Skocz do zawartości
Szymon

Szymon, nowy baniak

Rekomendowane odpowiedzi

@Szymon - Baniak super. I to nie jest przesadne kadzenie. Akwarium jak piszesz ma kilka m-cy a wygląda lepiej od niejednego które ma kilka lat.

Poprzedni zbiornik, mistrzostwo aranżacji. Wiem co mówię bo nieskromnie powiem, że zjadłem na tym zęby. Zrobić bardzo dobrą aranżacją w roślinnym jest sztuką ale zrobić to samo w morskim jest sztuką do kwadratu. Dlatego właśnie skończyłem z roślinnymi zbiornikami aby zacząć coś nowego. Twój poprzedni baniak można stawiać za wzór w kategorii morskich zbiorników krajobrazowych. I to jest moim zdaniem przyszłość w aranżacji morszczyzny. W każdym bądź razie będę się starał przenieść zasady aranżacji zbiorników roślinnych na swoje morskie akwarium.

PS. Próbowałeś stosować bakterie Microbe-Lift zamiast Cycle?

PS2 Powodzenia w łowieniu troci. U nas jak pewnie wiesz wydarzyła się ogromna katastrofa ekologiczna. Praktycznie w całym Bugu wraz z dopływami padło niemalże 100% ryb. Przez ładnych kilka lat nie będzie po co jeździć na ryby nad Bug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem o Bugu - katastrofa z decyzji jakiegos idioty. Wczoraj bylem na Martwej Wisle, padlo kilka ladnych sandaczy, na letniej troci bylem kilkanascie razy w tym roku ale jak to zwykle bywa - jedno branie i rozgieta kotwica, rybe widzialem - oceniam na 8-9kg:) Lokomotywa na kiju, a najlepsze jest to, ze w rzeczce 4m szerokosci;)

Aranzacja w morskim to nieodkryty lad, bede popieral z calego serca kazdego, kto podejmie sie aranzacji przedewszystkim. Pozdrowki


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jeszcze odnośnie Ballinga. Pisałeś, że stosujesz go w wersji podstawowej. A mikro to w dalszym ciągu ABC Grotecha, tak jak widać na zdjęciach starego akwarium? Czy może coś innego.

PS. Ja się z musu zajmę pstrągiem na mazowszu skoro mi Bug zatruto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

balling podstawowy trzy - skladnikowy, poza tym nic narazie, musze to wszystko wyprowadzic, potem zacznie sie "rzezbienie".

Wczoraj dopadlem pasiaka - 42cm, 1,2kg, moj osobisty rekordzik:) podaj nr. tel. wysle fotke;)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon wstaw fotki ceramiki bez korali, plis:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne - popieram minimalizm i brak gruzu w akwa. Sam mam skały w granicach rozsądku (100kg na 550L) i nigdy nie byłem zwolennikiem gruzowiska.

Fajne czyste akwa. Moje trochę jest zapuszczone przez apitasie i sam się zastanawiam nad wywaleniem skały i zrobienie wszystkiego od nowa.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale smk nie boisz sie ze za jakis czas wszystko wroci do obecnego stanu? Nie lepiej zamiast stresowac zwierzaki przeprowadzkami, czyszczeniem itd wpuscic "cos" co wyzre aiptasie?

@sorry Szymon za offtop


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LiZaRd :

baniak swietny!

ulozenie skaly, kolory i obsada, wolna przestrzen, wszystko jest wg. mnie idealne! to bedzie z pewnoscia nowy TOTM

Mi też się akwa bardzo podoba ale konstrukcja nie jest ze skały :googleye

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

"dopalacz" to bakterie uzupelniajace, jeszcze tego nie dostalem i nie stosowalem, wiec niewiele moge powiedziec, cycle natomiast leje sporo - raz dziennie z butelki po porzadnym "łyku", poza tym raz na kilka dni po kilka "łyków":p Na szczescie nie mozna tego przedawkowac, wiec wydaje mi sie, ze im wiecej, tym lepiej - zlaszcza przy takim systemie jak moj (system Szymonreef;)) Pozdrowki

czy juz zacząłeś stosowac ten dopalacz? możesz się pochwalić co to i co jest warte?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie moge sie pochwalic bo to do mnie nie dojechalo. mniejsza z tym. obecnie leci prodibio w malych dawkach plus cycle hagena w duzych "gulach".pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon jak robisz fotke, ze masz takie tlo niedoswietlone? ile jest u Ciebie cm od ostatniej swietlowki do tylnej szyby?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wie dokladnie, na oko kilka cm. Ostatnia jest niebieska a przedostatnia aktyniczna


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc stary :D Dobrze ze sobie dales spokoj w koncu z tym zeo :D Baniak sliczny, oby kolejne TOTM za pare latek :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gratulacje za kolejną aranżację akwarium, widok przyjazny dla oka, warto poczekać na rozrost korali to będzie co podziwiać. Osobiście polecam przy dojżewaniu i świeżych systemach Hagena i tylko hagena, razi mnie trochę ta ceramika, ale z Twoim doświadczeniem myśle że nie będzie problemu. Dokładnie śledzę ten wątek bo przymierzam się do "3 epizodu" a że trochę wypadłem z obiegu to czytam i słucham. Faktycznie natury nie można odtworzyć widziałem na własne oczy rafe ale może ba nawet powinnyśmy się na niej wzorować, dletego trochę razi mnie ta ceramika. Po już dwóch akwariumach wyrobiłem sobie zdanie że im bliżej natury im maksymalne uproszczenia w zakładaniu zbiornika tym mniejsze kłopty w prowadzeniu i ubsłudze.Powodzenia.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam przy nowych systemach bakterie zeovitu nie mialem po ich uzyciu po starcie baniaka nawet grama glonu. Akwarium super. Trzymaj Szymon taka klase dalej!!.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za mile slowa. Sytuacja opanowana - na ceramice ani grama nalotu, to samo na piasku - redox 420, pH stabilne, koraliki rosna, moze jeszcze nie tak wybarwione jakbym chcial, ale to dopiero poczatek. Wkrotce nowe fotki. Pozdrawiam

p.s. nie ma jak Cycle Hagena - najlepszy preparat bakteryjny do klasycznych systemow, o ile moj mozna nazwac klasycznym


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon ale powiedz system dopiero doszedł do siebie jak dałes skałe do sumpa.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, zbiornik ładny ale stary baniaczek mi osobiście bardziej się podobał.

Pozdrawiam i powodzenia


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

dzieki wszystkim za mile slowa. Sytuacja opanowana - na ceramice ani grama nalotu, to samo na piasku - redox 420, pH stabilne, koraliki rosna, moze jeszcze nie tak wybarwione jakbym chcial, ale to dopiero poczatek. Wkrotce nowe fotki. Pozdrawiam

p.s. nie ma jak Cycle Hagena - najlepszy preparat bakteryjny do klasycznych systemow, o ile moj mozna nazwac klasycznym

Szymon jakies zdjecia w planach? :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym odkopal ten watek. Tym bardziej w swietle tematu o ceramice Balona.

Szymon, i jak tam zbiornik? I na jakies ceramice ?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem w watku o ceramice, Szymon czeka na zywa skale. Dlatego delikatnie zapytalem o jakis update w poprzednim poscie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak Szymon czeka na wymianę na LR to jak dla mnie gwóźdź do trumny ceramiki :-)

( sie tyle sprzeczaliśmy i chciał mieć mega sterylnie - więc skoro wraca to jest coś na rzeczy )


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Zamiast spekulowac wolalbym poczekac na opinie samego uzytkownika

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.