Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium 240l, miękkie + kilka twardych, 5 ryb.

u mnie wyłączyli prąd na około 10 - 11 godzin (z 2 miesiące temu) i nic się nie stało - do dziś zupełnie nie zauważyłem jakichkolwiek negatywnych objawów w akwarium. Po kilku dniach od tamtego zdarzenia wyłączyli ponownie na około 5 godzin. Też nic się nie stało. Albo mam szczęście albo z tą przezornością jest coś na wyrost.

Może ktoś miał podobne przygody i stracił coś z akwarium? Chętnie zapoznam się z opiniami na ten temat.

Jeśli miałbym kupić UPS do akwarium, to kupiłbym najtańszy, dla jednej pompy obiegowej.


240 l / 50 l sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tego nie czytałeś TRAGEDIA ROMANA


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykra sprawa rzeczywiście, ale nie wiemy ile godzin nie było zasilania w tym wypadku.

U mnie nie było 10-11 i nic się nie stało, ale wolałbym tego nie sprawdzać po raz kolejny.


240 l / 50 l sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie doszło do zwarcia jakiś rok temu pompa obiegowa straciła izolację na kablu Eheim 1000 ( za chiny nie wiem jak to się stało) i w weekend jak mnie nie było w domu. Korale Sps lps i miękkie - nic się nie stało zeszły 2 ryby hepatus i ocelarias oraz krewetka czyszcząca. Reszta przeżyła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krysiu, gdzies jet watek na tema awarii pradu w Szczecinie, opisalemtam jak to wygladalo u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agregaty prądotwórcze dają TYLKO i wyłącznie czystą sinusoidę, same się również włączają i nie kosztuje to wcale majątku. Już za 10tyś można kupić małą stację UPS z agregatem, w ułamku sekundy włącza się przetwornica, by po chwili wystartował agregat. Są nawet takie stacje na LPG i gaz ziemny, mikroturbiny, są również z ogniwami paliwowymi na wodór, ale to już inna bajka.

Jednak poniżej kilowata sprzętu się nie znajdzie, a taki kosztuje tyle co zawartość nie jednego akwarium, wiec może nie raz warto. Ja mam agregat ale niestety włączyć muszę sam, no i odłączyć się od sieci, bo nie mam zamiaru dostarczać energii dalej, więc niebawem zainstaluję coś takiego, bo niestety wiocha zabita dechami i prąd bardzo często nie dopływa tam gdzie go potrzeba i kiedy go potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu - oczywiście jak wyjechałem na wczasy - miałem awarię ok 15 godz. padło 2/3 obsady. Oczywiście w pierwszej kolejności największe stworzenia (pokolce). Nie zliczałem strat bo mógłbym się złamać.W pierwszej kolejności kupiłem UPS 1400VA ale mam do niego podłączona tylko obiegówkę - żeby dłużej pociągnął jakby cos się stało. Podczas ostatniej awarii - 5 godzinnej prądu starczyło.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomajk mijasz sie z prawda, tanie agregaty nie maja nawet stabilizacji napiecia (AVR) a to dla pomp zabujcze, nie mówiąc o elektonicznym uruchomianiu (rozrusznik.. i tak dalej)...

dodatkowo specjale pomieszczenie, odprowadzanie spalin, pompy paliwoe, układ elementów rozsprzęgających, system uziemnienia... odbiór sprzętu przez niemiłego Pana (w koncu chodzi o jego zycie i kolegow elektryków)

po prostu tanio nie da sie miec system zasilania awaryjnego ON-LINE, trzeba nacisnać guzik i przełączyć zasilanie, albo pociągnąć za sznurek i przełączyc zasialnie

... no chyba, ze sie myle to wyprowadz mnie z bledu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry za odkopywanie tematu ale własnie mamy serie awarii prądu i jestem "na zakupie" UPS'a lub czegos podobnego.

Koledzy wklejali na gorze linki do przetwornic, jednak te aukcje z allegro juz nie istnieja - czy ktos jest wie moze jakie to byly przetwornice (podpinane pod akumulator) ?

W moim przypadku zanosi sie na grubszy temat - zasilanie UPS + agregat spalinowy z powodu innych sprzetow ktore wymagaja podtrzymania

szukam rozwiazania ktore "pociagnie" kilka godzin pompy cyrkulacyjne +oraz jest w stanie uruchomic agregat spalinowy automatycznie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co sprzedam APC Smart UPS 2200 XL plus pusty batterypack albo APC Smart UPS 3000 (po leasingowe)


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taniej niż typowy UPS wyjdzie zakup przetwornicy - na allegro jest od metra - musisz dobrać jej moc + akumulator żelowy taki minimum 100 Ah - a jak masz dojście to super wyjściem i tanim są akumulatory z BTS które muszą być wymieniane co jakiś czas i te stare idą na złom a potrafią mieć sprawność ponad 80% nowego


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez tak mysle w tym kierunku, przetwornica z akumulatorem wpieta w obwod do akwarium, druga wpieta w obwod mini-serwerowni no i oba obwody wpiete przez ATS i agregat awaryjny do glownej sieci - jak jest agregat to nie musi byc dlugiej dostawy zasilania z akumulatora tylko tyle zeby zniwelowac te 5-10 sekund opoznienia w rozruchu

Pytanie tylko jakie moce trzebaby brac pod uwage dla akwarium

@Kroczek: co masz na mysli piszac "BTS" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stacje bazowe sieci komórkowych - każda z nich ma własne zasilanie na wypadek braku prądu


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam upsa do komputerów, cena-kilkadziesiąt złoty, akumulator 7A i potrzebne jest to do kaskady kilka godzina na spokojnie pochodzi :D


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko co z sinusoidą przy takich mini-UPS'ach ?

Do kompa moze byc bo komp sobie sam "wyprostuje" wykres jak podaje zasilanie na wiatraki a jak sie podepnie pompe to moze ją wywalić w najmniej spodziewanym momencie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są małe ups APC z sinusem na wyjściu - te stare głównie - ale jak myślisz o czymś większym to tylko przetwornica + żelówki


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem czegoś co zabezpieczy mnie przed brakiem dostawy prądu. A co powiecie na to:

http://allegro.pl/ups-zabezpieczenie-serwera-komputera-850va-5704-i4966016318.html

pompa obiegowa, odpieniacz i ew falownik do utrzymania przy braku prądu.

Proszę o opinie.

A jeśli nie to, to co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem czegoś co zabezpieczy mnie przed brakiem dostawy prądu. A co powiecie na to:

http://allegro.pl/up...4966016318.html

pompa obiegowa, odpieniacz i ew falownik do utrzymania przy braku prądu.

Proszę o opinie.

A jeśli nie to, to co polecacie?

Na stronie opis :

100 Watt 20 Min

Czyli pociągnie ci może z 10 min. Pełna sinusoida musi być.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie opis :

100 Watt 20 Min

Czyli pociągnie ci może z 10 min. Pełna sinusoida musi być.

Hahaha :D to bym zabezpieczył akwarium :D

A masz cos co bys polecil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.