Skocz do zawartości
bohen

Co to za żółty koral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem dzisiaj w aqua medicu korala, urzekł mnie jego żółty kolor:) tylko teraz nie potrafię go zidentyfikować, w sklepie mówił że to twardziel, ale wedłóg tego kolesia pachyclavularia violacea to też twardy więc zaczynam wątpić w jego wiarygodność:) z góry dzięki za pomoc

4140-hpim1270.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiły się na rynku jakieś barwione sinularie, może to jest właśnie to, zbliżenie by pomogło.

Jak dotykałeś to miało coś twardego jakby skałkę czy było całe miękkie ?


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dam ze zbliżenia, skoro barwiony to pewnie niedługo jego kolor zrobi się jakiś niejaki:P

4140-kkk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć, jak kleiłem skałkę do mojej rafki to starałem się go nie dotykać, ale chyba nie ma szkieletu:( kurde kolejny miękas, a ja specjalnie kupowałem wapń i magnez i test na wapń a mogłem kupić za to jeszcze jakiegoś korala:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To barwiona na żółto cladiella - bez szczątkowych polipów - dlatego tak się różni.

Jeśli sprzedawca powiedział Ci że to twardziel - to naprawdę - albo pomyliłeś sklepy, albo sprzedawca naprawdę nie powinien tam pracować.

Koralowiec utracił prawie wszystki zooksantele - i na 90% padnie w ciągu miesiąca - maksimum dwóch.

pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, więc super bo wydałem 110 zł na korala który pożyje około miesiąca, kiepski interes, tak to jest jak nie ma zbyt wielkiego wyboru w okolicy, jestem z gniezna pracuje w poznaniu może jest w stanie ktoś polecić jakieś sklepy w poznaniu z akwarystyką morską??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma innych sklepów .pozostaje wysyłka lub szukać korale od poznaniaków lub w okolicy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mówicie że to pewne że on padnie?? a taki śliczny jest i idealnie mi się wkomponowal w wolne miejsce:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sto procent pewności nigdy nie ma ale ja ostatni kupiłem takiego samego tylko był bieluśki po 1,5 miesiąca rozpuścił się :cursin


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem takie dwa korale farbowane i tak jak mowi przemek po miesacu padły szkoda kasy na takie korale


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w aqua medicu pracują sami profesjonaliści jak dla nich pachyclavularia to twardziel :):) Szkoda tych miękkich korali co faszerują barwnikami i żywot ich wtedy jest krótki,takich ludzi to tylko :)


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem żółta sinularie i nie padła. A wręcz przeciwnie, rosła jak głupia. Nie wiem czy byla barwiona. W poznaniu (a właściwe w luboniu) jest AquaNurt. Czasem można trafić na fajna okazje jak np Acropora za 30zl;)

Bohen jak coś to priv.

EDIT: jak wyglądał ten sprzedawca? Muszę wiedzieć kogo unikać:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co to walić z reklamacją bo nas i innych będą robić ciągle w bambuko.Nie ma tłumaczenia,że np. nie wiedzieli.Cała odpowiedzialność spada na sprzedawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak sobie to wyobrażasz że zapakuje kolesiowi korala w worek i pójde powiedzieć żeby mi wymienił na coś innego bo to ani koral twardy tak jak on mówił a koledzy na forum powiedzieli że on umiera, poprostu zaczne kupować gdzieś indziej, tam będe chodził z musu. zostawiłem u nich juz coś koło 1000 może 1200 na akwarium 27 litrów w przeciągu miesiąca, gdzie oni znajdą drugiego takiego klijenta, przez takich ludzi nie jeden może się zrazić do akwarystyki morskiej, bo włoży np w korale albo ryby ciężko zarobione pieniądze które mógł przeznaczyć na inne przyjemności a tu po miesiącu mu wszystko zaczyna padać, brak słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to koral farbowany i można to udowodnić to jest to oszustwo.Po prost poszedł bym wyjaśnić sprawę i jeśli padnie to oddaje kasę albo go bierze od razu.Sprzedawca ma obowiązek znaś się na sprzedawanym towarze.Ja mam sklep w Rybniku,który zna się na rzeczy.Ostatnio dostałem zwrot za trzy ryby a wcześniej za rozgwiazdy.Ale sprzedawca wie,że jak zakupy to tylko u niego.Wiem,że to proste w teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bohen :

zostawiłem u nich juz coś koło 1000 może 1200 na akwarium 27 litrów w przeciągu miesiąca, gdzie oni znajdą drugiego takiego klijenta,

Żartujesz czy raczej nie zdajesz sobie sprawy o jakiej kasie mówisz.

Dadaj jeszcze jedno, dwa zera to wtedy zaczną traktować ciebie bardziej poważnie.

Nie zrozum mnie źle, ale sprzedawca na odczepnego zawsze powie co chcesz usłyszeć, bo przychodzisz wydać bądź co bądź grosze, klient który regularnie kupuje za kilka, kilkanaście tysięcy jest ciut inaczej traktowany, przykre to ale prawdziwe.

My zapaleńcy którzy sami rzeźbimy swoje cacuszka nie jesteśmy dla takiej firmy jak AM ŻADNYMI klientami, dla nas na wystawach zostają ochłapy, a prawdziwe rarytasy idą od razu do SWOICH klientów, sądzę że i gwarancja jest w pewnych sytuacjach, gdzie my zawsze będziemy mieć "złe parametry wody" dlatego koral padł. Co to farbowania, to podobny proceder jest i w mojej branży, choć ja tego nie robię, to widzę jak w supermarketach ludzie kupują TRUPY bezczelnie malowane na zielono. (oczywiście mówię tu o roślinach)

A co tam klient zawsze kupi jak kolorek ładny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja miała, a właściwie ma nadal w przypadku niektórych ryb slodkowodnych jak choćby nieszczęsne Przeźroczki indyjskie, które są już tylko z nazwy rzeźroczyste czy niektóre gatunki pielęgnic, pyszczaki malawijskie, ze o paletach nie wspomnę... Nie mamy się co łudzić że wymusimy na hodowcach/eksperymentatorach azjatyckich zakończenie tego procederu, zawsze znajdzie się klient który niekiedy nieświadomie, a innym razem z pełną premedytacją kupi takie malowanki... Smutne to, ale niestety prawdziwe, dopóki nie zabroni tego prawo które będzie egzekwowane, dopóty proceder będzie kwitl, bo kilka centów na sztuce więcej to w rezultacie krociowe zyski dla potentatów hurtowników i maluczkich hodowców... Kijem Wisły nie zawrócimy:banghead

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ale sprzedać rybe albo korala która straci kolor to co innego niż sprzedawać umierającego korala, ja też pracuje w sklepie zoologicznym i nie sprzedam klijentowi ryby która jest już jedną nogą w grobie, bo nie chce stracić klijenta jak mu sie ona przekręci, i też moge zawsze tłumaczyć że on zrobił coś źle. też jeżdże na giełdę zoologiczną do łodzi i wiem jakie dziwactwa można kupić, niebieskie papuzie, ostatnio widziałem nawet czerwone skalary, koral mnie urzekł swoim kolorem nie wiedziałem że takie nie występują w naturze. Klijent to klijent nie ważne czy zostawia w sklepie 100, 1000 czy 10000 zl ja rozumiem że nie każdego klijenta traktuje się równo, ale takie coś to z letka chamstwo, jak pojade następnym razem to powiem kolesiowi co swoje. AM przyjął u mnie wielkiego minusajuż napewno żadnemu klijentowi jak będzie mi się w sklepie pytał o morszczyzne nie polece am. no nic pozostaje mi czekać aż koral umrze i pomyśleć co kupić w jego miejsce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bohen AM jest tak samo dobrym sklepem jak i inne, i nie ma co go ani zbytnio reklamować ani odstraszać klientów. Pamiętaj że to to sam poleciałeś na KOLOREK. Nie ma opcji by każdy pracownik tego i innego sklepu wiedział wszystko o wszystkich produktach i zwierzętach jakie mają na stanie, to nie bułki czy mydło niestety, wiedza musiałaby być iście profesorska.

No i sprawa najważniejsza, czy ten twój koral już ci zszedł, czy stracił kolor ? bo jeśli nie, to chyba jest jeszcze dzielenie skóry na niedźwiedziu. Ja kupiłem fantastycznie zieloną turbinarię, i ktoś mi powiedział, że PEWNIE BARWIONA, no i jakoś żyje już ponad 3 miesiące, podrosła o 2 rzędy polipów dookoła a kolorek jak miała przepiękny tak ma i dalej, nawet na nowym przyroście, więc może trochę poczekać i wtedy wydać "wyrok" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomajk :

bohen AM jest tak samo dobrym sklepem jak i inne, i nie ma co go ani zbytnio reklamować ani odstraszać klientów. Pamiętaj że to to sam poleciałeś na KOLOREK. Nie ma opcji by każdy pracownik tego i innego sklepu wiedział wszystko o wszystkich produktach i zwierzętach jakie mają na stanie, to nie bułki czy mydło niestety, wiedza musiałaby być iście profesorska.

No i sprawa najważniejsza, czy ten twój koral już ci zszedł, czy stracił kolor ? bo jeśli nie, to chyba jest jeszcze dzielenie skóry na niedźwiedziu. Ja kupiłem fantastycznie zieloną turbinarię, i ktoś mi powiedział, że PEWNIE BARWIONA, no i jakoś żyje już ponad 3 miesiące, podrosła o 2 rzędy polipów dookoła a kolorek jak miała przepiękny tak ma i dalej, nawet na nowym przyroście, więc może trochę poczekać i wtedy wydać "wyrok" :)

Trochę nie masz racji tomajk - turbinarie bardzo często spotykane są w intensywnych barwach - zieleni, turkusach czy też żółtych jak słoneczko - barwa czysta jak z drukarni. Nie wiem kto Ci powiedział ze może być barwiony - twardych koralowców się po prostu nie barwi - zejdą wcześniej niż wchłoną wodę z barwnikiem.

Natomiast miękkie jak i ukwiały - jak najbardziej, jest wielu eksporterów którzy takie koralowce sprzedają. I nie ma możliwości aby sklep nie wiedział co kupuje - po pierwsze jest to opisane na stockliście bardzo wyraźnie, po drugie koralowiec przychodzi w wodzie o barwie takiej jak on sam - żołtej, niebieskiej, fioletowej, czerwonej etc. Nie sposób tego nie zauważyć - chyba że jest się ślepcem - a oto nikogo w AM nie podejrzewam.

Prawdą jest to co zostało tu poruszone - nie będzie popytu generowanego przez importerów(gdyż Klient i tak pewnie kupi jak zobaczy - licząc na "cud" albo nie wiedząc co to za "cudak") - to eksporterzy nie będą trzymac koralowców w wodzie z barwnikiem spożywczym - bo tak to się robi. W zależności od gatunku - od 1 do 4 tygodni moczenia. Barwi się sinularie, cladielle, lobophytony...

Dziwię się że taka sytuacja nastąpiła w AM - że koralowiec został sprowadzony(zapewnie nie jako jedyny) - i dodatkowo że został sprzedany jako k. twardy. Dziwne czasy nastały.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi w wyniku zaistniałej sytuacji, raczej nie jest to możliwe ze którykolwiek pracownik sprzedał tego korala informujac pana ze jest to koral twardy ponieważ korale twarde znajdują sie w zupełnie innych zbiornikach - taka sytuacja jest praktycznie niemożliwa. Mamy oddzielny zbiornik na miękasy, na twarde i na spsy. Właśnie tez po to, aby kliencie wiedzieli co kupują i nie dochodziło do takich pomyłek. Kto u nas był, to na pewno widział taki podział.

Jeśli nie jest pan zadowolony z zakupu, proszę przywieść korala, a na pewno go wymienimy na innego w podobnej cenie.

A co do barwionych korali, to oprócz tego ze zmieniają kolor zazwyczaj nie maja większych problemów z przeżyciem. Zazwyczaj kolor zanika po 2-3 miesiącach, a koral przyjmuje naturalną dla siebie barwę.

pozdrawiam,

Błażej,

Aqua Medic Poland


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@błażej Jak te barwione korale odzyskują swoją naturalną barwę po 2-3 miesiącach to po co sprzedajecie je w fałszywych kolorach?


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.