Skocz do zawartości
snocho

Akwarium rafowe trochę inaczej

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł na zrobienie akwarium rafowego w nieco inny sposób pojawił się z dwóch powodów:

1. SPS-y wyglądają najlepiej oglądane z góry.

2. Korale dostają kopa oświetlane słońcem, nawet naszym polskim :)

Zbiornik ma wymiary 300 x 160 x 50[h]cm, podstawa ma również wysokość 50cm. Szkło opti white 15mm. Komin 50x10cm z czterema otworami: 2 x zrzut 40mm i 2 x powrót 32mm.

Sump ~500l + dolewka 112l (Tunze Osmolator) zrobione z akrylu.

[t=http://nano-reef.pl/datas/thumbs/1202-ogrod.jpg]http://nano-reef.pl/datas/users/1202-ogrod.jpg[/t]

Podstawą filtracji jest odpieniacz Buble King 300 internal oraz 200kg żywej skały. Akwarium oświetla 3 x 400W HQI (żarniki Aqua Connect 14 000K) powieszone 80cm nad krawędzią akwarium. Całością kręci pompa basenowa Badu Magic 8 (sump jest jakieś 4 pod zbiornikiem), cyrkulacja 3 x Tunze Stream 6105 + Multicontroller.

[t=http://nano-reef.pl/datas/thumbs/1202-ogrod3.jpg]http://nano-reef.pl/datas/users/1202-ogrod3.jpg[/t]

Sól TM BIO-ACTIF.

Co do obsady to na bank będzie dużo SPS-ów, kilkanaście już czeka w innym akwarium. Problem i to spory mam jednak z rybami. Na początku chciałem iść na łatwiznę i wpuścić 4-5 zółtków (jeden już nawet pływa). Jednak Zebrasom jest jak naprał w akwarium piętro niżej, więc szukam czegoś innego. Na pewno muszą to być pokolce i to takie, które skutecznie zajmą się glonami. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, mogą być nawet dziwaczne bo chciałbym coś oryginalnego :)

[t=http://nano-reef.pl/datas/thumbs/1202-ogrod1.jpg]http://nano-reef.pl/datas/users/1202-ogrod1.jpg[/t]

[t=http://nano-reef.pl/datas/thumbs/1202-ogrod2.jpg]http://nano-reef.pl/datas/users/1202-ogrod2.jpg[/t]


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troche inaczej niż sie przyzwyczailiśmy.

Trochę mnie martwi kratka plastykowa pod skałami , bedzie stałym źródłem PO4 i SPS om bedzie ciężko utrzymać jasne i ładne kolorki .

Ogólnie ciekawie się zapowiada wiec prosimy o update za jakis czas :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przy tej powierzchni wody bedzie parowało :) Włóż odpowiednio przepustową membramę do RO :)

Pozatym ciekaw jestem dalszego rozwoju baniaczka :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się takie baniaczki:)

Snocho Ty naprawdę się nudzisz:D


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobaja mi sie tego typu akwaria, gdybym miał tylko miejsce w mieszkaniu tez bym zrobił taki basenik :), widze ze akwarium stoi w szklanej dobudówce , ciekaw jestem jak bedzie zimą , róznica temperatur , no chyba że wentylacja jest odpowiednia bo po tych wielkich szybach beda sie lały stumnienie wyparowanej wody, a może i nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo orginalny pomysł,super to wygląda,fajnie ze akwaryska u nas rusza do przodu,i nie są to już tylko gruzowiska;)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew

Absorbery już leżą w przygotowaniu. Kratka fantastycznie ułatwia układanie skał.

@jacekkudla

Właśnie jestem bardzo zdziwiony, że nie paruje. Od piątku wieczorem do poniedziałku z rana dolewka dolała 25l wody. Pewnie to przez dużą wilgotność powietrza w ogrodzie.

@Grzegorz Burlinski

Cały ogród jest klimatyzowany, ale boję się raczej o przegrzanie niż o wyziębienie. W zimę jeszcze nigdy nie było tam zimno, nawet wtedy klima chodzi na schładzanie.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek super ale też mnie martwi ta kratka plastikowa Pozdrawiam.


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akwarium to bedzie cos pieknego. Juz teraz wyglada niesamowicie.

Pozdrawiam i czekam na dalsze relacje

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim zestawie ryb (główni aktorzy):

Acanthurus sohal x 1,

Acanthurus fowleri x 1,

Ctenochaetus strigosus / tominiensis x 2,

Siganus magnificus x 2,

Zebrasoma flavescens x 3.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Michale :kapelusz ( Myślałem że to malawi :) )

Czy będzie można to looknąć live jak będę w wakacje w trójmieście ?

Zdrawim


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fowleri akurat są w jednym miejscu do wzięcia i z tego, co rozmawiałem to będą się pojawiały cyklicznie. O flavescens trochę się boję, czy nie jedna nie sterroryzuje reszty, może dać 5...

Drzwi Rafale zawsze (pon.-pt. 9-17 ;] ) otwarte :) więc zapraszam.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też mogę wpaćś jakoś w sierpniu?:)

A co powiesz o bamboo shark'u? do takiego akwa to akurat.


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, to ze Skoczkiem Juniorem wpdaniemy :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artur160 :

To ja też mogę wpaćś jakoś w sierpniu?:)

A co powiesz o bamboo shark'u? do takiego akwa to akurat.

To samo pomyślałem na początku :) Pięknie by się prezentował. Akwarium też bomba :) Ach żeby tak mieć miejsce i fundusze to chciałbym też takie cacko.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekin na pewno odpada. Mam z rekinami złe doświadczenia, wszystkie zdychały, nawet jeśli jadły. Poza tym szykując się na przyszłą walkę z glonami idą tam ryby, które z dużym prawdopodobieństwem będą pasły się na glonach i wymagające tylko sporadycznego dokarmiania. Rekin to jednak duże obciążenie dla systemu. Myślałem o płaszcze, ale j.w. i wyszły mi za małe plaże.

@Artur160

będziesz w Gdyni to zapraszam, godziny takie jak napisałem Rafałowi


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz jeszcze powiedzieć jakiej grubości szybki stosowałeś i czy dno jest z jednej tafli czy dzieliłeś je jakoś?

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyba 15mm, dno dzielone na 4 (na krzyż)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze czy naklejałeś jakieś paski szkła na szczeliny dna czy tylko wypełniałeś je silikonem ??


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie rewelacja :) i czekam na dalsze fotki jak juz bedzie obsada.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, oryginalne polozenie zbiornika, tylko mnie zastanawia jak zamierzasz rozwiazac cyrkulacje- falowanie na powierzchni bardzo utrudnia ogladanie z gory. Ograniczysz ruchy tafli, czy na czas wizyt bedzie wylaczana cyrkulacja?

Pomysl super, trzymam kciuki:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.