Skocz do zawartości
Neno

[1120l] Neno-Reef :) - Neno

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jestem ciekaw jak tam Twój baniaczek wygląda, w sumie mamy podobne baniaki w podobnym czasie odpalone z podobnymi głupimi pomysłami na początku (ceramika mego ulubieńca Balona) mój się powoli podnosi na nogi ale jestem ciekaw jak Twój wygląda :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zbiornik Ernesta przed swietami i co ja tam moge powiedziec by sie nie narazic :) by wszystko było bardzo dobrze to jeszcze troszke pracy musi Ernest w zbiornik włozyc ale jak wiem krucho u niego z czasem. Ale przyznac musze ze ryby w super kondycji i koralą warunki odpowiadaja a wiec wszystko na dobrej drodze .Trzymam kciki i życze powodzenia


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, gorąco wszystkich przepraszam, nie wiem jak ale przeoczyłem "swój" temat ... Mój zbiornik dopiero od tygodnia wychodzi na prostą. Wina : 20kg skały która puszczała Ca na tyle, że mimo zaprzestania lania Ballinga Ca w szczytowym momencie wynosiło 720ppm !! Drugi problem to brudna woda - mój TDS pokazywał zero a Hanka przywieziona przez kolege pokazała ...19ppm... i stad pewnie te glony.

Oczywiście jak by ktoś chciał na żywo zobaczyć zbiorniczek to gorąco zapraszam - ciacho i kawa zawsze się znajdzie, z tym by znalazł się tez właściciel zbiornika , trzeba się zapowiedzieć :)

Skały muszę deczko dołożyć bo po wywaleniu "700zł" z baniaka system zubożał a i korali już pomaleńku nie ma gdzie sadzić ;D...

Teraz trzeba tylko czasu na ustabilizowanie systemu ( zbijajac Ca i eliminujac kolejne mozliwe tego przyczyny "wymienilem" blisko 3000L wody ) i nadziei by nowa skała była ok. Zdjęcia postaram się jakieś dodać przed 08.02 bo to już 10 miesięcy minie :)

P.S. A z czasem to faktycznie miałem krucho ale teraz do marca mam trochę luzu wiec siedzę przy baniaku po 2-3h dziennie i nadrabiam zaległości :) Więc i na foto czas sie znajdzie :)\

P.S. 2 Seb - mogłeś wpadać, Sylwestra spędzałem w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to zajęło, co prawda fotki marnej jakości bo na szybko ale jakiś zarys jest. Do wieczora postaram sie cos jeszcze zamieścić.

qx5hsl.jpg

dvof8k.jpg

2eyb1v9.jpg

Tu zaczynają się poważne zmiany - wywalenie ceramiki, zeovit.

if3ij8.jpg

Chwile po wymianie świetlówek na nowe, zbiciu parametrów Ca do morskich wartości, mam nadzieje ,że zbiornik stanął właśnie na progu nowej jakości :)

skw1z4.jpg

35jcc8w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doczekalismy sie, zajebiaszcze:tongues


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie :) już straciłem nadzieje :) eheheh super wygląda


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne fotki! ale zmiany w akwarium - SUPER!!!

jak zobaczyłam fotkę nr 1 (po dwóch tygodniach) to myślałam, że ceramikę zostawiłeś - myślałam, że to "dwa tygodnie" od wychodzenia na prostą.

Wszystko wyjaśniło się w dalszym ciągu relacji :). BRAWO!!!

pomijając już "ceramiczne bonusy", to akwarium z LR - to jest TO! (wg. mnie oczywiście)

jeszcze raz gratulacje za chęć walki i efekty!!!

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja :)

Napatrzeć się nie można...


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze jakie zmiany :) i czas sie znalazł i przyczyny ostatnich niepowodzeń a co z tym idzie zmiany na lepsze i to bardzo widoczne.A ze ostatnio gosciłem u Ernesta moge powiedziec ze zbiornik na prawde wychodzi na prostą co z bliska widac bardzo dokładnie i choć jeszcze mozna zobaczyc jakieś glony na skałkach to i tak poprawa jest ogromna i jesli tylko Esnest bedzie wkładał w zbiornik tyle pracy i czasu co ostatnio to szykuje nam sie kolejne pierwszo ligowe akwarium.

Ps.Poswiecajac czas na akwarium nie zapominaj o innych pracach bo nie bede miał po co zagladać :)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś(bardzo krótko) i jak się mozna było spodziewać to w akwa zmiany spore a nawet duuuuże:clapping wszystko kwitnie i kolorki sliczne, ryby wygladają rewelacyjnie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie :kapelusz:clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Neno, ale to będzie tylko lekka modernizacja aranżacji??? żadnych niespodzianek przedwakacyjnych?

ps. i bardzo, bardzo chciałam podziękować Ci, za przepiękną gorgonie :)

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Andrzejowa, znaczy z Grajewa :)

On się podzielił to i ja :)

Na razie w planach kompletna przebudowa wnętrza a co z moich planów wyjdzie to się okaże :)

Zależy ile czasu będę miał na zabawę i czy kolega wpadnie pomóc, bo samemu to się nie będzie chciało :)

Nazbierało się zaległości, od czyszczenia szyby, przez wymianę świetlówek po podłączenie w końcu obiegówki Delteka który czeka już chyba z 8 miesięcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.