Skocz do zawartości
jacekkudla

[960l] - relacja z zakładania - jacekkudla

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zaczyna się proces dojżewania bo zauważyłem w kilku miejscach na piasku jak i na ceramice trochę nalotu brązowego puszczającego bąbelki...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z zywa skala ?

Wszedzie znajduje info, ze powinno byc 20-25% pojemnosci baniaka a tutaj ceramika + raptem 15 kg skaly w sumpie ...


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramika docelowo też będzie pełniła rolę filtratora tylko muszą ją zasiedlić odpowiednie bakterie... A co do tych 20-25% to chyba stare pomysły na baniak są, teraz coraz więcej baniaków jest nie tak mocno zagruzowanych... Ale dyskusja ta dzieli ludzi jak to w kawarystyce morskiej już jest :googleye


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wydaje mi się że 20-25% to za dużo i jak Jacek napisał chyba coraz więcej ludzi z tak dużej ilości skały rezygnuje.

jacekkudla - czekamy na więcej fotek, oby wszystko poszło jak po maśle z dojrzewaniem :googleye


zlikwidowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się poważniejszy atak brązowego nalotu... troszkę zmieniłem ustawienie cyrkulacji ale d okilku miejsc i tak nie chce dotrzeć... Co radzicie dalej robić?


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam ale z tego co czytalem to 2 pompy cyrkulacyjne na takieg kolosa to chyba troszke malo, mam racje ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pdz :

Ja sie nie znam ale z tego co czytalem to 2 pompy cyrkulacyjne na takieg kolosa to chyba troszke malo, mam racje ?

Nie liczy się ilość a wydajność. Jak widzisz Jacek ma dwie pompy Tunze 6201 o wydajności od 5.000 do 20.000 litrów na godzinę. Do tego 3.500 z obiegówki i w sumie masz 43.500 l/h a to sporo.

Jacku akwarium prezentuje się z tą ceramiką bajecznie :) moje uznanie. Z niecierpliwością czekam, aż w akwa pojawi się pierwsze życie i zdasz nam z tego zdjęciową relację :)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś troszkę odpuściły placki brązowe, natomiast woda zmętniała troszkę... Pierwsze życie czyli ekipa czyszcząca najprawdopodobniej pojawi się na początku przyszłego tygodnia tj 3 tyg od zalania baniaczka...

A co do cyrkulacji to są jedne z najmocniejszych pomp cyrkulacyjnych i naprawdę nieźle dają czadu w baniaku... Proelm pewnie będzie tylko z tym jak je optymalnei ustawić... w najgorszym wypadku wspomoge się jakąś dodatkową mniejszą pompą tunze... ale to czas pokaże... póki co mam cyrkulacje na poziomie 40krotności baniaka a to podobno całkiem przyzwoity poziom...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem nie znam sie na tym ale czy nie lepiej zamiast 2 wydajnych pomp daj 4 mniej wydajne ?

Cyrkulacja bedzie na tym samym poziomie ale lepiej rozlozona.

Wydajnosc swoja droga ale jak zalozysz wylot obiegowki i obie cyrkulacyjne na jednym koncu akwa to bedzie kociol a na drugim koncu prawie zadnej cyrkulacji.

Pozaym czytalem, ze sa rozne ompy, z wezszymi i szerszymi wylotami, wiec to sie takze przeklada na obszar dzialania.

Jakby nie bylo to prawie 1000 litrow ...

Akwarium wyglada super :)


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wielkosci akwa i przy koralach sps,jesli zamierzasz takie trzymac,to cyrkulacja 40x objetosc akwarium,to zadna rewelka,a moim zdaniem slabizna.Sam mam 15,5tys na 190l i specjalnie nie widze zeby to byla jakos za duzo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze że to jest już koniec z cyrkulacją... Napewno na początek starczy później w zależności od potrzeb dumałem by dołożyć waveboxa albo dołoże jeszcze 2 mniejsze pompy o wydajności 8-12 tys....

Póki co zamontowałem te po skosach troszkę więc się spotyka strumień na środku baniaka ale bocznie dodatkowo są ustawione na profiluxie na cykl co 3 sekundy 40-100%...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wavebox to dobry pomysł.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie bujać:) Zanim kupisz gotowego Wavebox'a zastanów się czy nie lepiej samemu go złożyć ( http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?threadid=1411393 )


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że może mi talentu zbraknąć by wykonać samemu takiego waveboxa....

Dziś, po około 2 tygodniach od zalania, jade zakupić ekipe sprzątającą startową czyli:

1. 3-4 wężowidła

2. 8 Turbo ślimaków

3. 8 ślimaków z innej beczki (w zależności co tam będzie)

4. 1 rozgwiazda piaskowa

5. 10 krabów pustelników szarych lub czarnych


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wczoraj i wpuściłem:

1. 2 rozgwiazdy piaskowe

2. 9 pustelników

3. 8 turbo ślimaków

4. 2 krewetki czyszczące.

Czekam na dostawe by dokupić kilka Strombusów oraz 3-4 wężowidła...

O poranku czasu zbyt wiele nie miałem ale wydaje mi się że jedna z krewetek nie miewa się najlepiej, jakoś dziwnie ją targało po podłożu... Czyżby w baniaczku coś nie tak...? Później musze machnąć testy....


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pustelniki to dobry zakup, potem będziesz tego raczej żałował-uwielbiają rzucać koralami:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem czarne/szare jak tam je zwał, podobno mniej upierdliwe od kolorowych typu niebieskie/czerwone...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach są w stanie powiedzieć wszystko, żebyś coś kupił:) Ale może będziesz miał szczęście:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to opinia sprzedawcy lecz kolegi akwarysty... Jak będą zbyt upierdliwe to się spróbuje je wyłapać....


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Artur160 idź do tych niedobrych sprzedawców i się spytaj o klej do korali podobno dobry wynalazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek a coś Ty taki spięty ?:) dopiero co z wypoczynku wrócił i już taki spięty ? :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem zbyt długo w Urzędzie :-)

Zadzwonię wieczorkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać nie służy Ci siedzenie, rusz dupsko w takim razie :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olek :

@Artur160 idź do tych niedobrych sprzedawców i się spytaj o klej do korali podobno dobry wynalazek.

Ale o co Ci chodzi? To, że korale mam na piachu to wina ustawienia pomopy. Zupełnie nie rozumiem sensu Twojej wypowiedzi i poco zaśmiecasz wątek kolegi??


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.