Skocz do zawartości
SkoczekPL

[400l]Moje nowe - SkoczekPl

Rekomendowane odpowiedzi

z tym jeżowcem to beka :) ale jacuzzi masz niezłe :) powodzenia

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :)

ps. Też mam takiego jeżowca, bardzo pożyteczny poza tym że sprawdza, czy dobrze przykleiłem korale


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta opcja z wanną! Możesz teraz nurkować w rafie ile zechcesz! :)


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję przeprowadzki i przygody z CERAMIKĄ. Kolejność dowolna :) Chwal się jak Ci system od nowa startuje :)

ps. witaj w coraz szerszym gronie zadowolonych z Ceramiki "mistrza od ceramiki" że tak Cie zacytuje sprzed roku :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co udało się wszystko z ta przeprowadzką?


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, ale ryby jeszcze w wannie :)

Dziś kończę hydraulikę - niestety starej nie uratowałem bo musiałem ją ciąć brzeszczotem. W tym miejscu serdecznie dziękuje Rafałowi za przysłanie super expresem nowym przelotów, kolanek itp.

Jutro ryby i skała wylądują w baniaku :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam akwarium??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od przeprowadzki troszkę minęło, wszytko ma się dobrze. Oczywiście gdzieś już tam pisałem że połowa życia poszła na wieczną rafę podczas przeprowadzki...

W tym miesiącu mam nadzieję że skończę układać skałę ( robię to od pół roku i cały czas coś nie tak :)).

W sumie zastanawiam się nad całkowita wymianą skały, bo podczas wiercenia otworów pod rurki odkryłem że niektóre kawałki to beton! Połamałem dwa wiertła i dwie narzynki.

Skała jest z dwóch różnych sklepów i kilka kg jest od prywatnych osób - także wątku dalej nie będę rozwijał. W każdym razie zalecam uwagę kupując płaskie kawałki lub kawałki niemalże jednolite.

Po przeprowadzce z "bobem budowniczym" zrobiliśmy zabudowę. Koszt materiałów (drewno, lakier, piwo i sok jupik) około 1200 zł. Firmy meblarskie chciały od 3900 do 7000 zl :)

obudowa1.JPG

obudowa3.JPG

obudowa2.JPG

malowanie.JPG

Oczywiście wszytko jet pomalowane w tym samym kolorze.

Efekt końcowy w skali od 1-10........ dla mnie 8 ale jak na informatyka to wielki sukces :)

I kilka korali:

zoa.JPG

zoa1.JPG

wezowidlo.JPG

trawa.JPG

zebrasoma.JPG

ryby.JPG

mozg.JPG

krak.JPG

korale.JPG

kor.JPG

grzybek.JPG


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal no ladnie to wszystko wyglada teraz potzreba czasu zanim wszystko ladnie zacznie rosnac,jak na informatyka to obudowa wyszla cakiem przyzwoicie.

pozdrawiam grzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są te Babeczki - zdziwione jakieś czy co?

A wiem pewnie dojrzały futrzaka za szybą :)

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki update.

W ostatni weekend w końcu wymieniłem piasek. Babki już nie ma, ale jeden z "nemowatych" ma teraz jakiegoś zajoba i kopie doły ogonem. Wrrr - niedługo pojawi się na Targowisku.

Wczoraj też małża postanowiła zeskoczyć ze skały i posiedzieć na piasku... dziś powróci na LR

Zdjęcia.... brakuje jeszcze troszkę ręki, ale już prawie okiełznałem opcję "M" w Nikonie, dziś postaram się bardziej :p

fish.jpg

koral.jpg

mar12011.jpg

mar22011.jpg

mar32011.jpg

W ten weekend jeszcze będzie lekkie przemeblowanie + łapanie "pomidora" bo z tym piachem to przegina.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem dwa pomidory i jeden kopal w piachu niemiłosiernie,dostal eksmisje.

A rybke zlapalem na haczyk ochotkowy i lasonogi.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten większy dostał takiej głupawki i kopie dziury jak oszalały.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe Rafał u mnie salarias szaleje w ten sposób jak żarełka za mało podam a jest gruby jak beczka .:p


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale jak tam akwarium ? działa jeszcze?? :whistle:


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest w trakcie rozbiórki.... long storyyyy. Tymczasowo stawiam mniejsze w pracy a potem znacznie większe :)

Niedługo założę odpowiednie tematy.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy to większe i jakie szkiełko?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, w pracy na razie odpalam Reefmaxa a po nowym roku coś około 1000L :blushing: ale ale na spokojnie. Wszystko niebawem ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no.

Piękny litraż

Taki to już na prawdę na spoko.

Ale Tobie nie może się nie udać.

Trzymam kciuki za projekt.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic mi nie zostaje jak czekac na nowy wątek :thumbup:


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman, w pracy na razie odpalam Reefmaxa a po nowym roku coś około 1000L :blushing: ale ale na spokojnie. Wszystko niebawem ;)

He,he Skoczek bedzie mial porzadny baniaczek,oczywiscie mam na mysli Reefmaxa :p:D

Tapniete z notka.

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.