Skocz do zawartości
bigwalker

Skała ceramiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Luk, nie widziałeś zbiorników którym "nie służyła" ceramika od Balona, ani nie znasz ludzi którzy je prowadzili więc jako zupełnie nie trafione uważam wysuwanie wniosków że niepowodzenia tych zbiorników to dzieła przypadku, tym bafdziej że te same zbiorniki prowadzone tak samo z tym ze na LR hulały aż miło, po doświadczeniach z ceramiką i powrocie do LR jestem w stanie się założyć że również będą hulały...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb i tu masz 100% racji natury nie oszukasz pozdrawiam.


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK4344 sporo osób właśnie pisze że widziałem, wiem że są, tyle tylko że z nimi jest jak z Yeti też podobno są, ale jakoś nikomu się nie udało tego udokumentować...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz nie wiem co miała na celu Twoja wypowiedz.

Jacek prosił o zdjecia zbiornika który fukcjonuje dłuższy okres czasu :

"2. Piszesz że jest sporo baniaków na Twojej ceramice. Prośba by ktoś kto prowadzi baniak na Twojej ceramice przedstawił nam go. Prowadził przynajmniej 1,5-2 lata.

A jesli myslimy o tym samym zbiorniku to chyba nie jest to najlepszy przykład poniewaz przełozenie koralowców do baniaka z ceramika to nie jest to samo co prowadzenie i wzrost korali przez dłuższy okres czasu .

Jakis czas temu byłem bliski kupienia skały od Balona który to zapewniał mnie jaki to jest wspaniały produkt. Niestety nie znalazłem nigdzie zdjęc z funkcjonujących zbiorników co ostatecznie odwiodło mnie od zakupu w/w skały . Jezeli taki zbiornik faktycznie gdzies funkcjonuje i Ty piszez ze go widziałes to z miła checia go zaobaczę.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łukasz nie wiem co miała na celu Twoja wypowiedz.

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz że Ci nie odpowiem, nie będziemy się wydurniać i zaśmiecać wątku a dobrze wiesz że zbiornik o którym mówie już nie istnieje i to nie z uwagi na ceramike.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze to nie jest zasmiecanie watku tylko nastepny argument mowiacy o tym ze jakos nie widac zbiorników funcjonujących dłuzszy okres czasu.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja 18 wrzesnia 2009 jestem na nowym baniaku z 300 na ponad 800 L , skale LR ze starego baniaka w ilosci 50 kg pomieszalem z nowa skala Aquaroch w ilosci 40 Kg . Woda ze starego zostala takze zmieszana w ilosci 200L na reszte swiezej solanki . Dodalem 30 Kg zywego piachu w celach dekoracyjnych a juz po 10 dniach bylem zmuszony przeniosc zycie .. w sumie nie duzo ale kilka SPS w tym jedna b. duza Acre i kilka LPS + grzybki i takie tam .. Do tego baniaka juz po 10 dniach trafil ze starego baniaczka Hepatus i Blazen , wczesniej przez okres tych 10 dni dawalem Biodiges i StopAmmo . Efekt po niecalym miesiacu . Piasek snieznobialy bez zadnych syfow , ceramika minimalnie porosla zielonymi glonami ktore hepatus wcina jak glupi , miejscami wyraznie widac fioletowe algii widac ze zbornik bez problemu zacyknal . Skale ani nie plukalem ani moczylem .. Jak na razie rewelacja oby tak dalej...Powiem tez tak w starym baniaczku LPS oraz SPS padaly ale to oczywiscie moja wina bo zwykle mowiac zaniedbalem wiedzac ze za kilka miesiecy bedzie stalo nowe a po przeniesiniu do surowego akwarium nagle super pieknie sie otwieraja .


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wildschek fajnie że Ci na ceramice startuje baniak :) tyle że my tu się skupiamy akurat na ceramice BALONA a Ty jak wydedukowałem masz troszkę inną :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Jacku to jest akcja reklamowa skały Aquaroch :):D:D Czeski film czasami wychodzi jak się czyta forum :):D:D Chrzesny mojej córki ma na imię Roch :):D:D

Ajjj... jaki ja jestem ciekawy jaki będzie finał tego wątku. Czy są badania czy ich nie ma. Jak są to jakie mają daty i w sumie jak sprawdzić czy dotyczą takiej, a nie innej skały, a może dotyczą jakiejś protezy?:):D:D. Same niewiadome. Nie znam Balona. Widziałem tą skałę w kilku baniakach w Polsce i w sumie na dzień dzisiejszy wszyscy są niezadowoleni. Mam nadzieję, że Kolega nie zniknie jak kamfora tylko postara się tą sprawę wyjaśnić. Mnie strasznie interesują te certyfikaty itp. - bo jak były to czemu ich nie ma?

PS. Kolego Balon nie piszę tego bo jestem "cięty" czy coś w tym stylu na Ciebie. Nie mieliśmy okazji się poznać. Nie rozumiem dlaczego nie pokazujesz tych certyfikatów, a logowałeś się na forum po prośbie Jacka dotyczącej ich (certyfikatów). Niejednokrotnie czytałem o nich, a wychodzi, że ich chyba nie ma - bo nikt ich nie widział, chyba :D Mam nadzieję, że staniesz twarzą w twarz z problemem jaki powstał i go wyjaśnisz.

EDIT:

Tak patrzę na allegro i widzę 10 aukcji "Balonowej" skały czyli potencjalnie następne 10 zbiorników wywalonych w ....


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich nanowiczów,

rzadko udzielam się na nano,jednak po przeczytaniu tego wątku nie mogę się nie wypowiedzieć.Ceramikę Balona mam w akwa ok.1,5 roku w ilości 50/50 z LR.Co zaobserwowałem to olbrzymie ilości pochłanianego Ca w okresie porastania ceramiki algami-około 3m-cy - i to tyle.Podobnie jak KondradB użyłem ceramiki w jasnym siwym odcieniu-ale kolor ceramiki niema tu chyba żadbnego znaczenia-skład pewnie ten sam.Nie bronię Balona,nie piszę tego ponieważ handluję Balonową ceramiką - Jest to moja obiektywna ocena po 1,5 roku użytkowania.

Akwa 450L,korale głównie SPS.Balling.zeostart2, amino i organic FaunaMarin

ps. Józef,zapraszam do odwiedzenia akwa codziennie 9-18

Witam,

ja również niezbyt często zabieram głos na forum, mimo, iż czytam je od lat. W tym wątku wypowiedziałem się nie dlatego by kogoś atakować! Mój głos to odpowiedź na pytanie kolegów używających tego samego produktu, próba porównania doświadczeń. Mnie do zakupu ceramiki skłoniły bardzo pochlebne opinie osób posiadających ładne, czyste zbiorniki :)

Nie wykluczam, że ceramika balona jest ok, ja napisałem, iż nie zastosował bym jej powtórnie w swoim zbiorniku. To jest tylko moja opinia !!! Powiem więcej nie zamierzam w chwili obecnej wykonywać nerwowych działań i zmieniać ją na LR. Nie martwi mnie strata finansowa wynkająca z zakupu "potencjalnie wadliwego produktu" a los zwierzaków.

Cieszę się z takich głosów jak Twój bo on mnie uspokaja, pozwala mieć nadzieję, że wszystko jest ok. Poczekam jeszcze starając się doprowadzić wszystko do ładu. Nie wykluczam również, że kondycja kilku korali jest marna nie przez ceramikę a moje błędy. Nie jestem w stanie tego zweryfikować, bo niby jak miałbym to zrobić? Uważam jednak, że ten wątek jest nam potrzebny aby sprawę wyjąsnić :) Ja naprawdę chcę wierzyć, że ceramika od balona jest produktem takim, jakim go nam przedstawia :)

pozdrawiam


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

w naszej dyskusji wyszło narazie, że wszyscy z ceramniką Balona w kolorze pomarańczowym "ponieśli klęskę", ale dwóch forumowiczów mających ją w kolorze jasno-siwym prowadzą z niezłymi efektami swoje baniaki.

W takim razie mam pytanie do Balona - czym poza kolorem się różnią te ceramiki? może tu jest przyczyna?

pozdr

Kris


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem nie zabierać głosu, gdyż czasem z racji swojego zawodu mój głos jest odbierany nie obiektywnie - nie właściwie.

Z Balonem nie łączy mnie nic - poza tym że w moim akwarium znalazły się 3 dosyć duże skałki jego produkcji.

Fotki akwarium już kiedyś umieszczałem - to domwoe akwarium ok. 400 litrów. Startowało na żywej skale, następnie zdecydowałem się wymienić 80% skały na ceramikę.

Zaraz po wymianie akwarium wyglądało tak:

ledydom2.jpg

Na forum wrzucałem więcej fotek z akwarium - w innym wątku. To był lipiec.

Dziś mamy październik - niestety akwarium wygląda tak jak na fotkach niżej(koralowce których nie ma na fotkach wylądowały w śmietniku - niestety). Te co pozostały wyglądają jak widać. Glony są nie do opanowania - po odsysaniu i podmianach po dwóch dniach pojawiają się ponownie, korale tracą tkankę w różnych miejscach... Przykro na to patrzeć, żona sądzi że robię to celowo aby nie mieć akwarium w domu. :) Może się nie znam, może brakuje mi doświadczenia - nie wiem - nawet najbliższym znajomym o tym nie mówiłem nie chcąc być posądzonym o celowe działanie na niekorzyść innego przedsiębiorcy z branży.

Dlatego ten post proszę odebrać jako mój prywatny - Przemka C.

pozdrawiam

k1.jpg

k2.jpg

k3.jpg

k4.jpg

k5.jpg

k6.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, normalnie jak bym widział swój zbiornik przed wyjęciem ceramiki i jeszcze chwilę po ! Tez mi zaczynały gloniska SPSy porastać od dołu i usuwanie mechaniczne nic nie pomagało.

I żeby było uczciwie, glony powróciły i nie wiem z czym to wiązać , czy z rozpoczęciem zeovit system czy z tym , ze jednak ceramika coś oddała do wody i glony mają pożywkę , której mimo cyklicznych podmian jeszcze nie udało się wyeliminować do końca.

P.S. Mi , w przeciwieństwie do Przemka na pewno wiedzy brakuje ale walka trwa, nie poddaję się ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladając zdjęcia Przemka zdecydowałem się na wywalenie ceramiki, tak na wszelki wypadek :)


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie tylko fakt że tak wiele osób dało sie naciąć na tą ceramike, przeciez wiadomo ze natury nie oszukasz i niema to jak naturalna skała rafowa, czy ktoś widział skały ceramiczne na rafie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem na łatwiznę bo mi się skał nie chciało układać tak jak ceramikę można zrobić. Poza tym moda, dobre opinie wówczas, brak niechcianego życia ... ot i cała prawda dlaczego .

Nawet nie wiesz jak się ciesze , że zachciało mi się wtedy dołozyć kilka kg skały więcej a , ze nie było gdzie to zrobiłem to w miejsce ceramiki.

Ale jak sam widziałeś, Raffy zrobił kawał dobrej roboty i moja skała wygląda jak ceramika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rafal19 :

dziwi mnie tylko fakt że tak wiele osób dało sie naciąć na tą ceramike, przeciez wiadomo ze natury nie oszukasz i niema to jak naturalna skała rafowa, czy ktoś widział skały ceramiczne na rafie?

w celu budowania rafy sa wykorzystywane betonowe odlewy,gruz budowlany,a nawet stare wraki samochodowe wrzucane w tym celu porastają koralami. Więc w tym sensie to jakoś nie bardzo pasują mi głosy osób, które piszą,że od poczatku wiedziały,ze to lipa oszustwo itp. Tylko w okresie chwalenia ceramiki Balona nic nie napisały.

Teoretycznie jesli coś jest odpowiednio porowate i nie wydziela nic do wody to spokojnie moze robić za żywą skałę.

Praktycznie... mamy ten wątek


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK zgodze sie z tobą ze wzuca sie wraki statków itp na podbudowy raf... jednak to wszystko w porównaniu do ilosci wody w oceanach to jest NIC. Natomiast w akwarium wykorzystujac na podbudowę cos innego niz naturalna skała mamy nie lada problem bo stosunek uzytego substratu do wody w baniaku jest ogromny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK tak jak napisał Rafal, proporcje są zdecydowanie różne i tu może być pies pogrzebany...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium przed: Po zrobieniu tego zdjęcia, przybyło jeszcze kilka innych korali, także było tego więcej.

Akfa_wiev1.JPG

Akwarium po: Fotka z dzisiaj ( by moja żona, więc jakość średnia zdjęcia), brak SPSów, zostały tylko dwa duże miękkie i euphylia której chyba nic nie przeszkadza i pod ledami rośnie jak szalona. Glony odsysane co dwa - trzy dni. Na dole zostało jeszcze kilka szkieletów moich korali.

akfapo.jpg


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra... :) ja nie mam i nie miałem ceramiki, ale na bierząco obserwowałem co działo się z baniakiem Bikwalkera... Wyglądało to identycznie jak u Was, IDENTYCZNIE! Nie licząc korali które miał u siebie, samych szczepek ode mnie poszło w kibel około30-40 sztuk... I nikt mi nie powie że to dzieło przypadku że po wywaleniu ceramiki, to co zostało z korali czyli maleńkie placki tkanki tu i tam zaczęło się polipować i budzić do życia, nie ma takich przypadków...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nemezis :

SkoczekPL to Ty miałeś ceramikę?

Tak - zabudowa komina - widoczna po lewej stronie na ostatnim zdjęciu.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.