Skocz do zawartości
baz

Chemiclean Na CyjanoBakterie

Rekomendowane odpowiedzi

Wierzcie lub nie ale odpieniacz moge teraz włączyć na max 2 min oczywiście bez kubka po tym czasie piana wylewa się z sumpa . Chyba czeka mnie restart baniaka.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a mnie 200 lat życia. Restart bo Ci odpieniacz wariuje (co zresztą jest normalne po chemicleanie)? W zasadzie proponuje także restart po każdej wymianie świetlówki.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz czerty razy więcej postów niż ja i piszesz takie pierdoły. Daj Se na luz i nie histeryzuj Robi.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak nie macie pomysłu jak pomóc to nie piszcie wcale ,Robert a może spróbuj dorobić taką przejściówkę między odpieniaczem a kubkiem żeby go znacznie unieść go góry ,może wtedy poradzisz sobie z pianą .Ja po podmianie wylałem jakiś 4 kubki wody i potem odpieniacz siadł oczywiście wypływ wody dałem na max a chyba dopiero po dwóch dniach podnosiłem poziom powoli no i może warto napisać do dystrybutora bo może masz coś w wodzie co zwiększa dodatkowo ilość piany i wiedzą jak to opanować .

Kurde naprawdę ciężki przypadek aż sam teraz boje się powtarzać kurację u siebie :mooning

Trzymaj się na pewno dasz rade

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, cyjano pięknie zeszło ,a co do piany to poczekam do poniedziałku ,parametry po 3 dniach jak zwykle ,nawet Po4 0,01 ! i to po karmieniu więc czekam.Szkoda tylko że producent nic nie mówi o nadmiernej pianie.A może mam coś w akwa z czym chemiclan zareagował ? bo piana jest 200% większa niż w pierwszym dniu kuracji.

Aco do pisania pierdoł to należe do ludzi co lubią dokładność więć robie jak instrukcja przewiduje i ...ale co tam wkrótce czeka mnie następny restart baniaka bo w maju wymieniam żarniki HQI :mooning


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332517 inmar :

Mój kubek ma wężyk odprowadzający wodę więc założyłem go a wężyk dałem do wiadra.Kilka litrów wypłyneło piany a potem było już coraz lepiej.

Tego próbowałeś ? Może przygotuj solankę do podmiany i wodę odlewaj właśnie przez kubek a potem wlejesz świeżą wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede zakladal nowego tematu tu sie dokleje

w momencie uzycia chemicleana trzeba usunac absorbery ja mam akurat chemi pure elite jak mam go przechowac czy wystarczy poprostu wyciagna i pozniej wlozyc z powrotem czy plukac?


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takie mokre wkładałem do oryginalnego pojemnika,potem płukałem przed włożeniem z powrotem.Na marginesie tych preparatów już nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokoncze moje "lamenty" ,po 4 dniach od podania środka wszystko doszło do normy,cyjano ani śladu .DZIĘKI JACKOWI !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi,i co się okazało?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam podobnie, tzn. piana idzie tak że pokrywka podskakuje, masakra.

Włączyłem odpieniacz APF600 po 48 godzinach od podania chamiclean wcześniej odkręciłem zawór na odpływie odpieniacza obniżając poziom na maxa i delikatnie odkręciłem powietrze na 1/2 i piana wyłazi otworami aż pokrywka sie podnosi....

Czekać i wybierać pianę z góry kubka czy ustawic na mokro (podnieść poziom w odpieniaczu i dac powietrze na maxa?)

Normalnie poziom wody w odpieniaczu jest dość wysoki (1-2 cm od końca rurki) i powietrze odkręcone na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieraj piane ręcznie albo postaw kubek odpieniacza na odbieniaczu tak aby tylko mała część piany szła do kubka a reszte niech przelewa pod kubkiem, ja tak robiłem i było super .To patent jednego z naszych kolegów.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam razy podnieść, za mało miejsca.

Mam zrobiony odpływ z kubka do kanalizacji ale piana nie idzie w dół tylko wyłazi górą. Zakleiłem otwory i na pokrywce położyłem szklankę z wodą. Na razie nie podskakuje :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja całkiem zdjąłem kubek,od czasu do czasu pianę usuwałem ręcznie i wszystko było ok


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można prościej, wsadzić wężyk powietrzny od pompy odpieniacza do wody i wtedy będzie mielić tylko wodę. Ja tak zrobiłem po bałwanach z piany w sumpie i był spokój po 24H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obstrukcja tegoż szuwaksu jest napisane wyłączyć odpieniacz. Ja zastosowałem głowice cyrkulacyjną z napowietrzaniem bez gąbki w baniaku i było git, trochę piany było ale do zniesienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instukcję przeczytałem, odpieniacz wyłaczyłem na 48h i podobnie do Ciebie włączyłem głowicę z napowietrzaniem.

Teraz po 48godz włączyłem odpieniacz który wściekle zaatakował mnie pianą - walił aż pod gniazdka które są od spodu akwarium.

Jak na razie patent z plastrami zaklejającymi otwory i szklanką na pokrywce się sprawdza :clowning Co prawda wywaliło mi jeden z plastrów i musiałem go ponownie przykleić ale teraz jest git. Pokrywka nie podskakuje i piana chyba idzie w kanał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wywalało piane z odpieniacza na maksa (twoje plastry nie pomogą wybuchnie w nocy) hihi. Ale można wsadzić wężyk do wody żeby nie zasysało powietrza tylko wodę i zdjąć kubeł wtedy woda będzie się mieliła i przelewała po odpieniaczu i będzie dobrze. Po 48H podmiana ale odpieniacz wróci do normy po około 2-3 dni po podmianie tak było munie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana, pienidło zaczyna pienić normalnie, plastry zaklejające otwory w kubku odpieniacza zdjęte a poziom w odpieniaczu juz troche podniesiony i nie ma już 20cm piany nad kubkiem.

To mały szok, co kilkanaście sekund kilkanaście cm piany wywłaziło z otworów kubka a sam kubek podskakiwał przy min ustawieniach.

Teraz juz wierzę w przypadek robiego i te pół metra piany w sumpie, gdybym odpalił odpieniacz normalnie to chyba zbierałbym piane z podłogi :clowning

Ja odpieniacz włączyłem prawie bez powietrza tyle tylko żeby pompa nie terkotała i mi kubek podskakiwał pod pianą.

Wiosek, po chemiclan skręcić odpieniacz ma min (zacząć bez powietrza) i powoli stopniowo podnosić w miare jak gasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

wystarczy gdzie wodę zasysa przyblokować otwór aby mniej wody brał i to wszystko i parę godzin i spokój

ja przytkałem tak BK200 na tunze założyłem oryginalne sitko i na to rurkę pcv tak że brał minimalną ilość wody i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie. Będę maił chemi-clean ale bez łyżeczki do dozowania. Jak odmierzyć właściwą ilość proszku? Czy ta łyżeczka nabiera tyle samo co łyżeczka z testów do saliferta? (Czy może jedna łyżeczka saliferta to dwie łyżeczki oryginalnego chemi-clean?) Potrzebuję odmierzyć proszek na 126 litrów.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparat używałem kilkakrotnie w różnych zbiornikach. Podstawa to:

odpowiednia dawka

mocne napowietrzanie zbiornika

dobra cyrkulacja

Koralowce na środek nie wykazują żadnej reakcji. 60 acropor jak polipowało tak dalej polipuje pięknie w czasie kuracji. Nie reagują zupełnie. Jeśli po kuracji komuś zostały jakieś bordowe plamy (to już martwe cyjano) to należy je odessać gdyż po prostu jest za słaba cyrkulacja - tą radzę poprawić. Jeżeli "cyjano" nie zeszło to znaczy że źle zidentyfikowaliśmy plagę i najprawdopodobniej mamy dino, a tu chemiclean nic nie pomoże.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Tomaszu, ale dalej nie wiem jak odmierzyć na 126 litrów nie mając oryginalnej łyżeczki.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.