Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter

Rekomendowane odpowiedzi

Mufti, no to zrobiłem tak jak napisałeś... Do ARMa podłączyłem 4 razy HQi (2x250W +2x150W) i do tego 2 grzałki po 300W. Listwę podłączyłem pod bezpiecznik B6A. Powinno być okej, jutro konfigurowanie.

A co do projektu, odezwę się na maila :)

PS. Na przyszłość, pomyśl o jakimś sensownym mocowaniu obu urządzeń, moja wersja ma dziurkę na śrubkę czy gwozdzik.. ale to nieporozumienie :) Ja zamontowałem oba urządzenia na płaskowniku i podkleiłem taśmą ale to i tak lipa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Możesz odkręcić górne wkręty spod nóżek w obu komputerach i przepuści dłuższe przez listwę, przykręcając na płasko oba komputery do tej listwy. Będzie solidniej, bez podklejania.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę temat.

Mierzy ktoś parametry CA,KH,MG,NO3, PO4 za pomocą ARX ?. Jeżeli tak to jak to można porównać do testów kropelkowych np salifierta. Jakie macie inne spostrzeżenia co do arx.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taras super , ale zajęło mi to 3 miesiące na doprowadzeniu do stanu końcowego nawet mam cam podłączony drobne przeróbki i wymiana paru elementów i dodanie nowych z 2 zrobiłem jedną puszkę .

Teraz kończę aplikacje i bene kontrolować zbiornik z dowolnego miejsca na ziemi .

Troszkę wolnego czasu i polak potrafi :thumbsup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taras super , ale zajęło mi to 3 miesiące na doprowadzeniu do stanu końcowego nawet mam cam podłączony drobne przeróbki i wymiana paru elementów i dodanie nowych z 2 zrobiłem jedną puszkę .

Teraz kończę aplikacje i bene kontrolować zbiornik z dowolnego miejsca na ziemi .

Troszkę wolnego czasu i polak potrafi :thumbsup: .

Pogratulować!

:thumbsup:

Gdybyś potrzebował coś do transmisji danych, to możesz do mnie zapukać na priv. Zastosowałem bowiem uniwersalny protokół MODBUS, na podłożu TCP. Czyli jak już masz połączenie socket pomiędzy ARX i zewn. urządzeniem (PC/Mac/iOS/Andro), to możesz strzelić własną apkę. Kilka komend Modbus wystarcza do odczytu danych. Transmisja oczywiście posiada sumę CRC wg standardu Modbus x16.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taras super , ale zajęło mi to 3 miesiące na doprowadzeniu do stanu końcowego nawet mam cam podłączony drobne przeróbki i wymiana paru elementów i dodanie nowych z 2 zrobiłem jedną puszkę .

Teraz kończę aplikacje i bene kontrolować zbiornik z dowolnego miejsca na ziemi .

Troszkę wolnego czasu i polak potrafi :thumbsup: .

Czy mam przez to rozumieć że działają Ci poprawnie i stabilnie pomiary parametrów o których wspominał Kolega:

Mierzy ktoś parametry CA,KH,MG,NO3, PO4 za pomocą ARX ?.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ pewnie, że tak :)

O zasadzie pomiaru pisałem ponad rok temu chyba. Jest to zawarte m.in. w instrukcji obsługi do ARX (pierwszy manual) dostępnej nma stronie www.aquareefmeter.com.

Zakres pomiarowy ustala się testami kropelkowymi (min i max), natomiast dokładność pomiarowa jest już od dawna ustalona i ustala ją przyjęta podziałka:

- NO3 - co 1 mg/l

- PO4 - co 0,01 mg/l

- Ca - co 1 mg/l

- Mg - co 1 mg/l

- KH - co 1 dKH (dokładność będzie niebawem zwiększona do 0,1 dKH)

Zakres pomiarowy Ca i Mg jest ustalany od dołu dla min. wartości zawartości w wodzie oraz od góry dla faktycznej zawartości w wodzie. Te 2 pomiary będą jeszcze niebawem zmodyf8ikowane software'owo.

Odczyt z mojego zbiornika przed chwilą. Przyczyna solidnego zaglonienia szyb jest widoczna na odczycie :D :

post-8019-0-41097300-1464542540_thumb.jpg

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miło, mm nadzieję że bezbłędnie i poprawnie będzie działało. Szkoda że w "ferworze walki" nie udało się usunąć w już wypuszczonych modelach problemu "nocnego mrugania" (akwarium stoi w pokoju, gdzie Syn śpi). Na szczęście mam stare sterowniki, które wrócą po restarcie zbiornika.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.