Skocz do zawartości
Jacek_Lublin

Czarny piach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy ktoś już ma w zbiorniku więc opiszę swoje pierwsze wrażenia:

1. Niesamowicie podkreśla kolory to nie to co przy białym piasku

2.Efekt zaciemnienia na dnie jest niesamowity przy actnice

3.Nie da się tego opisać (gdyby tylko olek wyzdrowiał to dał bym fotki)

Teraz już wiem że nie ma żadnego porównania z białym szkoda że w Zabrzu mieli ostatni worek (bo wysypałem swój na biały i się trochę pomieszał )ale jak tylko gdzieś znajdę to dosypię i postaram się dać fotki na świeżo :)

PS Olek zdrowiej bo mi się piasek całkiem wymiesza :banghead


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie zastanawialem nad czarnym, ale na gore polecial samoa pink. Dawaj fotki, moze 2-3 worki czanego sie dosypie:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym małym też daję czarny:D

Wpadnę jutro koło południa może u Ciebie się wyleczę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam - proszę nie rzucać niczym :) - czarny grys, bodajże bazaltowy,i wygląda fajnie. Początkowo miałem biały żwir koralowy, ale zaczęły robić się glony, więc szybko wyleciał - następnie przez prawie rok miałem gołą szybę; ale raz że mi się opatrzyła, dwa że pokryła się w międzyczasie jakimiś nieładnymi glonami - trzeba było zakryć. Wybór padł na żywy piach. Niestety, po dodaniu piachu wylazło cyjano, no i kwestię estetyki szlag trafił :D zamiast ładnego białego piaseczku miałem bordowe połacie syfu :D. Ponieważ byłem już na etapie "a ch... z tym akwarium" :D wwaliłem ten żwirek, bo akurat był w piwnicy. Ładnie się kontrastuje z koralami. Cyjano się co prawda nie pozbyłem, ale za to mniej go widać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek pamiętaj o aparacie bo telefonem to coś mi nie bardzo wychodzi :cursin

A co do wyzdrowienia to na pewno się wyleczysz u mnie ale z białego piachu :)

P.S.Olek jak tobie jest tylko połowa potrzebna to ja wezmę resztę , bo myślę że 4 kilo mi wystarczy.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZenonPL :

U siebie mam - proszę nie rzucać niczym :) - czarny grys, bodajże bazaltowy,i wygląda fajnie. Początkowo miałem biały żwir koralowy, ale zaczęły robić się glony, więc szybko wyleciał - następnie przez prawie rok miałem gołą szybę; ale raz że mi się opatrzyła, dwa że pokryła się w międzyczasie jakimiś nieładnymi glonami - trzeba było zakryć. Wybór padł na żywy piach. Niestety, po dodaniu piachu wylazło cyjano, no i kwestię estetyki szlag trafił :D zamiast ładnego białego piaseczku miałem bordowe połacie syfu :D. Ponieważ byłem już na etapie "a ch... z tym akwarium" :D wwaliłem ten żwirek, bo akurat był w piwnicy. Ładnie się kontrastuje z koralami. Cyjano się co prawda nie pozbyłem, ale za to mniej go widać :D

Mi nie chodzi o żwirek tylko o żywy piasek dał bym link ale w nano-reefie nie ma a z innego sklepu chyba nie mogę :D


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta fotka nie oddaję tego lekko mrocznego klimatu :)


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki piach, w sumpie co prawda, ale chętnie bym zaaranżował na nim akwa bo wygląda naprawdę fajnie - choć nie mogę powiedzieć, że ma jakąś super przewagę nad białym, jest poprostu inny i mniej oklepany.

Z ciekawostek to ja w swoim czarnym piachu znajdowałem kawałki róznych drewienek więc chyba faktycznie jest to piach z jakiejś plaży jak to by z nazwy wynikało (black beach natures ocean live sand) :)


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak tak cos takiego wygada na zywo? Czarny piach czarne tlo, moze sprobuje u siebie?

Z niecierpliwoscia czekam na fotki.

Na razie znalazem to http://images.google.co.uk/images?hl=en&q=black+sand&um=1&ie=UTF-8&ei=XMTCSZ_FPNSyjAe1lvyPCw&sa=X&oi=image_result_g


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ja tak robię w małym, będę starał się ulepszyć kolorki + właśnie czarny piach i tło dla kontrastu:).

Swoją drogą taki czarny piach przy rafie widziałem w naturze w lutym na Wyspach Zielonego Przylądka, tam wulkan chyba wybuchł i w ogóle są czarne plaże miejscami, szczególnie przy takiej zatoce gdzie podobno się zbierają rekiny w każdym razie fajnie się śmiga quadem po czarnym piachu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie wkleilem ciemno gratnatowe tlo (dark sea blue z ORACALA) wlasnei w celu podkreslenia kolorow jasnych zwierzatek. woda sie wlasnie nalewa do nowego baniaka, a zastanawiam sie nad piachem....

ciekawe jak ten czarny pochlania swiatlo i czy sie mocniej nagrzewa?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest pod wodą to nie moze sie nagzrzać bardziej miż temperatura wody. Natomiast pochłanianie światła w porównaniu z białym może być istotne.

Zdjęcia zdjeciami, jaki kolor ma tem czarny piach? szary, ciemno szary? bo własnie na dokach wyglada jak średnio szary


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go wyciągasz z paczki w normalnym świetle to jest faktycznie czarny, natomiast już oświetlony w akwa jest taki "grafitowy/ciemno szary" także troszkę swiatła odbija. Poza tym składa się z drobin o różnym stopniu "czarności" :)


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarny LS pieknie wyglada w pico i nano rafkach :-) a z koralami pod niebieskim swiatlem - bajka

Mam w pico rafce ....


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smithpl wstawiłbyś zdjęcia tej pico rafki z różnym oświetleniem ,Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mam jedno pytanie do posiadaczy czarnego piachu.

Czy na czarnym piasku widac jakies refleksy? Obecnie mam dwie ostre niebieskie diody, kiedy gasnie swiatlo i w pokoju panuje calkowita ciemnosc, akwarium z bialym piaskiem wyglada rewelacyjnie.

Smithpl jakas szansa na fotki?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

hmmmmm sam się zastanawiałem nad czarnym ale zawsze

wydawało mi się że to nie tak ale może macie rację jak się nie zobaczy

to nie uwierzy chyba spróbuję :(

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś różowy? Widziałem w którymś sklepie i się zastanawiam jak to będzie wyglądało.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl

a co myślisz jak bym zastosował w akwa 200 x 60 60 ?

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie sprawiłem czarny piach

czarny to on nie jest >> raczej popielaty i jest w nim trochę białych ziarenek

Ale wygląda super >> przynajmniej mi się podoba


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA s starym miałem biały, teraz w nowym mam czarny ( jak napisał Kondzior - czarny nie jest ) ale IMO jest fajniejszy i lepiej podkreśla kolory.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.