Skocz do zawartości
Jacek_Lublin

3 metry w ścianie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym postawić 3 metrowy zbiornik ,a dokładnie wbudować go w ścianie między pokojami wymiary jakie by mi odpowiadały to 300x25x45 czyli jakieś 330 litrów ,może ktoś ma coś takiego lub podobnego bo ja nie mogę nic znaleźć w sieci.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę za ciasno będzie dla ryb chyba. Rozumiem że 25 cm to głębokość a nie wysokość. Ciężko będzie ustawić skały i korale.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad cyrkulacją w takim projekcie.... chyba zewnętrzna na nawicertach w dnie w środkowej części, bo nie mam pomysłu na pompy w dwóch końcach.

Ze skałą problem tak jak pisał przedmówca, miałem 33 szerokości i ciężko się ustawia skałę nie mówiąc o ustawianiu zwierzaków na niej. Można pokusić się o ceramikę na zamówienie do całego akwa w której ukryta została by cyrkulacja.

Pozdrawiam


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plany fajne, jednak troche wąskie. Sam myślałem o czymś takim tylko że szerszym.

Z jednej strony akwarium równa ze ścianią a z drugiej mialem dwie opcje:

- dostawienie ścianki z regipsu

- zabudowa meblowa np: szafa z drzwiami przesuwanymi pod akwarium a nad jakieś pólki.

Wszystko zależy co będzie w obu pomieszczeniach, no i tez sobie nie wyobrażam cyrkulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie w morskim istotna jest glebia, a tej nie bedzie, nie mowiac uz o tym ze w akwa 25cm moja gorgonia opierala by sie o przednia i tylna szybe,

Ogolnie projekt super ale zrob chociaz 50cm glebokosci...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cyrkulacji to mam zamiar dac hydraulikę nad akwarium i rozgałęzić ją na 6 wylotów pompa główną będzie miała jakieś 6500 l/h powinno wystarczyć ,co do skały to raczej myślałem o ceramice a za oświetlenie mam zamiar dać 4 x 80w po dwie świetlówki na każdej ścianie akwarium będzie wystawało po jakieś 10 cm z każdej strony ściany.Sump będzie oddalony od akwa jakieś 2 metry ,ale na razie to tylko plany zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce ,jak policzę pierwsze koszty to zobaczę może zrobię 4 metry :clowning

smithpl :

Ogolnie projekt super ale zrób chociaż 50cm głębokości...

Nie mogę bo będzie za bardzo wystawało z obu stron.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czym problem w ustawieniu skaly. Z zalozenia juz widac ze tu nie bedzie zadnego USTAWIANIA. Mysle ze przy tej szerokosci wchodzi w gre jedynie rozstawienie pojedynczych bryl skaly posrodku na dlugosci 3 metrow. No co najwyzej oparcie dwoch czy trzec kamieni o siebie. Lepsza bylaby rzeczywiscie ceramika i to ''szyta na miare'' Mysle ze takie akwa moze wygladac efektownie. I do tego ile miejsca na rozpedzenie sie dla ryb.:clowning


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie będzie układania skały bo jak pisałem będzie ceramika według mojego projektu ,ryb też tam nie będzie chyba że jakieś babki z tego zbiornika co mam ,korale też nie będą opierać się o szyby bo w akwarium będą tylko zoa i glony ,całość ma by dla koników przynajmniej na razie taki mam plan.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAcu szalejesz :clowning


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek na takiej długości - może będziemy robili wyścigi vel "Wielka Pardubicka" tylko nazwiemy "wielka lubelska" :clowning


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał to na razie są tylko plany zobaczę jaką cenę Olek wytarguje w warszawie za akwarium ,potem postaram się policzyć resztę i zobaczymy myślę że powinno się udać.Asia jakoś się nie opierała usłyszałem tylko "skąd ci się to bierze ,przyśniło ci się ? " więc Żonę praktycznie mam już z głowy,pozostaje kwestia wyliczeń i jak coś to sprzedaży tego 150cm.

A szerokość jednak będzie 30 cm ,ceramika będzie raczej nisko poza trzema takimi jakby nie równomiernymi palami które obsadzę zoa.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stadnina, to może być i taka szerokość, chociaż oczywiście im większa głębia tym lepiej ..... a nóż się odwidzi konikarium i co wówczas ? Jak wszyscy wiemy plany się zmieniają ...... z czasem ;]

Pozdrawiam Marcin Kloc


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby tak poszalec i jakas lawice malych rybek zapodac...

te 3 metry i "lawica" robilyby wrazenie...:goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pooh :

Jakby tak poszaleć i jakaś ławice małych rybek zapodać...

te 3 metry i "ławica" robiłyby wrażenie...:goofy

Nie bardzo bo by wszystko konikom zjadały :)

Cenę zbiornika już znam teraz tylko reszta :(


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, "sie wie", ja sugerowalem zamiast konikow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taką ściankę, bardzo fajna sprawa, tylko chyba była wyższa, tak na oko oceniam na 65 - 70cm.

Pomysł z pastwiskiem dla koni SUUUPER :goofy trzymam kciuki.

Dysze do cyrkulacji to jest dobra sprawa, ale przy tak wąskim baniaczku rury zasilające mogą przeszkadzać w oświetleniu. Dałbym rury powyżej lamp a tylko cieńsze piony do dysz.

PS. Jeśli ściana jest murowana tradycyjnie, to może mieć nawet 29cm grubości, tyle że odejdzie grubość szyby, czyli w środku i tak 25. Ale przy dobrym pomyśle na ceramikę będzie zajefajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei czekam na efekt pomysł bardzo nowatorski ta mała głębokość

nudzi zgrozę ale za to jaki efekt !!!


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAcek, a ja CI radzę zostań przy tym co masz. Akfa nowe, większe - wszytko zaczyna się rozwijać. Daj mu czas, kup sobie brom na wstrzymanie :goofy, a na pewno będzie bardziej oko cieszyć niż bada ogierów.

Zresztą w nim też możesz konie trzymać........


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał na razie zostaje przy starym .

Ale już zbieram na nowa tak żeby tego nie ruszyć ,zrobię stelaż szafkę i sump i postawie na niej telewizor ,a jak skompletuje cały sprzęt to wtedy zamówię akwa i ceramikę i prace pójdą z górki.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek_Lublin nie powiem, żebyś zwalniał, bo słysząc to dookoła idzie się dopiero naprawdę załamać, jak masz pomysła, i "widzisz" tą ściankę, to na swoje tępo ale nie odpuszczaj. Z niczego nie rezygnuj, rób po prostu swoje.

Te 45cm wysokości, to nie za mało będzie ? ja bym spróbował na ile ręką da się sięgnąć i takie robić, ale to tylko taka moja sugestia. Jak szaleć to szaleć, a za 2 lata jakby się jednak okazało że "kurcze mogłoby być większe, to co wtedy ? znowu kucie i demolka w domu ? Rób największe jakie zmieścisz z czasem nie będzie wątpliwości, że mogło być takie to a takie. Znasz się na morszczyźnie, więc dasz rady na luzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek uciekaj do swojego posta i tu nie mieszaj Jackowi :goofy


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SkoczekPL Brom to działa dopiero po 50ciu latach na emeryturze już, nie słyszałeś o tym :goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.