Skocz do zawartości
Kris238

Wyjazd na urlop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wyjeżdżam na 14 dniowe wczasy i nie wiem co zrobić z karmieniem ryb.Doradżcie czy polecacie jakiś karmnik automatyczny .


400 l+120 sump 70kg żywej skały i cała reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.nigdy nikomu(jesli nie akwarysta)nie pozwalaj karmic twoich zwierzat .inni nie wiedza ze przekarmiajac mozna zrobic masakre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja wyjezdzalem na wakacje to zalozylem karmik i podawal mi raz dzienie,mala porcje jakos wytrzymaly 17 dni i nic im nie bylo,teraz pytanie jeszcze jak u ciebie z dolewka wody,ja mam ze mi z osmozy podaje automatycznie


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram opinię pastadu64, niestety sprawdziłem na własnym akwarium i zdecydowanie odradzam. Lepiej przecież uczyć się na cudzych błędach; w większości przypadków scenariusz zazwyczaj jest podobny...bo rybki tak ochoczo jadły, musiały chyba być wcześniej głodzone! :banghead

P.s.

Wyjściem jest oczywiscie przygotowanie ściśle wymierzonych porcji na każdy dzień, dokładnie opisanych; wszystko zależy od tego jakim pokarmem/pokarmami karmisz.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewkę mam ale z 20 l baniaka i niewiem czy wystarczy na 16 dni bo dość szybko woda paruje przy wentylatorkach i tym cieple.A co do karmienia przez kogoś z rodziny to już na początku wykluczyłem tą możliwość.

Jaki karmnik(firma) polecacie.

Obsada

2 błazny(małe)

jednorożec

borsuk

pokolec elegantus

jakaś mała rybka która zjada wirki(nie pamiętam nazwy)


400 l+120 sump 70kg żywej skały i cała reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziasc tesciowa i po klopocie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super:clowning:playing


400 l+120 sump 70kg żywej skały i cała reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wziąć" sie mowi i pisze po polsku.

jak masz rybki co jedza suchy to bierz karmnik z allegro (taki na baterie, programowalny), ustaw na 2 razy dziennie minimalna porcje. najlepsze do karmnika sa granulki, nie platki.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dowiedziałem się,że jadę na urlop to od razu zacząłem szkolić córkę do prowadzenia akwa.Oczywiście takie ogólne,karmienie,czyszczenie odpieniacza,uzupełnienie dolewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

rodzina to podstawa .............


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aqua skalar :

P.s.

Wyjściem jest oczywiscie przygotowanie ściśle wymierzonych porcji na każdy dzień, dokładnie opisanych; wszystko zależy od tego jakim pokarmem/pokarmami karmisz.

Właśnie ja tak robię. Ten kto mi pilnuje ( np: sąsiad ) daje tylko tyle ile ma dać. Bo zostawić mu paczkę i żeby sam dzielił to nigdy w życiu :googleye

Mrożonki też w lodówce podzielone przed wyjazdem.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wlasnej solniczce wyprobowany mam karmin Eheim Twin.

Karmienie mozesz ustawic na konkretne godziny (lub losowo) 3 razy w ciagu dnia (x2; w modelu Twin sa dwa oddzielne pojemniki na pokarm - wiec dodatkowo rybki maja odmiane). Ustawiam bardzo male dawki i wszystko gra. Oczywiscie wczesniej musisz sam karmic przez jakis czas suchym i zobaczyc czy wszystkie jedza.

Niestety dolewki i czyszczenie odpieniacza to juz reczna bajka :googleye

http://www.eheim.de/eheim/inhalte/index.jsp?key=liniendetail_27666_ehen


370l + 90l | 30kg LR + 45kg LS + ceramika | APF 600 | Mini Red Dragon 3500 | Tunze 6105, 6055x2 & Nano Wavebox | Metis XM 3x150W | ProfiLux Plus 3 eX | balling | Teco | glonowy, Rowa, wegiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kris238 :

Dolewkę mam ale z 20 l baniaka i niewiem czy wystarczy na 16 dni bo dość szybko woda paruje przy wentylatorkach i tym cieple.

Może nie wystarczyć. Przy tych upałach parowało mi ostatnio 3 litry dziennie.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez tydzien odparowało ok 40 litrów.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego albo rybki albo przyjemności na wakacjach. Masz kumpla akwarystę super, jak nie masz daj sobie spokój nie męcz ryb i korali bo nie zasługują na to. A skoro pytasz się tu na forum to znaczy, że nie masz nikogo do opiekowania się zbiornikiem. Zostawię to bez komentarza.


zbiornik 750, sump 350, 80kg żywej skały, i cała potrzebna reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mir, troszkę pokory proponuję :tongues

Skoro on pyta na forum, to znaczy że myśli głową i martwi się swoimi pupilami to po pierwsze. Po drugie nie zgadzam się z tezą ze jak masz akwarium morskie i nie masz kolegi akwarysty to musisz już do końca życia w domu siedzieć.

Jest dużo opcji rozwiązania tego tematu i naprawdę w miarę rozgarnięty sąsiad wystarczy - pod warunkiem że mu wszytko przygotujemy i wyjaśnimy.

Bo znam takich co to wołają sąsiada, albo jakąś ciotkę i mówią : " ło tu jest pokarm, trza wsypać i będzie super", a potem płaczą że zapomnieli dopowiedzieć " wsypać malutkimi porcjami przez 14 dni a nie na raz :googleye "


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega mir chyba oszalał :googleye akwarystyka to nie sekta :tongues czy posiadanie rodziny to też grzech? Spacer z dzieckiem zamiast grzebania w akwarium :waving horror. Sztuka to kompromis i umiejętność pogodzenia wszystkiego by miało ręce i nogi :) sektom mówimy Nie ! Wakacje jak najbardziej TAK ! :-) :-) :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam mieć takich kolegów akwarystów jak kolega MIR to wolę zainwestować w karmnik.


400 l+120 sump 70kg żywej skały i cała reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:googleye a propo karmienia przez rodzinke: teść mi kiedyś tartą bułka pielegnice nakarmił...cudo cały zbiornik wyglądał jak po KZ koral snow tylko że troche bardziej żółtawo było, a tak na serio karmić ryby tylko suchym przez taki okres czasu niejest najleprzym pomysłem jak bardzo byś niechciał musi ktoś przyjść w trakcie Twojego urlopu i chałupe z akwa sprawdzić, licho nieśpi mi kaloryfer w tym miesiącu poszedł jak byłem na wywczasie(wszystko pozakręcałem gazy wody itd a tu...psia mać kaloryfer i cała kuchnia w wodzie dobrze że kumpel do akwa mi przychodził to i hydraulika wezwał) taka moja mała dygresja pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.