodoba - ale żeby pisać że to bez sensu? Być może Ty tak to widzisz - przecież nie musisz z tej opcji korzystać, prawda?

Dziwnym zbiegiem okoliczności zawsze musisz wtrącić swoje trzy grosze - a to Regulamin Ci nie odpowiada, a to wdajesz się w niepotrzebną dyskusję z modem, dlaczego blokuje taki a nie inny wątek..

Spoko loko jak to mówią w pewnej reklamie .. :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem dwa pytania. Nie widzę odpowiedzi na większość z nich.

W ogóle nie interpretuję celu tylko komentuję zasadność tych zmian. Nie mówię, że to bez sensu ale nie podoba mi się. Przecież mi wolno. Nie obrażam nikogo, nie kłócę się.

A moje wtrącanie trzech groszy wcale nie jest przypadkowe. Jak jest dyskusja publiczna i czuję potrzebę wypowiedzenia się to czasami to robię.

Chciałbym poznać bliżej tę opcję ale nie mam na kim jej przetestować. Czy przyznane punkty będę mógł po chwili anulować?

Dość dużo czasu spędzam na forum, które ma taką opcję. Działa to w ten sposób, że ludzie nawet w stopkach powpisywali sobie żeby pamiętać o ew. punktach za pomoc.

Jak ktoś regularnie zagląda na forum to dość szybko i bez punktów zorientuje się kto jest gotów pomagać a kto potrafi tylko się puszyć próbując leczyć kompleksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.tak, masz określony czas na zweryfikowanie swojej opini

2. Nie ma odstępu czasowego - natomiast widać kto dodawała opinię, kiedy i czego ona dotyczyła.

proszę testuj na mnie - tak będzie najlepiej. Możesz wygadać się do woli..

pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... chyba jest odstęp czasowy bo pojawia się komunikat:

"Będzisz mógł zmienić reputację tego użytkownika w przeciągu 24 godzin." i nic ponadto a chciałbym Ci dać też minus za to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz już jest, bo dodałem tą opcję - zamiast możliwości edycji komentarza w ciągu określonego czasu :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytne posunięcie :) - teraz już nie dostaniesz minusa ode mnie i zostaniesz z plusem od przeciwnika opcji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, nie mogę zmienić ilości Twoich punktów w związku z innymi tematami. Konto zostało zablokowane i gdybyś w innym temacie zasługiwał na jakąś ocenę to jej nie mogę dodać. Tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następną opinię możesz dodać po 24h

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs :

Dość dużo czasu spędzam na forum, które ma taką opcję. Działa to w ten sposób, że ludzie nawet w stopkach powpisywali sobie żeby pamiętać o ew. punktach za pomoc. ''

:) dobre

tez to spotykam ale raczej w opcji "pomógł ...n razy "

i raczej mnie to smieszyło :/

przy jednorazowym wpadnięciu na forum może i zwraca się na to uwagę ale przy ciut dłuższej przygodzie można sie IMO przejechać. Przy konkretnym zasiedzeniu ( miesięcznym ,letnim....) nie wiem jak to się sprawdza.

Jak ktoś regularnie zagląda na forum to dość szybko i bez punktów zorientuje się kto jest gotów pomagać a kto potrafi tylko się puszyć próbując leczyć kompleksy.

dokładnie tak jest - 24h czytania nowego forum i jako taka opinia o ludziach już jest, wiadomo kogo i o co można zapytać , kogo unikać i takie tam... Z czasem może się to trochę zmienić ale niewiele i to najczęściej na + dla osobnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po forum...niech ktoś teraz spróbuje wyrazić swoją krytyczną opinie...Moim skromnym zdaniem taka punktacja nigdy nie bedzie sprawiedliwa i nie odzwierciedli w pełni zasług bądż ich braku , troszke pachnie mi to komunizmem, Myśle że dając takie możliwości punktacji zamykamy forumowiczom usta .Co do tych punktów to świetnie napisał BartY cytuje"Jak ktoś regularnie zagląda na forum to dość szybko i bez punktów zorientuje się kto jest gotów pomagać a kto potrafi tylko się puszyć próbując leczyć kompleksy."Czy moge za tą wypowiedz dać mu jednego punkta???:).

Może już zakończe to bazgrolenie bo zaraz coś za dużo napisze a wtedy ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi : nic dodać nic ująć. w końcu to nie portal aukcyjny, ani ranking sklepow gdzie opinie i punkty uzytkownikow decyduja o tym do kogo sie uderza po zakupy.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, to ja tylko dodam - warto by sie zajac faktem iz przy wejsciu na strone forum ( bez index.php )

UPIERDLIWIE przekierowuje cie do zalogowania a potem do profilu.

Umowmy sie ze nie zawsze chce sie logowac na forum ale chce zbaczyc posty ale bez przebijania sie przez 3 linki aby dojsc do glownej strony....


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ robi, to ja napisałem o kompleksach. Daj mi punkcik, cooo :)

Jeszcze 14 godzin i będę mógł Przemkowi zabrać jeden punkt :D

smithpl, mało ci ostrzeżeń? :D

Może jak napisał Przemek, po prostu nie będziemy korzystać z tej funkcji. Przymusu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym wyżej - i nie chce mi się powtarzać. To nie komunizm - nie ma przymusu korzystania z tej opcji forum.

Poza tym - naprawdę niech co niektóre osoby darują już sobie wieczne pisanie o cenzurze, komuniźmie, zamykaniu ust i innych pierdołach - naprawdę nie jest to śmieszne - ot takie sobie stękanie :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów pouczenia !!! Kolega Przemek sobie życzy cytuje"naprawdę niech co niektóre osoby darują już sobie wieczne pisanie o cenzurze, komuniźmie, zamykaniu ust i innych pierdołach - naprawdę nie jest to śmieszne - ot takie sobie stękanie " koniec cytatu.Jak widze tyczy to sie do mnie a wiec odpowiem-to jest forum i po to ono jest aby się wypowiedziec i piszemy własnymi słowami a nie to co chcieli by przeczytać inni , tylko ogólny "wygląd" postów świadczy o forumowiczu a nie jakieś punkciki ,takie jest moje zdanie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi

To że jest to forum dyskusyjne to nie znaczy że można pisać o wszystkim w sposób dowolnie przez siebie wybrany.

Po pierwsze primo jest to forum TEMATYCZNE (mimo że jest dział oftopic)

Po drugie primo - są na forum ustalone zasady - zarówno uczestnictwa jak i tego co jest mile widziane lub też co nie jest mile widziane - czy wręcz zakazane. Jeśli komuś te zasady nie odpowiadają i chce za wszelką cenę pisać wszystkim, nie przestrzegając ustalonych reguł - to taka osoba ma dwie możliwości:

1 - założyć swój własny blog - gdzie można dowolnie się wypowiadać na każdy temat, można nawet prowadzić z samym sobą dyskusję wcinając się sobie we własne wypowiedzi - a tu na forum ograniczyć się do przeglądania(lub też nie) interesujących tematów - dając upust sobie na blogu.

2 - nie odwiedzać tego forum

Nie widzę trzeciej możliwości. Jeśli idziesz do kogoś do domu i np. domownicy proszą o nie palenie w domu i nie przeklinanie - to następnym razem albo do takiej osoby się nie przychodzisz(skoro koniecznie musisz palić i przeklinać) - albo dostosowujesz się do panujących u niej zasad. To proste i zrozumiałe, prawda?

Tak jak napisałem - NIE MA PRZYMUSU KORZYSTANIA Z UDOGODNIEŃ ZWIĄZANYCH Z MODYFIKACJAMI TEGO SERWISU. Natomiast nie widze powodu aby z każdej poczynionej zmiany się tłumaczyć - to chyba także jest oczywiste.

Cieszę się że nie spotkałem się z zarzutem, że tworząc mapę użytkowników celowo zbieram informacje o ich miejscu zamieszkania - celem np. osobistego ich odwiedzenia i prowadzenia sprzedaży obwoźnej... Naprawdę już się o to bałem..

Dlatego po raz ostatni piszę(szkoda że w tym wątku) - słucham uważnie tego co mówicie na forum, wyciągam z tego wnioski i ukierunkowuje swoje działania - ale nie zamierzam się z nich tłumaczyć.

I jeśli traktujesz to jako pouczenie - trudno, niech tak to zostanie, choć ja to widzę zupełnie inaczej - patrz wyżej.

pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.