Skocz do zawartości
mazand

LEDy z Chin

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na tym forum zupełnym nowicjuszem, a do akwarystyki morskiej robię przymiarki już od ładnych kilku miesięcy, czytając między innymi posty na tym forum.

Zamierzam wymienić swoje 300 litrów słodkiej wody na przynajmniej tyle samo solanki. Żona postawiła mi tylko jeden warunek. Muszę się pozbyć obecnego zbiornika w całości. Tyle dygresji.

Wracając do meritum, to postanowiłem zgromadzić odpowiedni sprzęt i tu pojawiło mi się wiele dylematów - tani czy dobry, a może jakieś nowinki techniczne?

Tak zrodził się pomysł ściągnięcia na próbę lampy LED z Chin. Po licznej korespondencji, kilku dniach niepokoju o pieniądze, które wysłałem w ciemno, otrzymałem przesyłkę z zawartością jak poniżej na zdjęciach. Jeszcze nie mogę ochłonąć, że się udało bez strat. Ponieważ nie mam zbiornika morskiego, postaram się wesprzeć czyjąś pomocą, a na początek będę męczył moje obecne akwarium porównując 2x 70W HQI 8800K z LEDami.

Lampa LED 120W 10000-20000K białe + niebieskie w stosunku 3:2, w sumie około 90 lm/W wg producenta

datas/users/3848-led1.jpg

datas/users/3848-led2.jpg

datas/users/3848-led3.jpg

Nie wiem czy dobrze zamieściłem obrazki, bo trochę nie rozumiem mechanizmu ich wklejania na tym forum?

Kolejne zdjęcia bedę miał dzisiaj albo już jutro - niestety tylko ze zbiornika słodkowodnego.

Producent trwałość określa na jakieś 50tys. godzin, a gwarancja może być na 3 lata. Ja mam zapewnione, że przez pierwszy rok w razie uszkodzenia nawet jednej diody dostanę kolejną lampę na wymianę. Układ diod i ich stosunek można ustalać wg własnego uznania. Konstrukcja jest dość przemyślana, ale diod samodzielnie nie da się wymienić - piszę to jako elektronik.

Planuję też ściągnięcie kilku zwykłych żarówek LED od nich, żeby zobaczyć czy to się sprawdzi w mieszkaniu. Mam też lampę specjalnie dla roślin. Jestem ciekaw jak zareagują na nią moje storczyki i paprocie.

Co do ceny, to jest wiele czynników, które je zawyżają, ale i tak wydaje mi się przystępna. Dla poważnie zainteresowanych proszę o kontakt na maila. Planuję ściągnąć drugą lampę dla siebie w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

No ładnie to wygląda, ciekawe tylko jak będzie z trwałością i jakością tego sprzętu. Jaka jest długość świecenia tych diod wg producenta?

Ps. A tak przy okazji to możesz podać ile kosztowała Cię ta przyjemność?

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym zobaczyć fotki:)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w nowym oknie przeglądarki www.nano-reef.pl/ a później doklej reszte:D

pozdro

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

Ciekawie wygląda.

Mnie też zżera ciekawość co do ceny , gabarytów i trwałości.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie ile dales za to cudo:) ?


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za miesiac bedzie swiecic na zolto, zwykle diody, i pewnie wogole takich nie produkuja....

A tak powaznie - super inicjatywa, czekamy na wyniki jak sie lampa spisze z spsami. Chlopaki technologia LED jest prosta jak drut i niech nikt Wam nie wmawia ze to jakas sztuka zrobic dobre ledy. Trwalosc jest na 10 lat. Poczytajcie - google.pl


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witul: tylko skoro nowe typy diod wchodza co chwile na rynek, to o ich trwalosci bedzie mozna powaznie mowic za kilka lat najwczesniej - a jakos nie widze zeby ktos dawal 10 lat gwarancji, co powinno byc oczywiste skoro maja taka trwalosc (no, przynajmniej te 4-6lat gwarancji) :googleye


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaka bylaby cena za przesylke do Polski, ale ja za ta lampe zaplacilem 229USD + 70USD za przesylke do Irlandii jakies 4 miesiace temu. Za UFO 90W, ktore tez produkuja, zaplacilem jakies 7-8 miesiecy temu 322USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podliczyłem już wszystkie koszty związane z zakupem i wyszło mi dokładnie 1211,00 PLN. Może mało to nie jest, ale uważam, że ryzyko i tak było opłacalne. No i szlak handlowy już przetarłem. Mam trochę kontaków za Wielkim Murem - całkiem sympatycznych.

Lampa ma wymiary 400x210x80 mm (pole LEDów 300x125 mm), zawiera w sumie 119 (moja pomyłka) diod LED w układzie i proporcji, który mi oni zaproponowali jako najlepszy. Posiada podwieszenie w postaci czterech linek z giętkiej plecionki stalowej. Wmontowane są trzy wentylatory, które na pewno wymienię na jakieś super ciche i zamontuję do nich termiczny regulator obrotów.

Spróbuję również dorobić regulację jasności świecenia.

Po wstępnym całodziennym świeceniu lampa jest lekko ciepła, a moje przerobione HQI 2x70W ze statecznikami elektronicznymi mają koło 48 C. Przed przeróbką normą było 75-80 C.

Te lampy podobno świetnie się sprzedają w USA i Kanadzie.

Nowe zdjęcia powinny być jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z rozproszeniem światła ? Jakie masz akwarium ?

Hmm bo jak na akfa takie jak moje mniej więcej to by trzeba było chyba 3 takie lampki ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam 120x50x50 cm panoramę. Z moich obserwacji wynika, że gdy lampa wisi 10 cm nad lustrem wody to pokrywa około 70-80 ze 120 cm akwarium, przy czym strumień światła przy samym dnie jest o wiele większy i bardziej równomierny niż z HQI, a widać to wyraznie ze względu na różne zakresy widmowe światła białego w poszczególnych zródłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lampa ma 119 diod(a nie 199) - w proporcji 6:4(białe do niebieskich).

Występuje w 3 modelach - 60, 90 i 120W.

Na początku przyszłego tygodnia będą dostępne na stanie wszystkie modele.

Do minusów jak napisał przedmówca należy zaliczyć aktywne chłodzenie - które standardowo będzie wymieniane w naszych lampach na lepsze.

Ceny za poszczególne modele(w przybliżeniu):

model 120W - 1289zł

model 90W - 1005zł

model 60W - 902zł

Gwarancja - 24 miesiące.

Ceny netto.

Więcej fotek i informacji z testów wkrótce.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość drogo je wyceniłeś.

Dlaczego próbowałeś uzyskać wyłączność na dostęp do tych lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz proszę, ale nie widzę przyczyny abym musiał Tobie cokolwiek w tej materii wyjaśniać.

Nie chciałbym następnym razem tłumaczyć się publicznie dlaczego po 8zł sprzedajemy ślimaki.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mazand musisz ze sprowadzć , napewno znajdziesz chetnych na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

business is business


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mamy gospodarkę wolnorynkową dlatego w zupełności zgadzam się z Przemkiem, a pytanie było prawdopodobnie retoryczne :googleye

mazdan dzięki za to, że wrzuciłeś ten wątek. Sam jakiś czas temu namierzyłem te lampy, ale niestety pewnie nigdy nie zdecydowałbym się na zamówienie. Jak dla mnie było to zbyt ryzykowne, ale skoro ktoś z Polski przetarł już szlaki, być może warto spróbować. Czy mógłbyś podać jakies namiary na producenta u którego kupowałeś swoją lampę?


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazand to ja jeszcze jedno pytanie.

Napisałeś o gwarancji.

Powiedz mi jak nasi skośni bracia to widzą ? Np kupuję u nich lampę i w razie awarii odsyłam całą do Chin ?!?!

I co będzie jak zmienisz wentylatorki w lampie ? Gwarancja przepada ? Bo chyba tak będzie ? Chyba że oni tolerancyjni na przeróbki lub szaleni :googleye


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując ceny w Polsce i koszty indywidualnego importu, przy wiekszych(dłuższych) zbiornikach możemy kupić 3 lampy w cenie 2, więc gra jest chyba warta świeczki.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aqua skalar Masz gotowy pomysł na interes.Zakładaj firmę,wykup reklamę na forum,zapłać podatki i do dzieła.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bigwalker :

aqua skalar Masz gotowy pomysł na interes.Zakładaj firmę,wykup reklamę na forum,zapłać podatki i do dzieła.

Przepraszam, ale odebrałem twoją wypowiedź, jako atak na moją osobę. Przecież napisałem wcześniej, że całkowicie rozumiem Przemka i bynajmniej nie liczę na działalność pro bono. Zwłaszcza, że jak sam napisałeś wszystkie prawno - formalne wymogi związane z importem zapewne nie wpływają na obniżenie ceny. Jeśli zdecydowałbym się na zakup za granicą, to w zamian za niższą cene rezygnuję z komfortu jaki daje mi możliwość reklamacji zakupionego towaru w kraju.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.