Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Ewolucja Polskiej Akwarystyki Morskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Moze jakiejs firmie przyda sie taka statystyka do marketingu i pokaze nam ja Nam na wykresie:D

Od siebie....?

Jeden z kolegow napisal cyt. Polska akwarystyka sra jeszcze w pieluchy. Ja patrzac na Nasze Morskie mimo ze kupy jeszcze robimy to jakies sukcesy i doswiadczenie mamay

A ile Polska Akwarystyka Morska liczy sobie naprawde?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam, ze W Polsce akwarystyka morska jest raczej dla nieco bogatszych wybrancow. Biorac pod uwage slabo zaopatrzony rynek, to poziom jest wyzszy, niz w wielu innych krajach. Dynamika rozwoju jest zaskakujaco porywajaca.

Nie ma powodow do wstydu czy jakichs innych obsesji.

Ps: Troche widze problem porownujac z jednym czy drugim forum w poziomie dyskusji. Pewnie jest to juz nasza cecha narodowa, ze szybko z rzeczowej dyskusji przechodzimy do osobistych atakow. Nie znam tez forum, gdzie "udzielaloby" sie tylu upomnien. Mysle, ze to kwestia kultury calego lobby i przewartosciowania lub niezrozumienia funkcji moderatora. Sa fora, gdzie kazdy pisze co mu lezy na sercu i nikt go nie gnoi, albo jeden wlasciciel forum udziela informacji, ze czegos w sklepie nie posiada, ale podaje adres innego sklepu, gdzie to jest. To oczywiscie na prywatnym Przemka forum nie moze sie zdazyc, ale odpreza atmosfere i jest naprawde pomocne. Moze kiedys, rozne polskie fora sie zintegroja i dogadaja, i wspolnie finansujac obsluge, beda razem czerpac z tego zyski. Mysle, ze dobre forum moze byc napedem dla rozwoju naszego hobby. Zreszta nasze forum duzo pomoglo.

Troche chyba odszedlem od tematu, przepraszam.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiscie uwazam' date=' ze W Polsce akwarystyka morska jest raczej dla nieco bogatszych wybrancow. [/quote']

dlatego zbierałem sprzęt 10 miesięcy bo niestety nie było mnie stać na wywalenie kupy siana w ciągu miesiaca- plan odpalenia przewidziany na 10.2009;]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się naprawdę czego wstydzić, jest wiele pięknych baniaczków. Zresztą można zajrzeć na forum np. zeovit.com gdzie obcokrajowcy po obejrzeniu fotek baniaków z Polski podejrzewają, iż mamy magiczną wodę:p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o Europe to pewnie w przeciągu kilku lat będziemy w czołówce, jeśli już nie jesteśmy - tak samo jak z profesjonalną akwarystyka roślinną gdzie na międzynarodowy konkurs IAPLC organizowany przez Pana Takashi Amano spośród krajów europejskicj najwięcej prac jest właśnie z Polski; Jeżeli chodzi o resztę świata wyprzedzają nas tylko kraje azjatyckie, głównie Japonia, Malezja, Tajwan, Chiny, Indie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie glupie gadanie ze "za drogo". wiem ile ludzie biora kredytow konsumpcyjnych i jakie maja zdolnosci, nie wspominajac o tych co po prostu maja kase na koncie. ludziom szkoda, bo to jeszcze dla wielu sa po prostu rybki. jest tu pole do popisu dla sklepow i firm.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg mnie glupie gadanie ze "za drogo". wiem ile ludzie biora kredytow konsumpcyjnych i jakie maja zdolnosci' date=' nie wspominajac o tych co po prostu maja kase na koncie. ludziom szkoda, bo to jeszcze dla wielu sa po prostu rybki. jest tu pole do popisu dla sklepow i firm.[/quote']

popieram, wielu ludzi musi zrozumieć o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi, że to nie są tylko rybki, wg mnie jest dużo dużo więcej...

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcialbym pisac ze to wlasnie Wasze glupie gadanie.(pisanie)

Wejdzie na zagraniczne strony to zobaczycie roznice. A roznice w skrajnych przypadkach nawet do 50%. ide o zaklad. Wiec prosze nie piszcie ze nie jest drogo.

Miejmy nadzieje ze wraz z rozwojem naszego hobby nasi importerzy i sklepy tez ewoluuja cenowo z korzyscia dla wszystkich.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu się z Tobą Grzegorz muszę zgodzić. Jak patrzę na ceny we wszystkich polskich sklepach internetowych z akwarystyka morska to jestem przerażony. Różnice w cenach sprzętu faktycznie sięgają 50%. Ale za to szkło jest tańsze trzy krotnie w polsce :):p:P


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć że to jest dość drogie hobby ale to tak wciąga, że jak idę do sklepu i zobaczę ładnego korala względnie rybę to nie żal mi wydać kilkaset złotych bez zastanawiania się . . .

Ja codziennie po pracy mógłbym gapić się godzinami w moje co prawda malutkie i jeszcze świeże akwa ale własne . . .

Żona chce się rozwodzić bo twierdzi, że więcej czasu poświęcam Akwa niż jej :p

Jeśli chodzi o ceny w PL i np w Austrii to są porównywalne, w sumie takie same.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle zacytowałem kolege @witula, chodziło mi o sam fakt posiadania morskiego, że jak powiedział dla wielu są to po prostu rybki. A co do cen zgadzam się jak najbardziej. Zestaw Red Sea Max, który posiadam, w sklepie w USA kosztuje 499 usd, jak kupowałem w zeszłym roku to dolar był poniżej 2pln, w związku z brakiem możliwości przesyłki, kupiłem w Niemczech i zaoszczędziłem pomimo kosztów transportu ok 1,5k pln, także różnica jest kosmiczna przy cenie ze samo akwa w Polsce w granicach 4000pln. Teraz może już się tak nie opłaca w związku z kursem dolara i euro. Ale i tak wg mnie sklepy w Polsce strasznie z klientów zdzierają. Cóż taka nasza mentalność...

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
enigma17 :

Źle zacytowałem kolege @witula, chodziło mi o sam fakt posiadania morskiego, że jak powiedział dla wielu są to po prostu rybki. A co do cen zgadzam się jak najbardziej. Zestaw Red Sea Max, który posiadam, w sklepie w USA kosztuje 499 usd, jak kupowałem w zeszłym roku to dolar był poniżej 2pln, w związku z brakiem możliwości przesyłki, kupiłem w Niemczech i zaoszczędziłem pomimo kosztów transportu ok 1,5k pln, także różnica jest kosmiczna przy cenie ze samo akwa w Polsce w granicach 4000pln. Teraz może już się tak nie opłaca w związku z kursem dolara i euro. Ale i tak wg mnie sklepy w Polsce strasznie z klientów zdzierają. Cóż taka nasza mentalność...

pozdrawiam

maciek

Witam

Nie zgodzę się z Twoją opinią - z racji tego że temat znam od podszewki. Ceny ryb, koralowców, skały a także wielu rzadkich gatunków ryb i koralowców są u nas często niższe niż w Niemczech, Hiszpani, Skandynawi - nie pisząc już o Francji, Rosji itd. Nie ma również porównania jakość - żywa skała oferowana choćby przez erybkę, acroporę czy też nasz sklep jest nieporównywalnie lepsza od tej dostępnej na "zachodzie" - pomijając cenę(która i tak jest wyższa niż u nas)

Wiem to od wielu Klientów z zachodu, sam zresztą bywam w hurtowniach - i mam porównanie.

Co do omawianego zestawu Sery - tak to chore, ale chora jest polityka dystrybutora Sery - który po prostu hurt traktuje jak detal (pomijam to że na stanie mają JEDNO takie akwarium - o ile jeszcze je mają).

Niestety problem nie zawsze jest w sklepach - które na sprzęt mają marże naprawdę niewielkie - nieporównanie niższe niż mogłoby to się wydawać przy akwarystyce morskiej(markety mają więcej zarobku na masówce niż sklepy specjalistyczne na drogim sprzęcie - licząc procentowo).

Taka jest prawda.

A ceny wielu pozostałych produktów określają producenci - i jeśłi cena detaliczna wynosi 80 euro - to musi to być 80 euro, a nie mniej. Przykład - choćby nasze ostatnie podwyżki cen KZ - ceny musieliśmy podnieść gdyż ktoś życzliwy napisał do producenta że sprzedajemy taniej(mimo że ceny mieliśmy podobnie jak inne sklepy w Polsce - ale niższe niż sugerowane przez producenta). Nie podniesienie ceny groziło zablokowaniem sprzedaży do naszej firmy - nie mieliśmy wyjścia.

Kto na tym straci? Klient, który będzie musiał zapłacić więcej.

Nam pewnie ilość zamówienień na KZ spadnie po pdoniesieniu cen - nie pozostaje więc nic innego jak "w rewanżu" podkablować na pozostałe sklepy sprzedające towar KZ taniej. Mimo że nie my zaczeliśmy - będzie jak zawsze.

I to jest nasza polska szabelka...

pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do omawianego zestawu Sery - tak to chore' date=' ale chora jest polityka dystrybutora Sery - który po prostu hurt traktuje jak detal (pomijam to że na stanie mają JEDNO takie akwarium - o ile jeszcze je mają).[/quote']

Nie chodziło mi o zestaw sery. Tylko o RSM, i to, że kupiłem ten zestaw w zeszłym roku za 810 eur z przesyłką z Niemiec (chodzi mi o cały set akwa+szafka+zestaw startowy(sól, piach, testy i inne)), przy kursie euro 3,17, gdzie tylko samo szkło w Polsce kosztowało wtedy 2800pln, a gdzie reszta? To moim zdaniem jest niezła przebitka jak na sklep. A co do korali to póki co się nie wypowiadam, bo jeszcze nie orientowałem się w cenach, to jeszcze przede mną. A polityka dystrybutorów to inna bajka.

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd - miałem na myśli Red Sea, napisałem Sera. :p

pozdrawoam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :
enigma17 :

Źle zacytowałem kolege @witula, chodziło mi o sam fakt posiadania morskiego, że jak powiedział dla wielu są to po prostu rybki. A co do cen zgadzam się jak najbardziej. Zestaw Red Sea Max, który posiadam, w sklepie w USA kosztuje 499 usd, jak kupowałem w zeszłym roku to dolar był poniżej 2pln, w związku z brakiem możliwości przesyłki, kupiłem w Niemczech i zaoszczędziłem pomimo kosztów transportu ok 1,5k pln, także różnica jest kosmiczna przy cenie ze samo akwa w Polsce w granicach 4000pln. Teraz może już się tak nie opłaca w związku z kursem dolara i euro. Ale i tak wg mnie sklepy w Polsce strasznie z klientów zdzierają. Cóż taka nasza mentalność...

pozdrawiam

maciek

Witam

Nie zgodzę się z Twoją opinią - z racji tego że temat znam od podszewki. Ceny ryb, koralowców, skały a także wielu rzadkich gatunków ryb i koralowców są u nas często niższe niż w Niemczech, Hiszpani, Skandynawi - nie pisząc już o Francji, Rosji itd. Nie ma również porównania jakość - żywa skała oferowana choćby przez erybkę, acroporę czy też nasz sklep jest nieporównywalnie lepsza od tej dostępnej na "zachodzie" - pomijając cenę(która i tak jest wyższa niż u nas)

Wiem to od wielu Klientów z zachodu, sam zresztą bywam w hurtowniach - i mam porównanie.

Co do omawianego zestawu Sery - tak to chore, ale chora jest polityka dystrybutora Sery - który po prostu hurt traktuje jak detal (pomijam to że na stanie mają JEDNO takie akwarium - o ile jeszcze je mają).

Niestety problem nie zawsze jest w sklepach - które na sprzęt mają marże naprawdę niewielkie - nieporównanie niższe niż mogłoby to się wydawać przy akwarystyce morskiej(markety mają więcej zarobku na masówce niż sklepy specjalistyczne na drogim sprzęcie - licząc procentowo).

Taka jest prawda.

A ceny wielu pozostałych produktów określają producenci - i jeśłi cena detaliczna wynosi 80 euro - to musi to być 80 euro, a nie mniej. Przykład - choćby nasze ostatnie podwyżki cen KZ - ceny musieliśmy podnieść gdyż ktoś życzliwy napisał do producenta że sprzedajemy taniej(mimo że ceny mieliśmy podobnie jak inne sklepy w Polsce - ale niższe niż sugerowane przez producenta). Nie podniesienie ceny groziło zablokowaniem sprzedaży do naszej firmy - nie mieliśmy wyjścia.

Kto na tym straci? Klient, który będzie musiał zapłacić więcej.

Nam pewnie ilość zamówienień na KZ spadnie po pdoniesieniu cen - nie pozostaje więc nic innego jak "w rewanżu" podkablować na pozostałe sklepy sprzedające towar KZ taniej. Mimo że nie my zaczeliśmy - będzie jak zawsze.

I to jest nasza polska szabelka...

pozdr

Przemek

Nie no Przemku z tymi marżami to mnie zastrzeliłeś.... Nie bardzo wiem jak to zgrabnie skomentować by nikomu nie podpaść ale głupców tu wielu nie ma więc nie jest dobrze zbytnio przesadzać :p


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko własną firmę zakładać, importować, produkować normalnie panie KOKOSY :)

Nie ma co zaglądać do portfela, niech tam będzie marża nawet i 500% zysk się liczy, a on puki co nie najgorszy, ale też i nie taki jakiego można by się spodziewać po nakładzie pracy.

Świątek, piątek i niedziela jak przyjdzie transport to nikt na zegarek nie patrzy, a i kanaliza też drożna się przydaje, klienci upierdliwi i wymagający często, nie łatwy chlebek dlatego nie ma co, żałować, a już dziwne bardzo to podpierniczanie wzajemne do producenta echh ta szabelka, rozbiór jakiś będzie bo już długo spokój był :p

Ja mam baniaczek zaledwie 4 miesiące :p zaliczam się do młodzieży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weźmy pierwszy lepszy z brzegu brytyjski sklep online. Świetlówki t5 54w. Firma ATI. Cztery rodzaje. Każda po 16.99. Świetlówki AM w tym samym rozmiarze - 10.50. To nie promocja. To regularne ceny. Przesyłka 4.99 plus 0.50 za każda następna. Ale. Przy zakupach powyżej 100 funtów - przesyłka gratis. Czyli już w tych cenach marża sklepu musi być nie zła skoro stać go na wysyłkę za friko. Średni kurs funta na dziś ok 4.88 zł. Czyli ati po 82.91 zł. AM po 51.24 zł. To chyba sporo taniej niż w polsce, prawda?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wtrącę do dyskusji . Mam zbiornik od 2,5 roku . Niedawno zakładałem nowy , większy z 370 litrów przeskoczyłem niewiele bo TYLKO na 500 litrów . Założenie nowego zbiornika kosztowało mnie już 7800,00zł i szału nie ma . Nie liczę skały, odpieniacza , zwierząt które już miałem . Jak ktoś mi powie że to przyjemność dla przeciętnego kowalskiego to śmiech mnie ogarnia . Na szczęście akwarystyka dla mnie to więcej niż pieniądze , dlatego wciąż udoskonalam swój baniak . I tej wersji będę się trzymał .

Koledzy ceny są takie jakie są i pewnie jeszcze długo tak zostanie .

Pozdrawiam WSZYSTKICH POSOLONYCH .

A tak nawiasem mówiąc jadę jutro odebrać od Staniego szczepki , bo takich jeszcze nie mam – heheheh.:p Mam tylko nadzieje że żona nie przeczyta tego .


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarysta-zapaleniec - prawdziwy pasjonat, jeżeli już postanowi że chce mieć akwarium morskie, to stanie na głowie i cel swój osiągnie :p taki to i kokosów zarabiać nie musi ale akwarium mieć będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodi :

weźmy pierwszy lepszy z brzegu brytyjski sklep online. Świetlówki t5 54w. Firma ATI. Cztery rodzaje. Każda po 16.99. Świetlówki AM w tym samym rozmiarze - 10.50. To nie promocja. To regularne ceny. Przesyłka 4.99 plus 0.50 za każda następna. Ale. Przy zakupach powyżej 100 funtów - przesyłka gratis. Czyli już w tych cenach marża sklepu musi być nie zła skoro stać go na wysyłkę za friko. Średni kurs funta na dziś ok 4.88 zł. Czyli ati po 82.91 zł. AM po 51.24 zł.

Weźmy pierwszy lepszy sklep w polsce.

Wysyłka - 25zł UK, wysyłka od 12 do 22zł w Polsce.

W UK wysyłka od ok. 500zł gratis - w Polsce średnio od 400zł.

Świetlówka Aquablue 54W w UK - 82zł, w Polsce 74zł. To regularne ceny.

To chyba sporo taniej niż w polsce, prawda?

No właśnie, czy ja czegoś nie rozumiem, czy też chodzi Tobie o to że w UK jest drożej niż w Polsce akurat w tych przypadkach?

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Przemku z tymi marżami to mnie zastrzeliłeś.... Nie bardzo wiem jak to zgrabnie skomentować by nikomu nie podpaść ale głupców tu wielu nie ma więc nie jest dobrze zbytnio przesadzać :)

Skomentuj proszę Jacku - oprzyj to może na podstawie cen powiedzmy - delteca, tunze - nie wiem, preisa?

Widzisz, sprzedaję te produkty na co dzień - i oczywiście, nasza firma na tym zarabia, jednak opowiadanie że w akwarystyce morskiej są marże rzędu kilkudziesieciu czy kilkuset procent na oferowany do sprzedaży sprzęt - to delikatnie mówiąc nieprawda.

Porównaj proszę sobie ceny na te produkty w Polsce i w UK, Niemczech czy też Francji.

Marże te są o wiele niższe niż w porównywalnych sklepach w Niemczech - taka jest prawda - i obojętnie czy będziesz to komentował Jacku z gracją słonia czy też baletnicy - tego faktu nie zmienisz. :p

Marża w przypadku zwierząt to oddzielna sprawa - choć i tak jak napisałem - w Polsce ceny na wiele zwierząt są naprawde przyzwoite. Ale to oddzielny już temat - a i w tym niewiele więcej chciałbym już pisać.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr eheim 2329-84 w Polsce od 1800zl do ponad 2000zl.

W UK mozna kupic juz od 220&襛.

Rowa 1000ml 33&襛 u Nas 200zl.

Darmowa dostawa juz od 50&襛

Ale nie o "piniondzach" watek.Najwazniejsze ze wszystko ruszylo.Akwaria co raz to lepsze, a i dostep do korali porownujac obecne czasy i np trzy lata temu to niebo a ziemia.

Jest internet, fora, czasopisma a doswiadczonych akwrystow przybywa o nowicjuszach nie wspomne.

Pozdrawiam wszystkich :p


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie koledzy, zdarzyło się wam czytać, takie lub podobne wypowiedzi " kupiłem odpieniacz w USA pompa nawaliła po roku, co teraz ? " oczywiście nic !!! KUPIĆ nową pompę jak najszybciej oczywiście. Ale co ? W RS czy AM ? za 50% ceny, bo co, już sklep zarobił na ukwiale za 65zł ? który to zakupiło się lub może zakupi ? No tak, poradzą, ukłonią się i szybciorem ściągną nietypową, lub typową, co za różnica pompę ? NIE i JESZCZE RAZ NIE, nawet ja wypiąłbym, się na takiego klienta który dusi każdego grosza, zagląda mi w kieszeń ile to mam procentów marzy i teraz ma PROBLEM bo 110v dla przykładu. Krótko mówiąc, chcesz oszczędzać i męczy cię zarobek RS czy AM to martw się sam.

To by było na tyle z mojej strony.

Dodam tylko, że nie miałem jeszcze przyjemności ze sklepem RS i nie mam ŻADNYCH korzyści z ww.

Napisałem to jako przedsiębiorca w bardzo podobnej sytuacji jak wymienione firmy.

Zaopatruję się u pewnego gościa, do którego mam po prostu BLISKO i nie ma znaczenia ile ma marży, jak dla mnie może nieć rybkę za dolara a korala za dwa, to jego biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do cen >> jak wszyscy zaczniemy rozmnażać morskie zwierzaki to ich ceny spadną. Podobnie jak ceny zwierzaków słodkowodnych np krewetek... Błazenki już dziś można kupić prawie za grosze >> gdzieś w necie widziałem je po 30 zł...


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ceny zwierząt to myślę, ze są one z korzyścią dla samych zwierzaków poniewaz ograniczają one w duzym stopniu grupę nabywców do tych zorientowanych w temacie, prawdziwych pasjonatów

ja jestem naljlepszym dowodem, ze jak jest wielka pasja to kasa schodzi na drugi plan

moze dłuzej bede urzadzał akwarium, ale za to radosc z kazdego kolejnego zwierzaka bedzie wieksza

nieraz przegladam fora o akwarystyce słodkowodnej i jak czytam co ludzie wyprawiaja i co najgorsze co doradzają innym to az mnie ciarki przechodza

dlatego wolał bym zeby morszczyzna nie była poligonem doswiadczalnym dla 5 letnich dzieciakow czy ludzi ktorzy kupuja zwierzaka nie wiedzac jakie warunki trzeba mu zapewnic


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.