Skocz do zawartości
baz

Chemiclean Na CyjanoBakterie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyłączasz odpieniacza tylko odpienianie, czyli zdejmujesz kubek. Jeśli wyłączysz odpieniacz musisz napowietrzać wodę jakimś brzęczkiem bo udusisz akwarium.

Nieprawda, wystarczy mocna cyrkulacja.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geralt, to robiłeś źle i nie należy brać z Ciebie przykładu. Nawet producent zaleca dodatkowe napowietrzanie, a przyducha przy cyjano załatwiła już niejedną obsadę.

PS. ooo następny. do czasu gdy zafundujesz sobie przyduchę...

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kilka osób mi napisało to wystarczy zdając kubek z odpienka,

żeby nie było problemu uduszeniem życia.

Teraz się zastanawiam czy czekać do końca tygodnia z kuracją, bo po 1 jestem 24h po podmianie, a o drugie wolę widzieć co się będzie działo w odpienku, jak będę w domu:) chyba że ktoś mi powie że mogę spokojnie chodzić do pracy a lek zrobi swoje bez mojej obserwacji:)

Wysyłane z mojego Blade za pomocą Tapatalk 2


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zrobi. przyjdziesz z pracy i będzie czysto. Jeśli przeciągniesz dzień czy dwa założenie kubka i podmianę to i tak się nic nie stanie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy chyba też muszę zastosować chemiclean bo cyjano zaczyna się coraz mocniej panoszyć ale mam dwa pytania czy chemiclean sypać np do sumpa czy rozpuścić w ro lub solance i wlać do baniaka i po drugie czy trzeba usunąć absorbery tak jak zaleca producent czy ktoś stosował z węglem.A co do napowietrzania to dołożyć brzęczyk do sampa czy baniaka.

Pozdr.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij węgiel i inne adsorbery jeśli są, zdejmij kubek z odpieniacza, rozrób z wodą i lej do zbiornika

Witam koledzy chyba też muszę zastosować chemiclean bo cyjano zaczyna się coraz mocniej panoszyć ale mam dwa pytania czy chemiclean sypać np do sumpa czy rozpuścić w ro lub solance i wlać do baniaka i po drugie czy trzeba usunąć absorbery tak jak zaleca producent czy ktoś stosował z węglem.A co do napowietrzania to dołożyć brzęczyk do sampa czy baniaka.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geralt, to robiłeś źle i nie należy brać z Ciebie przykładu. Nawet producent zaleca dodatkowe napowietrzanie, a przyducha przy cyjano załatwiła już niejedną obsadę.

PS. ooo następny. do czasu gdy zafundujesz sobie przyduchę...

No tak czułem, że jak napiszę inaczej niż znawca to dostanę za swoje. Otóż Tomku producent pisze "... należy wyłączyć odpieniacz ..." nie zdjąć kubek. To jedno, a drugie "... zalecane jest wzmożone natlenianie nawet dodatkowym napowietrzaczem ..." Nadal nic nie pisze o napowietrzaniu odpieniaczem, ani jak Ty uważasz koniecznie napowietrzaj dodatkowo. Tyle odnośnie tego czy umie czytać ze zrozumieniem. Dotleniać nie muszę bo wiem, że moje akwa pójdzie kilka dni bez odpieniacza, a wymiana tlenowa przez powierzchnię wody może być duża. Ale to już temat na inną dyskusję. Kolega pytał jak postępować, więc odpowiadam jak ja zrobiłem i u mnie działa. On i tak zrobi jak będzie uważał za stosowne, może zdjęcie kubka jest lepszą metodą. Może wyciągnie wnioski i opisze potomnym, bo ja w tym zbiorniku pewnie już chemiclean-a nie będę musiał stosować.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy chyba też muszę zastosować chemiclean bo cyjano zaczyna się coraz mocniej panoszyć ale mam dwa pytania czy chemiclean sypać np do sumpa czy rozpuścić w ro lub solance i wlać do baniaka i po drugie czy trzeba usunąć absorbery tak jak zaleca producent czy ktoś stosował z węglem.A co do napowietrzania to dołożyć brzęczyk do sampa czy baniaka.

Pozdr.

Rozpuszczasz w wodzie RO. Producent pisze, że należy wyjąć węgiel i Chemipure. Ja pewnie też źle, ale za pierwszym razem wyjąłem absorber fosforanów i purigen. Włożyłem jak producent pisze po 24h i trzy dni później wyniki NO3 i PO4 miałem mocno zawyżone. Ostatnio nie wyjmowałem ich i nadal działają, a nie miałem wahań NO3 i PO4.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.ultralifedirect.com/HTML/red_slime_remover.htm Stosowal ktos moze to cudo? Bo s tego co pisze producent to nie trzeba podmieniac wody i wylaczac skimmera, ale dodatkowe napowietrzanie jest zalecane. Edytowane przez Valdi (wyświetl historię edycji)

75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podziękowania dla Adama (Adam_s), który podzielił się swoim opakowaniem ze mną.

Podzielę się swoim doświadczeniem, bo nie sztuka wyciągnąć wiedzę od kogoś (czyt. inni użytkownicy, którzy tutaj pisali) tylko napisać jak samemu się to wykonywało i inni mogli z tego korzystać.

Na opakowaniu jest informacja o wyłączeniu odpieniacza, tego nie zrobiłem do końca jak napisali, zdjąłem kubek i piana, która miała wylecieć i tak lądowała w sumpie (przykręciłem dostarczanie powietrza do pompy na 50%).

Następnie kartka, długopis i liczenie ile wody jest w obiegu.

W moim przypadku:

- policzenie ilości wody w sumpie

- policzenie pojemności akwa głównego [minus] ilość skały [minus] ilość piasku [minus] brak wody w kominie (jeśli ktoś ma mniej i nie dotyka rewizji)

Następnie ilość wody, która mi wyszła podzieliłem na 38l, ponieważ na opakowaniu znajduje się taka informacja dotycząca na ile litrów wsypujemy 1 miarkę dołączoną do lekarstwa.

Następnie wziąłem szklankę ok. 250ml, nalałem wody z akwa aby rozpuścić chemicleana.

W moim przypadku wyszło to ~6,84 miarki, w związku z tym "na oko" dałem prawie pełne 7 łyżeczek.

Po dokładnym wymieszaniu i rozpuszczeniu się chemicleana, wlałem roztwór do akwarium głównego. Po kilku godzinach jak już się dobrze wymieszało w akwa wszystko, odpieniacz zaczął mocniej pienić i przelewać trochę pianę.

Po około 54h (na opakowaniu było 48h, ale to raczej informacja aby wcześniej nie robić podmiany, a parę godzin później nie robi różnicy), zrobiłem podmianę 30% wody i odessałem resztki cyjano, które były w akwa.

Aktualnie jestem prawie tydzień po kuracji i nie widzę ponownego pojawienia się cyjano, oby tak dalej.

Jak ktoś ma jakieś pytania/wątpliwości to piszcie, jak będę mógł pomóc to pomogę :)

Edytowane przez Bartek Łódź (wyświetl historię edycji)

Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ja nie podmieniam. Robię standardowe podmiany co sobota 10% i nic nie zmieniam.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, ja też nie podmieniam ,standard podmiana co 10 dni 5%


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie - co z wódką ? dozuję wódkę - chciałbym użyć chemiclean i tu pytanie - odstawić wódkę czy nie ?

Ktoś próbował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Po około 54h (na opakowaniu było 48h, ale to raczej informacja aby wcześniej nie robić podmiany, a parę godzin później nie robi różnicy), zrobiłem podmianę 30% wody i odessałem resztki cyjano, które były w akwa...

Bartku dla Twojej wiedzy u mnie zawsze po zastosowaniu ChemiClean-a cyjano znikało bez odciągania. Za pierwszym razem jak go zastosowaliśmy niecałe 2 lata temu to mieliśmy go naprawdę dużo. Wcześniej jak się wysypało to musieliśmy z żoną co dwa, trzy dni odciągać ze wszystkich skał, i prawie cały piasek (ok 30kg) też poszedł precz. Brakło nam sił i użyliśmy ChemiClean-a. Drugi raz pojawiło się już go dużo mniej jakieś 6 miesięcy później. Ostatni raz to było tylko jedno miejsce w akwarium jakieś 10x5 cm od kilkunastu dni i już jest ponad pół roku czysto. Może powinieneś zrobić zgodnie z informacja z opakowania "Po 48 godzinach powtórzyć jeśli zajdzie taka potrzeba", bo chyba jeśli nie znikło to zachodzi taka potrzeba?

No nie wiem u mnie zawsze znikało w ciągu 40 godzin zupełnie.

A ja mam inne pytanie - co z wódką ? dozuję wódkę - chciałbym użyć chemiclean i tu pytanie - odstawić wódkę czy nie ?

Ktoś próbował ?

Lałem wódkę cały czas nawet w czasie kuracji.

Edytowane przez Geralt (wyświetl historię edycji)

Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informacje, że CoralSnow likwiduje cyjano można włożyć między bajki.... prawie trzy tygodnie walczyłem, a chemiclean załatwił sprawę w 1 noc :)

Edytowane przez rekin1 (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informacje, że CoralSnow likwiduje cyjano można włożyć między bajki.... prawie trzy tygodnie walczyłem, a chemiclean załatwił sprawę w 1 noc :)

Przypomina mi się dowcip o pająku i młodym magistrancie, który stwierdził, w swoich badaniach, że po wyrwaniu pająkowi ostatniej nogi, pająk ogłuchł. Bo nie reagował na komendę "naprzód".

Coral Snow, jest jednym z serii preparatów, jakie tworzą całość ekosystemu, w sytuacji kiedy są podawane łącznie - ot taki marketing dla bogatych. Podawany selektywnie, na pewno na coś wpływa, ale czy to jest działanie powtarzalne i efekt celowy - śmiem wątpić.

Można różnie tępić cyjano. Jednak, chemiclean robi to najlepiej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chemiclena w szafce,ale nie ma jeszcze aż tak źle by już podać,choć może powinienem.Sam tej teorii nie wymyśliłem a doradził nasz sprzedawca z Rybnika Pan Darek z elektrowni.Miałem kiedyś przypadek w starym zbiorniku i TA rada pomogła a tym bardziej,że teraz jakiś efekt widać.Może to chwilowe i nic tym razem z tego nie będzie,ale warto spróbować.ZW nowym zbiorniku podałem już trzy razy chemiclena i jak zawsze oczywiście pomógł.Jak zawsze napiszę o efektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro u Marka dziala to nie rozumiem dlaczego preparatu ma nie uzywac. Zapominacie, ze u kazdego sprawdza sie co innego :p


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.